Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Zdravo, se še kdo v tem času odpravlja v Dolomite? Par kolegov se nas dogovarja, lahko pa se še kdo pridruži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, se še kdo v tem času odpravlja v Dolomite? Par kolegov se nas dogovarja, lahko pa se še kdo pridruži.

jaz resno razmišlam o dolomitih sem pa sam, odgovarja mi od 2.7 naprej, več lahko na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, se še kdo v tem času odpravlja v Dolomite? Par kolegov se nas dogovarja, lahko pa se še kdo pridruži.

Mi pičimo iz savinjske1.7, zgodaj zjutraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj povratek,prov fino je bilo,samo v sredo je dopoldanski dež malo zmotil načrte,drugače vreme OK,sam mal zime...

Na jahovcih med Silianom in Hermagorjem srečal kr nekaj slovencev nasproti,si bil ti :)

Na stelviu tudi down under :worship:

post-592-0-63379000-1309635310_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj povratek,prov fino je bilo,samo v sredo je dopoldanski dež malo zmotil načrte,drugače vreme OK,sam mal zime...

Na jahovcih med Silianom in Hermagorjem srečal kr nekaj slovencev nasproti,si bil ti :)

Na stelviu tudi down under :worship:

Mi smo bili v torek na Stelviu in v sredo na povratku je bilo se zmeraj skoraj brez oblakov.

Takole je bilo v sredo na prelazu Gardena. Res smo se imeli lepo.

post-8667-0-83977900-1309638907_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti mogoče v torek proti večeru obračal v Arabbi,nasprot Alberga,sem opazil fazerja LJ tablico :hmm:

Ne, mi smo noc s torka na sredo prespali v Rittnu nad Bolzanom in smo bili v Arabbi v sredo dopoldan. Kje pa je vas ujel dez?

Mi smo imeli vse tri dni sajbo, po dolinah 30 in vec, po prelazih prijetnih 18 -20 stopinj. Res smo se imeli enkratno (razen nekaj tezavic z kolegovo Hornetko, ki je nekaj kuhala -termostat ni vklapljal pravocasno ventilatorja).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se mal zajebal,deževalo je v četrtek dopoldan,nič hudega,ob enih smo bili že na motorjih..

Se mi je zdelo, da nisva bila na istem planetu.

Sicer Dolomiti klasika. Ceste še prebavljive, tako da je bilo nekaj dobrih ST vzponov na prelaze, ki so požrli kakšno polovico novih gum, Forst pivo pri Gabrieli in Andreasu dobro ohlajeno, idiotov na cestah za dobro mero, vsak dan kakšna avto-moto nesreča, penzionerjev za volani in norih biciklistov vsevprek polna mera, kamikaz na motorjih pa tudi dovolj.

Skratka po pričakovanjih dober kratek dopust za obrniti cca dva tisočaka in pol kilometrčkov v slabih petih dneh v lepem vremenu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri štartam v dolomite okoli 9h glede na vreme se bom vrnil v četrtek (mislil pridt v petek) Se kdo odpravlja isti termin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz štartam v petek in se vračam v soboto ali nedeljo (odvisno od vremena). Še koga zanima ta termin?

LP;A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek, da letos nisem naredila še nič tako zelo zame pomembnega, me je napeljal na idejo, da se vsaj za en vikend odpravim malo v Dolomite oz. po Italiji. Podaljšan vikend in že kar veliko hrepenenje po tem, da se zapeljem po prelazih in cestah, ki jih imajo v Italiji so me pognali na pot.

Želja, da prevozim še kakšne prelaze in ceste ki jih še ne poznam me je prvi dan popeljala do Cortine in prelaza Falzarego. Do tukaj nič novega od tu naprej pa na prelaz Rolla, ki sem ga prevozila prvič in se mi je zdel zanimiv. Potem pa proti Bolzanu in na Mendelpas. Prespala sem v kraju Fondo in ker sem bolj zgodnje sorte, sem si v soboto zjutraj ogledala ta slikoviti kraj. Po celem mestu je polno vodnjakov in korit, mojo pozornost pa je pritegnila zanimivo izdelana ura. Uro »poganja« voda, ki se pretaka in preliva v merice, kar nato vse to poganja mehanizem v uri. Vse to pretakanje in premikanje pa lahko opazuješ, ker je ura obdana s steklom, velika pa je kakšne 3 m. Res zanimiva paša za oči, žal pa s sabo na obhod nisem vzela fotoaparata :slap: .

