Skoči na vsebino

Kdo ma koga za norca ?


.T.

Priporočene objave

Imam enega kolega. Sicer nima motorja, je pa motorist po duši. Ko bo enkrat dovolj $$$$$.....

Že nekaj let aktivno spremlja dogajanja na področju motorizma, hodi na predavanja prve pomoči, hodil je na Policijska izkušnja kot nasvet, pomagal mi je zbirati podpise za motoriste pred parlament, motosvet spremlja skoraj od začetka.

Danes zjutraj mi je ta kolega poslal mail in me sprašuje, kdo ma koga za norca?

V mail mi je dal najprej tale link:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=9070

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12365

in pohvali delo posameznikov

potem mi da tale link

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12397

kjer se v anketi večina strinja, da opisuje realno stanje

pol pa sledijo še linki:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12478

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...pic=10385&st=45

in na koncu me sprašuje, če mu lahko pojasnim kako da v vseh linkih nastopajo iste osebe. Najprej neka preventiva, potem strinjanje o norcih na cesti, potem pa slike kako drsijo po kolenu (mimo količkov proti katerim se borimo!) Priložene so še zemljevidi, kje se da to izvajat.... V drugih topicih se pa pojasnuje, da norenje po kolenu spada le na Grobnik.

A se da lahko za cestne dirkače narediti tako kategorijo kot za nagice, da ne bo dostopna vsem. Se lahko zgodi, da bodo nasprotniki akcije motoristi pred parlament potegnili na plano zadnja dva topica in argumentirali tisto dodatno ograjo kot izgovor, da bomo lahko brezkrbno in še bolj noreli po cestah....

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako že prawjo?

isto kot piše spodaj v mojem podpisu.

Kateri del? Vsak naj vzame svojega!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... V drugih topicih se pa pojasnuje, da norenje po kolenu spada le na Grobnik.

...

Vožnja po kolenu ni nujno norenje. Ne vidim vzroka, zakaj tisti, ki znajo ne bi odpeljali ovinka po kolenu z največjo dovoljeno hitrostjo? Ko bo ta isti ovinek z isto dovoljeno hitrostjo odpeljal avtomobil, bo pa vse v redu?

Mislim, da so na cesti varnejši zase in za ostale udeležence motoristi, ki znajo tudi po kolenu odpeljati, napram tistim, ki ovinka sploh speljati ne znajo!

Pomembno je, če lahko citiram Gregsa, da nimajo tiča/fuflje v glavi, ampak peljejo pod mejami svojih zmogljivosti, v okviru razmer in zakonskih omejitev. In to je lahko tudi po kolenu!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e, gregsu moj, sad si ga najebo! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Vožnja po kolenu ni nujno norenje. Ne vidim vzroka, zakaj tisti, ki znajo ne bi odpeljali ovinka po kolenu z največjo dovoljeno hitrostjo? Ko bo ta isti ovinek z isto dovoljeno hitrostjo odpeljal avtomobil, bo pa vse v redu?

Mislim, da so na cesti varnejši zase in za ostale udeležence motoristi, ki znajo tudi po kolenu odpeljati, napram tistim, ki ovinka sploh speljati ne znajo!

Pomembno je, če lahko citiram Gregsa, da nimajo tiča/fuflje v glavi, ampak peljejo pod mejami svojih zmogljivosti, v okviru razmer in zakonskih omejitev. In to je lahko tudi po kolenu!

LP HHV

Horjo, to vse vem, saj sem tudi sam motorist...

Ampak, tega ne vedo ostali, ki sedijo v raznih fotelih družb za ceste.

Nekdo bo privlekel ven sliko motorista na kolenu in bo rekel:

Če bi vozili po predpisih, bi bila obstoječa cestna ograja povsem varna. Ker pa norijo (pred novinarji bo začel mahat s sliko), pa ograje seveda niso varne. Če mi ne verjemete, si pojdite pogledat na motosvet, kjer so si celo narisali zemljevide, kje se da noret. Da bi dogradili cestne ograje bi stalo toliko in toliko miljard, za ta denar pa raje naredimo toliko in toliko pločnikov, prehodov za pesce.

Ta zadnji stavek je zadnnjič v enem prispevku po TV povedal mag. Bojan Žlender - edne "ta glavnih" na SPV.

Point mojega prvega posta je ta, da se čimprej Golica, Ride in podobne teme prestavi v zaprto kategorijo.

