Skoči na vsebino

MZ, ČZ, JAWA


simonsi

Priporočene objave

Take zelene, kot si omenil, so bile ČZ 250.

ČZ 350 so bile pa oranžne.

lp

Imaš prav, tudi oranžne so bile in to kakšno leto po letu1975. Barva pa ni ravno pomenila kubature. Verjetno je bila to stvar kontigenta, oziroma kaj je takrat priletelo iz tovarniških trakov, ali pa kaj so si zaželeli takratni uvozniki v Beogradu. ( uradni uvoznik je bila Balkanija-Beograd )

Če bo mogoče, bom ob priliki pripopal še kakšno slikico ( bo trba kaj poskenirat).

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res noben ne skriva kake zaprasene, zarjavele Jawe v kaksni kleti? XCe bo kdo naletel na kaksno, moj interes se ni propadel. ( 040 475 918-nejc)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na bolhi pa avto .netu jih je nekaj tam okoli 500eur. So pa nekatere kar lepo ohranjene, vsaj po slikah sodeč. Če boš rabu tank ga mam pa jst od tele CZ-tke, vsaj predvidevam da je od te.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi zna kdo povedat, ali pa pokazat kako slikico, katera je jawa "beta"? za to se nisem slisal, verjetno pa sem malo premlad. Pozna kdo?

LP

Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi zna kdo povedat, ali pa pokazat kako slikico, katera je jawa "beta"? za to se nisem slisal, verjetno pa sem malo premlad. Pozna kdo?

LP

Nejc

Verjetno si slišal za" JAWA- BABETA". To pa je 49ccm moped, ki se je pri nas prodajal okrog leta 1980. Poišći na Googlu, pa bo prišlo ven marsikaj.

Zaenkrat pa samo ena slikca in Lp Regi

post-9597-127384623661_thumb.jpg

post-9597-127384631713_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja babeta mi je bolj znano ja, sem mislu da je jawa "beta" kako tista, second-hand ne prevec preverjena verzija.....tale stroj mi je pa znan ja :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Hvala Bmwslo !! Bom verjetno res kar prek e-baya kupu, če pa vseeno ve kdo za kake podobne, ki se nahajajo V SLO se pa tudi priporočam. V poštev pridejo ubistvu kakršnikoli starejši (cenejšu) stranski kufri.

LP

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ima kdo service manual za Jawo 350 TS v angleščini? Zanima me predvsem količina ter gostota olja v prednjih vilicah. Odločil sem se tudi, da počasi zamenjam stari Jikov vplinjač z čim boljšim-kateri bi bil primeren? Slišal sem, da so jih včasih menjali z nekimi fergi od Kawasakijev-ve kdo kaj več?

Pa še ena stvar mi gre na živce-ko se akumulator sprazni je motor nemogoče vžgat na kurbel-sklepam da cinšpule potrebujejo elektriko iz akumulatorja ter da sila, ki jo da nožni zagon ne omogoča dovolj velike indukcije za iskro. Kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo service manual za Jawo 350 TS v angleščini? Zanima me predvsem količina ter gostota olja v prednjih vilicah. Odločil sem se tudi, da počasi zamenjam stari Jikov vplinjač z čim boljšim-kateri bi bil primeren? Slišal sem, da so jih včasih menjali z nekimi fergi od Kawasakijev-ve kdo kaj več?

Pa še ena stvar mi gre na živce-ko se akumulator sprazni je motor nemogoče vžgat na kurbel-sklepam da cinšpule potrebujejo elektriko iz akumulatorja ter da sila, ki jo da nožni zagon ne omogoča dovolj velike indukcije za iskro. Kaj pravite?

Alternator potrebuje vzbujevalno napetost da sploh začne delat, ker nima permanentnega magneta, tako da lahko "kurblaš" koliko hočeš pa se ne bo zgodilo nič. Brez akumulatorja lahko zaštartaš mopede ki imajo dinama z magneti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Arriba haval za odgovor-šele zadj opazil tvoj post :). Bom mogoč naredil v prihodnosti konverzijo na magnet-to so baje delali z chopp-animi Harleiji, da so se znebil akumulatorja.

