Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

v nedeljo 19.07.2009 začenjam 6 dnevno potepanje po DOLOMITIH. vsak dan bom prevozil turo okrog 450 km, različne poti, ki se skoraj ne križajo. izhodišče bo corvara--HOTEL GARNI AQUILA CORVARA ,KJER BOM VSE DNI PRESPAL---cena je zelo ugodna , če jo primerjam z GABRIELO v COLFOSCO. imam prenočišče z zajtrkom. upam ,da bom srečal tudi katerega motosvetovca.

Kakšne so pa kaj cene v tem hotelu? Žal ga sam nisem našel na netu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da še midva(jaz in VmasIna) obelodaniva svoj načrt. Skupaj: 1640 km.

Kritike dobrodošle!

Prvi dan 13.7.2009 PONEDELJEK

382 km – približno 6 h 1 min

Dodatno: Obiščeva TRE CIME

post-12474-1247225523_thumb.jpg

Drugi dan 14.7.2009 TOREK

304 km – približno 5 h 51 min

post-12474-1247225794_thumb.jpg

Tretji dan 15.7.2009 SREDA

429 km – približno 7 h 21 min

post-12474-1247225808_thumb.jpg

Četrti dan 16.7.2009 ČETRTEK

525 km – približno 8 h 38 min

post-12474-1247225569_thumb.jpg

PS: Hkrati zahvala še Srečku(bmwslo) za napotke in pomoč pri načrtovanju poti.

lp :naughty:

S katerim programom si lahko zrišeš takšno pot :unsure: Sem probal z viamichelin, pa mi ni všeč, ker imaš samo 2x stopover :rolleyes:

Mi lahko kdo pomaga :whistle: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S katerim programom si lahko zrišeš takšno pot :unsure: Sem probal z viamichelin, pa mi ni všeč, ker imaš samo 2x stopover :rolleyes:

Mi lahko kdo pomaga :whistle: ?

Že vem, že vem - mi je ratalo z googlnom... se zgodi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: korajžno in optimistično ...

mi smo jih delali po 250-300, ni blo guzve sploh in na koncu dneva smo bli crknjeni ko svizci (tudi bli nastanjeni v corvari).. ka drgac nam res kilometrina ne predstavlja nek problem.. sam tam je blo pa tooo much

pa srecno vsem ki greste gor, ful je lepo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo 19.07.2009 začenjam 6 dnevno potepanje po DOLOMITIH. vsak dan bom prevozil turo okrog 450 km, različne poti, ki se skoraj ne križajo. izhodišče bo corvara--HOTEL GARNI AQUILA CORVARA ,KJER BOM VSE DNI PRESPAL---cena je zelo ugodna , če jo primerjam z GABRIELO v COLFOSCO. imam prenočišče z zajtrkom. upam ,da bom srečal tudi katerega motosvetovca.

Kakšnega Motosvetovca boš srečal v bližnji pizzeriji :naughty: . Zakaj gredo motoristi raje v motohotel kot v navaden penzion....o tem pa kdaj drugič :whistle: . Se mi strašno dopade, da gre kdo še kam drugam. Bo za nas ta stare več placa :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo jih delali po 250-300, ni blo guzve sploh in na koncu dneva smo bli crknjeni ko svizci (tudi bli nastanjeni v corvari).. ka drgac nam res kilometrina ne predstavlja nek problem.. sam tam je blo pa tooo much

pa srecno vsem ki greste gor, ful je lepo!

Ja kristus jezus vam pa res kilometrina ne predstavlja problema, če ste samo po 250 - 300 na dan nardil. 200 jih je moja žena nardila na zadnjem zicu do 14 ure , potem sem jih pa še sam po 50 - 70 nardil, pa bi jih še enkrat več, če se mi nebi žena smilila, ko je samevala v hotelu.

Če nisi s cukra jih pa 400 komot nardiš po dolomitih.

Mater, zgleda da tko terpežnih kot smo mi (generacija) res ne delajo več :lol1::lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z BMWSLO

250 - 300 je res malo... mi smo jih cepili 450 prejšnji teden. Priznam ,da bi bilo bolje 400 a se nam ne bi izšlo časovno, ker smo rinili še v švico.... Je pa verjetno dosti od mopedov odvisno. Današnja mladina rine z raznimi SS i gor in logično pri vseh tistih serpentinah in bremzanju odpadejo roke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga. Nam ZUM(O)-ašem ostaja prepikat ruto, pa tudi to ni tako hudo. Evo, tudi tisto povratno Godyjevo sem spravil v Garmin format. Narjena je od Livigna do Rateč.

