Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Gre mogoče kdo ali skupina še ta mesc ali začetek septembra malo podolomitkat? :)

Gremo od 01.09 do 05.09 v vzhodne Dolomite. Vremenska napoved kaže da bo kar.

Najbrž pa bo tudi cesta prijetno prazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo od 01.09 do 05.09 v vzhodne Dolomite. Vremenska napoved kaže da bo kar.

Najbrž pa bo tudi cesta prijetno prazna.

kje si jo pa snel? (vremensko napoved za tolk naprej)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si jo pa snel? (vremensko napoved za tolk naprej)

Maš na yahoo weather do naslednjega petka. Normalno da ni 100%, a nekako že vidiš ali bo tam ravno fronta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš na yahoo weather do naslednjega petka. Normalno da ni 100%, a nekako že vidiš ali bo tam ravno fronta :)

nism mislu zezat ampak mam plan drug teden 'planinart' tud v tistih koncih... in tist kar mam jest, prav, da je sreda, čet, pet...OK

pol je pa tema.... in ker sem mislil na pot v ponedeljek, jo lahko mirno prestavim na recimo torek ali sredo in ustrezno podaljšam bivanje tam,

če je od petka dalje še vedno kolikor toliko OK...? hja, variabilnost frej dni me napeljuje k temu, da gledam tud vreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo se bo že bolj točno vedelo :)

Sicer pa če malo orosi vmes to ni nič neobičajnega za visokogorje... Jaz sem vezan na termin, tako da je kar je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse Dolomitoljubce .... Andreas in Gabriella Garni Reutlinger Colfosco prosita, da ste malo bolj resni pri rezervacijah. Zaradi nekaj škrtih budal, ki rezervirajo sobe, nato najdejo ugodnejšo ponudbo in seveda to ne sporočijo :bum: , pada kredibilnost tudi ostali poštenim podalpskim prebivalcem.

Drugače bilo fino in fajn, vse trditve o gostoljubnosti Andreasa in Gabrielle držijo ;). Tokrat smo šli s 4 kolesnikom, kar se ni izkazalo za slabo odločitev - mrazzz, Passo Flazarego 6C včeraj ob 11.00, gneča na cestah (zbor starodobnikov), pa še v hribčke smo lahko šli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse Dolomitoljubce .... Andreas in Gabriella Garni Reutlinger Colfosco prosita, da ste malo bolj resni pri rezervacijah. Zaradi nekaj škrtih budal, ki rezervirajo sobe, nato najdejo ugodnejšo ponudbo in seveda to ne sporočijo :bum: , pada kredibilnost tudi ostali poštenim podalpskim prebivalcem.

Drugače bilo fino in fajn, vse trditve o gostoljubnosti Andreasa in Gabrielle držijo ;). Tokrat smo šli s 4 kolesnikom, kar se ni izkazalo za slabo odločitev - mrazzz, Passo Flazarego 6C včeraj ob 11.00, gneča na cestah (zbor starodobnikov), pa še v hribčke smo lahko šli.

pa vrjetno a, ne de... samo podalpski škrtci to počnejo...? mao nazaj sm omenil, da so celi dolomiti in njihovo predverje en sam lub apartma.... tle na motosveu obstaja samo eden v celih dolomitih.... bogi..

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vrjetno a, ne de... samo podalpski škrtci to počnejo...? mao nazaj sm omenil, da so celi dolomiti in njihovo predverje en sam lub apartma.... tle na motosveu obstaja samo eden v celih dolomitih.... bogi..

ja, letos so imeli dosti takih podalpskih šrtcov, .... postavi se v njihovo kožo v času sezone pa ti bo morda malo bolj jasno :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, letos so imeli dosti takih podalpskih šrtcov, .... postavi se v njihovo kožo v času sezone pa ti bo morda malo bolj jasno :glare:

ha, izpad dohodka? glej, v začetku avgusta in zdaj grem spet v tisti konec.... ni blema z prenočitvijo in streho/garažo v bližini tistih koncev....

dosti naših pri vseh ita,aut,ch,d pa še kaj osebkih? kaj je to? dosti namreč zajebe od kolk rezervacije? nekdo je tukaj na motosvetu naredil reklamo za dotično familijo na začetku klanca v corvari. familiji je bilo to všeč (€), zdaj pa joka nad MNOGO SLOVENSKIMI posamezniki, ki niso prišli v obljubljeni raj v središču dolomitov po ljubeznivost (za €) in oh in sploh (za €)?