Drugi dan po zajtrku pa odhod proti Passo Tonale in Gavia, ki sem jih iz te smeri prevozila prvič. Spust proti Bormiu, kjer je bila neznosna gneča, bilo je polno motoristov, kolesarjev in avtomobilov. Zapeljala sem se v smeri proti Livignu, kjer je le nekaj kilometrov od Bormia odcep do Laggo di Cancano. Do jezera se nisem povzela, ker se mi je zdela cesta preveč v razsulu. Malo višje od vasi ki stoji v hribu pod jezerom je bila ceta ne nekaterih delih preveč uničena od neurij. No če pa je bil to neuspeh :( , pa je potem sledil čisti užitek :) na Passo Stelvio in sem ga prvič prevozila iz te smeri. Na Steviji sem bila najmanj 5 x, samo res pravi užitek ga je prevozit iz te smeri. Po tem pa sledi meni najbolj dolgočasna vožnja skozi dolino proti Meranu, čeprav je dolina zanimiva, saj je to pokrajina polna nasadov jablan. V Meranu sem imela srečo, ker sem takoj našla odcep za cesto proti Passo Palado/Ganpenjoch in je to prelaz, ki sem ga tudi prevozila prvič. Potem pa zopet na Mendalpas, kjer bi se lahko vozila še in še . No če sem v Meranu imela srečo pri iskanju odcepa na Passo Palado, pa se lutanju po Bolzanu nisem izognila, da bi prišla na Passo Costalunga. Prenočišče sem ta dan dobila malo pred Canazejem.

Zadnji dan in odhod proti domu, kar s cmokom v grlu. Le stežka sem se premagovala, da se nisem zapeljala pa vseh tistih prelazih tam okoli. Da nisem zapadla v skušnjavo, je bila kriva zapora ceste na Passo Sella zaradi kolesarke dirke. Tako sem jo kar ubrala proti Cortini, Tobalchu in v Innichen, kjer sem si privoščila eno res, res, res dolgo pavzo s kavo na sončku in firbcanjem folka B) . Priznam, da se mi sploh ni še dalo it spet v vsakadnji svet. Le s težkim srcem sem se odpravila proti domu in tokrat bolj počasi ubirala kilometre.

Lep je bil tale vikend, vseskozi lepo vreme vendar pa kljub soncu malo manj toplo. Upam, da me bo neizmerno veselje po potovanju z motorjem in želja, da pomoliš nos še kam drugam letos pognala še v katere druge smeri.

post-20260-0-33308900-1309892971_thumb.jpg

post-20260-0-04569100-1309892990_thumb.jpg

post-20260-0-16117000-1309893018_thumb.jpg

post-20260-0-55375900-1309893036_thumb.jpg

post-20260-0-52160700-1309893057_thumb.jpg

post-20260-0-66248900-1309893126_thumb.jpg

post-20260-0-99909000-1309893169_thumb.jpg

post-20260-0-80823800-1309893191_thumb.jpg

post-20260-0-05911000-1309893213_thumb.jpg

post-20260-0-97300700-1309893232_thumb.jpg

post-20260-0-91005900-1309893250_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Spala si v Fondu pa nisi sla gledat slavnega canyona Rio Sass? HAHA; tanajboljsi del si izpustila.

2. Giau? Pordoi?... ce si se ze fijakala tam okoli... NUJNO!!

Drugace pa super turca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2. Giau? Pordoi?... ce si se ze fijakala tam okoli... NUJNO!!

...

Če ne bi bilo zaprto zaradi kolesarske dirke, kajnedadade!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst se odpravljam v Dolomite, računam da grem tam 20. julija pa do 24. morebiti še kak dan dlje. Pa me zanima ko takole berem...a vi si prenočišča sproti iščete, ali imate kaj naprej zagledano. Pa kake so kaj okvirno cene za B&B za eno osebo na noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Spala si v Fondu pa nisi sla gledat slavnega canyona Rio Sass? HAHA; tanajboljsi del si izpustila.

