Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Passo Manghen-enkratna narava in sicer ozka ampak lepa cesta

Passo Brocon-fenomenalen dostop iz Grigna, cesta je vklesana v navpično skalovje

Passo Gobera-enkratni ovinki.....za dušo

Passo San Boldo- neverjetno, kaj se da narediti s cesto

Hvala.

Vidim, da bo treba še po južnem delu Dolomitov malo raziskovati. Južno od Trenta še nisem raziskal...

Že delam roto po GoogleMapsu :

http://maps.google.com/maps?f=d&source....469177&z=9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da se še jaz malo pohvalim, prejšnji vikend smo se izogibali biciklistični dirki:

1. dan petek:

LJ - Rateče-Tolmezzo - Mauria - Falzareggo - Valparola - Corvara - Campolongo - Arabba - Pordoi - Sella - Canazei - Costalunga - Bolzano

2. dan sobota:

Mendola - Tonale - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

3. dan nedelja:

Merano - Giovo - Brunico - Dobbiaco - Spittal - Villach - Podkoren - LJ

skupaj 1400 km. Luštno. ;) Še bomo šli.

Popravljeno . Popravil Miki Mauss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gody01, kam dol obrneš, aje timelsjoch za plačat :blush: , me zanima ker se bom drug teden tam podil, a je varianta tud iz švice, sant moritz-davos- timmeljoch :hmm::?

Če prečkaš Timmelsjoch se ti splača zapeljat na Ötztaler Gletscherstraße, to je cesta na ledenik nad Söldnom. Je sicer cesta, ki se konča na vrhu z manjšim tunelom in parkirplacom. To je najvišje ležeča asfaltirana cesta v Alpah, ki pa ni navedena kot prelaz. Je pa res, da tudi na tej cesti zaračunajo vstopnino in sicer na osebo in ne na vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da se še jaz malo pohvalim, prejšnji vikend smo se izogibali biciklistični dirki:

1. dan petek:

LJ - Rateče-Tolmezzo - Mauria - Falzareggo - Valparola - Corvara - Campolongo - Arabba - Pordoi - Sella - Canazei - Costalunga - Bolzano

2. dan sobota:

Mendola - Tonale - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

3. dan nedelja:

Merano - Giovo - Brunico - Dobbiaco - Spittal - Villach - Podkoren - LJ

skupaj 1400 km. Luštno. ;) Še bomo šli.

Jaz tudi planiram prvi obisk Dolomitov, zato bom "uporabil" že eno od napisanih rut :rolleyes:

Koliko približno pa te pride npr. 3-4 dni Dolomitov? Spanje, hrana, cestnine, bencin oz vse skupaj :? ... da si znam vsaj približno predstavljati...

Hvala za odgovor :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2. dan sobota:

:wub::wub: Mendola :wub::wub: - Tonale - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITAT(Miki Mauss @ 9 Jul 2009 @ 12:42) post_snapback.gif...

2. dan sobota:

:wub::wub: Mendola :wub::wub: - Tonale - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

...

no da se še jaz malo pohvalim, prejšnji vikend smo se izogibali biciklistični dirki:

1. dan petek:

LJ - Rateče-Tolmezzo - Mauria - Falzareggo - Valparola - Corvara - Campolongo - Arabba - Pordoi - Sella - Canazei - Costalunga - Bolzano

2. dan sobota:

Mendola - :worship:Tonale :worship: - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

3. dan nedelja:

Merano - Giovo - Brunico - Dobbiaco - Spittal - Villach - Podkoren - LJ

skupaj 1400 km. Luštno. ;) Še bomo šli.

:whistle:

Popravljeno . Popravil alkatraz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da še midva(jaz in VmasIna) obelodaniva svoj načrt. Skupaj: 1640 km.

Kritike dobrodošle!

Prvi dan 13.7.2009 PONEDELJEK

382 km – približno 6 h 1 min

Dodatno: Obiščeva TRE CIME

post-12474-1247225523_thumb.jpg

Drugi dan 14.7.2009 TOREK

304 km – približno 5 h 51 min

post-12474-1247225794_thumb.jpg

Tretji dan 15.7.2009 SREDA

429 km – približno 7 h 21 min

post-12474-1247225808_thumb.jpg

Četrti dan 16.7.2009 ČETRTEK

525 km – približno 8 h 38 min

post-12474-1247225569_thumb.jpg

PS: Hkrati zahvala še Srečku(bmwslo) za napotke in pomoč pri načrtovanju poti.

lp :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi planiram prvi obisk Dolomitov, zato bom "uporabil" že eno od napisanih rut :rolleyes:

Koliko približno pa te pride npr. 3-4 dni Dolomitov? Spanje, hrana, cestnine, bencin oz vse skupaj :? ... da si znam vsaj približno predstavljati...