Mislim, da sem našel najugodnejšo varianto za GMaps->Garmin:

http://www.elsewhere.org/journal/gmaptogpx/

Tale stvarca ti naredi GPX datoteko kar iz strani Google Maps, poglejte v navodila, stvar res dela !!!

Tale:

http://www.nearby.org.uk/multi-to-kml.php?...%3DUTF8%26z%3D7

Pa naredi iz multi-destination route KML, ki ga lahko v GoogleEarth uvoziš celega (ne samo do prve destinacije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, zgleda da tko terpežnih kot smo mi (generacija) res ne delajo več :lol1::lol1::lol1:

Predlani sem jih naredil v enem dnevu prek 700 :naughty: Od tega jih je bilo dobre 400 prav po Dolomitih, ostalih 300 pa po nižavju. Ampak tega nočem več ponavljati ... tam okoli 500 km na dan je več kot dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z VmasIno sva jih ta teden naredila po 500 in več na dan, od tega 2 dni samo prelazi, druga dva dni pa zraven še nižavje. En dan je celo zneslo skupaj 15ur oz. brez postankov cca 12ur na motorju.

beat that.. =)

Slike in reportaža sledijo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z VmasIno sva jih ta teden naredila po 500 in več na dan, od tega 2 dni samo prelazi, druga dva dni pa zraven še nižavje. En dan je celo zneslo skupaj 15ur oz. brez postankov cca 12ur na motorju.

beat that.. =)

Slike in reportaža sledijo.

Lp

sem vaja vidu k sta se pelala mim gabriele u clfoscu, gabriela in andreas sta pa res zakon, vse tko zrihtata da je gost, res zadovoln :worship::worship: , drugač pa v 5dneh dolomitov 2000 čudovitih KMjev, naj naj je pa stelvio :worship:

post-2241-1247976849_thumb.jpg

stelvio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vaja vidu k sta se pelala mim gabriele u clfoscu, ... drugač pa v 5dneh dolomitov 2000 čudovitih KMjev, naj naj je pa stelvio :worship:

Hudiča, mi2 sva tudi pentljala tam naokoli, z bazo v Arabbi (Garni Astor, Via Colesel; ni najceneje, 30€ zajtrk za kralje, z garažo, a je lastnica ob tehnični težavi spravila mehanika na dom), ... pa nisva nobenega moto-slovenca ujela, ... edino 3 Grke.

Bla prvič, po mojem mesecu in pol ležanja po karambolu in dobrih taužent z novim mopedinom, a se kaj dosti več kot 250 na dan nisva matrala, ...

Sicer pa u piko, tko si jaz predstavljam pravi moto dopust, ... za grand finale še zimski napad na Falcarego ... sneg se je najprej začel oprijemati vizirja, nato še cestišča, z ekipo angležov smo vedrili v galleriji pred tunelom in čakali, kdaj hudiča bo spet kdo pripeljal navzdol, ...

post-3144-1247984418_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vaja vidu k sta se pelala mim gabriele u clfoscu, gabriela in andreas sta pa res zakon, vse tko zrihtata da je gost, res zadovoln :worship::worship: , drugač pa v 5dneh dolomitov 2000 čudovitih KMjev, naj naj je pa stelvio :worship:

stelvio

...me je kar malo sram, ampak takrat sva celo iskala to gostišče pri Gabrieli, ker sva nameravala tja na večerjo, ampak žal nisva nikjer našla nobene table niti podobnega napisa. Kako se sploh reče tam? Albergo ..? :)

Se strinjam za Stelvio.. meni eden najlepših prelazov! :worship:

@ponikipo: kdaj točno pa si bil v dolomitih, da si imel takšno vreme? :) Še v četrtek, je bilo na Falcaregu 25+ stopinj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me je kar malo sram, ampak takrat sva celo iskala to gostišče pri Gabrieli, ker sva nameravala tja na večerjo, ampak žal nisva nikjer našla nobene table niti podobnega napisa. Kako se sploh reče tam? Albergo ..? :)

Se strinjam za Stelvio.. meni eden najlepših prelazov! :worship:

@ponikipo: kdaj točno pa si bil v dolomitih, da si imel takšno vreme? :) Še v četrtek, je bilo na Falcaregu 25+ stopinj. :)

sej ne piše gabbriela, ampak garni reutlingen, je ob glavni cest,ne moreš falit :unsure: :whistle: , če prideš s corvare je na desni strani bolj na začetku colfosca :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vaja vidu k sta se pelala mim gabriele u clfoscu, ... drugač pa v 5dneh dolomitov 2000 čudovitih KMjev, naj naj je pa stelvio :worship:

Hudiča, mi2 sva tudi pentljala tam naokoli, z bazo v Arabbi (Garni Astor, Via Colesel; ni najceneje, 30€ zajtrk za kralje, z garažo, a je lastnica ob tehnični težavi spravila mehanika na dom), ... pa nisva nobenega moto-slovenca ujela, ... edino 3 Grke.

