Skoči na vsebino

Mitja Ribičič ovaden za genocid


pirrulz

Priporočene objave

vse skupaj je prava farsa.... spet so vrgli narodu kost za glodat, ravno v trenutku, ko so ljudje začeli videti, da s to vlado nekaj ni u redu, da nas bo prodala za drobtine z bogatunove mize...predvsem nas, primorce...in sedaj se spet manj vidi kaj počenjajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako osebno mnenje je dovoljeno, razen tistih, ki povzrocajo narodni razkroj, hujskajo k rasni verski... idr nestrpnosti...

in ti boš tisti, ki boš določal katero tovrstno osebno mnenje povzroča narodni razkroj......a je to tisto izrečeno z bele ali tisto z rdeče strani..... :blink:

na referendumu za neodvisno republiko Slovenijo se je 88,5% volilcev, ki so se udeležili referenduma odločilo proti komunizmu/socializmu in za omenjeno ureditev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ti boš tisti, ki boš določal katero tovrstno osebno mnenje povzroča narodni razkroj......a je to tisto izrečeno z bele ali tisto z rdeče strani..... :blink:

na referendumu za neodvisno republiko Slovenijo se je 88,5% volilcev, ki so se udeležili referenduma odločilo proti komunizmu/socializmu in za omenjeno ureditev....

a lahko še malo obnoviš spomin in znanje in napišeš tukaj referendumsko vprašanje, po katerem se je 88,5% volilcev odločalo -- O ČEM ŽE ??? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"23. decembra 1990 se je na referendumu velika večina Slovencev izrekla za neodvisno Slovenijo, ki je bila do takrat del Jugoslavije"

vir

čš rečt, da se na takratnem referendumu ljudje niso odločali proti takratni ureditvi in političnemu sistemu?

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je pupin dan. :) Pupa obožuje, če dobi kaj črno na belem in danes je tak dan ... :) Našel se je nek Kardeljev pildek ... :doze: ... ki so ga spregledali in pozabili uničit.

Kardelj je zahteval 'čiščenje'

Sami fejst fantje to ... :whistle:

Brkatega očeta naroda menda ne uspejo dobit na telefon :blink: I wonder why :devil:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na referendumu za neodvisno republiko Slovenijo se je 88,5% volilcev, ki so se udeležili referenduma odločilo proti komunizmu/socializmu in za omenjeno ureditev....

Ne vem, o čem si se ti odločal, saj vprašanje o neodvisni Sloveniji ni pomenilo spremembe politične ureditve.

Pomenilo je, ali se odcepimo od Jugoslavije, ali ne.

Takratno vodstvo SLO (DEMOS) pa nam je pred referendumom zagotavljal, da denar ne bo več odtekal po Savi navzdol, da bo država veliko cenejša, kot je bila YU, da bo državni aparat manjši in veliko bolj učinkovit, da bomo, če bomo sami, lahko delali in gledali v prihodnost, ne pa swe bavili z zgodovino in problemi drugih narodov, itd., itd, itd.,

In res, denar res ne odteka po Savi (od koder je prihajal nazaj v obliki nakupov SLO izdelkov(v glavnem)).

Denar sedaj odteka v Ljubljano,kjer ostane, v Bruselj, ter v žepe tujih trgovcev, ki se veselijo, ko v SLO veselo razrodajajo drugorazredno robo, ki je v tujini tudi povohajo ne....

pa bom nehal, saj je precej izven teme.

V glavnem pa opažam, da smo Slovenci največji strokovnjaki za kosti. Zgodovino izpred 60 let najbolj poznajo rojeni trideset, štirideset let kasneje.

Najbolj obiskane teme ter polne neokusnih komentarjev so teme, ki govorijo o NOB in o povojnih obdobjih ter o Tov. TITU.

Npr. tema o tem, kaj dela vlada, je nedotaknjena že kar nekaj časa. Kot, da nam ni za prihodnost. Kot, da se nihče ne spozna, ali pa je vsem vseeno, kaj se dela sedaj, za danes in za jutri..

