Skoči na vsebino

Kdo ma koga za norca ?


.T.

Priporočene objave

Dobro, da nisem najbolj brihten, mi dajo vsako toliko vedeti tisti, ki se štejejo oho oh .) , pa ne bom po nickih.

Bolj, ko berem teme, ki so v linkih(pa ne zato, sem jih bral in skromno sodeloval tudi sproti) manj vem ali sem sploh motorist, kakšen motorist sem in sploh :blush: Kriteriji so iz teme v temo drugačni in zavajajoči. Če mi ostane centimeter gume ob robu z malo profila se nekdo valja od smeha, če mi gumo pobere prehitro, me vlečete za ušesa, če napišem, da bi bilo zelo dobro imeti dirkališče, se vsuje po meni, da to že nebo rešilo problemov, če napišem, da smo vsi prehitri, mi odgovorite, naj pometem pred svojim pragom.... :hmm:

Več ali manj vsi radi vozimo hitro(koleno gor ali dol, v mislih imam tisto kar se da odčitat na števcu), ko mene ustavijo policaji, je vedno prehitro. Ko se ob istem tempu vozim po cesti, me vsaj polovico motoristov prehiteva :eek: .

In pridružujem se tistim, ki menjio, daje pri nas nujno nekaj spremeniti. Zelo cenim prizadevanja vseh motoristov, pa tudi drugih, ki poleg kozlanja po temah, uživanja v motoriranju, storijo še kaj konkretnega kar bo prineslo večjo varnost vsem udeležencem v prometu.

Menim, da je varnostna slika na naših cestah slaba toda, če bomo skrivali pravi obraz slovenskega motorista, ne bo nič boljša, prej slabša.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsem tistim, ki majo motoriste za divjake in brezobzirneže...prav imate! točno taki ste... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit, da ima Tadej prav ...  :hmm:

Zna bit,da ima cyc prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če zna bit, da ima vsak od njiju delno prav? :yes:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne ZOK, za svoja dejanja odgovarjam sam. od nekdaj. tako so me starši

naučili in nikoli nisem iskal krivde za polomije v stotih razlogih in čejih...

ampak moralizirat, kot si kasneje ugotovil, tud ni treba. :)

ok, se moje mnenje o vsem skup:

js sm norc. tega se zavedam. divjam. priznam. skoraj nikoli po omejitvah. v naselju celo vec kot 60 km/h - samomor, vem. in me boli kurac (pardon na izrazu) kaj drugi menite o tem - dokler se ne razletim. bil sem ze dostkrat na tleh, sicer pa se niti ne razletim tako pogosto, niti nisem do zdej nubenga vpletel v nesreco - ne z avtom, ne z motorjem, so pa ze drugi mene, in ne enkrat. konc koncev je pa itak tud padec del voznje, kaj bi se slepili. da bi mel tako svinjsko sreco ne verjamem, konc koncev vsako situacijo resim SAM, brez posredovanja drugih - js sm tist k vozi, in js mam motocikel/avto v rokah, in prevec kilometrov ze mam za seboj da bi lahko vse odvozil na sreco - taka sreca ne obstaja. lahko odvozis 500.000+ dinamicnih kilometrov brez nesrece, lahko se pa ubijes ze na prvem metru solske voznje ker te zgazi bus. in prisel sem ze na pesek, olje, vodo, karkoli ze, ki je bil(a/o) sredi nepreglednega in zaprtega ovinka, in zaradi tega (trkam po lesu - oz. tole tuki je iverica) se nisem letel na tla. mogoce sem tudi ze kdaj koga ogrozal, pa saj tudi drugi ogrozajo mene, in to veliko bolj - kletka je le kletka, na motorju si pa sam. in ja, enkrat sem tud ze koristil zavarovanje - pa sej zato ga placujemo, in to kr konkretno. vozim pac kak se mi zdi, v naseljih bolj uglajeno, na tiscaskih conah pa kuk pac gre. v cem je point? zaj cakam da me totalno spluvate, boli me kurac (ups again). in verjamem, da majo ta moraliziranja na "tahitre" bolj ali manj enak ucinek kot name. bolj ganejo tiste k ga ne rabijo.

ce vozis hitro ti ni treba bit Valentino Rossi da prezvis - tud on je bil ze velikokrat na tleh. mors sam vedit kje mas mejo (kje jo mas TI, ne motocikel in/ali cesta!), in drzat neko distanco od nje (seveda na varni strani), pa tud mal predvidevat, to je vse ce hoces prezvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaj cakam da me totalno spluvate, boli me kurac (ups again).