2. Giau? Pordoi?... ce si se ze fijakala tam okoli... NUJNO!!

Drugace pa super turca.

Ogled kanjona drugič, ko bo več časa.

http://www.holidaycheck.com/things_to_do-travel-information+Canyon+Rio+Sass-zid_24938.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jst se odpravljam v Dolomite, računam da grem tam 20. julija pa do 24. morebiti še kak dan dlje. Pa me zanima ko takole berem...a vi si prenočišča sproti iščete, ali imate kaj naprej zagledano. Pa kake so kaj okvirno cene za B&B za eno osebo na noč.

4 dni je ravno dovolj za prihod, odhod in dva dni fijakanja po vseh tistih prelazih. Jaz običajno en dan izkoristim za daljši izlet na Stelvio ali višje v Tirole. V tem smislu se splača imeti prenočišče nekje v centru Dolomitov, konkretneje Sella rondoja.

Letos je mene pri vsem znani Gabrieli, torej garniju Reutlingen v Colfoscu pri Corvari prišlo 28€ na noč po osebi(B&B, soba za dva :pos: ) v kar je vključena tudi garaža za motor. Nobel, čedno, varno in nobenih skrbi za iskanje prenočišča vsak večer in posledičnega dvigovanja cen.

Soba za enega te bo prišla več!

Nad 4 dni se je pa še pametno premakniti drugam, saj ne moreš ves čas enih in istih ovinkov drgniti.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena 28 eur pri Gabrieli (Garni Reutlingen) je zelo solidna, sploh glede na to, kar nudijo (dobre sobe, obilen zajtrk, garaža). Seveda se da kje dobit tudi ceneje, lahko pa je tudi bistveno dražje.

Lani smo bili 4 dni pri Gabrieli in bili zelo zadovoljni. Letos pa žal ni imela prostora (prenočiti smo želeli le en dan), saj so bili v Nemčiji prazniki in je imela polno.

Zato smo prenočili v Ciasa Andy v Badii (www.ciasaandy.it/), ki je pozimi naša smučarska baza. B&B 28 eur, motor pod nadstrešnico, na razpolago tudi sušilnica (je prišla zelo prav po celodnevnem dežju). Zelo priporočam.

Drugače pa danes ni neke posebne težave, da si prenočišče organiziraš v naperej. Letos sem za 5 -dnevno potepanje po Avstriji, Švici in Italiji imel rezervirana prenočišča v 4. različnih krajih. Vse sem opravil preko interneta (iskanje, rezervacija,...) in povsod je vse klapalo v nulo (več je zapisano tukaj www.motosvet.com/tabla/topic/35349-svica-2011/page__st__15)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore...kakorkoli, sem že poslal mail na tale garni reutlingen in čakam odgovor, prav tako čakam že dva dni odgovor nekaterih drugih garnijev v arabbi in okolici (malo so počasni tile italijani).

Ker se prvič odpravljam tja bom raje vse 4 dni v istem prenočišču, da malo spoznam tiste kraje, da dobim filing...nasledn let pa se potem morebiti odločim za daljše ture

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva do sedaj vedno prespala v Arabbi, brez rezervacij, sva vedno dobila sobo, tudi samo za eno noč,

tudi lani, ko sva bila tam sredi avgusta, ko je turizma polno več kot v tem času v juliju

tudi pri nas je plan ta vikend, upam da rata

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no se mi je javila iz reutlingena, imajo pa fraj samo od 20-23, tako da sem to rezerviral, ker sem solo, me pride 38€, ampak ni panike. Za zadnji dan bom nekje že poiskal, ker pravite da ni panike. Sedaj si morem pa še splanirat za te dni ruto. Ker za zadnji dan nimam še prenočišča, računam, da bom anredil turo malo dlje vstran in potem še ornk furo v slovenijo.

zdej upam samo na sončno vreme in pa da mi seka prav čas prnese canona in 70-300 objektiv :photo:

in glede tega, kaj priproročate za fotografiranje, kje je najlepša pokrajina, kteri prelazi in bližnji vrhovi so za pogledat/poslikat, pa kake lepe doline?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar vidiš sproti, vstavi, kamero vn pa fotkat; mogoč bi blo fajn da maš še kšn širokokotni objektiv zravn za panoramo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!