Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Ta najdaljši insert je zagotovo spust iz Pordoi-ja v Arrabo. Ker je bilo kar nekaj nažiganja skozi naselja se mi zdi, da je zadnji del iz zahoda na Giau.

Suhi imaš prav. Ta prvega akterja je fino premetavalo med sredinsko črto in bankino. Tudi tisto posiljeno prehitevanje avtobusa in rinjenje kolesarjev na bankino pove dovolj o mentaliteti voznikov in obvladovanju vožnje motorja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt enkrat gor pa mal opazuj stare hemeroidneze.

Gor se hodim vozit. Opazujem jih spred domače terase, ko jo "durhajo" čez Poljane na Bled ali Bohinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js priznam, kadar grem v Dolomite, pasem zijala na vse kriplje in si ogledujem enkratno naravo in vozim ku uni švabi....whistle.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js priznam, kadar grem v Dolomite, pasem zijala na vse kriplje in si ogledujem enkratno naravo in vozim ku uni švabi....whistle.gif

Saj to je bistvo Dolomitov! Kam pa prideš, če skozi to lepo naravno, prečudovite gore zdrviš kot strela!?

Saj ne vidiš lepot, ki te obdajajo. Tudi sam sem občudoval okolico in bi mi na določenih odsekih kdo rekel, da sem kot švaba počasen,

ampak jaz sem dejansko šel uživat v Dolomite.

Morda pa jih letos ponovno obiščem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem brezmadežno spočet.

Če bi namreč fort naredil kje madež ( recimo na rjuho :nono: ), me nebi bilo!

Hvala fotr :yea1: .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je tolk govora o posnetku, sm ga pogledal še enkat. če se komu to zdi nevarno hitro in objestno, naj motor proda in si za v Dolomite najame kamper. precej bol udobna stvar za cjazenje po predpisih.

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Drugače pa res nič extremnega, še za nas starce ne :yea2:

Je tako. Evidentno je le, da tisti na kanarčku, ki je nekaj časa vozil spredaj ne zna ovinkov zajemat kot je treba. Zato pa se znajde na nasprotnem voznem pasu. Klasična napaka začetnikov.

Kamerman pa na nekaj sekvencah prehitevanja tudi malo kozlarije zganja, pa nič pretresljivega, čeprav ga enkrat tudi to lahko odnese u nepovrat. Dolomiti so qrac, ker je predvsem v sezoni vse sorte naenkrat na cesto vkup nabasanega. Pa še kakšna krava se najde tam kjer je ni treba.

Nažiganje čez naselje pa ni nekaj kar bi hvalil. Če se ne bi domačini zavedali, da jih turisti živijo, bi se verjetno kaj hitro zaključilo s sankcijami v obliki kakšnih vil ali polen na cesti.

Ta video jemljem predvsem kot poskus da bi se nekdo rad malo pokazal, pa nima kaj dosti. Razen same fure in pokrajine, ki pa je res nekaj posebnega. Zato jo pa grem vsake kvatre povohat.

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne se zdaj obkladat. Malo smo podebatirali in rešeno.

Res ni nekaj ekstremno objestnega, vzor pa tudi ne, drugače pa je dober posnetek, dobra ločljivost in zanimiv pogled.

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne se zdaj obkladat. Malo smo podebatirali in rešeno.

Res ni nekaj ekstremno objestnega, vzor pa tudi ne, drugače pa je dober posnetek, dobra ločljivost in zanimiv pogled.

je luna in poprečne pusice smo na suhem že tri mesce. jez sm mal razdražljiv te dni, priznam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliki znanstvenik, pa kako ti vse dobro veš. :SS In še čez čelade vidiš s svojim super duper rentgen pogledom. :blink: Ko boš v motorizmu kaj več kot nekaj posedanj z zmrznjeno ritjo ob tabornem ognju in binglajočim rilčkom, boš mogoče spoznal, da ni vse tako črno belo in da marsikateri smrkavec vozi staro bemfel šklapeto, ker mu je to všeč in mu paše in da marsikateri tak, ki bi ti bil lahko stari fotr tebe na vsakem ovinku udari dol preden ti bo kapnilo kaj se dogaja. Pa ni nujno, da je celo življenje rit drajsal po zicu motorja. Motoristi smo vseh sort tako kot smo pri ostalih dejavnostih vseh sort. Tvoje ukalupljanje mi pa pove le to, da tebe lahko zagotovo uvrstimo v določeno grupo. Cepcev!

