Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

men naslednja dva vikenda ne bo zneslo... kaj pravite, je 2/2 septembra še vredu za dolomite.. kako je z dežjem?

hvala..

Seveda je v redu!

Dežja takrat ni, ......................................razen če je:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je v redu!

Dežja takrat ni, ......................................razen če je:whistle:

hehe..

če je, je.. če ni, ni.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji petek, soboto in nedeljo naročam vreme 1A. Naj me dobre vile uslišijo ... surrender.gif

Klinc jih gleda, očitno so tudi te že skorumpirane ... headbang.gifheadbang.gifheadbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem si naročil pet dni lepega vremena,za pot čez Dolomite in v Švico.Počasi začnem pakirat,zjutraj pa gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem si naročil pet dni lepega vremena,za pot čez Dolomite in v Švico.Počasi začnem pakirat,zjutraj pa gasa.

Jebemu sunce . Ti maš dopusta ko Motoristek :lol1:

Uživaj na polno še za nas garače trance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem si naročil pet dni lepega vremena,za pot čez Dolomite in v Švico.Počasi začnem pakirat,zjutraj pa gasa.

o mater, kaj nisi prej povedu :naughty: , bi se za vami pelu, zdej mam pa glih konc dopusta, pa srečno pot in velik užitkov :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj bi vprašal..

v septembru grem za ca 3-4dni. Zanima me, ali spite vedno v istem hotelu in se vračate ali iščete vsak dan znova nov hotel?

pozna kdo kako ugodno varianto za prespati (v Arabi, Cortini..ipd?)

Hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arabba: letos spomladi popolnoma prenovljeno, lepo, čisto, samopostrežni zajtrk, v centru ob cesti iz smeri Falzarega: (če me spomin ne vara, je bila cena v dvopostelni sobi za B+B v sredini julija 35€ ... )

Biti več dni na enem mestu je ugodno v toliko, ker vso kramo pustiš v sobi in se voziš brez kufrov, torb naokoli. Odpade tudi vsakodnevno iskanje namestitve ...

http://www.garnierica.it/

post-1569-125170518963_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arabba: letos spomladi popolnoma prenovljeno, lepo, čisto, samopostrežni zajtrk, v centru ob cesti iz smeri Falzarega: (če me spomin ne vara, je bila cena v dvopostelni sobi za B+B v sredini julija 35€ ... )

Biti več dni na enem mestu je ugodno v toliko, ker vso kramo pustiš v sobi in se voziš brez kufrov, torb naokoli. Odpade tudi vsakodnevno iskanje namestitve ...

http://www.garnierica.it/

ja tuki sem tudi jaz že prenočil je OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola,

sem stacioniran v Kr.Gori in jutri pičim na enodnevni izlet do Cortine in nazaj. Mi kdo lahko priporoča ruto? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Livigno? Mi smo spali tukaj:

Hotel Silvestri

Livigno

www.hotelsilvestri.it

Tel. 0342 996255

ja to je tudi opcija sem že našel varjanto :blink: http://www.chaletmoon.com/ :yea1: cene so pa itak povsod skoraj iste sam še vreme

nardim pa gasa.... :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa sam eno simpl vprasanje: Navajen sem hodit v Dolomite na koncu junija, zacetek julija. Do kdaj pa se se splaca it gor? vreme/guzva/odprtost ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ Dr_Jakob: najboljše je tko kot si napisal, a se splača tud septembra kadar je lepo vreme, gužve ni več, le dan je precej krajši, pa jutra in večeri znajo bit že fajn mrzli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa sam eno simpl vprasanje: Navajen sem hodit v Dolomite na koncu junija, zacetek julija. Do kdaj pa se se splaca it gor? vreme/guzva/odprtost ?

Za večino prelazov do konca oktobra.

pso. Rombo oziroma Timellsjoch zapirajo v Septembru, prav tako Stelvio (no ampak to ni več v dolomitih).

