Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Hola mojster,

evo ti plan za en dan - tole sem zvozil ene dve leti nazaj:

Vrhnika-Idrija-Tolmin-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusaforte-Tolmezzo-Passo di Mauria-Passo Tre Croci-Cortina d'Ampezzo-Passo Falzarego-Arraba-Passo Campolongo-Corvara-Passo Gardena-Passo Sella-Canazei-Alba-Passo Fedaia-Agordo-Passo Duran-Passo Cibiana-Passo di Mauria-Tolmezzo-Tarvisio-prelaz Predel-Bovec-Tolmin-Idrija-Vrhnika

12 prelazov, 842 neznansko imenitnih in zabavnih kmjev... priporočam! startal sem ob 7:15, doma ob 22:00; če ti je premalo, lahko narediš še kak ovinek tam naokoli ker je res lepo :D

No pa sem končno nekak le sestavljen, da mal napišem.

Ratal je en res super prima špric tour, ki se je sicer iz predvidenega enega dneva raztegnil na 2 . Je že tko, da se zjutraj išče dan, samo zmeraj pa tut ne rata. oops.gif

Štart čez 10 uro pa še kofetekcoffee.gif je blo treba na omvju srknt ane...

1.dan:

Sella Nevea - passo di Mauria - passo Staulanza - passo Giau - passo Falzarego - passo Valparola (obrat za 180) - passo Pordoi - passo Sellajoch - passo Grodnerjoch

Potem hitro fočkanje pri Gabrieli in Andreasu in ker je ostalo še malenkost sonca je padla tut klasična Sella Ronda:

passo Campolongo - passo Pordoi - passo Sellajoch - passo Grodnerjoch

Trije žejni primorci me še pravi čas zabremzajo, da jo naslednji dan res ne pihnem še na Stelvio. Merci...

Jasno, da naslednji dan štart ne more bit nč kej prej kot prvi dan slap.gif

2.dan:

passo Campolongo - passo Falzarego - passo Giau - passo Fedaia - passo S.Pellegrino - passo Valles- passo Rolle - passo Cereda - passo Duran - passo Cibiana - Passo di Mauria - Sella Nevea in za piko na i še poznovečerni piknik na našem koncu trance_06_beer2.gif

Če nisn kterga faliu jih je blo 23. Vsega skupaj 900 res lepih, sončnih, prou uživaških kilometrov.

Še šou, definitivno! trance_43_wavetowel2.gifworship.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je uspelo v nedeljo odpeljat v Dolomite.

Oba jaz in pa moj Mopsi sva bila kar nestrpna, saj sva imela enomesečno "prisilno" pavzo. No vmes sem se zapeljala 2 x do Bovca in pa 1 x v Bohinj, ravno toliko, da sem malo zradirala nove gume in preverila če so mi v redu naredili redni servis.

V nedeljo pa sem naredila tole furo.

Priznam, da se je po tako dolgi pavzi nabralo kar preveč kilometrov in ko sem se v temi pripeljala domov, sem mislila, da me sedaj ne bo tako kmalu popadla želja po vožnji z motorjem. No pa sem že kar naslednji dan v službi fantazirala kako je bilo fino. Vedno imam problem, ko se odpravim na tako enodnevno furo, da ne znam izračunat, kdaj je treba mislit na povratek nazaj.

Moram pa pohvalit Italijane, ker so tako hitro pospravili posledico nesreče, ki se je zgodila malo pod prelazom Valparola. Do kraja nesreče sem prišla, ko se je komaj nabralo par avtomobilov, počakali smo samo kakih 20 minut in že smo lahko nadaljevali pot. Je pa tudi luksuz, ko si takole na motorju in lahko prehitiš vso kolono stoječih avtomobilov :notworthy: . Pa prav nobeden ni sitnaril, ko smo se zapeljali mimo avtomobilov, še celo tako prijazni so bili, da so se skoraj vsi avtomobili umaknili na skrajni desni rob ceste, do smo lahko vozili mimo njih. Kako pa bi bilo pri nas? Sigurno bi se našel kakšen "težak" ki bi ti hotel preprečit nadaljevanje poti (malo :topic: ampak sem mogla dodat).