Skrtatka-Jawa je skoz in skoz super moped. Užgala brez problema po 4-mescih stanja (to zimo zarad poškodbe nisem vozil). Tehnika resda stara 40-50 letj, je pa dokaj robusten moped in prenese ogromno...Glede na to, da ga že 5 let kurblam večinoma na kratke razdalje par Km, poleti, pozimi, dežju soncu, snegu in soli pa še kar dela in dela...bi lahko reku da je res izjemen delovni konjič.

še kaj lastnikov Jaw tuki gor? Bi lahko enkrat šli na kako skupno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Doma imam še eno staro Jawo CS 350 letnik 1983. To je model, ki je imel 6V napeljavo. Mi že od leta '88 mehanik vilice ravna, k mi jih je uspelo mal zličkat :)

Če bi se jo odločil prodati, kolko bi se za tako starino lahko dobilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam še eno staro Jawo CS 350 letnik 1983. To je model, ki je imel 6V napeljavo. Mi že od leta '88 mehanik vilice ravna, k mi jih je uspelo mal zličkat :)

Če bi se jo odločil prodati, kolko bi se za tako starino lahko dobilo?

Dobil ne boš nič,lahko zamenjaš za scooter a pa tompos :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da je CZ ne CS :). Nimajo neke hude cene tele Jawe, jih je v SLO še vedno ogromno...zdej kok je nebi na pamet govoru preden je ne vidim. Je pa plus če ma papirje. V takem stanju tam nekje med 100 in 200 eur na blef

P.S:-če rabš vilce (oz. kake druge dele) jih mam jst :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če rabš vilce...

Ha, ha... Hvala za ponudbo. Bi bila kar mamljiva, če ne bi imel še enga strojčka. Tko pa nisem še prepričan kaj bi z njo. Še mal počakam, da bo 'zadost' stara, pa si jo porihtam.... Ali bo pa vilice rabil tisti, ki bo vzel mojo 'makino'.

Ja, v mojih papirjih (itak da so) je še vedno vpisano 'CS', čeprav se tud meni mal sanja, da smo jih mogoče res imenovali 'čezejke'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha... Hvala za ponudbo. Bi bila kar mamljiva, če ne bi imel še enga strojčka. Tko pa nisem še prepričan kaj bi z njo. Še mal počakam, da bo 'zadost' stara, pa si jo porihtam.... Ali bo pa vilice rabil tisti, ki bo vzel mojo 'makino'.

Ja, v mojih papirjih (itak da so) je še vedno vpisano 'CS', čeprav se tud meni mal sanja, da smo jih mogoče res imenovali 'čezejke'.

čz = java? nak. prow deleč pa tud ne...

http://cybermotorcycle.com/euro/brands/cz_jawa.htm

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko včeraj sem kupu mz250 v nedelujočem stanju, ki ga imam namen spremenit v caffe racerja:)

Prosil bi nekoga ki ga ima če mi lahko poslika podloške pri sklopki kako priejo, ker pti mojem je problem da sklopka ni fiksirana na gred in se vrti. manjkajo mi podložke ki sklopko fiksirajo na konus.

Pa če ima kdo za prodat prednji zobnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pol tko k vsi bagri so bili 'katerpilerji' :)

nekaj smo klical čezetke, najbrž kar vse kar smo mel, pa ni bilo Tomos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fiksacija sklopke na gred je rak rana teh mz-jev. Srečno :P

To ni rak rana, če to narediš pravino!

Po navodilih proizvajalca, celotno, skupaj zloženo sklopko segreješ na 110 C in jo nabiješ na gred, ter takoj za tem krepko privijačiš. Na ta način sem delal z MZ-ji tudi po 50 000 km, brez okvare sklopke.

Če pa rabiš še kaj informacij lahko na PM.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil ne boš nič,lahko zamenjaš za scooter a pa tompos :grim

za scooter že mogoče ...al pa za tampon ... tomosa pa ne bo dobil v zamenjavo razen če bo kaj doplačal ... imej pa si jo zrihtaj - izkoristi ponudbo by "trojan" !!!! :OK:

aja ... jawa je imela dvojno cev od glave okvirja pod motor , cz pa enojno ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!