Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Tole velja bolj za Vršič ki je zame enduro proga, kot pa za Dolomite.

Sicer pa hvala za link. Taksne stvari vedno prav pridejo.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj vrnil iz potepanja po Dolomitih. Naravnost FANTASTIČNO!!! Ceste wooowww :). Vsekakor drugo leto spet, ker je enostavno preveč vsega za prevozit.

No in ker sem na forumu prebral, da nekateri odsvetujejo Dolomite v aug. zaradi gužve, naj povem, da kdor ima namen it naj kr gre. Med tednom sploh ni gužve! Prenočišče sem poiskal v kraju Arabba ( našel v 10 min.) , hotel Olympia 3*, garaža za ceno 47 eur za pol penzion. Odlična hrana (predpred jed, pred jed, glavna jed, sladica):), zelo prijazni- priporočam!

Glede kart za potepanje po DOlomitih. V tem hotelu sem nabavil karto ( MOHO- 17 motorradtouren) za ceno 4,5 eur. Noter je 17 različnih tour , skupaj cca. 1400 km. Vrisani so vsi prelazi. Še njihova spletna stran Moja povezava. Priporočam, da si nabavite.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj vrnil iz potepanja po Dolomitih. Naravnost FANTASTIČNO!!! Ceste wooowww :). Vsekakor drugo leto spet, ker je enostavno preveč vsega za prevozit.

No in ker sem na forumu prebral, da nekateri odsvetujejo Dolomite v aug. zaradi gužve, naj povem, da kdor ima namen it naj kr gre. Med tednom sploh ni gužve! Prenočišče sem poiskal v kraju Arabba ( našel v 10 min.) , hotel Olympia 3*, garaža za ceno 47 eur za pol penzion. Odlična hrana (predpred jed, pred jed, glavna jed, sladica):), zelo prijazni- priporočam!

Glede kart za potepanje po DOlomitih. V tem hotelu sem nabavil karto ( MOHO- 17 motorradtouren) za ceno 4,5 eur. Noter je 17 različnih tour , skupaj cca. 1400 km. Vrisani so vsi prelazi. Še njihova spletna stran Moja povezava. Priporočam, da si nabavite.

LP

Potem si pa imel srečo, oziroma je manj italijančkov in ostalih zaradi recesije okoli, ker sem bil že večkrat v Dolomitih in sem se tudi sam izogibal avgustu, ker je bilo ta termin noro. Živa norišnica in ne malo kdo si je moral omislit prenočišče tudi v Avstriji. Dobra novica, če si omislim motor še letos (naslednji teden), bom skočil za par dni tudi sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste wooowww :). Vsekakor drugo leto spet, ker je enostavno preveč vsega za prevozit.

to sem hotel že večkrat vprašat(pa ne samo tebe)... kaj je ta wooowww? ovinki, asfalt, gore okrog cest, nadmorska višina, kelnarce?

po mojem mnenju (pa letos sem kar nekaj km tam naredil) za asfalt, ki je na veliko koncih tak kot naš to ne morem trditi... ambient OK, ovinki OK,

asfalt... zbit...

pa če začnemo z dostopom čez tre croci pass v cortino... je dobr, tak za rodeo...

kam grem še? na falzarego iz cortine... dobr, a, ne? pa na gavio, pa čez stelvio....

jest grem tja zato, ker uživam v hribih, vožnji skozi ovinke, hrani... za asfalt pa težko izdavim wooowww (provzaprov, za stanje cest...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje vi preverte vreme in napovod za dolomite. Jaz imam namreč namen ju3 odpotovat tja pa mi nekeko vsak iskalnik drugo napoved pokaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje vi preverte vreme in napovod za dolomite. Jaz imam namreč namen ju3 odpotovat tja pa mi nekeko vsak iskalnik drugo napoved pokaže.

http://www.meteo.it/previsioni/22039/istat-22039

Velikih odstopanj doslej ni bilo, pravzaprav vedno v lepše in ne na slabše :OK: . Pa lepo vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so moji foto utrinki iz krajšega potepanja po Dolomitih.....