Da se vam ljubi...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kot da ena skupinica zgodovinarjev kuri ne vem koliko sredstev in onemogoča državi da počne karkoli bi že morala ... :doze: Itak bi oni zgodovinarji čepeli tam in počeli nič :blush:

Tako je pa čisto fino da se sem ter tja odkrijejo kaka fina dela iz preteklosti, morda bo pri nekaterih se užgala žarnica ali pa vsaj svečka v glavi in ne bo Kardeljev, Kidričev in kar je te nesnage imela za nekakšne narodne heroje.

Na, pa sem bil spet primitiven :slap: Nesnaga ... :eek: Kako si drznem :unsure:

(z lahkoto press :rolleyes:)

No, gre bolj za to, da je nekaterim blazno veliko do tega da se o polpretekli zgodovini čim manj ve ... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, gre bolj za to, da je nekaterim blazno veliko do tega da se o polpretekli zgodovini čim manj ve ...  :closedeyes:

Sine, ti polpretekle zgodovine ŠE nimaš. :)

Kamo li, da bi čimmanj vedel o njej. :doze:

Itak pa veš, da te mam do neskončnosti rada...... ker mi , ta beli, mormo skp držat.... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... in ne bo Kardeljev, Kidričev in kar je te nesnage imela za nekakšne narodne heroje.

Spet nisi originalen....

To si skopiral od Jelinčiča, (le, da je on rekel golazen)...... Pa bil zaradi teh besed ovaden....

Pač podobno stanje duha, da tako blebečeta.....?????

Da, da, če ne bi domobranci , belogardisti, idr. leta 41. vedeli, da bo po vojni prišlo do pobojev, sploh ne bi sodelovali z okupatorjem ....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, da, če ne bi domobranci , belogardisti, idr. leta 41. vedeli, da bo po vojni prišlo do pobojev, sploh ne bi sodelovali z okupatorjem ....

Seveda. :yes:

:whistle: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, je razlika ali imaš v mislih zelo ozek krog ljudi, ki so zelo škodili lastnemu narodu ... ali pa tako na splošno opletaš in imaš v mislih na tisoče ljudi.

Btw.: "nesnaga" je bilo namenoma uporabljeno ... res pa je da sem kiksnil - "golazen" je bilo v originalu. Me je zanimalo a te bo kaj zbodlo ali me boš opomnil na Plemenitega. :devil: Hvala bogu te je hehe :D

Ampak Damian, kar ne gre in ne gre, stalno domobrance sem not tlačiš, pa sploh ni šlo samo za domobrance, še zdaleč ne.

Evo, tole:

Poleg pobojev so organi tedanje politične policije OZNA izvajali tudi množične aretacije in likvidacije domnevnih političnih nasprotnikov Komunistične partije Slovenije, ki je konec druge svetovne vojne izkoristila za prevzem oblasti in uvedbo enostrankarske diktature, ugotavljajo zgodovinarji, ki preučujejo novejšo slovensko in jugoslovansko preteklost.

Se mi zdi da iz te župe lahko spustimo "ta črne" in se ne izgovarjamo da so tako ali tako sami krivi za reakcijo, ker to s tem očitno nima nobene zveze.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw - Damian! - v zgornjem quoteu je omenjeno nekaj prečudnega. Nasilen prevzem oblasti. Sem že nekaj omenjal to pa si se čudil kdaj neki bi to bilo in če si kaj zamudil. Bo nekaj na tem, ne da? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pa slišal zanimiv komentar tistega brkatega ata Bučarjevega Franceta. Pravi, da tisti, ki so sprožili to sedaj tako aktualni ovadbo proti majorju Mitji, pojma nimajo, kaj je nacionalni interes Slovenije danes. taki domoljubi pa tega ne bi vedeli?! Po mojem se je mal hecal. Kaj praviš Cyc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se ni hecal, ampak je revež že zelo v letih kne, pa se mu po glavi motajo čudne reči kne :)

Sploh pa - ona preiskava se sploh ni zažela z menjavo vlade, to je še od prej. Poleg tega je bil zanimiv včerajšnji komentar v Odmevih onega zgodovinarja, ki je našel Kardeljevo depešo - "država" naj ne bi bila navdušena nad nadaljnimi raziskavami? :blink: No - če je to res, se lahko vsi pristaši teorije zarote umirite, ker za te reči vlada očitno sploh nima "zaslug" - je bila samo sreča.