Bla prvič, po mojem mesecu in pol ležanja po karambolu in dobrih taužent z novim mopedinom, a se kaj dosti več kot 250 na dan nisva matrala, ...

Sicer pa u piko, tko si jaz predstavljam pravi moto dopust, ... za grand finale še zimski napad na Falcarego ... sneg se je najprej začel oprijemati vizirja, nato še cestišča, z ekipo angležov smo vedrili v galleriji pred tunelom in čakali, kdaj hudiča bo spet kdo pripeljal navzdol, ...

a tkole je blo včeraj :cry::cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo si privoščili petdnevni oddih v dolomitih,jaz z ženo in kolega z ženo.Nastanjeni smo bili pri Gabrieli v Colfoscu.Prejšnjikrat mi je Andreas zaupal,da boljših kremšnit,kot so v Sloveniji,ni nikjer drugje.Željo smo mu izpolnili in mu s sabo pripeljali štiri kremšnite iz Žalca,ki so odlično prenesle pot.Seveda se nam je bogato oddolžil s speckom in viljamovko.Gor smo jo mahnili čez koroško,Misurino,Falzarego in Valparolo.

Drugi dan smo jo ubrali čez Gardeno,Selllo,Fedaio,Staulanzo,Duran,Ceredo,Rolle,Valles,Pellegrino,Pordoi in Campolongo.V Arrabi smo šli na večerjo in srečali exe.fzs-a in kolega.

Tretji dan smo šli malo v Cortino in na Misurino,kjer smo se dobili s Quommetom.Čez Cortino in Giau smo šli na jezero Aleghe.Od tu pa čez Fedaio,sello in Gardeno v Colfosco.

V sredo pa v Corvaro,pa čez Wurzjoch in Kofeljoch pass v Brixen.Ogled starega mestnega jedra z mogočno katedralo toplo priporočam.

Zadnji dan smo kupili nekaj spominkov na Falzaregu in jo preko koroške in korenskega sedla mahnili v Gozd martuljek na kosilo.Mislim da sta se mimo peljala siv in moder Suzuki-exe.fzs?

Ker smo bili bolj dopustniški,se je nabralo "le" slabih 1400 km.

Pri Gabrieli srečali janiha in še nekaj slovencev.

P.S.V imenu Gabriele in Andreasa:

Prisrčno se zahvaljujeta vsem slovenskim motoristom,ki ste ju do sedaj obiskali.Vabljeni ste tudi v bodoče,

tisti,ki smo že bili in tisti,ki še boste pri njiju.Prav tako obveščata vse,da bo Garni odprt do 13.septembra,potem pa bo zaradi obnove stavbe in sob zaprto nekje do sredine ali konca oktobra!

20090719120816_DOLOMITI-3001.jpg

20090719120825_DOLOMITI-3004.jpg

20090719122335_cb0f5w49jtexqy.jpg

20090719122335_e1uq87vt94roj2.jpg

Ostale slike so v mojem albumu: http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=1866

Popravljeno . Popravil AndiGS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...me je kar malo sram, ampak takrat sva celo iskala to gostišče pri Gabrieli, ker sva nameravala tja na večerjo, ampak žal nisva nikjer našla nobene table niti podobnega napisa. Kako se sploh reče tam? Albergo ..? :)

Se strinjam za Stelvio.. meni eden najlepših prelazov! :worship:

@ponikipo: kdaj točno pa si bil v dolomitih, da si imel takšno vreme? :) Še v četrtek, je bilo na Falcaregu 25+ stopinj. :)

Takle je blo včerej, po 11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-2241-1248008618_thumb.jpg

tre cime

Mi smo si privoščili petdnevni oddih v dolomitih,jaz z ženo in kolega z ženo.Nastanjeni smo bili pri Gabrieli v Colfoscu.Prejšnjikrat mi je Andreas zaupal,da boljših kremšnit,kot so v Sloveniji,ni nikjer drugje.Željo smo mu izpolnili in mu s sabo pripeljali štiri kremšnite iz Žalca,ki so odlično prenesle pot.Seveda se nam je bogato oddolžil s speckom in viljamovko.Gor smo jo mahnili čez koroško,Misurino,Falzarego in Valparolo.

