Skoči na vsebino

Svašta


Priporočene objave

@Vruuum

Kako bi pa s tem da bi talal drogo ukinil dilerje?

Dilerji delajo za zaslužek. Cen sicer ne poznam ampak bom butnil na pamet pet jurjev za dozo, Če bo narkoman dobil dozo v zdravstvenem domu za jurja, le zakaj bi hodil k dilerju? Iz ljubezni? Pri zdravniku bi dobil neomejeno število doz... Dilerji tako ostanejo brezposelni - kot v časih pokojne Juge preprodajalci deviz...

Vpis omejitve v vozniško ima smisel iz več razlogov.

- če je človek pod vplivom psihoaktivnih substanc in mu je to način življenja (trajno več let) je pač nevaren udeleženec v prometu in policist mora ustrezno ukrepati, če oceni, da človek ni sposoben varne vožnje (kot ukrepa pri pijanem človeku)

- vpis bi deloval stimulativno na narkomana da se bo prej odločil za zdravljenje

Razgovor v živo me zanima, je pa problem - živim kakšnih 100 Km iz Ljubljane in imam evropski delovni čas - doma sem malo pred peto :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej nimam kritike obstoječega sistema, ampak...

sebe smatram kot osebo, ki je nagnjena k odvisnostim oziroma, da se nekako drugače izrazim...pijem, kadim, probavam tud stvari, ki so označene pri nas kot ilegalne...ne vsak dan (no, kajenje itaq)... paše marsikaj...

recimo, da bi bila nekoč odvisna od nečesa...nima veze....torej...takrat veš, da to ne pelje nikamor...ker živiš samo in edino zato, da dobiš in narediš tisto....in sedaj?...obstajajo organizacije in skupine in psihologi in psihiatri, ki ti lahko pomagajo in pri katerih lahko poiščeš pomoč....sorry, ampak men se zdi butast, da prideš nekam po pomoč in ti rečejo ali: a si ziher, da maš to pa to???? halo???? oz. kako pa veš da si dvisen od tega in tega???? jao.... ali pa da prideš k psihiatru in ti po prvi minuti predpiše nek nadomestek....halo????? sej problem ni v tem, ne? če si prišel po pomoč, potem si o tem že razmišljal in si nekako se že soočil s tem, da bi poskušal nehat....obstajajo še skupine....menda pomagajo...men se zdi, da so samo potuha za tvojo lenobo....

torej iz vsega tega: edino kar pomaga je delo...delovna terapija...in čisto preprost stavek: odgovoren si samo sebi in nikomur drugemu...živiš svoje življenje in kakor si boš postlal tako boš spal....ne glede na to, kaj si mislijo tvoji starši, prijatelji, partnerji,.....vsi....

ja, traja nekaj let, da se spraviš iz dreka, v katerega si se sam spravil (pa četudi so bili nekje globoko vzrok starši, babica, sosed... ali okolica) in seveda rabiš pomoč ljudi, ki te poslušajo, ampak če se nisi sposoben spravit iz tega, si res za goli otok...

sem pa za debato v živo...zelo...sam, da ne bo samo dave govoril... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- vpis bi deloval stimulativno na narkomana da se bo prej odločil za zdravljenje

ali kot stigma v smislu "ne marajo me, izločiti me hočejo, najboljš, da se kr obesim na drevo..." ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilerji delajo za zaslužek. Cen sicer ne poznam ampak bom butnil na pamet pet jurjev za dozo, Če bo narkoman dobil dozo v zdravstvenem domu za jurja, le zakaj bi hodil k dilerju? Iz ljubezni? Pri zdravniku bi dobil neomejeno število doz... Dilerji tako ostanejo brezposelni - kot v časih pokojne Juge preprodajalci deviz...

Vpis omejitve v vozniško ima smisel iz več razlogov.

- če je človek pod vplivom psihoaktivnih substanc in mu je to način življenja (trajno več let) je pač nevaren udeleženec v prometu in policist mora ustrezno ukrepati, če oceni, da človek ni sposoben varne vožnje (kot ukrepa pri pijanem človeku)

- vpis bi deloval stimulativno na narkomana da se bo prej odločil za zdravljenje

Razgovor v živo me zanima, je pa problem - živim kakšnih 100 Km iz Ljubljane in imam evropski delovni čas - doma sem malo pred peto :cry:

Ampak sej, o tem sem govoril. Ce das na razpolago kakrsnokoli dozo, potem dejansko ni nobene potrebe po tem, da bi se clovek sploh zdravil. Ko malo manj prime pa pac dvignes odmerek. Tukaj ne vidim kake hude moznosti, da bi clovek kaj naredil s sabo. Zato sem proti neomejenim dozam.

Cene so pa tako ali tako dost nizke. Gram se dobi za par jurjev ce ves kje in od koga. Na zacetku itak rabis cetrtinko, pa se to ne vsak dan. Vecinoma si ljudje to itak recejo na zacetku: "Sej itak rabim samo 1.500 sit na teden, to v bistvu ni tak drag hobi...". Konca se v nekaterih primerih tudi s tem, da ljudje obracajo milijonske zneske dnevno.