Mene boli k, če se boš ti razsu. Nori, kolikor te je volja.

Ne bo mi pa vseeno, ko se bo zaradi slik norenja, načrtov, kje je fajn noret zjebalo vse, kar se je doseglo in se začelo premikat v smeri izboljšanja cestnih ograj.

Zato sem tudi predlagal, da se razne "dirkaške" teme kot so Ride, Golica, Rakitna prestavijo v zaprto kategorijo, pa tam debatirajte in lepte slike.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ce pa ne bo nobene nesrece bojo pa itak rekl d ograj ne rabimo... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da je boljše slikati motoriste na ovinkih, ki ne znajo ovinek zvoziti!!! :? In teh je sigurno več, kot takšnih kot je Gregs. :OK: Tudi meni včasih koleno samo dol pade! :rolleyes:

Če boste zaprli teme, mi prosim odprite pipce. :kva2: Najave teh voženj pa lahko najavljamo na PM ali se pokljičemo na Mobi. In jaz ne grem v Soboto na golico!!?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo jutri vreme ne grem na Areh (da me nebi kdo zastonj čakal z fotoaparatom) .) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo jutri vreme ne grem na Areh (da me nebi kdo zastonj čakal z fotoaparatom)  .)  :grim

Pa tudi v soboto te ni na Golico. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto odkrito..varnostne ograje so popolnoma nepotrebne za ,,zgledene,, voznike avtomobilov, motorjev, konjskih upreg, sank, koles.......narejene so za divjake (če malo pretiravamo) torej je divjak v avtomobilu več vreden kot divjak na motorju...oz. njih se tolerira in se poskrbi, da se ne bi kar prec razleteli, medtem, ko se naj motorist kar ubije na stebričku.

...

No, s tem, da so ograje samo za divjake se tudi jaz ne bi 100% strinjal. Je pa dobro povedano tisto o različnem cenjenju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj mi je ta kolega poslal mail in me sprašuje, kdo ma koga za norca?

Ti kolegu lepo povej, da je velik del motoristov pač divjakov. Jebat ga, tko je. In vsi (ta hitri in ta počasni) vozimo z nekaj rezerve, ki je ravno tako velika, da se ne skipamo v vsakem drugem ovinku in veliko premajhna, da bi nam zagotavljala varnost na cesti. Poglede na varnost imamo pa tako zgrešene, da bolj že ne gre. "Ne vozim po predpisih in večkrat vozim hitro, ampak vse v okviru normale in relativno varno" je tipična izjava slovenskega motorista. Ultrapametne, s superman kompleksom obdarjene stvaritve, ki bi s prstom kazala na vsakega, le sebe nikoli ne pogleda. :xx:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kolegu lepo povej, da je velik del motoristov pač divjakov. Jebat ga, tko je. In vsi (ta hitri in ta počasni) vozimo z nekaj rezerve, ki je ravno tako velika, da se ne skipamo v vsakem drugem ovinku in veliko premajhna, da bi nam zagotavljala varnost na cesti. Poglede na varnost imamo pa tako zgrešene, da bolj že ne gre. "Ne vozim po predpisih in večkrat vozim hitro, ampak vse v okviru normale in relativno varno" je tipična izjava slovenskega motorista. Ultrapametne, s superman kompleksom obdarjene stvaritve, ki bi s prstom kazala na vsakega, le sebe nikoli ne pogleda. :xx:

yeah!!!!!! premza za predsednika!!!! :yea1: :yea1: .....

popolnoma se strinjam z napisanim :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, se moje mnenje o vsem skup:

js sm norc. tega se zavedam. divjam. priznam. skoraj nikoli po omejitvah. v naselju celo vec kot 60 km/h - samomor, vem. in me boli kurac (pardon na izrazu) kaj drugi menite o tem - dokler se ne razletim.... sicer pa se niti ne razletim tako pogosto, niti nisem do zdej nubenga vpletel v nesreco - ne z avtom, ne z motorjem, so pa ze drugi mene, in ne enkrat.

Dej Zok preber se enkrat kaj si napisu. Po naselju vozis 60, 70, 80km/h. Sam to ni samomor, ampak umor, ker po naselju ponavadi ne zletis ven iz ovinka, ampak zbijes 4 letnega otroka, kateri je stekel po zogo, tako da to ni samo tvoja stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zbijes 4 letnega otroka, kateri je stekel po zogo,...