Dej no dej, če je pa dolgčas. :yawn:

Glede na to, da si se izjasnil ze v naslednjem postu, bom tole vzel kot nabijanje tecnega motorista, ki boleha za abstinencno krizo in ti ne bom prevec zameril. Micken vec spostljivost pa bi lahko tudi pokazal, ne bos izpadel nic manjsi tezak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da gremo malo v bolj konstruktivne vode, me mene malo zanima, kaj je treba v dolomitih videt in prevozit na poti proti franciji? pa kje ste kaj spali? kako so kaj cene, sob, kampov, hrane itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si se izjasnil ze v naslednjem postu, bom tole vzel kot nabijanje tecnega motorista, ki boleha za abstinencno krizo in ti ne bom prevec zameril. Micken vec spostljivost pa bi lahko tudi pokazal, ne bos izpadel nic manjsi tezak.

Uf, kolk sem se zdej oddahnu. :blush: Sem se po nekontroliranem izpadu že ustrašil, da me boš s plešočim rilčkom napadu. :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da gremo malo v bolj konstruktivne vode, me mene malo zanima, kaj je treba v dolomitih videt in prevozit na poti proti franciji? pa kje ste kaj spali? kako so kaj cene, sob, kampov, hrane itd.?

Najprej si moraš razjasnit, kje Dolomiti sploh so. Pot v Francijo in Dolomiti mi nekako ne potegnejo skupaj, razen če gre za dooolgo potovanje in si za Dolomite vzameš vsaj dva dni, oz. vsaj celi dan če štartaš tam, recimo v Canazeiu. Lahko pa seveda vse skupaj samo preletiš, potem je pa itak brez veze. Pejt čez Arrabo, pa je. Sicer pa je nekaj lepih potopisov v starih Motosvet člankih. recimo tale: http://www.motosvet.com/climberjevi-dolomiti-2002.html obenem pa še Noisove potopise iz tistih časov preglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, kolk sem se zdej oddahnu. :blush: Sem se po nekontroliranem izpadu že ustrašil, da me boš s plešočim rilčkom napadu. :l_01:

A potem ti ne prideš na SLONČOV RINGARAJA? blush.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da gremo malo v bolj konstruktivne vode, me mene malo zanima, kaj je treba v dolomitih videt in prevozit na poti proti franciji? pa kje ste kaj spali? kako so kaj cene, sob, kampov, hrane itd.?

Jz osebno jemlem Dolomite na Italjanski strani na vshodu od Paluce pa do Bolzana na zahodu,severno pa je meja Avstrija,čeprav kartografsko meje presegajo moje navedbe...

Če si prvič,predlagam da se zapelješ do Cortine ,pa od tam do jezera Misurina,pa krog

okol gorovja Marmolada,pa še do Arabe,kjer boš na tej poti prečkala številne prelaze,ki jih ne bom našteval..(glej ture www.dolomiten-bike.com)to je nekak osrčje dolomitov in za štiri dni dovolj,da kr pridno obiraš ovinke in še kaj malega vidiš...itak greš naslednjič spet...Jz osebno spim v apartmaju,čeprav maš tud kampe(ponoči je kr hladno in rabiš šotor+spalko),sobe ti ponujajo v bolj zakotnih krajih,dočim v Cortini,Arabi itd...je predhodno fino apartma rezervirati. Ponavadi nas gre več,pa pridemo skoz za 15-30e za spanje v app odvisno,kje smo ,hrana v gostilnah glih ni pocen in po našem okusu,zato skuhamo zvečer kej sami,čez dan pa bolj na senvičih...najbolj ziher termin jun-avg.,čeprav v avg.je kr gužva ko navaljo Italjani,če že pol bol pr koncu..

tulk na kratko..Kot vsako leto,sem letos tud tam,verjetn že v juniju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da gremo malo v bolj konstruktivne vode, me mene malo zanima, kaj je treba v dolomitih videt in prevozit na poti proti franciji? pa kje ste kaj spali? kako so kaj cene, sob, kampov, hrane itd.?

Meni bi tale pot do Cannesa kar ustrezala. Vključuje tudi kar nekaj Dolomitov in malo Alp zahodno od njih.

