Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Lepi so tudi v tem letnem času.....posebej Alta Badia in v tem času vsi prelazi ki so brezhibno čisti....

post-18094-0-75524300-1298813555_thumb.jpg

post-18094-0-76369900-1298813579_thumb.jpg

post-18094-0-05843500-1298813604_thumb.jpg

post-18094-0-84415900-1298813631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Še nekaj sem se spomnil, kar bom uporabil za vprašanje ...

Katero tipično Slovensko reč spejema kot "podkupnino" g. Andreas v GARNI REUTLINGEN ????? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj sem se spomnil, kar bom uporabil za vprašanje ...

Katero tipično Slovensko reč spejema kot "podkupnino" g. Andreas v GARNI REUTLINGEN ????? .)

Blejsko Kremšnito! Samo to mu daj in si zmagal! ...je ne more prehvalit!:notworthy:

Še nekaj sem se spomnil, kar bom uporabil za vprašanje ...

Katero tipično Slovensko reč spejema kot "podkupnino" g. Andreas v GARNI REUTLINGEN ????? .)

Blejsko Kremšnito! Samo to mu daj in si zmagal! ...je ne more prehvalit!:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Ferek. Očitno so tudi tebi namigovali, da bi ob naslednjem obisku lahko kaj pripeljal s sabo ... :D

In kako se mi je sploh "odprl" ta spomon. Med raziskovanjem Avtoneta mi je v oči takoj padel toti .) TDM. Ker je tako dobro dodatno opremljen, mi je v misel najprej prišlo, kako bi mi ta oprema lahko koristila za dostavo Blejskih kremšnit v Colfosco. Še vedno se spomnim, da mi je Andreas, ali Gabriela, pravil (pravila), da so mu kremšnite pripeljali tudi že z mopedom. Skoraj sveže ??? Še leto ali dvajset, pa se bo vse povrnilo ... :D

post-12027-0-85709600-1300353316_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ker mi v začetku junija služba tako nanese, da bo nekaj dni prostih imam v mislih obisk dolomitov (vikend varianta) Kako je v tem terminu? Se splača? Je hladno? Če ima kdo na "lagru" kakšno krajšo turo bi je bil prav tako zelo vesel :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ene variante:

1. dan (petek): Dž. – Kr. gora – Trbiž – Tolmezzo – Ampezzo – Passo della Mauria (1298 m) – Pieve di Cadore – Cortina D' Ampezzo – Passo di Giau (2233 m) – Colle Santa Lucia – Passo di Fedaia (2067 m) – Canazei (hrana in spanje B&B / 2-krat): cca 330 km

2. dan (sobota): Canazei - Vigo di Fassa – Passo di Costalunga (1752 m) - Nova Levante – Cornedo all'Isarco – Prato all'Isarco - Fiè allo Sciliar – Castelrotto – Ortisei – Selva di Val Gardena – Passo di Gardena (2137 m) – Corvara – La Villa – Passo Valparola (2192 m) – Passo Falzarego (2117 m) – Livinallongo – Arabba – Passo di Pordoi (2239 m) – Canazei: cca 175 km

3. dan (nedelja): Canazei - Passo Pordoi (2239 m) – Arabba - Passo di Falzarego (2117 m) - Cortina d'Amezzo - Passo tre Croci (1809 m) – Laggo di Misurina (1754 m) – Dobiaco – Lienz – Oberdrauburg - Gailbergsattel (981 m) – Kotschach Mauthen – Hermagor - Villach – Korensko sedlo (1077 m) – Kr. Gora – Dž. : cca 345 km

Kar se tiče začetka junija: vse je možno - lahko je mraz, sneg, toplo, dež ... prelazi so pač malo nižji od naše Kredarice :hmm: ; jaz ponavadi že par dni pred odhodom spremljam vremenske napovedi za tiste konce in se potem odločim.

LP

post-1569-0-59841700-1304666468_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo odločitev je padla..9 junija gremo trije motoristi po dolomitih..2 dni bomo prespalo v vasi Canazei. Pozna kdo kakšno dobro destinacijo za spanje in če je potrebno kej rezervirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo odločitev je padla..9 junija gremo trije motoristi po dolomitih..2 dni bomo prespalo v vasi Canazei. Pozna kdo kakšno dobro destinacijo za spanje in če je potrebno kej rezervirat?

Villa Ester, Canazei. Super postrezba, lepe sobe, hrana pa ne za verjet dobra. Cena za polpenzion 45€ na osebo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super..rezervacija je poslana zdej pa samo čakamo na pozitiven odgovor.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem dokaj nov na tem foromu pa me zanima ali ima kdo kako izdelano pot v dolomitih za cca 2-3 dni cil Arabba.