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pa slišal zanimiv komentar tistega brkatega ata Bučarjevega Franceta. Pravi, da tisti, ki so sprožili to sedaj tako aktualni ovadbo proti majorju Mitji, pojma nimajo, kaj je nacionalni interes Slovenije danes. taki domoljubi pa tega ne bi vedeli?! Po mojem se je mal hecal. Kaj praviš Cyc?

Zanimivo res. Popolnoma ista logika in isti pristop kot nekoč.

Izgleda da je v genih. Nacionalni interes ?

Naj košta kolikor hoče, mi bomo gonili svojo, ne glede na žrtve in rezultat.

Od Tehranske konference naprej, ko je bilo sklenjeno, da se vse zatečene vojaške enote, ki so se borile z orožjem sil osi proti zaveznikom, vrnejo tja od koder so prišle in izročijo zavezniškim silam, kar so partizani bili, je bila stvar jasna.

Nekateri so vedeli in zavestno vodili fante v prepad.

Najbrž ostanki teh najbolj ropočejo in gonijo svojo pravico.

Ne zagovarjam povojnih obračunov.Bog ne daj.

Vendar v ozadju danšnjega razgaljanja dogodkov ni težnja po pieteti do mrtvih, izraz sočutja do svojcev, itd.

Gre zgolj za prevrednotenje zgodovine, z namenom političnih in materialnih koristi.

Za umrle oprostitet izrazu vsem po vrsti že dolgo časa dol visi.

Narod je bil že zdavnaj spravljen.

Ko se poročita dva in ko sorodstvo en drek birga kje so bili čigavi, tedaj je to sprava.

Počasi tako ne bo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar lajnate o domobrancih in partizanih? :blink: Število pobitih ljudi je nekajkrat večje od celotne domobranske vojske. In zdaj kaj .. nekaj fali tule, ne? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kar lajnate o domobrancih in partizanih?  :blink:  Število pobitih ljudi je nekajkrat večje od celotne domobranske vojske. In zdaj kaj .. nekaj fali tule, ne?  <_<

Sej so zunaj podatki, koliko je mrtvih in kam kakšen paše.

Odštej po vojni pobite domobrance in boš sam zaključil, kdo je koga pošteno mrcvaril.

Mit o partizanski nepemagljivosti se razkadi.

Ostaja pa grenak priokus, da so okupatorji ob asistenci domačih izdajalcev uspešno mrcvarili slovenski narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitja,Mitja.....zelo šlampasto si opravil delo.....bi bilo danes.......

Ah.....šlamparija na kubik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... a je tole poziv k pobojem, da?

Klimbra:  :SS

(subzeroiqpress)

A je tole obsojanje na pamet, da? In zmerjanje s kletnim IQjem, da?!

A Mitji in ostalim takratnim oblastnikom ni moč očitati šlamparije še v kakšnem drugem kontekstu? Jaz namreč jim očitam to šlamparijo, da niso speljali zadev tako, da bi zdržale današnjo pravno presojo. Sodišča in spoštovanje takratne zakonodaje!

Rezultat ne bi bil bistveno drugačen, le usajanje danes bi bilo primerljivo s tistim v npr. Italiji ali Franciji, kjer so tudi pospravili svoje izdajalce! V bistvu ga ne bi bilo kaj dosti. In to da je in da je v tolikšnem zaletu, da, to jasno kaže na eno veliko šlamparijo! Kakršnokoli že!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!