Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Kako je z motoristično 'sezono' v Dolomitih - do kdaj traja?

Jaz sem se septembra in tudi konec oktobra še zelo lepo imel na praznih, pospravljenih cestah in v poceni prenočiščih.....

Popravljeno . Popravil xenon900
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek smo se motoristi MK Štangar Žalec zasidrali v kampu na zboru MK Fogriders v Bovcu.V soboto sem popeljal grupo 15 motorjev čez Predel,Maurio,Tre Croci preko Cortine na Falzarego.Tu se nam je pridružil še Quomme.Vračali smo se čez Misurino,Ziljsko dolino,Arnoldstein,Trbiž,Predel,Bovec.Fantje so bili navdušeni,vsi so bili prvič v Dolomitih-čeprav bolj na obrobju,pa vseeno,nekje je treba začeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek smo se motoristi MK Štangar Žalec zasidrali v kampu na zboru MK Fogriders v Bovcu.V soboto sem popeljal grupo 15 motorjev čez Predel,Maurio,Tre Croci preko Cortine na Falzarego.Tu se nam je pridružil še Quomme.Vračali smo se čez Misurino,Ziljsko dolino,Arnoldstein,Trbiž,Predel,Bovec.Fantje so bili navdušeni,vsi so bili prvič v Dolomitih-čeprav bolj na obrobju,pa vseeno,nekje je treba začeti.

Mislim, da smo se srečali nekje na poti, sem šel kontra smer, popoldan ob cca 15h sem pa videl enega starejšega štangarja na zboru, k je jedu golaž :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se septembra in tudi konec oktobra še zelo lepo imel na praznih, pospravljenih cestah in v poceni prenočiščih.....

Hvala, pribeleženo na koledar za mesec september :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolomiti so bolj za predsezono , konec maja, in junij :whistle:

Hvala ti bmwslo za posredovane informacije o o poti po Dolomitih. Sva ja skoraj popolnoma ponovila (sicer z nekaj manj kilometri zaradi slabega vremena... ).

Drugače pa so občutki in vtisi čudoviti. Bil prvič z motorjem v teh krajih.

Se še vračam!

Lp vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti bmwslo za posredovane informacije o o poti po Dolomitih. Sva ja skoraj popolnoma ponovila (sicer z nekaj manj kilometri zaradi slabega vremena... ).

Drugače pa so občutki in vtisi čudoviti. Bil prvič z motorjem v teh krajih.

Se še vračam!

Lp vsem

:beer2: sam da je blo fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem če je to za tuki tema sam se mi pa zdi da bi mogu kdo vedet.Danes sva s frendam pelala eno furo čez Predel-Cave del Predil-Sella Nevea-Gemona del Friuli pa po na Uccea in čez mejo.No u Žagi me pa en domačin sprašuje če sva šla čez Rezijo??? pa me zanima če se je že kdo tam čez pelu kakšna je kaj cesta, ker moj Fazer je marsičesa navajen da bi ga pa 20km po makadamu teru mi pa niti ne paše.

Hvala vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem če je to za tuki tema sam se mi pa zdi da bi mogu kdo vedet.Danes sva s frendam pelala eno furo čez Predel-Cave del Predil-Sella Nevea-Gemona del Friuli pa po na Uccea in čez mejo.No u Žagi me pa en domačin sprašuje če sva šla čez Rezijo??? pa me zanima če se je že kdo tam čez pelu kakšna je kaj cesta, ker moj Fazer je marsičesa navajen da bi ga pa 20km po makadamu teru mi pa niti ne paše.

Hvala vnaprej.

Temo si sicer zgrešil pa vseeno. Cesta je asfaltna je pa en del precej ozka tako, da je treba bolj na izi saj na nekaterih mestih normalno srečanje avto motor ni možno brez ustavljanja. Tudi kakšno kamenje zna biti pa kakšna veja ter kakšen trikolesnik sredi zavitega ovinka. Te namreč uporablja komunala in gozdarji pa proti Reziji navzdol/navzgor je na nekaterih mestih mal zjahana oz. asfalt prešel v druga stanja a bolj na robovih. Ni pa noben problem za odpeljat s fazerco ali pa tudi cestakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo si sicer zgrešil pa vseeno. Cesta je asfaltna je pa en del precej ozka tako, da je treba bolj na izi saj na nekaterih mestih normalno srečanje avto motor ni možno brez ustavljanja. Tudi kakšno kamenje zna biti pa kakšna veja ter kakšen trikolesnik sredi zavitega ovinka. Te namreč uporablja komunala in gozdarji pa proti Reziji navzdol/navzgor je na nekaterih mestih mal zjahana oz. asfalt prešel v druga stanja a bolj na robovih. Ni pa noben problem za odpeljat s fazerco ali pa tudi cestakom.

No buhloni za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponedeljek imam namen iti do timelsjocha, šel bi za dva dni, pa me zanima kje je najbolje da prespim, pa če mi svetujete še kakšno združljivo opcijo po avstriji ali italiji :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji petek, soboto in nedeljo naročam vreme 1A. Naj me dobre vile uslišijo ... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji petek, soboto in nedeljo naročam vreme 1A. Naj me dobre vile uslišijo ... :surrender:

Naj te uslišijo :).

Jaz mam tudi v planu tiste konce!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponedeljek imam namen iti do timelsjocha, šel bi za dva dni, pa me zanima kje je najbolje da prespim, pa če mi svetujete še kakšno združljivo opcijo po avstriji ali italiji :unsure: :unsure:

Solden!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril od 18-20.08.2009,če tvoje trditve držijo. DRŽIJO, samo start je bil iz Kranja pa po A-strani čez Plöckenpass. Nabralo 1250km brez kapljice dežja!!! Navlažen bil samo okoli Clesa, ko so in kjer so zalivali jabolčne nasade.

Ritten vreden ogleda zaradi čudovitih ovinkov no pa tudi zaradi zgradb na vrhu. Passo Gavia čudovita!

Dobil karto vodenih fur od LOHO: ca. 10 čudovitih enodnevih tur po Dolomitih od 100-400km. 1x (enkratno)!

:worship::worship::worship:

Aja pot:

1. dan Velenje-Kr. Gora-Pontebba- Karnische Dolomiten strasse-Cortina-Arabba

2. dan (res lepa tura in jo priporočam) Arabba-St. Ulrich-Ritten-Bozen-Passo Mendola-Passo Tonale-Passo Gavia-Passo Stelvio-Merano- San Leonardo

3. dan Jaufen pass-Alta Badia-Cortina-Misurina-Tolmezzo-Kr.Gora-Velenje

cca 1300 km.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men naslednja dva vikenda ne bo zneslo... kaj pravite, je 2/2 septembra še vredu za dolomite.. kako je z dežjem?

hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!