Arabba ti naj bo izhodišče potem pa imaš tam polno izhodišč na različne prelaze..

Žal nimam izrisanih poti, ki smo jih prevozili lani, vendar smo se namestili prvi dan v Arabbi, potem pa se dva dni vozikali na različne konce..

POPRAVEK :ups..vidim da sem citirav par mescov star post! :blush:

Popravljeno . Popravil schani_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prispevam nekaj k tej temi podajam linke do google maps in zarisanih nekaj poti, mogoče pride komu prav.

Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella

http://skrci.me/f5HpG

Passo Pordoi – Passo Falzarego – Passo Valparola – Passo Gardena – Passo Sella

http://skrci.me/KOJyN

Passo Pordoi – Passo Falzarego – Passo Giau – Passo Fedaia – Passo Sella – Passo Gardena – Passo Campolongo – Passo Pordoi

http://skrci.me/GnLeJ

Passo d'Erbe (Würzjoch) – Passo Sella – Passo San Pelegrino – Passo Valles – Passo Rolle – Passo Cereda

http://skrci.me/X3utV

Passo Pordoi – Passo Giau – Passo Tre Croci – Rifugio Auronzo (Tre Cime) – Pragser see – Bruneck – Passo Gardena – Passo Sella

http://skrci.me/TUNDh

Passo Pordoi – Passo Falzarego – Passo Valparola – Passo d'Erbe (Würzjoch) – Passo Sella

http://skrci.me/YuxNq

Passo San Pelegrino – Passo Valles – Passo Rolle – Passo Cereda – Passo Pordoi

http://skrci.me/93TPd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je kolega rekel, da mislijo v Dolomitih med glavno sezono prepovedati promet preko prelazov za motoriste in avtomobile s prikolicami, avtodome. Ali ima kdo kako bolj zanesljivo informacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bli dolomiti v Sloveniji potem bi se mi ta trditev zdela popolnoma vrjetna, glede na umkone, ki o teh stvareh odločajo..ker pa je to drugje pa mislim, da ni bojazni, da bi se to zgodilo..sploh ker so pač te 3 navedene skupine najbolj pogosti obiskovalci v teh krajih in mislim, da pustimo kar nekaj denarja tam..

No upam, da se to ne zgodi, ker bom moral popravljat planiran dopust, ki se dotika tud dolomitov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-2241-0-85693500-1306536002_thumb.jpgče to naredijo, pol v Dolomitih propade turizem, ker se poleti obrne dosti več denarja, kot pozimi :wallbash::wallbash: , to mi je povedal en domorodec v Arabbi, tko da se še ni za bat :OK::D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je kolega rekel, da mislijo v Dolomitih med glavno sezono prepovedati promet preko prelazov za motoriste in avtomobile s prikolicami, avtodome. Ali ima kdo kako bolj zanesljivo informacijo?

Zanimivo, da se tale info pojavi skoraj vsako leto v tem času. Iz tega ne bo nič. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveže novice iz Passo Stelvija in Passo Gavija :eek: . Ta vikend odprta. Sam sem jih prevozil v čudovitem sončem vremenu. Temperatura spodaj 20+ na vrhu pa 2+ :yea2: .Tako da klapa navali dokler ni gužve :whistle:

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Vrnil sem se iz Dolomitov. Bil sem prvič. Enkratno, nepozabno, odlična družba, skratka super. Prenočišče našli na poti. Spali za 35 € z zajtrkom in garažo, pa še brezplačni Wifi. Prevozili dobrih 1000 km. Še ena slika za mušter.

post-23775-0-02011800-1308980632_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil birdybirdy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vračanji iz Švice zavili tudi v Dolomite. Žal je prav ta dan dežavelo, tako da smo malce spremenili začrtano pot, pa vseeno prevozili prelaz Fedai, prelaz Campolongo (kolega na drugem motorju sta zaradi premočenih škornjev in premraženih nog ostala v Badii), sam pa sem naredil še en krog čez Campolongo, Pordoi, Sela in Gardena. To je bila resnična solo vožnja, saj sem na celi poti srečal le enega motorista na vzponu na Pordoi. Vzpon na Pordoi še v suhem, nato rahel dež, na Selli je že polj deževalo, na Gardeni je že vlivalo. Kljub temu sem na cilj prispel popolnoma suh.

Nočitev v Badii (Ciasa Andy, 28 eur spanje in zajtrk, motorji pod nadstrešnico, uporaba sušilnice).

Naslednji dan pa čez prelaz Valparole, Falzarego, Tre Croci, Monte Zoncolan in Korensko sedlo proti domu.

Vsaj za mene: Dolomiti so zakon!

Popravljeno . Popravil Banjo
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!