Skoči na vsebino

Mitja Ribičič ovaden za genocid


pirrulz

Priporočene objave

HHV, meni se zdi klimbrova izjava precej nedvoumna in jo razumem kot "še premalo jih je bilo pobitih" :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je moj zadnji post v tej temi, ker:

- se mi zdi bedasto pogrevat 60 let stare stvari

- ker se dolocen folk obnasa revansisticno in ignorantsko

Za konec bom povedal samo to, da je treba povojne protipravne poboje obsodit, stem da je potrebno:

- jasno dolocit, kdo je bil nedolzna zrtev, kdo pa ne. To, mislim da, je trenutno skoraj nemogoce.

- morebitne narocnike pobojev NEDOLZNIH zrtev obsodit

- belogardisticna in domobranska stran mora PRIZNAT napako, jo OBZALOVAT in se zanjo OPRAVICIT. Prav tako morajo priznat, da jim je slo za razredni boj, za ohranitev privilegijev (cerkev) ipd.

Se vedno pa mislim, da imamo prevec problemov z prihodnostjo, da bi se imeli cas ukvarjat z preteklostjo. Kdo bo rekel, da brez preteklosti ni prihodnosti. Dejstvo pa je, da je te stvati boljse pozabit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj vas govorjenje o tem tako moti in koliko drugih problemov imamo. Saj jih imamo, ampak ne vem no ... a vas ena tema tako okupira da drugega ne morete spremljat? Jaz zlahka zraven sledim recimo še dogajanju v Evropi (francoski referendum in to ... ), pa je tu še obilo kapacitet za še kako temo ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... meni se zdi ...

In meni se zdi, da sem nekoč nekje videl napis v smislu:

"Assumption is the mother of all fuckups..."

Pravzaprav se mi ne zdi, res sem ga videl. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ne bo ( še posebno v tej temi) bruhal po Klimbratu. :angry:

Če pa že bo kdo, bo po pomoti in zato, ker je mogoče popil malo preveč pira. :angry:

Ne prenesem, da kdo bruha kar vsevprek! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, saj, ko pride klimbra nazaj bo pojasnil kaj je mislil in če sem ga narobe razumel - v kar sicer dvomim - se bom takoj opravičil in umaknil izjavo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... a je tole poziv k pobojem, da?

Klimbra:  :SS

(subzeroiqpress)

Cyc....................kontra......zaletavanje v drevesa pač mora nekje pustiti posledice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tole obsojanje na pamet, da? In zmerjanje s kletnim IQjem, da?!

A Mitji in ostalim takratnim oblastnikom ni moč očitati šlamparije še v kakšnem drugem kontekstu? Jaz namreč jim očitam to šlamparijo, da niso speljali zadev tako, da  bi zdržale današnjo pravno presojo. Sodišča in spoštovanje takratne zakonodaje!

Rezultat ne bi bil bistveno drugačen, le usajanje danes bi bilo primerljivo s tistim v npr. Italiji ali Franciji, kjer so tudi pospravili svoje izdajalce! V bistvu ga ne bi bilo kaj dosti. In to da je in da je v tolikšnem zaletu, da, to jasno kaže na eno veliko šlamparijo! Kakršnokoli že!

HHV....pust otroka....o njegovem IQ jaz ne razsojam.......koliko je sposoben dojemat in brat so mu tut že mnogi povedal.......pač..............major Mitja sedi v njegovem želodcu....in ga ne more prebaviti......to mu konec koncev smemo dovoliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberte si u mladini intervju z obtoženim...

tako lih za pokušino, malo o številu žrtev, malo o razlogih, malo na kaki žajfi je sestavljena obtožnica...osebno mislim, da je intervju kar objektiven. sami presodite. sem pa prepričan da beli veste več kot on... :doze: saj vam sam bog vaš prišepetava... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV, meni se zdi klimbrova izjava precej nedvoumna in jo razumem kot "še premalo jih je bilo pobitih"  :angry:

Žal.....ti si TOTALN BEBEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne tolmači mojih besed, ker kot vedno popolnoma zgrešiš pomen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da ne bi debatirali sedaj o drevesih me bolj zanima kako je z mojo razlago Klimbrovega posta. Klimbra - si mislil s tistim napisat da jih je bilo še premalo "počiščenih", ker če bi bilo delo OK opravljeno bi sedaj imeli mir?