Narava je čudovita :worship:...... Ostalo pa......kakor za koga. Spanje super (30-40€)....hrana super.... Obiskal tudi hotel Larix (ime šefa pozabil)...prijazen 100 na uro!

Vreme je služilo svojemu namenu....skratka SUPER !!!.)

Zagotovo pa se še obrnem v tisto smer!

B)

LP

David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje vi preverte vreme in napovod za dolomite. Jaz imam namreč namen ju3 odpotovat tja pa mi nekeko vsak iskalnik drugo napoved pokaže.

Jaz pa gledam tukaj, sicer za malo sirse obmocje.

Vreme Trentino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje vi preverte vreme in napovod za dolomite. Jaz imam namreč namen ju3 odpotovat tja pa mi nekeko vsak iskalnik drugo napoved pokaže.

vreme se v hribih dost hitr spreminja tko, da dvomim, da katera napoved 'v nulo' drži sploh za več dni naprej. je pa kelnar v anterselvi prinesel printneno listo in rekel: 'e moj slovenac, to je to ali u svakom trenu zavisi od vale', pa smo pil pir naprej. pa še prov je mu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem hotel že večkrat vprašat(pa ne samo tebe)... kaj je ta wooowww? ovinki, asfalt, gore okrog cest, nadmorska višina, kelnarce?

po mojem mnenju (pa letos sem kar nekaj km tam naredil) za asfalt, ki je na veliko koncih tak kot naš to ne morem trditi... ambient OK, ovinki OK,

asfalt... zbit...

pa če začnemo z dostopom čez tre croci pass v cortino... je dobr, tak za rodeo...

kam grem še? na falzarego iz cortine... dobr, a, ne? pa na gavio, pa čez stelvio....

jest grem tja zato, ker uživam v hribih, vožnji skozi ovinke, hrani... za asfalt pa težko izdavim wooowww (provzaprov, za stanje cest...)

Hmmmm, kje imaš pri nas toliko lepih ovinkov? To je bil ta wooowww :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo predlaga, kje se da nabavit kakšna primerno velika karta Dolomitov, kjer so vrisani vsi ti prelazi. In ali mi lahko kdo predlaga kakšno dvodnevno turo (sobota in nedelja).

http://www.freytagberndt.at/rtc-freytagberndt/de_DE/805/DETAIL/1022876/center/1/tirol_dolomiten_gardasee_panorama.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, kje imaš pri nas toliko lepih ovinkov? To je bil ta wooowww :)

Lp

sej sam to sm prašov... zej pa tkole... pejt na stelvio s severne strani gor al pa čez tonale na gavio pa poročej o lepoti ovinkov...

izraz dekline pod odprto čelado in glasen 'šajse' slišan do mene, ko sem peljal nasproti nje po bregu dol čez stelvio, ko sta ji nogi v notranjem ovinku zabingljali v zraku in je manjkal samo še crk motorja, da gre vse skupaj po tleh? lepota ovinkov? ne, je pa dobr, de se mao namatraš in se ti potem domači prelazi zdijo 'čist na izi'...

razen, če dolomite razumem čist po svoje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej sam to sm prašov... zej pa tkole... pejt na stelvio s severne strani gor al pa čez tonale na gavio pa poročej o lepoti ovinkov...

izraz dekline pod odprto čelado in glasen 'šajse' slišan do mene, ko sem peljal nasproti nje po bregu dol čez stelvio, ko sta ji nogi v notranjem ovinku zabingljali v zraku in je manjkal samo še crk motorja, da gre vse skupaj po tleh? lepota ovinkov? ne, je pa dobr, de se mao namatraš in se ti potem domači prelazi zdijo 'čist na izi'...

razen, če dolomite razumem čist po svoje?

Se strinjam s tabo RSTDRIVER..... Šel čez Stelvio iz severne strani.....prišel gor moker od "garanja":wacko:, čeprav skoraj zimske temperature! Asfalt slabši kot na Vršič, pol ti pa pride na ridi model s počitniško prikolico in zapre cel ovinek....pol se pa sredi ovinka ustaviš, otovorjen, sopotnica..... Se kar nagaraš, ampak kot si rekel......so pol drugi prelazi bolj "na izi"....