še nikol nobene potrjene rezervacije nism skenslov ampak, jamrat s strani hotelirja v središču dolomitov, da slovenceljni ne držimo besede je....

matr, slovenc mu držimo hotel pokonc al, koko? (pr tem, da je skoz zaseden?.... kva pa če ni?)

opravičujem se osebju hotela, ker njihovega delovanja ne poznam in nabijam v tri krasne.

pa še nekaj.... od vseh poskusov 'oglaševanja' na straneh motosveta je omenjena familija prišla najdlje brez, da bi nekdo 'z vrha' to pogruntal.... kako to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse Dolomitoljubce .... Andreas in Gabriella Garni Reutlinger Colfosco prosita, da ste malo bolj resni pri rezervacijah. Zaradi nekaj škrtih budal, ki rezervirajo sobe, nato najdejo ugodnejšo ponudbo in seveda to ne sporočijo :bum: , pada kredibilnost tudi ostali poštenim podalpskim prebivalcem.

Drugače bilo fino in fajn, vse trditve o gostoljubnosti Andreasa in Gabrielle držijo ;). Tokrat smo šli s 4 kolesnikom, kar se ni izkazalo za slabo odločitev - mrazzz, Passo Flazarego 6C včeraj ob 11.00, gneča na cestah (zbor starodobnikov), pa še v hribčke smo lahko šli.

Po moje sem bil dovolj resen, ko sem nakazal akontacijo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse Dolomitoljubce .... Andreas in Gabriella Garni Reutlinger Colfosco prosita, da ste malo bolj resni pri rezervacijah. Zaradi nekaj škrtih budal, ki rezervirajo sobe, nato najdejo ugodnejšo ponudbo in seveda to ne sporočijo :bum: , pada kredibilnost tudi ostali poštenim podalpskim prebivalcem.

Drugače bilo fino in fajn, vse trditve o gostoljubnosti Andreasa in Gabrielle držijo ;). Tokrat smo šli s 4 kolesnikom, kar se ni izkazalo za slabo odločitev - mrazzz, Passo Flazarego 6C včeraj ob 11.00, gneča na cestah (zbor starodobnikov), pa še v hribčke smo lahko šli.

Podpišem.

Mi2 sva prišla nenapovedano, pa sta imela zadnjo sobo "rezervirano". Andreas je takoj uredil za naju sobo pri sosedih, Gabriela postregla z grapo za dobrodošlico, pa motor sva imela pri njemu v garaži, brezplačno. Pa vedno sta si pred furo in po njej našla malo časa za klepet. Nič nista kasirala, kasiral je sosed. Se človek dobro počuti, pa ne zaradi par podarjenih €.

Poanta je, da tudi v najinem primeru "rezerviranih" na koncu ni bilo naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še nikol nobene potrjene rezervacije nism skenslov ...

Neresno in otročje je to tvoje početje. Sedaj pa obrni situacijo: rezerviraš in prideš v dežju zvečer v hotel in ti rečejo, da ti niso prihranili rezervirane sobe, ker oni pač nobenega ne obvestijo, če oddajo sobo, katero si ti rezerviral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neresno in otročje je to tvoje početje. Sedaj pa obrni situacijo: rezerviraš in prideš v dežju zvečer v hotel in ti rečejo, da ti niso prihranili rezervirane sobe, ker oni pač nobenega ne obvestijo, če oddajo sobo, katero si ti rezerviral.

kva t pa ni prov? a še enkrat povem.... 'še nikol nobene potrjene rezervacije nism skenslov' v smislu, kadar sem nekje nekaj rezerviral, sem se tam tudi naslikal... JA? če si pa ti razumu drugače.... jest sm mao star, pa se prej petkrat ugriznem v jezik preden enkrat rezerviram.... ko pa, to pr nas drži.... (zaenkrat 'višja' sila še ni posegla vmes (pa to ni recimo, 'sm se premislu')

poanta tegale mojga sranja tukaj je že vseskozi: dolomiti so polni prenočišč in če lube duše poznate samo en hotel.... pol pa kar čakte na vrsto za spanje.... in drugič.... prepričan sm, da nismo sam slovenceljni take pizde, da 'pozabmo' skenslat rezervacijo ampak ja, nam slovenceljnem je to treba posebej povedat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je z vami folk????:glare:

A je to forum o hotelirstvu??? Tudi jaz bil letos v Dolomitih, spal na petih koncih, brez problemov in pripomb....

Imam pa željo, da tuki berem o moto-doživetjih tistih, ki so Dolomite prevozili ali o tistih, ki to nameravajo !!!