Jest sem sicer za to tvojo omejitev v voznisko, predvsem zato, ker bi bile ceste bistveno bolj prazne kot so sicer. Ce ze govoriva o psihoaktivnih substancah, potem je fer da vkljucimo tudi rekreativno pitje alkohola in kajenje trave v to kategorijo. V bistvu sem mislil, da imas take standarde samo za odvisnike od opijatov. Ce se strinjava tudi pri drugih psihoaktivnih substancah, potem ni frke. Ampak pazi - na natancno iste mozganske receptorje kamor se veze heroin, se veze tudi alkohol, thc, nikotin in kofein. Me prav zanima kdo bo prepovedal vozit ljudem, ki vsak dan pijejo kavo. Sem pa sicer takoj za. Cikov se bom ze odvadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa čaj? pa čokolada? kava...pa ja no...voda in kruh nam še ostane, seveda voda sankcionirana od EU <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak sej, o tem sem govoril. Ce das na razpolago kakrsnokoli dozo, potem dejansko ni nobene potrebe po tem, da bi se clovek sploh zdravil.

.

.

.

Jest sem sicer za to tvojo omejitev v voznisko, predvsem zato, ker bi bile ceste bistveno bolj prazne kot so sicer. Ce ze govoriva o psihoaktivnih substancah, potem je fer da vkljucimo tudi rekreativno pitje alkohola in kajenje trave v to kategorijo.

In kaj je tisto, kar "prisili" odvisnika v zdravljenje? Samo finančni problemi? Dvomim.

Cena droge JE bistvenega pomena za dilerja - od razlike med nabavno in prodajno živi. In če odvisnik dobi drogo v zdravstvenem domu ceneje kot jo lehko dobi "velediler", ne bo imel droge komu prodajati in ne bo se trudil, da bi pridobil nove odjemalce.

Za alkohol obstoja zakon, ki dovoljuje pol promila alkohola v krvi kot mejo sposobnosti za vožnjo. Alkoholiziranega človeka policist odkrije (med drugim) tudi s pomočjo zadaha (vonja), narkoman pa tega nima. Zato je potrebno policista opozoriti na možnost, da je voznik vseeno nesposoben za vožnjo. Merila in način ugotavljanja pa mora določiti stroka (morda razširjene zenice?) Omejitev v vozniškem ima tudi stimulativno delovanje na narkomana (tega bi se rad znebil). Aja, tudi ostala mamila (ectasy, marihuano, hašiš, kokain, LSD,...) bi morali deliti na isti način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, tudi ostala mamila (ectasy, marihuano, hašiš, kokain, LSD,...) bi morali deliti na isti način.

...pa buteljke, pa čike ino kondome...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Delu je zanimiv članek na temo droge.

Popravljeno . Popravil Kaiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VARNE SOBE ZA VARNO INJECIRANJE??????????????????????????????????????????????????????????????? :unsure: :wacko: :eek: :doze: :xx: <_< :hmm: :lol: :lol1:

manjkajo se samo še prostori za varno krajo, ubijanje, posiljevanje itd.... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri si drogo mešajo z vodo iz luže....

Mesto se proti odvisnosti bojuje z ograjo...

A to je potrebno napisat v naslov, da bi spodbodilo sočustvovanje???

Nekje v drobnem tekstu pa zasledimo:

Za ljubljanjskega đankija se dan začne pred zdravstvenim domov v Metelkovi, kjer odvisniki in dilerji preprodajajo, kupujejo in si vbrizgavajo drogo... Preprodajalci zaslužek štejejo kar v zdravstvenem domu pred očmi osebja in bolnikov.

A je kdo napisal, da je v tem zdravstenem domu tudi otroški šolski dispanzer, otroški zobozdravnik? In da igle ležijo vsepovsod v okolici zdravstvenega doma?

Kot prvo bi bilo treba tole metadonsko razdeljevalnico preseliti na deponijo Barje in naj gre golazen tja otroci pa k zdravniku in ne v "mercator" v katerem ti takorekoč dilerji v čakalnici ponujajo mamila.

Država in občine pa naj finansirata druge stvari kot pa razna društva za pomoč odvisnikom od drog. Naj raje denar prispeva v sklad za novo pediatrično kliniko, za varne cestne ograje, za zavetišče za otroke žrtve nasilja,....

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krampe pa lopate jim dat v roke, pa nej nardijo nam otok v Piranskem zalivu. Varne sobe za injiciranje, pa u p.... m.... nej grejo :fight2: , so do svojga osebnega zdravnika ne morm jet v miru, ki ga imam na Metelkovi. :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej džankijem morda tut ni kul, da so jih "stisnili" zraven otrok in "normalnih ljudi", da se nad njimi zgražajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej džankijem morda tut ni kul, da so jih "stisnili" zraven otrok in "normalnih ljudi", da se nad njimi zgražajo ...

Svoje svojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sej džankijem morda tut ni kul, da so jih "stisnili" zraven otrok in "normalnih ljudi", da se nad njimi zgražajo ...

Jest pa TRDIM, da je to čist prou....tako vsaj otroci že v rani maldosti vidijo,kaj bo ratal iz njih,če se bodo s tem nabadali!!!!!!!!.......propalice,lopovi,kriminalci,zgube,.....človeški gnoj v najbolj podn obliki!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav......PREPRIČAN sem,da bi bilo najbolje,da se jih premesti v novo pediatrično kliniko.......tako bo za anti narko sceno največ narejenega!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa TRDIM, da je to čist prou....tako vsaj otroci že v rani maldosti vidijo,kaj bo ratal iz njih,če se bodo s tem nabadali!!!!!!!!.......propalice,lopovi,kriminalci,zgube,.....človeški gnoj v najbolj podn obliki!!!!!!

Kakšnega bi lahko dali v kletko pred zdravstven dom in naj otoroci vidijo kaj naredijo mamila, kako zgleda abstinenčna kriza. Potem bi lahko tisto kletko vozili v šole na predavanja o škodljivosti drog... Ostale pa na Deponijo Barje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!