Mitja,Mitja.....zelo šlampasto si opravil delo.....bi bilo danes.......

Ah.....šlamparija na kubik

"tolmači"? Zato sem te pa prosil da jih sam raztolmačiš ... :whistle:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj DETE.......kaj mislim o pobojih je bilo že davno povedano....mislim,da si vsaj 10x lahko prebereš na raznoraznih temah,ki jih veselo izpolnjuješ,goniš svoj prav in trosiš sovraštvo po vsem,kar ti je omogočilo kolikor toliko spodobno življenje v rosnih letih in te pripeljalo na mesto,kjer si sedaj.

Če pa dobro premislim.....morda nti nisi tolk falil v svojem branju moje izjave..........ampak,........raj ne....to bi lahko postal že osebni konflikt.

Da....bili so šlampasti.............Francozi so vse po vojni počistili,da o Nizozemcih ne govorim.........pa seveda Norvežani tudi.........od tod šlamparija..........in tam so veselo dosegli spravo......in nihče več ne pogreva stvari, ki so že davno passe..........

Definitivno smo narod, ki preklemano rad pogreva takšne in drugačne pizdarije, narod,ki se naslaja nad izkopavanji kosti pol pretekle zgodovine, narod, ki se bo pobil med sabo zaradi nestrpnežev tvojega kova.

Namesto,da stalno buzeriraš naokoli s svojo resnico,raje začni razmišljat in delat nekaj v dobrobit celotnega naroda,ki mu pripadaš.......le tukaj je edina resnica in edini poučni nasvet,ki ti ga lahko dam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, bistvena razlika med nami in francozi in tako naprej je ta, da so se drugod poboji zgodili spontano, folk je poračunal s tistimi ki so sodelovali z okupatorjem.

Pri nas pa ne ... pri nas je bilo to vodeno in organizirano s strani države. To je bistvena razlika! In kot rečeno - v tem sploh niso zajeti samo domobranci in podobno, pač pa kakršni koli dejanski in samo morebitni politični nasprotniki - nasprotniki komunizma.

Tu se ves ta hec o "dobili so kar so iskali" neha, ker je bilo to precej širše zastavljeno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da....bili so šlampasti.............Francozi so vse po vojni počistili,da o Nizozemcih ne govorim.........pa seveda Norvežani tudi.........od tod šlamparija..........in tam so veselo dosegli spravo......in nihče več ne pogreva stvari, ki so že davno passe..........

Sem ti hotel še mnogo več napisat,pa mi je tole tolmačenje venkaj ušlo!!!!!!!!!!!!!!

Oni so bili pametni......prignali kolaborante pred sodišča.....jih giljotinirali,obesili,ustrelili.....in vse je bilo lepo in po reglcih v imenu naroda!!!!!

Kakršno je bilo sovraštvo na eni strani( mišljeno s sodelovanjem z okupatorjem ) .....tako so si zmagovalci vzeli pravico soditi poražencem.

In to je bilo vedno in povsod....odkar obstaja človek,vojne....poraženci in zmagovalci!!!!!

Nikoli.....ampak res nikoli ne bom razumel,da lahko nekdo tvoje starosti tako organsko sovraži, tako globoko zaničuje nekaj, kjer ni bil in nikoli ne bo osebno prizadet, pogreva in vpije proti nebu,naj se nekdo maščuje v njegovem imenu....ponovno za nekaj,kjer ni bil nikoli OSEBNO prizadet.......ne tega pač ne razumem.........

Natuurlih.......saj si že sam dejal,na kakšnem nivoju je moj IQ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, bistvena razlika med nami in francozi in tako naprej je ta, da so se drugod poboji zgodili spontano, folk je poračunal s tistimi ki so sodelovali z okupatorjem.