Tokrat sem prevozila nekaj novih poti in seveda se nisem mogla upret še nekaterim prelazom po Dolomitih. Sem bila pa presenečena, ker sem pričakovala več gneče ker so se že začele počitnice, edino v Canazeju se je trlo ljudi.

post-20260-039127100 1281110105_thumb.jpg

post-20260-071807900 1281110131_thumb.jpg

post-20260-002918900 1281110148_thumb.jpg

post-20260-051606700 1281110205_thumb.jpg

post-20260-074288000 1281110226_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z zasedenostjo penzionov/ hotel v tem času. V pon. se podava na 5 dnevno furo po Italiji in me malo skrbi kako bo z nočitvami.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heloooo....pravkar prišli iz potepa z Dolomitov.....1400 km.Vse cool....le četrtek je celi dan deževalo... :xx: .....in danes je bil Stelvio zaprt ker je bilo gorih full snega in je potegnal plaz čez cesto....Če koga zanima.....in gre še ta vikend gor oz. neslednji teden....in glede nato da imajo Italijani dopust....prenočišč ne manjka.Cena za bed and breakfast znaša od približno 33 do 35 eur v garni-jih z ** zvezdicama......Bencin pa od 1.35 eur/l do 1,52 eur/l..... :headbang:....le na meji u Švico v brezcarinski coni je pod 1 eur.....V glavnem če potegnemo vse skupaj......če ste ljubitelji narave in da povrhu to naredite še v sedlu svojega jeklenega konjička je vredno boleče zadnjice!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

Evo malo pobrskaj, notri imaš tudi karte in vse kar rabiš.

http://www.jfluegel.de/motoalps/MotoAlps.HTM

Lepe furce, Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heloooo....pravkar prišli iz potepa z Dolomitov.....1400 km.Vse cool....le četrtek je celi dan deževalo... :xx: .....in danes je bil Stelvio zaprt ker je bilo gorih full snega in je potegnal plaz čez cesto....Če koga zanima.....in gre še ta vikend gor oz. neslednji teden....in glede nato da imajo Italijani dopust....prenočišč ne manjka.Cena za bed and breakfast znaša od približno 33 do 35 eur v garni-jih z ** zvezdicama......Bencin pa od 1.35 eur/l do 1,52 eur/l..... :headbang:....le na meji u Švico v brezcarinski coni je pod 1 eur.....V glavnem če potegnemo vse skupaj......če ste ljubitelji narave in da povrhu to naredite še v sedlu svojega jeklenega konjička je vredno boleče zadnjice!!!!!

Kako pa je kaj z gužvo na cesti. Zasledil sem na forumu, da naj vbi v tem ćasu bilo full gužve zaradi dopustov?

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

Če prespiš tule, si lahko sposodiš pri njih že pripravljene fure po prelazih, imajo jih čez dvajset pripravljenih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva tudi že zbirama pogum kakšnih 10dni, samo kaj ko Dolomiti in dež pač ne grejo skupaj in tako čakava na pošteno lepo vremensko napoved, ki pa se vsak dan spreobrne na slabše. Ko pa bo 3 dni lepega, se pa 100% vidimo tam gor, tako da če bo kdo od naših gor naj javi, pa se dobimo na kakem prelazu pa si spijemo kako kofetko :P

Se javimo, ko bo sonček, pa prlimam še okvirno pot!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Colfoscu pri Gabrieli (garni reutlingen) zaradi velike sozone zaseden. Tak odgovor sem dobil pred par min. Zdaj me je pa že malo strah, kje bova spala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Colfoscu pri Gabrieli (garni reutlingen) zaradi velike sozone zaseden. Tak odgovor sem dobil pred par min. Zdaj me je pa že malo strah, kje bova spala :)

Arabba Hotel Malita ali kateri drug sicer se pa ne sekiraj je še veliko prostora, očitno ima Gabriela zasedeno že vso sezono kajti tudi meni je rekla da je zasedeno no potem sem dobil v arabbi prosto vendar če bi vedel nebi nič rezerviral, saj je bilo v arabbi še dosti prostora, samo dva hotela sta bila zasedena, vse ostalo je bilo še prosto, tako da ne se sekirat in veselo napot :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prespiš tule, si lahko sposodiš pri njih že pripravljene fure po prelazih, imajo jih čez dvajset pripravljenih !

