Skoči na vsebino

Moto ture po Avstriji


Fazer03

Priporočene objave

Na Motomaniji preberem:

Poleg že močno razvpitega Grossglocknerja motoristom prijazne še ture na Gerlos, Nockalm in Beljaška alpska cesta.

Prvega od naštetih poznam, kje pa so ostale tri fure? Sigurno je med vami kdo, ki bo napisal par vrstic (lokacija, dolžina, kvaliteta ceste - sam da ni makadam ali kot rečejo Dalmatinci: "bili put" )

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nockalm strasse (je za plačat) se nahaja med Innerkremsom in Ebene Richenaumom. Beljaške alpe, pa so tudi tu. Okolica Villacha. Nekatere te dele bom tudi sam odpeljal, ko bom ponovno obiskal tudi Grossglockner. To pot sem včeraj v temi Grossglockner tudi natančno opisal. Obiskal bom Tudi Malto, ki je tudi ena taka zanimiva točka za si ogledat.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gerlos sem pa prevozil lani. Sam Gerlospass ni za plačat je pa Gerlosstrase. To pot se splača prevozit v kombinaciji z Grossglocknerjem, ker potem dobiš popust, o tem sem že pisal. Se pa nahaja na poti med Mittersillom in Zell am Ziller. Pod njim pa se nahaja jezero Speicher Durlassboden.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse tri so za placat. villach alpenstrasse 6eu. cesta te pelje skoraj na vrh dobraca. 17km lepe in prazne ceste.

nockalmstrasse 7eu. dva prelaza nad 2000m in bikerpoint na vrhu enega, kjer lahko v omarico zaklenes stvari in gres malo naokoli. vsekakor super varianta. vozis se gor in dol med obema placilnima hisicama. sicer pa sem furo ze opisal v vtisih z dnevne voznje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes obiskal Villacher Alpenstrasse. Letos vstopnina 7 Eur, me je to mal "zamorilo", ko pa sem prišel do Kasse, sem pa dobil en lep nasmešek od ene prikupne gospodične, tako, da sem na 7 EUR takoj pozabil :D :P . Drugače lepo speljana cesta, asfalt se mi zdi tudi v redu, pokrajina lepa, posebno vrh kar prikupen z lepimi razgledi na razne strani .) Motoristov pa tle bol malo, vsaj danes bilo tako. Bi jih lahko preštel na prste.

No pa še kakšna slikca .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1117302624_thumb.jpg

post-106-1117302670_thumb.jpg

post-106-1117302720_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Danes mi končno uspelo prevozit famozno Nockalmstrasse .) Ne vem zakaj, vendar mi je ta prelaz bolje legel kot Grossglockner :hmm:

Pa nekaj slikic .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1127587240_thumb.jpg

post-106-1127587257_thumb.jpg

post-106-1127587275_thumb.jpg

post-106-1127587294_thumb.jpg

post-106-1127587324_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je lepa Nockalmca.Tud jst sem bil na bike pointu danes ob dveh popoldan  in vedno znova sem navdušen. Eden lepših prelazov,pa še tako blizu je.

Jaz pa od cca 13 do 13:30. Sem gledal, če bo kakšna SLO tablica, pa nisem opazil nobene .) Očitno sem prišel prezgodaj :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem Maltatal videl tudi jaz :D Ena fletna turca, vendar se mi vseeno 8 EUR zdi malo preveč glede na to, da za Nockalmstrasse plačaš 7 EUR. Drugače, kot sem že v dnevnih turcah napisal, je bilo gor kar mraz, snežne razmere, tako, da se nisem veliko časa zamudil (največ pa zato, ker je začel padat leden dež) .) Ravno toliko, da sem malo poslikal in posnemal :D

Pa še tle par slikic .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1128209094_thumb.jpg

post-106-1128209116_thumb.jpg

post-106-1128209139_thumb.jpg

post-106-1128209160_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Da bo vse na istem mestu dodajam še 14,5 km dolgo cesto in sicer tako imenovano Goldeck panoramastrasse, za katero je potrebno plačat 6 EUR. Cesta te pripelje do višine 1880m, kjer je koča in postaja žičnice, ki te potem lahko pripelje na Goldeck, ki je 2139m visoko. Do njega bi lahko enduraši prišli kar po makadamu, vendar je cesta z rampo zaprta, tako, da jo hribolasci izkoristijo za peš pot do vrha. Tisti bolj zagrizeni, pa si lahko izberete eno od strmejših stezic, ki vodijo po desni strani hriba do vrha .)