Hvala za odgovor :worship:

Po večkratnih obiskih so se cene spanja z zajtrkom gibale od 26-33 evrov na noč. Če imaš za 3 dni dolgo ruto okoli 1300 km, si lahko izračunaš koliko boš porabil za bencin. Ostalo pa je spet odvisno od prehranjevalno/gurmanskih navad. Nekatere zadovolji že sendvič druge večerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da se še jaz malo pohvalim, prejšnji vikend smo se izogibali biciklistični dirki:

1. dan petek:

LJ - Rateče-Tolmezzo - Mauria - Falzareggo - Valparola - Corvara - Campolongo - Arabba - Pordoi - Sella - Canazei - Costalunga - Bolzano

2. dan sobota:

Mendola - Tonale - Gavia - Bormio - Stelvio - Prato - Pass dal Fuorn - Umbrailpass - Bormio - Stelvio - Prato - Merano

3. dan nedelja:

Merano - Giovo - Brunico - Dobbiaco - Spittal - Villach - Podkoren - LJ

skupaj 1400 km. Luštno. ;) Še bomo šli.

A smo se srečal? Ste mel SG reg.

Mi smo šli tkolehttp://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=266302

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da še midva(jaz in VmasIna) obelodaniva svoj načrt. Skupaj: 1640 km.

Kritike dobrodošle!

Prvi dan 13.7.2009 PONEDELJEK

382 km – približno 6 h 1 min

Dodatno: Obiščeva TRE CIME

post-12474-1247225523_thumb.jpg

Drugi dan 14.7.2009 TOREK

304 km – približno 5 h 51 min

post-12474-1247225794_thumb.jpg

Tretji dan 15.7.2009 SREDA

429 km – približno 7 h 21 min

post-12474-1247225808_thumb.jpg

Četrti dan 16.7.2009 ČETRTEK

525 km – približno 8 h 38 min

post-12474-1247225569_thumb.jpg

PS: Hkrati zahvala še Srečku(bmwslo) za napotke in pomoč pri načrtovanju poti.

lp :naughty:

imam nekaj podobnega v planu v istem terminu, se mogoče kaj srečamo, kje pa bosta spala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da še midva(jaz in VmasIna) obelodaniva svoj načrt. Skupaj: 1640 km.

Kritike dobrodošle!

Prvi dan 13.7.2009 PONEDELJEK

382 km – približno 6 h 1 min

Dodatno: Obiščeva TRE CIME

post-12474-1247225523_thumb.jpg

Drugi dan 14.7.2009 TOREK

304 km – približno 5 h 51 min

post-12474-1247225794_thumb.jpg

Tretji dan 15.7.2009 SREDA

429 km – približno 7 h 21 min

post-12474-1247225808_thumb.jpg

Četrti dan 16.7.2009 ČETRTEK

525 km – približno 8 h 38 min

post-12474-1247225569_thumb.jpg

PS: Hkrati zahvala še Srečku(bmwslo) za napotke in pomoč pri načrtovanju poti.

lp :naughty:

Tre cime di Lavaredo - če ne greš pešačit po gorah ne dobiš nič za tistih 10 € vstopnine. Je boljši razgled z ostalih prelazov. Če greš prvič v Dolomite je ruta v redu, sicer poteka preveč po glavnih prometnih cestah. Glede na vremensko napoved ti odsvetujem za zadnji dan vožnjo čez Pordenone- ful semaforjev in čist ravna in dolgočasna cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam nekaj podobnega v planu v istem terminu, se mogoče kaj srečamo, kje pa bosta spala

Najina tro-dnevna baza bo v Arabbi v Albergo Pordoi

Če naju kje vidiš.. imava srebrn in moder SV1000S, no modrega boš verjetno tudi slišal :lol1:

Tre cime di Lavaredo - če ne greš pešačit po gorah ne dobiš nič za tistih 10 € vstopnine. Je boljši razgled z ostalih prelazov. Če greš prvič v Dolomite je ruta v redu, sicer poteka preveč po glavnih prometnih cestah. Glede na vremensko napoved ti odsvetujem za zadnji dan vožnjo čez Pordenone- ful semaforjev in čist ravna in dolgočasna cesta.