Pri nas pa ne ... pri nas je bilo to vodeno in organizirano s strani države. To je bistvena razlika! In kot rečeno - v tem sploh niso zajeti samo domobranci in podobno, pač pa kakršni koli dejanski in samo morebitni politični nasprotniki - nasprotniki komunizma.

Tu se ves ta hec o "dobili so kar so iskali" neha, ker je bilo to precej širše zastavljeno. :)

Cyc, kaj ko bi ti, poleg Možine, Črnih bukev in podobnega, mogoče prebral še intervju z Ribičičem v Mladini. Ne, da mu daš brezpogojno prav, ampak, da slišiš še drugo plat. Če te slučajno zanima....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem od kod to sovraštvo in celo maščevanje ven vlačiš. Meni bi čisto zadoščalo, da se lepo na sodišču razjasni, da so Ribičič in podobni storili to in to, da je to v nasprotju s tem in tem zakonom in je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, kaj ko bi ti, poleg Možine, Črnih bukev in podobnega, mogoče prebral še intervju z Ribičičem v Mladini. Ne, da mu daš brezpogojno prav, ampak, da slišiš še drugo plat. Če te slučajno zanima....

Me zanima, ja, zato bom šel na drugi oddelek pogledat če je tam še sodelavec, za katerega vem, da bere Mladino ... bi rad prebral.

Čisto tako ... firbec. Saj konec koncev jaz to čisto neobremenjeno spremljam, nimam ne prednikov takih da bi bil v to vpleten ne nič. Tako da mi tudi do kakih maščevanj ni, čeprav mi to pripisujejo :?

Ampak med razjasneno resnico na sodišču in pa nekimi maščevanji je velika razlika :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem od kod to sovraštvo in celo maščevanje ven vlačiš. Meni bi čisto zadoščalo, da se lepo na sodišču razjasni, da so Ribičič in podobni storili to in to, da je to v nasprotju s tem in tem zakonom in je ...

Dej....Cyc......kdaj pa kdaj se preberi, preden stisneš pošlji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To si prekomentiral in povdaril že vsaj 1000x.

Res mam nizek IQ.....sam spomin me kljub letom še ni v celoti zapustil.

Over and out!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sem. Ampak očitno premalo, ko dobivam nazaj take žolčne odgovore in izjave kot je bila ona o "šlampastem delu" <_<

Razen moje reakcije na omenjeni post so bili moji ostali čisto umirjeni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, bistvena razlika med nami in francozi in tako naprej je ta, da so se drugod poboji zgodili spontano, folk je poračunal s tistimi ki so sodelovali z okupatorjem.

Pri nas pa ne ... pri nas je bilo to vodeno in organizirano s strani države. To je bistvena razlika!

A dej ga no lomt..... a to je pa bistvena razlika!!!! :eek:

Ne morem verjet...

Če človek umre je vse lepo in prav in čisto normalno, če ga francoz ubije spontano, seveda je pa nenormalno in čisto nesprejemljivo, če država ( :lol1: )

ukaže, da je treba nekoga umret!

Kdo je država?

Kdo je francoz?

Kdo je folk?

Predvsem pa me zanima ,Cyc, ( prej sem pred Cyc napisala spoštovani veleum, potem sem pa zbrisala, ker se ne smemo žalit)

kaj je spontano ubijanje????!!!!

:ninja: :doze: :SS :alien1:

Predvsem pa

:huh: in še enkrat :huh:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manu: v bistvu bi moral "vlada" napisat. V našem primeru je bil to Kardelj - če kaj spremljaš dogajanje.

Spontano ubijanje? To bi zgledalo tko, da je folk ob koncu vojne padel po tistih ki so jih trpinčili med vojno. To je drugačen koncept kot če pride pote tolpa od OZNE ali podobne inštitucije in te odpelje.