Khm.....A bi lahko prosim nehali s tem pateticnim zgovarjanjem na otroke.

Ker.... Primerni namem ceste ni, da se otroci igrajo na njej. Zato so otroska igrisca.

In namen ceste ni, da vzgaja otroke. Zato so starsi.

Ce pa starsi otrok ne naucijo, da se po cesti ne sme skakat, ali pa otroci ne ubogajo....Potem se bodo naucili " the hard way" cemu je cesta namenjena. Jebat ga, naravna selekcija. Vcasih so jih zveri zrle, danes umirajo po cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej Zok preber se enkrat kaj si napisu. Po naselju vozis 60, 70, 80km/h. Sam to ni samomor, ampak umor, ker po naselju ponavadi ne zletis ven iz ovinka, ampak zbijes 4 letnega otroka, kateri je stekel po zogo, tako da to ni samo tvoja stvar.

Ja fantje. In svet se vrti. In nekoč boste imeli svoje otroke in bolj kot vse boste želeli, da jim bo v življenju lepo. Nekateri od teh otrok bodo postali motoristi.

Takrat bi bilo fino, če bi lahko nekateri svoje poste prebrali še enkrat. Me prav zanima, če vas bo takrat še bolu k****.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm.....A bi lahko prosim nehali s tem pateticnim zgovarjanjem na otroke.

Ker.... Primerni namem ceste ni, da se otroci igrajo na njej. Zato so otroska igrisca.

In namen ceste ni, da vzgaja otroke. Zato so starsi.

Ce pa starsi otrok ne naucijo, da se po cesti ne sme skakat, ali pa otroci ne ubogajo....Potem se bodo naucili " the hard way" cemu je cesta namenjena. Jebat ga, naravna selekcija. Vcasih so jih zveri zrle, danes umirajo po cestah.

Po tej logiki bi lahko govoril tudi o "patetičnem" sprenevedanju nas motoristov.

Primarni namen ceste ni norenje na meji. Zato je grobnik.

Je tudi pri motoristih "naravna??" selekcija...??

In tako naprej....

Zakaj je tako težko sprejeti dejstvo, da je tisti, ki nori po naselju (bodisi z motorjem ali pa avtom) lahko tudi potencialni morilec, ne pa samo žrtev...

Zadnjič me je zmrazilo, ko sem šel z avtom po Dolenjki iz Lj v Nm. Po sicer široki cesti sta "mojo" kolono , ob hkrati nasproti vozeči koloni v desnem ovinku s kolenom pri tleh prehitevala dva motorista /reg.LJ s kakšnih 140 km/ ali več. Niti jih nisem videl, niti slišal, kar naenkrat sta bila ob meni in naprej...

Kaj, če bi kdo v koloni zamočil...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tej logiki bi lahko govoril tudi o "patetičnem" sprenevedanju nas motoristov.

Primarni namen ceste ni norenje na meji. Zato je grobnik.

mas res. z obojim.

Je tudi pri motoristih  "naravna??"  selekcija...??

In tako naprej....

izgleda ze tako....

Zakaj je tako težko sprejeti dejstvo, da je tisti, ki nori po naselju (bodisi z motorjem ali pa avtom) lahko tudi potencialni morilec, ne pa samo žrtev...

primarno morilec. zrtev v tem primeru bolj ne kot da.

samo primarno so cestne povrsine namenjen drugim opravkom kot (v tem primeru konkretno) igri otrok. ali klobasanja o vremenu. ali blejdanja. ali....

ne vem ce se vecina zaveda, da je dandanes vozniski izpit zelo lahko enaciti z oroznim listom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa starsi otrok ne naucijo, da se po cesti ne sme skakat, ali pa otroci ne ubogajo....Potem se bodo naucili " the hard way" cemu je cesta namenjena. Jebat ga, naravna selekcija. Vcasih so jih zveri zrle, danes umirajo po cestah.