Septembra je nekako še najlepše, če se preveč ne ohladi in zapade sneg :)

Mogoče kaj več tukaj:

Zbrani podatki o Alpskih moto cestah

Bolj natančno tukaj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še 9 ur do odhoda na 3 dnevni potep.

prvic v dolomite :)

ceste bodo oprane - glede na padavine zadnjih 2 dni.

upam, da ne bodo temperature prenizke.

v soboto tja preko rateč, avstrije in do okolice cortine.

v nedeljo 7 prelazov.

v ponedeljek pa se vracava preko lienza - grossglocknerja - obertauerna.

morda se s kaksnim clanom MS srecamo :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo ,30.avg. sva jo s kolegom mahnila na 5 dnevni potep preko Dolomitov v Švico.Preko Rateč,Maurie,Cortine,Falzarega,Pordoia,Selle in Grodnerja k Gabrieli.Na Mauria passu srečala skupino celjanov,ki so se vračali z Dolomitov.Pri Gabrieli običajen sprejem(vili in pivo).

Drugi dan pa preko Grodnerja za Bolzano in preko Mendel passa in Tonale passa na Gavio(Srečala enega GS s tablico KR).Cesta je kar solidno urejena,le pivo na vrhu stane 5 eur.Da te kap.Spust v Bormio in preko Foscagno in Eire passa v Livigno-cona duty free.Škatlica Marlboro pri nas 2,80 tam pa 2,30 eur.Tankala bencin 95 po 0.90 eur.Potem pa preko Livigno passa in Bernina passa v St.Moritz.Časa za ogled ni bilo veliko,zato sva jo mahnila preko Maloja passa zopet v Italijo,v Chiaveno in vasico Campodolcino,kjer sva dobila prenočišče z zajtrkom in garažo v hotelu s tremi zvezdicami za 35 eur.

Vasica leži pod Splugen passom,ki sva ga naskočila tretji dan zjutraj.Tu pa se po cesti prosto sprehajajo krave,gnojnica teče čez cesto(drsališče).Spust pa je nekaj posebnega,enakomerno zaporedje 14 preglednih ovinkov,fantastično.Naslednji postanek je bil Bernardino pass,z jezerom na vrhu in izredno redkim prometom.Srečala en avto in peščico motorjev.Spust v dolino je zelo dolg,dober asfalt in lepi ovinki.Pravi užitek.Preko Lukmanier passa sva jo mahnila proti Churu ter iz Chura preko Valbella passa v Tiefencastel.Od tu pa preko znamenitega Julierpassa zopet v St.Moritz.Malica ob jezeru iz marketa.Nato pa v Zernez in Susch,kjer sva dobila prenočišče.Nič posebnega za 40 eur,zajtrk odmerjen skopo švicarsko,okoli glav so nama brenčale muhe-neokrnjena švicarska narava.

Zjutraj pa skok na Fluela pass,kjer sva bila edina.Pot naju je vodila še na Ofenpass,kjer tudi ni bilo prometa.Spust v Santa Mario in vzpon na Umbrail pass.Še vedno slabe 3 km dobrega makadama,ostalo pa grbastega asfalta.Skok na Stelvio na pečenice z zeljem.Tu pa je že bila motoristična gužva.Vračanje čez Umbrail v Malles in Italijo ter na Reschen pass,kjer je zvonik popravljen in potopljen v vodi.Nazaj grede postanek v mestecu Glurns,obdanim z obzidjem.Je prava paša za oči.Naprej pa preko Merana,Bolzana,Selle,Pordoi,Arrabe k Gabrieli na spanje.Tam sva srečala Duleta in skupino motoristov z Izlak,ki so se potepali po Dolomitih.

Peti dan je kar prehitro prišel in potrebno jo je bilo mahniti proti domu.Preko Falzarega ,Cortine in Misurine proti Tobllachu,kjer pa sva se ustavila na vojaškem pokopališču iz 1.sv.vojne.Izredno lepo urejeno,označeni grobovi z imeni 1259 avstroogrskih vojakov,med njimi 7 slovencev.

Na splošno je Švica dražja(primerjava z Dolomiti)razen bencina,ki je malo cenejši.Na prelazih je dosti manj motoristov,tudi ceste so slabše kot v centralnih Dolomitih(veliko flik,zalivk,pa še betonska zlizana cesta se najde).So vzdrževane,novega asfalta pa je bolj malo.Vreme je bilo lepo,stabilno,tako da je september kar pravi mesec za obisk Dolomitov in Alp.Slike sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!