Skoči na vsebino

Diplomska naloga - Vzajemni skladi v Slo.


motobaby

Priporočene objave

Folk, meni se meša. Danes sem ugotovila, da mi nikakor ne bo uspelo diplomirati v juniju, kot sem to sprva načrtovala, tako da, se moja diploma prestavi na september.

Skratka; gre za to, da še vedno nisem uspela do konca napisat naloge. Gre za temo (Vzajemni skladi v Sloveniji), katere vsebina se non-stop spreminja. Zakoni, preoblikovanja družb, itd. Nekaj malega (cca 20 tipkanih strani) mi je sicer uspelo napisat, naprej pa mi nikakor ne gre.

A mi mogoče lahko kdo kaj pomaga :? ; a ima mogoče kdo kaj literature, kakšno seminarsko ali diplomsko nalogo oziroma kaj podobnega. Gre pa za to, da zadeve ne smejo biti starejšega datuma kot iz druge polovice leta 2004.

Obupanka :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA: :SS jeba svetovna, in verjamem da si obupana

mogoče pa en nasvet

Ko izbiraš temo premisli, če imaš dovolj osnov za izvedbo praktičnega dela. Priporočljivo je, da se pred izborom teme posvetuješ z mentorjem, saj boš le tako mnogo lažje izdelala diplomsko nalogo.

zakaj tema "Vzajemni skladi v Sloveniji", mislim da je tukaj ogromno ne dorečenega oz. kot si sama omenila, "stavri se menajo"

lp in velik uspeha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto kot info za praktični del - poglej si članke v financah, kapitalu, pokojnem GV itd. je bilo o tem ogromno napisanega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prospektih imaš polno informacij tudi splošnih (o zakonodaji, davkih, ... ) mogoče bi se dalo kaj od tam pobrati. Najdeš pa te prospekte na vzajemci.com, skladi.com, pri družbah za upravljanje, ...

Pravkar se je na Slo trgu pojavil prvi sklad skladov, tako da boš spet morala malo posodobiti svojo nalogo. :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Dragi fantje; vse to kar ste že našteli, sem tudi že uporabila. Gre za to, da me zadeva sicer tudi zelo zanima, zato sem se odločila za ta naslov.

V bistvu je fora v tem, da literatura, ki je za dobit ni bog ve kaj, oziroma je zastarela. Najraje bi dobila v roke kakšen dober seminar, pa da bi se dalo kaj dobrega ven izluščit.

Mah, saj vem, kompliciram,....................... :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil motobaby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pošlji PM na Pupo.

mam feeling, da ti bo vse povedala.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

ampak, Špilferderber punca je težavah, ti se pa delaš norca :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

ampak, Špilferderber punca je težavah, ti se pa delaš norca :whistle:

Hey, to so resne stvari, a se morš non stop nekaj norca delat :fight2: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se literature tiče (seminarske) ti bom bolj slabo lahko pomagala... drugače pa sva se o tem že pogovarjali.... če rabiš pomoč - nazovi, pa bomo kaj skupaj spacali ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

a pol si že diplomizirala?

sem se spomnil na to temo, ker ravno pišem malenkost o težavah nekega nemškega sklada ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa hvala :K

Motobaby, še tebe vprašam za nasvet :?

Točke VS sklada kupil leta 02, jih naj sedaj prodam , ali raje drugo leto, ko jih bom (upam) v vsakem primeru.Zanima me predvsem glede novega davčnega zakona.

Sem vsak dan drugačenga mnenja, počasi se pa nagibam k temu, da jih bom prodal drugo leto, pa pač plačal 20% na dobiček po novem letu. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat...

lej, recimo, da prodaš točke 1.7.2006

plačaš 20% samo na ustvarjen dobiček od 1.1.2006 do 1.7.2006 - vse za nazaj imaš pa popolnoma neobdavčeno - če bo ta zakon začel veljati tako, kot je bil dan v branje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa hvala :K

Motobaby, še tebe vprašam za nasvet :?