Pred leti so se v forumu menili v kolikem času prevozijo cesto Škofljica - Petrina. In potem so se isti časi pojavili v prispevku v Delu v rubriki novinarja Žarka Hojnika (ta teden tolk mrtvih, letos že tolk)

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljal sem v katero temo naj dam komentar, ko sem videl temo z Golice...

torej: predlog je, da bi se šli skrivalnice? nekej za javnost in nekej realnega?

fantje se gredo politiko.....?? in to je pošten odnos do javnosti in motoristov, ki

vemo kaj se dogaja po cestah??? zdej ste ga pa pihnl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec je v tem, da nemotorist ob pogledu slike kjer je motorist v ovinku s kolenom na tleh takoj pomisli na divjanje. Oz. ne da pomisli, kar prepričan je.

Poleg tega pa - tudi če bi šlo za divjanje, to ne spremeni dejstva, da so odbojne ograje nevarne. Ampak to javnosti ne zanima prav preveč. Torej, zakaj bi jih vznemirjali :afro1:

Sploh pa - saj ne vozijo po kolenu vsi ... ampak ljudje radi posplošujemo. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja po kolenu ni nujno norenje. Ne vidim vzroka, zakaj tisti, ki znajo ne bi odpeljali ovinka po kolenu z največjo dovoljeno hitrostjo? Ko bo ta isti ovinek z isto dovoljeno hitrostjo odpeljal avtomobil, bo pa vse v redu?

Mislim, da so na cesti varnejši zase in za ostale udeležence motoristi, ki znajo tudi po kolenu odpeljati, napram tistim, ki ovinka sploh speljati ne znajo!

razn, če jih v ovinku preseneti olje, gnoj, pesek ... takrat je tisti, ki je na kolenu, hitro v varnostnem deficitu .. al pa če ma slabo gumo itd. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc:

vem v čem je hec...

vprašal sem, če bomo skrival realnost??

s tem sem mislil realnost razmišljanja nekaterih na tem forumu..

temu pravimo obračanje po vetru... najprej slaba država, potem

strinjanje s članki v časopisih na koncu pa lasten ego ne da miru:

fantje lejte kva znam....?? in potem to vid mulc.. jest bi tut..

pa bumf po tleh in potem to vid en ata, kje v drugi ali kasnejši puberteti,

k si je motor kupu zato k ma dnar, pa za svoj ego, pa po par letih vse ve..

pa na kolen, pa predn pride do asfalta, bumf po tleh.

Je to potrebno skrivat? po več kot 30letih na dveh kolesih, mislim, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RSTDRIVER, eno je ce drugemu pravis naj ne dela necesa, da ne bo prislo do nesrece. in povsem drugo je, kaj delas sam - ce seveda tocno ves kaj delas in kje je meja. in glede na to da Gregs dostikrat obisce Grobnik, mislim da zanj osebno to ni neka ultra ekstremna voznja. in ce prej omenjeni mulc tega ne ve, je v bistvu njegova krivda - vozimo se zase, ne za to da bojo/ne bojo drugi vidl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZOK daleč od tega, da bi se spuščal v znanje posameznika, če misliš, da resnica

boli tako zelo, da jo je potrebno skriti, potem že veš zakaj....

osebno ne verjamem, da jo tudi grobnik-majstri ne zvozijo v ovinku na katerem

je polito olje ali nafta iz osebnega vozila/tovornjaka, ki je pozabil pokrovček na

črpalki in veselo šprica naokrog...in popolnoma prav si zapisal, če Gregs (ali kdorkoli drug) tega ne ve, je sam odgovoren...

in potem bo v drugi temi pisalo: če bi imeli

drugačne odbojne ograje, bi bil mojster živ....in država pa nič. kdo je odgovoren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja, fajn je moralizirat, ko te pa nuben od tu ne vidi...

