Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

1. DOLOMITI PRED VSAJ SREDINO JULIJA SO NEUMNOST! ZE SREDINA IN KONEC JUNIJA JE VPRASLJIVA! Stari, lej; vecina prelazov je na visini na uc Triglav in micken manj... Malo poglej nase julijce, kako zgledajo. NO GO!

2. Na Dolomite je se vedno najboljsa pot preko Posocja, Bovca in Predela... potem pa sibnes preko Trbiza.

GOOGLE MAPS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. DOLOMITI PRED VSAJ SREDINO JULIJA SO NEUMNOST! ZE SREDINA IN KONEC JUNIJA JE VPRASLJIVA! Stari, lej; vecina prelazov je na visini na uc Triglav in micken manj... Malo poglej nase julijce, kako zgledajo. NO GO!

Eh, pretiravati tudi ne bo treba. Če bo le količkaj toplo bo sredina maja že šisto OK :)

Sem bil že 27 aprila tudi gor in se je izkazalo za čisto cool. Pa še videl sem na lastne oči, kako po 2k višine vozijo pometači in čistijo pesek s cest :worship:

Je pa letos res tak, da aprila verjetno še ne bo neke posebne uživancije (čeprav taglavna Pordoi in Falzarego sta tako prevozna tudi celo zimo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano je pot od slovenske meje preko Rezije v bolj slabem stanju (nisem še prevozil sem pa zbiral informacije),je pa res da Google zmeraj izbere to varianto.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je kaj s prenočevanjem na splošno v Dolomitih. So kampi ali je potrebno po hotelih oziroma kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampov je precej pa tudi hotelov/motelov kjer se za ugodno ceno naješ, naspiš in posušiš.

Poglej na moj blog, imaš tam vse kampe za Dolomite+ugodne hotele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano je pot od slovenske meje preko Rezije v bolj slabem stanju (nisem še prevozil sem pa zbiral informacije),je pa res da Google zmeraj izbere to varianto.

LP

Cesta čez Rezijo je čisto v redu.Je pa zelo ozka (je potrebno paziti na avtomobile, ker se praktično ne moreš srečati, sicer pa je promet zelo redek). Ozka zavita cesta skozi lepo naravo ( če se ti mudi pojdi raje kje drugje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta čez Rezijo je čisto v redu.Je pa zelo ozka (je potrebno paziti na avtomobile, ker se praktično ne moreš srečati, sicer pa je promet zelo redek). Ozka zavita cesta skozi lepo naravo ( če se ti mudi pojdi raje kje drugje).

lp

Franc

Ja res je cesta čez Rezijo zelo ozka in pa res lepa narava.

Ti priporočam, da se tja zapelješ na enodnevni izlet in ne meseca avgusta ko imajo Italijani njihove počitnice.

Si nam naredil skomine, da veš :) . Pa veliko lepih ovinkov suhi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je cesta čez Rezijo zelo ozka in pa res lepa narava.

Ti priporočam, da se tja zapelješ na enodnevni izlet in ne meseca avgusta ko imajo Italijani njihove počitnice.

Si nam naredil skomine, da veš :) . Pa veliko lepih ovinkov suhi.

Blu vidim, da obvladaš. Kdaj me pelješ v Dolomite ?:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, prosil bi koga od vas da mi samo pripne kakšen link od 4-6 dnevne ture po dolomitih.

Kakšen zemljevid preko čimveč gorskih prelazov. Imamo plan it julija ali avgusta.

Hvala vam in srečno vožnjo.

Junior

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dan 1:(malo krajsi, ker boste verjetno zaceli zgodaj popoldan) DAN 1

dan 2: (Passo Stelvio, Passo Gavia in tako naprej, za zgodnje jutranje vstajanje in furo do vecera) ]DAN 2

dan 3: (dan, prezivet med Canazeijem in CortinoD'Ampezzo, malo km, veliko prelazov, za uzivancijo, nujen postanek na passo Pordoi, gondola!!) DAN 3

Dan 4: enkrat je treba prit domov. Ce se vam mudi, je tole super, ce se vam ne mudi, naredite se kak ovinek na kakem lepem prelazu, naprimer VRSICU!! DAN 4

Spi se super v Villa Ester, VILLA ESTER Canazei, vzames POLPENZION, zjutraj se nazres do amena, potem pa cez cel dan nic, samo kaka pijacka, zvecer obilna vecerja pa par pirov.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sezona se je že začela. Videno je že nekaj motoristov. Snega pa v višinah še precej.

Letošnje aprilske slike prelaza Giau. Skoraj bi lahko bil OFF road.

post-12625-127272353361_thumb.jpg

post-12625-127272357345_thumb.jpg

post-12625-127272362273_thumb.jpg

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam letos namen iti v Dolomite me zanima, ali so tam prelazi plačljivi (oz. kaj je tam plačljivo - prelazi, določeni odseki cest,...?)?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam letos namen iti v Dolomite me zanima, ali so tam prelazi plačljivi (oz. kaj je tam plačljivo - prelazi, določeni odseki cest,...?)?

Hvala!

Italjanski Dolomiti niso za placat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno vse pa tudi ni zastonj. Imajo tudi plačljive "panoramske" ceste in cene so zasoljene.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno vse pa tudi ni zastonj. Imajo tudi plačljive "panoramske" ceste in cene so zasoljene.

lp

Franc

Okej, priznam. Najde se tudi kaksna panoramska cesta, ki je za placat. Ampak vecinoma gres na Dolomite gledat in se vozit po prelazih, in ti so zastonj.

Katere si pa ti mel v mislih, da so za placat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na primer: ...

Jaz si namreč italijanske Dolomite predstavljam nekako v teh mejah: na S smer Dobbiaco - Brunico - Bressanone; na J nekam tja proti padski nižini, V smer Belluno - Cortina - Dobbiaco in na Z avtocesta Trento - Bolzano in prelaz Brenner.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, priznam. Najde se tudi kaksna panoramska cesta, ki je za placat. Ampak vecinoma gres na Dolomite gledat in se vozit po prelazih, in ti so zastonj.

Katere si pa ti mel v mislih, da so za placat?

Tega:

http://lh3.ggpht.com/_5M4-SLArnQ0/SkxlzjCQjHI/AAAAAAAAAFc/K8GMCR-a2Zg/s144/ALIM1176.JPG

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo že "zapeli": ta cenik na tabli je za parkirnino - vstopnino: (OK, to je tudi ene sorte "dajatev" ); ker tu še nisem bil, ugibam: da gre za nacionalni park in to se pač plača.

LP

PS: drugič je uspelo - s sliko (prva je pa bolj prirejena za na škatlico vžigalic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo že "zapeli": ta cenik na tabli je za parkirnino - vstopnino: (OK, to je tudi ene sorte "dajatev" ); ker tu še nisem bil, ugibam: da gre za nacionalni park in to se pač plača.

LP

PS: drugič je uspelo - s sliko (prva je pa bolj prirejena za na škatlico vžigalic)

Ups, pa je res parkirišče, ampak je še 6km do njega, cena pa skoraj taka kot v Ljubljani.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, pa je res parkirišče, ampak je še 6km do njega, cena pa skoraj taka kot v Ljubljani.

lp

Franc

Drži, gre za cestnino/parkirnino (kakor hočete) in ta je za motor 10 eur. Vstop na to cesto je ob jezeru Misurina in pelje (6 km) pod samo ostenje Treh cin. Če te navdušujejo pogledi na gore, se splača, drugače pa nič posebnega. Če si v Dolomitih, imaš takšnih pogledov v izobilju, pa še zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!