Točke VS sklada kupil leta 02, jih naj sedaj prodam , ali raje drugo leto, ko jih bom (upam) v vsakem primeru.Zanima me predvsem glede novega davčnega zakona.

Sem vsak dan drugačenga mnenja, počasi se pa nagibam k temu, da jih bom prodal drugo leto, pa pač plačal 20% na dobiček po novem letu. :angry:

Za kateri VS pa govorimo v konkretnem primeru, če ni skrivnost?

Sym: diploma je šla že v končni pregled mentorici; še letos bo oddana za jaunarski zagovor .)

Popravljeno . Popravil motobaby
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bi prodajal letos, bi pa na dividende (ki so bile dane v sklad od delnic) plačal 25% in na obresti (dane v sklad od obveznic) 25%. Obresti se med sabo seštevajo: obresti v skladu, obresti v banki itd.... in če ti obresti presežejo 300.000 SIT, potem plačaš 25% na presežek, sicer pa ne plačaš nobenega davka. Ti gre pa vse skupaj v dohodnino, kar ti naslednje leto ne bi šlo.

Za kateri VS pa govorimo v konkretnem primeru, če ni skrivnost?

Sym: diploma je šla že v končni pregled mentorici; še letos bo oddana za jaunarski zagovor .)

sej niti ni pomembno za kater sklad gre....... davek je na vse sklade enak........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa bi prodajal letos, bi pa na dividende (ki so bile dane v sklad od delnic) plačal 25% in na obresti (dane v sklad od obveznic) 25%. Obresti se med sabo seštevajo: obresti v skladu, obresti v banki itd.... in če ti obresti presežejo 300.000 SIT, potem plačaš 25% na presežek, sicer pa ne plačaš nobenega davka. Ti gre pa vse skupaj v dohodnino, kar ti naslednje leto ne bi šlo.

sej niti ni pomembno za kater sklad gre....... davek je na vse sklade enak........

To že; sam me pa zanima za kateri sklad gre, da vidmo, kok kaj Hanzi zasluži :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točke VS sklada kupil leta 02, jih naj sedaj prodam , ali raje drugo leto, ko jih bom (upam) v vsakem primeru.Zanima me predvsem glede novega davčnega zakona.

Sem vsak dan drugačenga mnenja, počasi se pa nagibam k temu, da jih bom prodal drugo leto, pa pač plačal 20% na dobiček po novem letu. :angry:

Če te davki skrbijo potem prodaj takoj po Novem letu. Plačal boš le davek na kapitalski dobiček, ki pa ga praktično ne bo saj se ti bo za nakupno štela vrednost na 31.12.2005. Če prodaš prej ti gredo obresti (če presegajo, blablabla.... ) in dividende (vsak tolar) v dohodnino (tistih 25% je le akontacija dohodnine in se ob letnem obračunu poračuna).

Najprej je bil predlog, da od 2006 naprej take (triletne) naložbe sploh ne bi bile obdavčene, kar pa je, resnici na ljubo, popolna neumnost. Potem so to spremenili in za te naložbe določili pravilo, da se za nakupno pač šteje cena na 31.12.2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a potem ne obstaja več ta varianta da po treh letih ne plačaš davka :?

Pa kje jaz živim :slap:

tnx za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da mojega pm-a sploh nisi razumel :cry:

to sem ti že vse v pm-u napisala..... s 1.1.2006 naj bi nov zakon začel veljati........

ampak kljub vsemu, boš vse, kar si vložil in 80% dobička od 1.1.2006 dobil ti, plačaš le 20% od dobička.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej bolj konkretno kaj rabiš. Lahko ti od našega DZU-ja kej zrihtam :)

a misliš, da je vaš DZU kaj drugačen, od našega oz. naš od vašega oz. kdo je sploh vaš in kdo naš?? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa, ne :cry:

bova kaj spila čez 10 ur na ta račun, pa sedaj mi je jasno, da bom prodajal, ko bom rabil $

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!