...in zakaj teb pol 113 HP ni dost, da rabis se power commanderja oz. tune-boya, kot si napisal v neki sosednji temi? in kako ti potem uspe doseci porabo 11 l/100 km? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja, fajn je moralizirat, ko te pa nuben od tu ne vidi... :devil:

ne, ne ZOK, za svoja dejanja odgovarjam sam. od nekdaj. tako so me starši

naučili in nikoli nisem iskal krivde za polomije v stotih razlogih in čejih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZOK in ostali dirkači: cesto na Ljubelj sem prevozil mnogokrat, hitro....enkrat je bil

zadnji 180 stopnjski ovinek polit z nafto, prišel prehitro, ko sem opazil madež sem

bil na tleh in prevozil ovinek do travnatega nasipa bočno...

pred menoj je ta isti ovinek odpeljal nemški turist brez problema, ker je videl zadevo pravočasno...prišel me je pobirat...na srečo malo črnic in zlomljen prst...

kdo je bil kriv? vzdrževalci cest?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na olju lahko tud avto odnese. Dobr težje, pa vendar. Pa biciklista, ki se pelje 60km/h navzdol ravno tako. Pa ga noben ne qrca!

Nisem ravno polagač ovinkov, ampak v teh letih, ko se z mopedi prevažam, sem nekako pogruntal da pokonci čez ovinek ne gre najbolje. In če je nekdo pri tem prenesel težišče in položil kolenčka proti tlem, je imel mopija kvečjemu še bolj pokonci in manj na robu gume.

Pa kaj se bomo sedaj takole pregovarjali?

Ja dejmo se skrit za planke, da nas nobena budala, ki noče razumet, ne bere in ne sliši in ne nese v cajtnge ali citira v svoji fotelčkarski državni agenciji-službi, kjer itak drugega ne počne!

S skrivanjem dejstev ne bomo/boste dosegli nič. Folk je treba izobraziti! Od stare mame do vnučka!

Madona, glih zdej bomo še samo endure pa klasike kupoval, ker cestaki so itak samo za norce! Pa buh ne dej pisanga kombinezona. Kavbojke pa pilotski jopič, usnjeno čelado, špegle pa bel šal. Tak je ziher umirjen in pameten! :SS

Ma ne, ne da se mi več, ... :angry2:

Sem enostavno proti skrivanju takih tem! Smrdi po .....

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino kar vidim v vsem tem je drastično povišanje zavarovalnin in davkov na motorje...dats all folks :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GREGS UGLED NAM KVARIŠ!!!!!!!!

ps: čevelj more tudi drsat .) :devil: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj komentar...je bolj vremenski...pa vseen....

Dej a je res tak naivček oz. a res misli, da smo/so tako lepi kot se delamo tukaj ...ker se enostavno ne da nečesa povedat...brez da ti en kauč motorist :blink: s prečko na glavi zažuga in ti moralizira zraven pa še raznorazni špijoni (a ne Parasit?) enostavno če hočeš neki poverdat moraš po ovinkih...lepo in zraven še dodati stavek, da ti tega ne počneš....nekoga, ki objavi kašno ,,moralko in kako slabo luč nekdo meče na NAS prave motoriste...tukile jest takoj kozlam,,...pa ga enostavno ne smeš kar takoj v PM poslat in mu rečt...TI SI en velik APN (apno).

...motorist po srcu...no tak bi že zdavnaj kupil motor oz. ne bi spraševal takih bedarij......

Čudno, da nikoli nihče ne vpraša...zakaj imajo ljudje motorje (in tudi avtomobile) s takimi kubikažami in čist racerski design-narejen za cesto....konckocev je za vozit po predpisih že fičo prehud...tisto o varnejšem prehitevanju si pa vtaknite nekam.

lp

Red more bit in nek nivo in demokracija tudi- zato je veliko blefa in smejčkanja, ker drugo je enostavno-nedovoljeno...oz, lahko, pol pa MS raus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fer je fer...menim da je tadej privlekel na dan nekaj o cemer gruntam tudi jaz ze nekaj casa....

nisem sicer mnenja, da bi blo treba brusenje kolen oštevat...mogoce pa le ne bi blo napak, da bi najbolj zagreti borci za ograje le malce pazili na svojo javno podobo...

zgolj za to, da jim ob priliki ne bo kdo mogel servirat brušenja kolena kot protiargument...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto odkrito..varnostne ograje so popolnoma nepotrebne za ,,zgledene,, voznike avtomobilov, motorjev, konjskih upreg, sank, koles.......narejene so za divjake (če malo pretiravamo) torej je divjak v avtomobilu več vreden kot divjak na motorju...oz. njih se tolerira in se poskrbi, da se ne bi kar prec razleteli, medtem, ko se naj motorist kar ubije na stebričku.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!