kje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Colfoscu pri Gabrieli (garni reutlingen) zaradi velike sozone zaseden. Tak odgovor sem dobil pred par min. Zdaj me je pa že malo strah, kje bova spala :)

no takole... iz tržiča do dolomitov ~260km in tolk nazaj... to je dobra 1/3 tega kar povprečen motosvetovc prevoz v 3-4-5 dneh v dolomitih...

in zdej... anterselva = 3km od kronplatz-a in je bila prejšni teden, kar se turistov tiče, skoraj prazna... 60€/dan apartma za 4 (notri smo bili 3), ~70m2, 3-je cimri, kopalnica, 2wc-ja... skratka placa več kot dost... spar majo, oštarije za jest in pit tudi... zakaj za vraga siliti v osrčje dolomitov, če za tja rabiš manj kot uro iz anterselve oz. v dolinah, ki mejijo na avstrijo se denar/apartma meri drugače... ?

ne bit strah... znajd se...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je kaj z gužvo na cesti. Zasledil sem na forumu, da naj vbi v tem ćasu bilo full gužve zaradi dopustov?

Hvala

Lp

pa kaj pa vem......ni neke gužve.....dobra večina avtomobilov se umakne bolj na stran, da ga lahko brez problema prehitiš.Moraš pa pazit na tote difektne voznike avtobusov ki vozijo ljudi na prelaza ker te pa ne jebe za pet posto....sploh pa ne v ovinku.....si vzame celo cesto zase....Res pa je da tudi nima nekega maneverskega prostora, ker ceste so zelo ozke.Druga pesem glede gužve pa je proti Lasu in proti prelasu Stelvio....tam pa je gužva na puno.....

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no takole... iz tržiča do dolomitov ~260km in tolk nazaj... to je dobra 1/3 tega kar povprečen motosvetovc prevoz v 3-4-5 dneh v dolomitih...

in zdej... anterselva = 3km od kronplatz-a in je bila prejšni teden, kar se turistov tiče, skoraj prazna... 60€/dan apartma za 4 (notri smo bili 3), ~70m2, 3-je cimri, kopalnica, 2wc-ja... skratka placa več kot dost... spar majo, oštarije za jest in pit tudi... zakaj za vraga siliti v osrčje dolomitov, če za tja rabiš manj kot uro iz anterselve oz. v dolinah, ki mejijo na avstrijo se denar/apartma meri drugače... ?

ne bit strah... znajd se...

kaj že hočeš povedat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

V LJ sta dve trgovini:

- na Kongresnem trgu je GEONAVTIKA ( http://www.geonavtik.com/strani.php?id=3)

- na Miklošičevi pa je trgovina KOD & KAM (http://www.slovenia.info/si/trgovina/Kod-Kam.htm?trgovina=677&lng=1)

V Kod & Kam sem bila 2 tedna nazaj pa nisem dobila nič pametnega. Lahko, da je večino že pobrano.

V Geonavtiki pa sem lansko jesen dobila fin zemljevid vezan s špiralo in v merilu 1 : 200 000. Posamezne liste lahko kopiraš in jih zlepiš potem pa jih lahko po mili volji pregibaš in si na njih označiš poti ali pa točke, ki te zanimajo. Mislim, da je Geonavtika bolje založena.

Za Dolomite si je vsaj prvič treba vzet čas. Moji prvi Dolomiti so bili nepozabni, sicer se tja zelo rada zapeljem ampak ni več tako kot je bilo v prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo spali tik pod prelazom Pordoi, ce gres iz Canazei-ja ali Passo Sella. Hotel Gonzaga se imenuje un je vrisan tudi na google maps.

Ugodne cene, bazen ... res pa je da nas je bilo pet v apartmaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

Vse prelaze imaš tudi v elektronski obliki.

screenshot52.jpg

Mam na blogu.

Link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karto Dolomitov kupi v Dolomitih.Dobro so založeni s kartami na Falzaregu in Sella pasu.Stanejo okrog 7 eur.

Priporočam karto TABACCO,Dolomiti-Tirol,1:500.000.Vsi prelazi so vrisani,poleg je še tirolska in del Švice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!