Na drugi strani pa čudovita cesta....Drugič grem v obratni smeri...

Dolomiti so res predvsem čudovita narava, turizem na nivoju (so seveda tudi lepe ceste, saj jih povsod najdeš....) Po izkušnjah drugih......Sardinija je polna lepih odprtih ovinkov, ampak to je druga tema !

Zemljevide pa dobiš tam....pogledaš za trafike (Tabac...) in zemljevidov kolikor hočeš.....tudi na boljših pumpah.

LP

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Sandro..... Prišla z mojo okrog sedmih do hotela..... Zelo prijazno sprejeta.....takoj narezal pršuta, sira.....nalil dobrega vinčeka....:worship:

Res prijazno (tud zajtrk).....lepe in urejene sobe z balkončki....Edino malo "strašljivo" je bilo, ker sva bila sama v celi bajti..... Aja, pa z angleščino se ne da veliko pogovarjat....:unsure:

Link si dal že ti.......skratka priporočam !!! (saj sem tud jaz našel priporočilo na tem forumu)

LP

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom greva najbrz jutri, do Arabbe predvidoma in nato popoldne se en krogec.

Naslednji dan pa ali Stelvio in nazaj v Arabbo ali pa Cez Timmelsjoch v Avstriji do Zell am See.

Nato naslednji dan cez GrossGlockner domov ...

kakorkoli se nabere cez 1200km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom greva najbrz jutri, do Arabbe predvidoma in nato popoldne se en krogec.

Naslednji dan pa ali Stelvio in nazaj v Arabbo ali pa Cez Timmelsjoch v Avstriji do Zell am See.

Nato naslednji dan cez GrossGlockner domov ...

kakorkoli se nabere cez 1200km.

A vaju kaj slaba vremenska napoved skrbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre mogoče kdo ali skupina še ta mesc ali začetek septembra malo podolomitkat? :)

Hmm... Ravno razmišljam o temu, da bi obnovil vozni park;-). No že nekaj časa. Moja je letnik 2000.

Kaj pa pomeni ugodno?

Najbolje da mi na mail napišeš. Saj veš: evgen.cergol@gmail.com

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Ravno razmišljam o temu, da bi obnovil vozni park;-). No že nekaj časa. Moja je letnik 2000.

Kaj pa pomeni ugodno?

Najbolje da mi na mail napišeš. Saj veš: evgen.cergol@gmail.com

Hvala!

Je na wwwpikaavtopikanet

Se opravičujem moderatorjem da te zaradi mene :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretekli vikend smo tudi mi obiskali Dolomite. Imeli smo 3 dni uživanja.

No, petek je bil nekoliko deževen, zato pa sta bili sobota in nedelja toliko lepši.

Na cesti je bilo kar nekaj gneče, saj so Italijani ravno končali z dopusti, a je vseeno šlo. Tudi prenočišče ni bilo problem. Sicer smo ga rezervirali predhodno.

Za vse, ki se v Dolomite še odpravljate: Na Passo Giau bodite pozorni na radar. Nahaja se kakšen km pred vrhom iz zahodne smeri.

post-873-003338100 1282754042_thumb.jpg

post-873-021196000 1282754055_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretekli vikend smo tudi mi obiskali Dolomite. Imeli smo 3 dni uživanja.

No, petek je bil nekoliko deževen, zato pa sta bili sobota in nedelja toliko lepši.

Na cesti je bilo kar nekaj gneče, saj so Italijani ravno končali z dopusti, a je vseeno šlo. Tudi prenočišče ni bilo problem. Sicer smo ga rezervirali predhodno.

Za vse, ki se v Dolomite še odpravljate: Na Passo Giau bodite pozorni na radar. Nahaja se kakšen km pred vrhom iz zahodne smeri.

Ne se sekirat za italijanske stacionarne radarje, ker slikce ne boš dubu domov. Razen, če te črni takoj za radarjem ustavijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!