Skoči na vsebino

Samo 50% za bolniško kot posledica prometnenezgode


SiR

Priporočene objave

Kolikšna pa je zajamčena plača? :unsure:

  :wacko:

Zajamčena plača.

Yes!!!

:slap:

boljebiticigankotimetizajamcenoplaco:010  :010  :010

Kar tolči se po glavi...DEJANSKO OGROMNO ljudi živi z zajamčeno plačo (okoli 50.00 mesečno)...in verjami s športom se ne ukvarjajo. In je za zjokat... sploh sedaj ko skoz trobijo kolikšno je povprečna slo plača...ni tok švoh...če ne bi bilo takih odstopanj v + in -

Pišuka malo solidarnost ne bi škodilo nobenmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika in stroka delata po načelu - DELI IN VLADAJ!

Ne glede na vaše polemike, mišljenja itd. bo država naredila svoje! Bleferji pa vedno taboljšo potegnejo, ker se jim J...E!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se strinjam s predlaganim, saj se institut bolniške prevečrat izkorišča. Vsakdo, ki je poškodovan v prometni nesreči ali kako drugače se lahko dodatno nezgodno zavaruje pri zavaroivanju avta ali sklene ločeno nezgodno zavarovanje za rizične športe, kar bo med bolniško pokrilo razliko do polne plače.

Žal je kultura pri nas takšna, da vsi izkoriščaj(m)o sistem kolikor se da, po sistemu "če ga lahko drugi, ga bom pa še jaz".

S predlaganim ukrepom se bodo neupravičene in dolgotrajne bolniške dobe kar naenkrat zmanjšale in prihranilo precej denarja, ki bo lahko v zdravstveni blagajni bolje in koristneje porabljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem samo pesimist ampak mislim, da bodo bolniško vlekli še zmeraj isti kot doslej. Absolutno bi ukinila bolniško nadomestilo za vse bolezni, ki so posledica alkoholizma. Največkrat pa ravno ti vlečejo BD v nedogled in se tudi invalidsko upokojijo. Dokler bomo podpirali alkoholike in njim podobne ne bo nič bolje. Moje mnenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem samo pesimist ampak mislim, da bodo bolniško vlekli še zmeraj isti kot doslej.

točno to, ampak enim to ni jasno. če si hipohonder in imaš dobrega zdravnika, ki ti podpisuje bolniško bo vse ostalo isto, razliko v plači pa boš že z kakim delom na črno noter spravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to, ampak enim to ni jasno. če si hipohonder in imaš dobrega zdravnika, ki ti podpisuje bolniško bo vse ostalo isto, razliko v plači pa boš že z kakim delom na črno noter spravil.

Samo temu se reče "dober zdravnik", ker ne zna ali ne upa stvari postaviti na svoje mesto. Vsi se že bojijo raznih tožb in vlačenja po časopisih. Vemo pa kdo se v večini poslužuje takih ukrepov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo temu se reče "dober zdravnik", ker ne zna ali ne upa stvari postaviti na svoje mesto. Vsi se že bojijo raznih tožb in vlačenja po časopisih. Vemo pa kdo se v večini poslužuje takih ukrepov.

Saj glih to je to, vsi mislimo da vemo kako se institut bolniške izkorišča, samo zakaj stroka tega sama ne uredi med sabo, nenazadnje tudi z ustrezno zunanjo obliko nadzora.

Vsi poznamo in vemo, da če voziš prehitro in če te policija dobi plačaš, kršiš zakon. Torej ...

Zakaj je potem potrebno, da država na takšen način zmanjšuje socialne pravice? Smo zanjo vsi hipohondri, bleferji, simulantje, izkoriščevalci, ali je v zmanjševanju pravic kaka druga igra oz. je to najlažje. Bolj sem prepričan, da slednje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za obliko družbenega konsenza, ki pri nas, po turbo-divji kapitalizaciji še ni ravno možen, ker je nastalo preveč krivic in je država "v buli" po domače ... ergo, vsak zase ...

idealno je, če se lahko družba sama optimalno nadzira in korigira. pri nas tega ni oz. je to pomanjkljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, ne.... To pa že ne bo držalo. :huh: Pred zakonom smo vsi enaki. Še posebej v naši Sloveniji. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa bomo končno imeli "davek" na zdravo življenje! :lol1: :lol1: to je to! za športnike bi pa dodatno uvedel še ekološki davek, saj proizvedejo veliko več CO2 kot nekdo na kavču :afro1: izpust toplogrednih plinov je treba zmanjšat a ne, po kjotskem protokolu :lol1: :lol1:

in...problem ni u bleferjih...problem je u ZDRAVNIKIH ki predpisujejo bolniške...in licemerskih komisijah. <_<

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, ne.... To pa že ne bo držalo.  :huh:  Pred zakonom smo vsi enaki. Še posebej v naši Sloveniji.  :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa bomo končno imeli "davek" na zdravo življenje!  :lol1:

:worship: :worship: :worship:

sej, če bo pa pri ljudeh prevelik revolt, bodo pa šle cigarete, borovničke ... pa močeraduc in tavžntrožce v davčno olajšavo :OK: :OK: :yea1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo.

ravnokar poslusam debato na RTV SLO o predlogu novega zakona o bolniskem nadomestilu... Predlagano je bilo zmanjsanje premij za bolnisko nadomestilo izven sluzbe (10%) :BUA: , zmanjsanje premij za bolnisko nadomestilo za 10% pri prometnih nesrecah :BUA: in zmanjsanje premij za bolnisko nadomestilo ob poskodbah, ki so nastale med extremnimi sporti. :BUA: Ob tem, da extremni sporti se niti niso tocno doloceni.. (lahk da se v to kategorijo vrze planinarjenje, motociklizem ... vse kar imamo radi)

Sedaj pa se poraja vprasanje (no, nekaterim nam je ze jasno kam pes taco moli) kaksen status bomo dobili motoristi? Verjetno nas bodo strpali skupaj z ostalimi "kolegi extremnimi sportniki", kaj pravite?

