Skoči na vsebino

Aprilia atlantic 500


skuterist

Priporočene objave

Ima kdo kakšne izkušnje s tem maxi skuterjem.

Dobrodošle so vse informacije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga imel 14 dni in mi je bil OK, zadeva pa zahteva izkušeno roko ker ni lahek za vozit, v osnovi bi to pripisal majhnim kolesom in (pre)mali teži spredaj. bre panike skuter je čisto OK ampak zadeva potegne do 130 brez težav, to pa ni hitrost, ki bi bila tako lahka za obvladat.

pozitvina plat je sigurno njegova uporabnost, udobje in zaščita pred vetrom, tu pa so še dobri pospeški in zelo solidne zavore.

stvari ki so me motile:

-sploh če sta na njem 2 osebi je vsa teža zadaj zato mi je enkrat zdrsnilo sprednje kolo v ovinku in sem skoraj ubrisal :blink: no naj povem da je bil 90 stopinjski ovinek in da sem bil kar hiter.

- na AC v solidnem, sunkovitem bočnem vetru je pri 120-130 začel guncati, odvzameš gas in zadeva že konkretno niha in pleše, rešiš se tako da malo bolj nagneš ali zravnaš motor (če gre) in mu dodaš gas.

-z jet čelado jebilo vse OK, z integralno so mi turbolence krepko premetavale glavo pa tudi zelo glasno je bilo.

meni osebno je zato bil dosti bolj všče scarabeo, ki zgleda grše ima pa večja kolesa in se pelje bolj podobno motorju in je bolj stabilen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je zdel spredaj "lahek" in zahteven za obvladovanje...

Več samozavesti imam na stari Vespi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je zdel spredaj "lahek" in zahteven za obvladovanje...

Več samozavesti imam na stari Vespi.

ooooo to pa ne! :nono: vespa je pa v primerjavi z atlanticom navadna kanta. več samozavesti imaš mogoče samo ker niti slučajno ne gre tako hitro kot atlantic .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko podam samo informacijo iz druge roke... kolega je kupil T-maxa, preizkisl je tudi Atlantic 500 in rekel, da ni vredu občutek ko ga voziš... saj je tudi že Pervy povedal nekaj podobnega.

Sam sem peljal Scarabeo 500 in nisem imel nikakršnih težav, čeprav je bil to prvi skuter preko 50ccm, ki sem ga peljal do takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooooo to pa ne!  :nono: vespa je pa v primerjavi z atlanticom navadna kanta. več samozavesti imaš mogoče samo ker niti slučajno ne gre tako hitro kot atlantic  .)

ma ok. maš prav. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no naj samo dodam da se atlantic pelje dobro za skuter in v pogojih normalne uporabe, glede okretnosti in vodljivosti je enak kot kak 125-250 skuter. problem in vse prej omenjeno nastane ko voznik (beri - jaz) z njim dela kot da ima v rokah 500 ccm motor. takrat odpove, ampak nekdo, ki išče skuter itak ne bo tako vozil, če pa, pa itak more opustit ideje po skuterju in kupit motor, pa še to ne kakega 500-650 ccm čoperja (jih z atlantikom vse pluneš) ampak pravi motor. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no naj samo dodam da se atlantic pelje dobro za skuter in v pogojih normalne uporabe, glede okretnosti in vodljivosti je enak kot kak 125-250 skuter. problem in vse prej omenjeno nastane ko voznik (beri - jaz) z njim dela kot da ima v rokah 500 ccm motor. takrat odpove, ampak nekdo, ki išče skuter itak ne bo tako vozil, če pa, pa itak more opustit ideje po skuterju in kupit motor, pa še to ne kakega 500-650 ccm čoperja (jih z atlantikom vse pluneš) ampak pravi motor. :devil:

Idi sprobat še Xcitinga v Skuter & Quad, da poveš razliko. Kako je z Gilero Nexus pa nevem, ampak mislim, da je nikjer ne izposojajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xcitinga sem probal, se mi zdi super. Atlantica sem našel rabljenega, vendar sedaj nekako razmišljam ali sploh preskočiti z 180 na več in seveda na kaj (250 ali 500)

vprašanje so samo :wacko: :whistle: cekini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!