Na Tri Cime... Sicer se imava namen peljati do vrha(2999m) nato pa v kolikor bo čas dopuščal bi obiskala kakšen rov ali kakšen drug ostanek iz ww1, če le ni preveč za pešačit(skratka, ni preveč oddaljen od ceste). :)

Hvala za nasvet glede zadnjega dne, bova pot speljala verjetno malo višje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se pa vidimo.Mi bomo nastanjeni čez hrib v Colfoscu,pri Gabrieli, od 12. do 16.7. Grafitno siv in rdeč GS 1200. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Tri Cime... Sicer se imava namen peljati do vrha(2999m)

post-7695-1247310787_thumb.jpg

to je najvišje kar se da z motorjem, naprej je bila cesta zaprta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi planiram prvi obisk Dolomitov, zato bom "uporabil" že eno od napisanih rut :rolleyes:

Koliko približno pa te pride npr. 3-4 dni Dolomitov? Spanje, hrana, cestnine, bencin oz vse skupaj :? ... da si znam vsaj približno predstavljati...

Hvala za odgovor :worship:

Hja računaj spanje cca 35 eur (eni govorijo o manj a meni ga ni uspelo najti) Bencin je hudičevo drag, če se da se izogibaj samopostržnih pump nam so požrle 20€ mamo jim. Mi smo za 1400 km dal cca 120 eur. Pol je pa odvisn še kolk zvečer zapravljaš. Jst pod črto sem dal 200€, s tem d sem imel prvi dan za jest s sabo, drugi dan pizza tretji dan sem pa jedel doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se pa vidimo.Mi bomo nastanjeni čez hrib v Colfoscu,pri Gabrieli, od 12. do 16.7. Grafitno siv in rdeč GS 1200. :worship:

upam da ste še zame kakšno sobo pustl, moram hitr mail poslat, če je ša kaj frj, se vidmo, jest planiram 13.7 do 17.7 odvisn od vremena :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se pa vidimo.Mi bomo nastanjeni čez hrib v Colfoscu,pri Gabrieli, od 12. do 16.7. Grafitno siv in rdeč GS 1200. :worship:

Vidim, da bomo v velikem številu zastopali Slovenske barve. :))

post-7695-1247310787_thumb.jpg

to je najvišje kar se da z motorjem, naprej je bila cesta zaprta

Pa je do te višine tudi cestnina? Razgled namreč vidim je fantastičen. :)

BTW: kakšne so kaj temperature zgoraj(povprečje)?

Hja računaj spanje cca 35 eur (eni govorijo o manj a meni ga ni uspelo najti) Bencin je hudičevo drag, če se da se izogibaj samopostržnih pump nam so požrle 20€ mamo jim. Mi smo za 1400 km dal cca 120 eur. Pol je pa odvisn še kolk zvečer zapravljaš. Jst pod črto sem dal 200€, s tem d sem imel prvi dan za jest s sabo, drugi dan pizza tretji dan sem pa jedel doma.

Zgoraj sem prilepil povezavo, zajtrk in spanje 28€ v Arabbi

upam da ste še zame kakšno sobo pustl, moram hitr mail poslat, če je ša kaj frj, se vidmo, jest planiram 13.7 do 17.7 odvisn od vremena :whistle:

Včeraj sem klical in naj bi bilo za omenjeni termin še dosti prosto, kljub temu po moje bolje rezervirati še preko spleta, sobo pa ti "hranijo" do 17.00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gabriela je baje zasedena, mi pa je svetovala njeno sosedo, motor pa bom lahko imel v garaži pri gabrieli, cena 30eur, ker sem sam, lani sem spal v arabi, cena ista, zato sem letos mal spremenu lokacijo, sem mislu it u livigno, pa mi vreme skoz kaže na dež v livignu, pa se glih ne upam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še vprašam, katera spletna stran ima najbolšo vremensko napoved za dolomite? Kako se sploh reče Italjanskemu zavodu, ki se ukvarja z vremenom, tako kot je pri nam ARSO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še vprašam, katera spletna stran ima najbolšo vremensko napoved za dolomite? Kako se sploh reče Italjanskemu zavodu, ki se ukvarja z vremenom, tako kot je pri nam ARSO?

Sem sicer prepričan, da so vse spodnje povezave na MS že bile objavljene, pa vseeno:

ARPA

Hydrographisches Amt der Autonomen Provinz Bozen

MeteoTrentino

MeteoFVG

Ne vem sicer ali je VmasIna iskal "najboljšo"=najboljlepo=sončno napoved ali pa je imel v mislih najbolj zanesljivo. Vsekakor so to po regijah "uradne"(ala ARSO) in morde ne vedno "najboljše", jasno pa je potem še nešteto drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo 19.07.2009 začenjam 6 dnevno potepanje po DOLOMITIH. vsak dan bom prevozil turo okrog 450 km, različne poti, ki se skoraj ne križajo. izhodišče bo corvara--HOTEL GARNI AQUILA CORVARA ,KJER BOM VSE DNI PRESPAL---cena je zelo ugodna , če jo primerjam z GABRIELO v COLFOSCO. imam prenočišče z zajtrkom. upam ,da bom srečal tudi katerega motosvetovca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!