Sicer zakon se ni sprejet ampak se mi kar zdi kako bo to zgledalo... spet nas bo drzava udarila po zepu. Kar je se hujse pa bo verjetno kak bodoci motoristicni nadobudnez se enkrat premislil preden se bo vsedel na motor, saj bo tudi bolniska nizja, ko bo izpisano, da se je nesreca zgodila na motorju. kdo si bo v koncni fazi sploh se lahko privoscil voznjo na motornem kolesu? Saj pac nismo motoristi neki multimiljarderji.

Pa se en temacen obcutek imam; s tem zakonom bodo tudi zavarovanice lazje strpale motoriste pod extra rizicno skupino in nam bodo lahko spet zvisali premije. In spet se bo kdo moral posloviti od svojih dvokolesnih sanj...

Se motim? Kaksno je vase mnenje? Kam vse to pelje? Bo v koncni fazi motociklizem postal vedno bolj preganjan? ... Kaksna se vam zdi bljizna in daljna prihodnost motociklizma? Bomo placevali kolikor bodo pac oni rekli? Se bomo uprli? Se sploh lahko? ... razpisite se

Pretiravam? Sem optimist? Kdo ve...

Sem pa ravnokar slisal nekaj vzpodbudnega: Delodajalec nima pravice sprasevati in biti obvescen o tem, kje in kako se je bolezen/nesreca zgodila. Upajmo da nas bo to resilo. (ni nujno)

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šef:"francl, kje s se pa pulomu...?"

Francl: "Na poti iz službe, šef..." (stoprocentnabulniška,šef)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej, če bo pa pri ljudeh prevelik revolt, bodo pa šle cigarete, borovničke ... pa močeraduc in tavžntrožce v davčno olajšavo

ja...če jih kupiš v lekarni....so loh že zdej davčna olajšava... :naughty:

na računu pa piše...

Medicinski alkohol 70% EM 5l

Suhe borovnice "domača lekarna" EM 500g

kako pa to zaužiješ/porabiš...je pa tvoja stvar... O:-)

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...če jih kupiš v lekarni....so loh že zdej davčna olajšava... :naughty: 

Nič več od 1.1.2005 naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... danes v Delu objavljen članek, da je Planinska zveza Slovenije dobila zagotovilo, da planinarjenje NE sodi med aktivnosti, ki bi zapadle pod zmanjšano (50%) nadomestilo za bolniško odsotnost ... :BUA:

... sedaj naj se "zgodi" samo še Smučarska zveza, potem smo pa mi na vrsti ... :P :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa se poraja vprasanje (no, nekaterim nam je ze jasno kam pes taco moli) kaksen status bomo dobili motoristi? Verjetno nas bodo strpali skupaj z ostalimi "kolegi extremnimi sportniki", kaj pravite?

To je pa res vprašanje.

Primer št.1

Od marca do novembra se vozim z motorjem v službo. Delam v centru mesta in nimam kje parkirat. To ni ekstremni šport. Itak je pa to pot na delo in z dela in se šteje kot poškodba pri delu, če bi se kaj zgodilo.

Primer št. 2

Poleti se v soboto dopoldne odpeljem na centralno LJ tržnico. Ker nima parkirišča grem z motorjem. Me na poti zbije avto. Ali je bila moja pot na tržnico adrenalinski šport (enako kot npr. skok s padalom)? NE!

In kaj če bodo gospodje v fotelih ocenili, da je?

In kaj če se bo kak gospod iz fotelja neke lepe sončne nedelje iz peljal v Kočevje na obisk k prijatelju? Ko ga bo prehitelo kakšnih trideset motoristov, ko mu bo po njegovem pasu priletelo kakšnih 10 motoristov, bo verjetno predlagal svojim šefom, da se vse vožnja z motorjem opredeli kot najnevarnejši adrenalinski šport.

Ko se bo pa kako nedeljo peljal čez ride, ga bo pa itak kap.....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, ne vem, če si prebral tekst ... men ise zdi, da skušajo vse "prometne nezgode" vtakniti v isti koš ... torej pešce, kolesarje, avtomobiliste, motoriste ... in nikjer ne omenjajo, da je transport "adrenalinski šport". ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, ne vem, če si prebral tekst ... men ise zdi, da skušajo vse "prometne nezgode" vtakniti v isti koš ... torej pešce, kolesarje, avtomobiliste, motoriste ... in nikjer ne omenjajo, da je transport "adrenalinski šport". ...

Priznam, nisem bral cele klobase. Sem gledal po TV en pogovor z ministrom Bručanom. V njem je sam povedal, da bo potrebno še določiti katere stvari so adrenalinske....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeeeeeeee pubeci predlog je že spremenjen in so črtani "adrenalinski" športi in prometne nesreče, bolj podrobno pa nisem bral .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... danes v Delu objavljen članek, da je Planinska zveza Slovenije dobila zagotovilo, da planinarjenje NE sodi med aktivnosti, ki bi zapadle pod zmanjšano (50%) nadomestilo za bolniško odsotnost ...  :BUA:

... sedaj naj se "zgodi" samo še Smučarska zveza, potem smo pa mi na vrsti ...  :P  :OK:

Kdo mi? :hmm:

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo mi? :hmm:

... motorizirani norci, ki divjamo po cestah in ogrožame sebe in vse ostale ... :P

P.s.: ... a ni vožnja z motorjem tudi "adrenalinska aktivnost"???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!