Jasno? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Mitji in ostalim takratnim oblastnikom ni moč očitati šlamparije še v kakšnem drugem kontekstu? Jaz namreč jim očitam to šlamparijo, da niso speljali zadev tako, da  bi zdržale današnjo pravno presojo. Sodišča in spoštovanje takratne zakonodaje!

Rezultat ne bi bil bistveno drugačen.....

hmnja, tukaj si upam ti malce nasprotovati. vsaj 9 ljudi bi bilo leta 1949 se zivih. tako so pa bili umrjeni 1948. v teharju, v celju, v mariboru in v kocevju.

Za konec bom povedal samo to, da je treba povojne protipravne poboje obsodit, stem da je potrebno:

1. jasno dolocit, kdo je bil nedolzna zrtev, kdo pa ne. To, mislim da, je trenutno skoraj nemogoce.

2. morebitne narocnike pobojev NEDOLZNIH zrtev obsodit

3. belogardisticna in domobranska stran mora PRIZNAT napako, jo OBZALOVAT in se zanjo OPRAVICIT. Prav tako morajo priznat, da jim je slo za razredni boj, za ohranitev privilegijev (cerkev) ipd.

ad 1. niti ni tako nemogoce. danes se jasno ve kdo in zakaj je bil rehabilitiran. iz tega se lahko sklepa, da je bila oseba nedolzno zaprta in maltretirana. iz tega se lahko sklepa na podlagi se ohranjenih podatkov zakaj je bila zaprta in iz tega je razvidno kdo kdaj in zakaj je to osebo zaprl.

in vecinoma - vsaj v krogu poznanstev mojega starega oceta - so to bili izkljucno "sovragi" takratnega sistema, komunizma: zdravniki, pravniki, podjetniki, tovarnarji.

ad 2. je razvisno iz evidenc, za katere sem skoraj preprican da se nekje obstajajo vendar jih ravno zaradi "nacionalne sprave in miru" ne objavijo. to bi sele bila stala.

ad 3. glede belih/crnih/kolaboracionisticnih se strinjam. mogoce bi dodal samo se to, da se je tudi zmagovalcem - i.e. rdecim - slo se kako za razredni boj, za zatrtje vsakrsnega individualnega razmisljanja in iniciative. ali zakaj so ze bili inscenirani sodni procesi podjetnikom, tovarnarjem, intelektualcem in nasprotnikom komunizma v letih 1946-1949.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manu: v bistvu bi moral "vlada" napisat. V našem primeru je bil to Kardelj - če kaj spremljaš dogajanje.

Spontano ubijanje? To bi zgledalo tko, da je folk ob koncu vojne padel po tistih ki so jih trpinčili med vojno. To je drugačen koncept kot če pride pote tolpa od OZNE ali podobne inštitucije in te odpelje.

Jasno?  :huh:

Ne. Dogajanja ne spremljam. :krneki:

Spontano ubijanje? Kako je zgledalo? Ah ja..... spontano so planili po tistih, ki so jih spontano trpinčili.... :yes: Ah ja... to je blo samo v Franciji.... :slap:

Aja, pa res, kaj pa pri nas... saj sem res čudna !!!!!!!! :slap:

Moja babica je nespontano stala ob tnalu, kjer so nespontano odsekali glavo dvema mladima fantoma, ki so jih nespontano izdali nespontani sosedje, ki so že prej nespontano sto let živeli tam . In so nespontano sodelovali s tistimi, zato , da so si nespontano reševali rit... :slap:

In moja nona ni bila pripadnica nobene tolpe. :hmm: Niti spontane. :blink: Niti nespontane. :eek:

p.s.

Brezveze, itak se je dogajalo v enih zabačenih hribih. :doze:

Tut ni treba tega brat. :krneki:

Danes popoldne je že ta nov Mag, jutri zvečer Demokracija, da ne govorim, da se vsedi na motor ( aja, pada dež, naj te ata pelje v knjižnjico) in si sposodi spontane knjige. :wacko:

p.p.s.

Ko bi dragi prijatelj doktor Pirjevec to bral... neskončno bi bil presenečen, kako zapravljam čas.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!