Še par slikc, čeprav so bili pogoji nikakvi .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1151235090_thumb.jpg

post-106-1151235107_thumb.jpg

post-106-1151235124_thumb.jpg

post-106-1151235135_thumb.jpg

post-106-1151235152_thumb.jpg

post-106-1151235165_thumb.jpg

post-106-1151235205_thumb.jpg

post-106-1151235217_thumb.jpg

post-106-1151235592_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me dve cesti, ki sta tudi označeni s rdečimi pikicami in sicer odcep Arriach-Gerlitzen (1909m) oziroma Treffen-Kanzelhohe (cca 1.400m), obe cirka 10km. Jih je kdo prevozil, zanima me, če so spet za plačat, se splača it gor mal pofirbcat? :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me dve cesti, ki sta tudi označeni s rdečimi pikicami in sicer odcep Arriach-Gerlitzen (1909m) oziroma Treffen-Kanzelhohe (cca 1.400m), obe cirka 10km. Jih je kdo prevozil, zanima me, če so spet za plačat, se splača it gor mal pofirbcat? :D

Pozdrav od Roberta

rdeče pikice pomenijo, da je za plačat! (za gerlizen sem 100%)

vsaj na mojih kartah je bilo še vedno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rdeče pikice pomenijo, da je za plačat! (za gerlizen sem 100%)

vsaj na mojih kartah je bilo še vedno tako.

Ja tudi na moji karti je tako označeno, pa še dobil sem internetno stran, kjer piše, da je za plačat ja. Edino ne piše koliko. Če bo čas, bom že ta vikend skočil mal gor pogledat :)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo lepa enodnevna tura, jaz sem šel :

Kranj - Jezersko, Völkemarkt, Wolfsberg, Koflach, prelaz Gaberl cca1550m, Obdach, pogledat še v Zeltweg, Judendorf, in nazaj proti Klagenfurtu, cca 450km

Zelo lepa cesta brez poškodb, ogromno ovinkov, vzponi, spusti, pa še zastonj je...motoristov pa ogromno...Če je pa komu to premalo greš pa iz Judendorfa proti Murau, pa na Katchberg in na Spitall nazaj...samo potem znese cca 700km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi na moji karti je tako označeno, pa še dobil sem internetno stran, kjer piše, da je za plačat ja. Edino ne piše koliko. Če bo čas, bom že ta vikend skočil mal gor pogledat :)

Pozdrav od Roberta

Lani je bilo 7 EUR.

LP,

Aleksander

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vikend in praznike bi rad izkoristil za krajše potepanje po Avstriji in malo Italije ter Nemčije, moram še mal za vreme pogledat. Zanima me, če kdo ve, če se da obiskat jezerci Spuller See in Formarinsee brez da bi bilo potrebno planinarit, ker ne bo časa za to, pa še pot je črtkana in zato verjetno za plačat, da ne bi brezveze plačeval. Ti dve jezerci so levo od Flexenpassa. Podobno me zanima tudi jezero Eibsee pri Garmisch-Partekirchen.

Grem z avtom in ne motorjem, mi v nedeljo poteče registracija, vendar vseeno sedaj z njim v tiste konce ne bi šel (Timmelsjoch, Silvreta, Flexenpass, Furkajoch, itd.)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to, na tem linku piše datum od kdaj do kdaj naj bi bile poti čez Silvreto in Timmelsjoch zaprte. Kaj pomeni, da Silvreto zaprejo že 30-tega, Timmelsjoch pa 31-tega ali sta ta dva dneva še vključena, jaz razumem kot prvo?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikend in praznike bi rad izkoristil za krajše potepanje po Avstriji in malo Italije ter Nemčije, moram še mal za vreme pogledat. Zanima me, če kdo ve, če se da obiskat jezerci Spuller See in Formarinsee brez da bi bilo potrebno planinarit, ker ne bo časa za to, pa še pot je črtkana in zato verjetno za plačat, da ne bi brezveze plačeval. Ti dve jezerci so levo od Flexenpassa. Podobno me zanima tudi jezero Eibsee pri Garmisch-Partekirchen.

Grem z avtom in ne motorjem, mi v nedeljo poteče registracija, vendar vseeno sedaj z njim v tiste konce ne bi šel (Timmelsjoch, Silvreta, Flexenpass, Furkajoch, itd.)

Pozdrav od Roberta

Potem noben nič ne ve :) No bom moral probat, čez štiri urce štart .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!