Skoči na vsebino

PAJKI


Priporočene objave

Velikokrat sem že videl pajka, ki je padel na tla, pa je takoj zašibal v kot. Ima mogoče radar?! Kakšen orientacijski sistem ima? (Strokovno)!

"Živalologi" na plan. Naj mi eden to obrazloži.

To je tudi razlog, da sem postavil posteljo na sredino sobe!

-Plašen motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje sm zaradi orentacije,kaj pa vem logično se mi zdi,da se postav v kot, pa oke :eek: :eek: pol gre pa dalje... :fredy: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem porajtala tega, da bi pajek tekel v kot, Vedno teče nekam ,,spodaj,, da ga ne vidim več. Vsaka žival, ki je v zaprtem praznem prostoru in se počuti ogroženo teče V kot...največ varovane površine in ostane ti samo frontalni napad tako je obramba lažja oz težje jo boš zagrabil.... Drugače imajo pajki do osem očes razporejenih v dve vrsti in tisti, ki plen lovjo zelo dobro vidijo...vendar so kratkovidn...tisti z mrežami slabo vidijo vendar dobro ločijo sence (v kotu je tudi drugačna svetloba kot na odprtem.)in senca vedno pomeni neko pregrado neko skrivališče.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logična razlaga..

Zanimivo je tudi zakaj človek zbeži (ne ravno v kot), ko vidi pajka...kljub razliki v velikosti...so res tako strah zbujajoči... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pajek šiba v kot?

Mislim, da se je potrebno najprej vprašati kaj pajki sploh so. Če si mislite, da so pajki samo biološki bezveznjakoviči, ki cel dan hengajo na mreži in čakajo na stupidno muho s katero si bodo podaljšali svoje mizerno pajkovsko življenje se motite. Pajki so v bistvu skupaj z nekaterimi drugimi insekti centralni nadzorni sistem zemlje, dogajanja na njej in njenih prebivalcev. Če ste do sedaj mislili, da je zemlja en osamljeni okrogel planet sredi vesolja, ste pač nasedni novi religiji. Stare religije so ljudi (in druge prebivalce zemlje ki bi se začeli spraševati o lastnem obstoju) pač šopale z bogovi, vilami in podobnimi čudesi... sodobni človek pa temu več ne naseda in zato mu je "znanost" ponudila pač to razlago s planetom sredi vesolja.

V resnici je zemlja ploščata in se nahaja v sobi najstniškega Vogorozela, ki si je za hobi pač postavil maketo civilizacije.

Torej kako pajki vedo kje je kot sobe? Preprosto, ker so vezani na centalni sistem za nadzor civilizacije in imajo pač pregled nad situacijo. Navaden zemljan si bo to lažje predstavljal če mu povemo, da imajo pajki male GPS sprejemnike in detajljni načrt celotne zemlje, ki se sproti posodablja preko centralnega računalnika.

Če ne verjamete vzamite vašega hišnega pajka in ga peljite na njemu povsem neznano lokacijo (najboljše kakšna novogradnja), ga spustite na tla in videli boste, da bo takoj vedel, kje je kot sobe iz katerega je dogajanje najbolje nadzorovati.

Potrebujete dodaten dokaz? :naughty:

lp M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuuuuuuuu, Gujo! To pa je neki!!!

Ti si pa tolk pameten, da te sploh čist ne razumem! Vseeno pa ti VELIKA HVALA, ker si mi na strokovno obelodanil zapleten in skrivnosten pajkosindrom!

Po moje lahko temo zaprejo, saj smo izvedeli VSE!

P.S.

Ampak, jaz se jih vsaj ne bojim. Moj prijatelj, ki je obenem še policaj se jih pa. Enkrat sem prišel k njemu. Odprl mi je ves bled, okrogle oči in s pištolo v roki, pod poveznjenim kozarcem pa pajek, kosmat kot Bedanc. Po moje bi ga ustrelil, če se mu nebi tako tresla roka.

Pa da ne bo kdo mislil, da to ni res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar lahko rečem o pajkih je to, da so zelo fajn živalce, saj polovijo vse komarje in še sam včasih kakega poknem in ga vržem na mrežo v kotu stropa, tako za nagrado... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi ga ustrelil, če se mu nebi tako tresla roka.

Pa da ne bo kdo mislil, da to ni res!

Pa ne moreš s pištolo nad pajka.. :lol1:

A sesalca nima? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih dons zutrej je nad mano visela ena res komadna suha južna.mene ne motjo pretirano,ampak v sob jih pa vseen ne maram preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj motorist se jih tud boji,zato sam njega pokličem in že leti po sesalec.

po moje je to nagon da beži v kot včasih pa tud kam drgam tko k gremo m srat na školjko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas imamo pajke za domače živali.

Jih ne preganjamo,

vsake tolikom jim malo ponagajamo in ometemo pajčevine.

Tam okoli računalnika jo ima navado šibati sem in tja in gor in dol en mali, 3 mm velik, oziroma majhen pajek. Črn.

Možic si predstavlja življenje po svoje in jo veselo šiba tudi po tikovnici in se potem pregovarjava, ali bom po tipkovnici razbijal jaz, ali jo bo imel on za svoje sprehajališče.

Največkrat pomaga, da se mu približam s prstom in jo odkuri drugam. Mu toplota ali pa vonj moje kože ne prija.

Se da pomagati pa tudi s sapo.

Ko je preveč tečen, ga odpihnem in je.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ fičo

Ti se kar norca delaj. Samo ne potem jokat okrog "Nisem vedel". Takrat bo prepozno.

///////

Na!

Tako si mi dober razložu. Nazadnje si me pa še napizdu!

Ampak, sem ti vseen hvaležen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!