Ceste vse preizkušene, nekaj podobnega pa tudi odvoženo v 4 dneh, tak da je izvedljivost preverjena.

Spanje:

- B&B, cenovni rang 25-45€ pač od sreče, volje za iskanjem in seveda nivoja komfortnosti.

- Kampi, dragi in nepraktični. Sam vozim šotor zraven samo za vsak primer. V Cannesu mi je prišel prav, ker sem bil zelo pozen in sem še kamp plac komaj ujel :)

Mogoče je pri B&B treba povedat, da imajo v A, I, FRA, CH različne načine podajanja cen.

A,I: cena osebo/noč, praviloma vključuje zajtrk in privat kopalnico

CH: cena soba/noč, kopalnice bolj ali manj deljene. Zajtrk vključen.

FRA: cena soba/noč, zajtrk praviloma ni vključen.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o to je pa zdej kar nekaj idej. Ja malo sva tko gledala da na poti do fr, ne greva glih po avtocesti do genove, pa da bi šla malo po teh hribih. Za spanje je verjetno res bulši po sobah, ker vem kako mraz zna bit, no bolj tista vlaga k gre do kosti. Če ne se je pa za po teh prelazih, vejretno kr en tolko za oblečt? K za samo v ta poletnem perforiranjem usnju, ni za gor lazit, al kako? No sicer bova že spakirala zadeve, če sva lani k sva pol preveč robe vzela, bova letos tudi. Sicer bova prej ku greva itak preštudirala zadeve, pa zdej mamo še garmina, pa bova že tako ali drugače pršla do cilja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o to je pa zdej kar nekaj idej. Ja malo sva tko gledala da na poti do fr, ne greva glih po avtocesti do genove, pa da bi šla malo po teh hribih. Za spanje je verjetno res bulši po sobah, ker vem kako mraz zna bit, no bolj tista vlaga k gre do kosti. Če ne se je pa za po teh prelazih, vejretno kr en tolko za oblečt? K za samo v ta poletnem perforiranjem usnju, ni za gor lazit, al kako? No sicer bova že spakirala zadeve, če sva lani k sva pol preveč robe vzela, bova letos tudi. Sicer bova prej ku greva itak preštudirala zadeve, pa zdej mamo še garmina, pa bova že tako ali drugače pršla do cilja.

Če je lepo vreme, so temperature tudi preko 20C, če te pa ulovi nevreme, pa lahko tudi sneži. Se pravi planiranje glede na vremensko napoved priporočljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Stari Beflejasi iz Usterajh pa Nojčlandije se tam vlecejo ko šmrklji......

...... si kupl, logicno, BMW nekiogromnega 1200. Klasika. Potem pa jih moram jst po tleh pobirat, k tut priblizno ne znajo vec furat in padajo po ovinkih, ker si take krave ne upajo niti nagnit. Pejt enkrat gor pa mal opazuj stare hemeroidneze.

če te nebi poznal bi mislil da še resno misliš.

Pa saj dobro veš, da bi si vsi namesto bavarca kupili futuro - sam kaj ko je ne delajo več :(

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te nebi poznal bi mislil da še resno misliš.

Pa saj dobro veš, da bi si vsi namesto bavarca kupili futuro - sam kaj ko je ne delajo več :(

:D :D :D :D

Pa kaj si takoj uzaljen, ce mas Bemflo... sej ne spadas v tisto skupino starih hemeroidnezev, a ne? Sej nism reku, da noben bemflar ne zna peljat, dalec od tega. Sam ce si bil kdaj na Dolomitskih prelazih, pa seveda lahko potrdis, da zadeve tam so take pa pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si takoj uzaljen, ce mas Bemflo... sej ne spadas v tisto skupino starih hemeroidnezev, a ne? Sej nism reku, da noben bemflar ne zna peljat, dalec od tega. Sam ce si bil kdaj na Dolomitskih prelazih, pa seveda lahko potrdis, da zadeve tam so take pa pika.

jaz pa uzaljen, dej, dej, dej, sam mal te zafrkavam, ko vidim kaj pišeš :-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa uzaljen, dej, dej, dej, sam mal te zafrkavam, ko vidim kaj pišeš :-))

Kar se ni, pa se bo... Hemeroidi pri tvoji starosti pridejo slej ko prej, mwahahahaha :-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!