Kdor pa želi temo o rezervacijah.....:wallbash: , pa naj odpre NOVO temo !!!

lp

:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marmolada?

Tako je :) In še ena z vrha oziroma pod vrhom do koder je peljala gondola.

p9020567.jpg

Zanimivo, da nismo srečali nobenega našega v teh dnevih. Le "slovenski" motor, ki pa sta ga najela Škota...

Vreme pa je bilo solidno za razliko od Slo, skoraj idealno, le včeraj je pod prelazom Sella presenetila 5 minutna ploha, nato pa sonce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hecno, tud mi nismo srečal nikogar....

Po moje je treba iskati odgovor v slabi vremenski napovedi ... no, vsaj pri nas je bilo tako. Ampak nič ne de, za ta vikend kaže lepo in - Dolomiti, prihajamo :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če koga zanima:

Zadnji weekend v Avgustu, smo bli gor čez weekend - prekrasno vreme :) Kamera je bila montirana zelo na hitro, zato slab zvok (bo drugič boljše) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz primaknem, če bo kdo rabil. 5 dnevna fura.

Gre pa za Vzhodne Dolomite.

1. dan (470km)

Maribor - Kranjska gora - prelaz Vršič-Passo di Taimena (Učja) - Rezija - Tolmezzo - Passo Mauria - Cortina D'Ampezzo - Passo Giau - Corvara di Badia

2. dan (228km)

Corvara di Badia - Passo Gardena - Canazei - Moena Tre Valli - Passo San Pelegrino - Passo Rolle - Passo Cereda - Passo Fedaia - Passo Pordoi - Passo di Campolongo - Corvara di Badia

3. dan (224km)

Corvara di Badia - Passo Di Falzarego - Passo Di Valparola - Cortina D'Ampezzo - Passo Cimabanche - Tre Cime Di Lavaredo - Toblach - Passo Furcia - Val Dai Tamersc - Passo Delle Erbe - Castle de Tor - Alta Badia - Corvara di Badia

4. dan (246km)

Corvara di Badia - Passo di Pinei - Tires - Passo Nigra - Passo di Costalunga - Passo di Lavaze - Castle Segonzano - Ziano - Moena Tre Valli - Passo Sella - Corvara di Badia

5. dan (474km)

Corvara di Badia - Passo Furcia - Passo di Monte Croce - Piani di Luzza - Ploeckenpass - Tarvisio - Rateče - Maribor

dolomiti.jpg

http://snecer-poi.bl...i-poi-2010.html <--- podatki za GPS (rute, POI itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Xenon900 je pred dvemi leti zapisal:

Prijeten dvodnevni izletek v Italijansko provinco Veneto:

Preko Trevisia, Tolmezza in prelaza Mauria v Pieve di Cadore preko Forcele Cibiana in prelaza Duran v Agordo po ozki soteski Mis proti jezeru Mis. Nato Feltre in jezero Corlo, od tam pa na visoko planoto do mesteca Foza kjer sem prespal.

Naslednji dan pa sem se spustil v Asiago pa do Bassana del Grappa kjer se prične veličasten 27 km vzpon na goro Cima Grappa 1775m. Na gori so ostanki bojišč iz prve vojne in ogromna kostnica.

nadaljevanje in spust po gorski planoti proti mestecu Feltre in preko Belluna do jezera Santa Croce.

Od tam preko planote Alpago proti Avianu in nato preko Čedada v Slovenijo.

Mi smo pred 14-dnevi izkoristili lep, topel in sončen vikend, malo priredili traso in si ogledali ta južni rob Dolomitov.

1. dan: Domžale – Gorica – Udine – Dignano – Spilimbergo – Maniago – Fanna – Meduno – Frisanco - Andreis – Barcis (lago di Barcis) – Cimolais – Passo di Sant Osvaldo (827 m) – Longarone – Belluno – Vignole – Mis – Lago Del Mis – Ponte Alto – Gosaldi – Passo di Cereda (1369 m.n.v.) – Fiera di Primiero (361 km)

2. dan: Fiera di Primero – Mezzano – Santa Lucia – Monte Grappa – Olmo – Possagno – Pederobba – Valdobbiadene – Miane – Cison di Valmarino – Revine Lago –Vittorio Veneto – Pordenone – Udine – Gorica – Domžale (400km)

Lago Del Mis - soteska Mis:

post-1569-027799300 1285530245_thumb.jpg

post-1569-021932300 1285530388_thumb.jpg

post-1569-089178400 1285530701_thumb.jpg

post-1569-040720600 1285530759_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!