Drugi dan smo jo ubrali čez Gardeno,Selllo,Fedaio,Staulanzo,Duran,Ceredo,Rolle,Valles,Pellegrino,Pordoi in Campolongo.V Arrabi smo šli na večerjo in srečali exe.fzs-a in kolega.

Tretji dan smo šli malo v Cortino in na Misurino,kjer smo se dobili s Quommetom.Čez Cortino in Giau smo šli na jezero Aleghe.Od tu pa čez Fedaio,sello in Gardeno v Colfosco.

V sredo pa v Corvaro,pa čez Wurzjoch in Kofeljoch pass v Brixen.Ogled starega mestnega jedra z mogočno katedralo toplo priporočam.

Zadnji dan smo kupili nekaj spominkov na Falzaregu in jo preko koroške in korenskega sedla mahnili v Gozd martuljek na kosilo.Mislim da sta se mimo peljala siv in moder Suzuki-exe.fzs?

Ker smo bili bolj dopustniški,se je nabralo "le" slabih 1400 km.

Pri Gabrieli srečali janiha in še nekaj slovencev.

P.S.V imenu Gabriele in Andreasa:

Prisrčno se zahvaljujeta vsem slovenskim motoristom,ki ste ju do sedaj obiskali.Vabljeni ste tudi v bodoče,

tisti,ki smo že bili in tisti,ki še boste pri njiju.Prav tako obveščata vse,da bo Garni odprt do 13.septembra,potem pa bo zaradi obnove stavbe in sob zaprto nekje do sredine ali konca oktobra!

20090719120816_DOLOMITI-3001.jpg

20090719120825_DOLOMITI-3004.jpg

20090719122335_cb0f5w49jtexqy.jpg

20090719122335_e1uq87vt94roj2.jpg

Ostale slike so v mojem albumu: http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=1866

a zdej mi je pa jasno, zakaj mi je andreas ob slovesu dejal, naj mu naslednjič ko pridem, prinesem kremšnito he he, andi hvala še enkrat za dobre nasvete :worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji dan smo kupili nekaj spominkov na Falzaregu in jo preko koroške in korenskega sedla mahnili v Gozd martuljek na kosilo.Mislim da sta se mimo peljala siv in moder Suzuki-exe.fzs?

jp jp, takrat sva ga šibala proti domu.. oz. najprej v Jesenice na AC, katere sem bil po štiridnevni abstinenci kar vesel. :)

btw: kje ste jedli kosilo in ali priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, ne gre več editat, torej še tole:

@AndiGS: sem prečekiral tvoj album, zanima me kje je slikana zadnja fotografija v albumu(grobnica s skulpturo vojaka), ter jezero/reka?, nekje na začetku ob kateri ste se fotografirali?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem se fčeraj zgodaj zbudil in se nikakor nisem mogel vrnit nazaj v blaženo stanje, sem ob 06.00 vužgal mopet in se odpravil na krajšo furo do kosila :rolleyes: : Tolmin - Bovec - Predil (V Logu pod Mangartom brrr - 6 st. C na temperaturmetru) - Sella Nevea - Tolmezzo - P. Mauria - P. Cibiana - P. Duran - P. Cerada - P. Rolle :worship: - P. Valles - P. Fedaia - P. Sella - P. Gardena - P. Valparola - P. Falzarego - P. Tre Croci - Misurina - Tolmezzo - Sella Nevea (v vznožju tik pred pričetkom vzpona, ob cesti hudo razsut Dukati z LJ registracijo) - Predil - Bovec - Idrija. Čudovitih 760 km in 12 prelazov vsekakor odtehtalo hladno kosilo na šporgertu in sliko brez tona ... :D:D:D

post-12027-1248102106_thumb.jpg

post-12027-1248102115_thumb.jpg

post-12027-1248102135_thumb.jpg

post-12027-1248102142_thumb.jpg

post-12027-1248102152_thumb.jpg

post-12027-1248102162_thumb.jpg

post-12027-1248102169_thumb.jpg

post-12027-1248102176_thumb.jpg

post-12027-1248102182_thumb.jpg

post-12027-1248102187_thumb.jpg

post-12027-1248102194_thumb.jpg

post-12027-1248102202_thumb.jpg

post-12027-1248102210_thumb.jpg

post-12027-1248102220_thumb.jpg

post-12027-1248102226_thumb.jpg

post-12027-1248102234_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!