Ja in otrok star 2, 3 leta natančno razume vse kar mu starši tupijo in se tega 100% drži! :blink: Get real! :angry2: Otroci so otroci, na cesto lahko stečejo ne glede na vzgojo, ki jo imajo, pa če jih staši še tako učijo, da to ni prav, se otrok pri 2 letih ko ravno dobro shodi tega ne zaveda! A je res tako težko čez naselje pelat 50? A vas bo pobralo če boste tistih 500m malo potrpeli? Ja, tudi jaz kdaj prekršim pravila/omejitve in posledično zaradi tega ogrožam sebe in tudi druge. Tega se zavedam, tako kot se zavedam, da je divjanje neumno in izhaja iz moje nespametnisti/objestnisti (kar vam je pač ljubše), se pa zaradi tega probam čimbolj kontrolirat. Kljub vsemu pa pod nobenim pogojem ne tiščim v naselju, ampak se striktno držim omejitev (včasih je še to prehitro)! Je pa žalostno, da me ob malo lepšem dnevu v vsakem naselju prehiti vsaj 20 motoristov, ki vozijo še enkrat bolj hitro od mene! Kot je bilo rečeno, to ni samomorilsko ampak morilsko dejanje! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub vsemu pa pod nobenim pogojem ne tiščim v naselju, ampak se striktno držim omejitev (včasih je še to prehitro)! Je pa žalostno, da me ob malo lepšem dnevu v vsakem naselju prehiti vsaj 20 motoristov, ki vozijo še enkrat bolj hitro od mene! Kot je bilo rečeno, to ni samomorilsko ampak morilsko dejanje!  :angry2:

bla bla bla v 90% naseljih ni 50 niti slučajno realna hitrost, tudi z 100 ni neke panike, tak da se ne čudi in ne jokaj če te kdo prehiti, sicer pa verjetno z 100 ustavim v približno istem času kot ti z 50. vozi in še enkrat vozi in se egotripaj, da si najpametnejši na cesti vsi ostali pa smo divjaki. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja zgornji post ni poveličevanje divjanja ampak mi pa dekl dvigne nekdo, ki ima par km z resnim motorjem in je že najbolj pameten, zaveden in je v par km vpil vso modrost vožnje motorja in lahko vsepovprek se zgraža preko drugih. Si mogoče pomislil, da pa le nekdo ima malo več izkušenj od tebe in da bo mogoče tudi pri 100 km/h boljše odreagiral na otroka na cesti kot ti pri 50. mogoče pa ga bo zaradi vseh izkušenj celo prej videl ali pa ocenil katera naselja so takšna da je dobro voziti magari 40 čeprav je omejitev 50 in kdaj 100 ne bo problema? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in otrok star 2, 3 leta natančno razume vse kar mu starši tupijo in se tega 100% drži!  :blink: Get real!  :angry2: Otroci so otroci, na cesto lahko stečejo ne glede na vzgojo, ki jo imajo, pa če jih staši še tako učijo, da to ni prav, se otrok pri 2 letih ko ravno dobro shodi tega ne zaveda!

pri toliko starih pamzih pride do uporabe tista "da so starsi odgovorni zanj". s tem je misljeno tudi, da VAHTAJO (pazijo, op.red.) da ne gre smrkavec na cesto.

da ne boste vedno vsega valili samo na voznike. kakrsnekoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm.....A bi lahko prosim nehali s tem pateticnim zgovarjanjem na otroke.

Ker.... Primerni namem ceste ni, da se otroci igrajo na njej. Zato so otroska igrisca.

In namen ceste ni, da vzgaja otroke. Zato so starsi.

Ce pa starsi otrok ne naucijo, da se po cesti ne sme skakat, ali pa otroci ne ubogajo....Potem se bodo naucili " the hard way" cemu je cesta namenjena. Jebat ga, naravna selekcija. Vcasih so jih zveri zrle, danes umirajo po cestah.

nevem zakaj se mi zdi ta izjava skrajno bedasta...

no, ni samo ta taka v tej temi...

mogoče zato, ker imam tudi sam mičkene mulčke?

mogoče zato, ker sem po ene 20 letih žuljenja riti na vseh mogočih dvokolesnikih

pogruntal, da sem tisti bedak, ki se mu zdi pametno, da se drži nekih pravil na cesti..

mogoče tudi zato, ker sem (najbrž napačno) pogruntal, da cesta, služi predvsem za transport stvari ali ljudi ali živali od kraja A do kraja B..

pa še nekaj se mi zdi: kako guljenje kolen, ušes ali še kakih drugih organov po ovinkih se mi zdi vseeno zelo skregano z vožnjo v okviru hitrostnih omejitev..no, mogoče zato, ker pač vozim dokaj visok moped, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!