Skoči na vsebino

Mitja Ribičič ovaden za genocid


pirrulz

Priporočene objave

... zakaj so ze bili inscenirani sodni procesi

1) podjetnikom, tovarnarjem,

2) intelektualcem in nasprotnikom komunizma v letih 1946-1949.

Ker so prvi posedovali predmet poželenja in ker so drugi predstavljali potencialno konkurenco pri prisvajanju.

As simple as that.

Vedno je tako bilo, vedno bo in če se še tako penimo, nimamo proti temu kaj storit.

Popravljeno . Popravil PEPE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, saj, ko pride klimbra nazaj bo pojasnil kaj je mislil in če sem ga narobe razumel - v kar sicer dvomim - se bom takoj opravičil in umaknil izjavo :)

Cyc, a najedaš z namenom kaj razčistit ali zaradi najedanja samega?

Saj veš - razčistimo glede teh pobojev po drugi svetovni vojni lahko le stežka karkoli ... je predaleč nazaj in preveč je vse skupaj "mutno" :(

Žal, ampak tako je ... Pustimo mrtve pri miru - bila je vojna, razmere so bile neznosne na obeh straneh fronte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razčiščevat nimam kaj, nimam pa nič proti oz. se strinjam če to razčistijo strokovnjaki in potem sodišča. Pa gre enim v nos to dogajanje ;) In sledijo očitki da s tem odvračajo pozornost, pa sem napisal pripombo da mojih možganov zadeva ne okupira da ne bi mogel spremljati še vseh ostalih tem ki me zanimajo, pa naj bo to enotna davčna stopnja ali pa skupna evropska ustava. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je pupin dan.  :) Pupa obožuje, če dobi kaj črno na belem in danes je tak dan ...  :) Našel se je nek Kardeljev pildek ...  :doze: ... ki so ga spregledali in pozabili uničit.

Kardelj je zahteval 'čiščenje'

Sami fejst fantje to ...  :whistle:

Brkatega očeta naroda menda ne uspejo dobit na telefon  :blink:  I wonder why  :devil:

Aha, in v verodostojnost listine 100% zaupamo?

Cyc- nekdo ti pokaže "papir", ti pa takoj v luft ... mal še počak ,da preverijo, če je vse pravo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so prvi posedovali predmet poželenja in ker so drugi predstavljali potencialno konkurenco pri prisvajanju.

As simple as that.

Vedno je tako bilo, vedno bo in če se še tako penimo, nimamo proti temu kaj storit.

vam, vasa eminenca in pomalo tudi moji malenkosti je to nekako znano - ce ze ne ravno ljubo. vendar ocitno to nekateri vednordeci starejsi pionircki tukaj pozabljajo; oz. se nekako nocejo tega zavedati, da pac niso bili "vsi" beli/crni/sivi/frjolcno-nerdeci, kateri se niso strinjali s komunizmom.

perverzija nastane, ko so ta-isti veleuspesni rdeci obsojali ljudi, kateri so jim aktivno pomagali med NOB, za svoja dejanja niso nic zahtevali - prejeli so pa (med ostalim) 13 let strogega aresta, odvzem drzavljanjstva, izgon iz drzave in zaplembo kompletnega osebnega in firminega premozenja.

zivela FLRJ. :SS

in potem naj eden izjavi, da se je vse dogajalo za dobro naroda. dve vprasanji, ce je dovoljeno:

1. cigavo dobro?

2. katerega naroda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji,

a se mi samo zdi, a se spuscamo na isti nivo kot nasi vrli politiki?

Moj primer:

Moj pradedek je bil zaprt v Dachau-vu, kamor so ga poslali Italijani. Moja stara mama je bila zaprta v Regina Coeli, kamor so jo poslali ta beli. Starim starsem so med vojno Italijani pozgali kmetijo. Cela druzina po drugi strani je bila izseljena v nemcijo na prisilno delo.

Pac boste rekli vojna je qrba in pa se zgodi, sej niso edini.

Ampak moj stari oce je bil po osvoboditvi v OZNI. To pa je v danasnjih casih tko k bi mel kugo al pa AIDS. Pa ceprav je bil kriminalist.

A je kdo od vas zadnje case pogledal na koledar. Ljudje, pise se leto 2005. Kar je blo je blo. Te stvari so se dogajale pred 60-timi leti. Boli me q... in to intenzivno kaj se je takrat dogajal. A lahko kdo kaj spremeni. Dvomim. S temi debatami se samo zapravlja cas, politiki pa jih uporabljajo za metanje peska v oci, ces da nekaj delajo. Ce resujejo svet za 60 let nazaj so pa res asi. Za dones pa ne morjo naredit nc. Mogoce pa cez 60 let...

LP

Dietrich

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo od vas zadnje case pogledal na koledar. Ljudje, pise se leto 2005.

U ti boga! :blink: Na steni visi Julijanski koledar :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U ti boga!  :blink:  Na steni visi Julijanski koledar :o

Da te ni sram - ko odpove razum, ostane cinizem :BUA:

p.s.

Malo prej sem te vprašala ( ker si na veliko opletal) kaj je temelj evropske ustave?

Odgovora itak ne pričakujem. Samo še drugo dozo cinizma. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice.....v celoti se strinjam s teboj.....

Nikoli nisem branil ali kakorkoli poveličeval komunistov........nikoli pa tudi nisem rekel,da so meni storili karkoli slabega.

Ne morem pa razumeti zlivanja žolča kar vsepovprek. Treba je priznati nekaj dejstev......da so novi oblastniki takrat pijani in nošeni na krilih zmage mislili,da se cel svet vrti okoli njih, da se v taki množici najde kup nevoščljivih in zamerljivih osebkov,ki se poizkušajo na vse mogoče načine pririniti do korita.....to bi se dalo prenesti tudi v današnji čas,ko "zgleda" tako, nekateri poizkušajo z obsojanjem nečesar kar ne poznajo sebi zagotoviti nevem sicer kakšne, ampak predvidevam , da vsaj minimalne koristi.

Rekel sem,da je šlamparija to,da ni bilo sodišč........in s tem so si določeni prigrabili oblast,premoženje....toda danes jih ne mislim obsoditi še prej,preden sedejo na stol in povedo svoje.......za razliko od nadebudnega mladeniča,ki jih je že obsodil na 1000 let aresta......

Ne glede na to,kaj si boste mislili o meni.....javno priznam,da mi v starem režimu ni bilo hudega.....predvsem sem se počutil mnogo varnejšega kjerkoli po bivši Yugi,kot se danes počutim v lastnem domu.Pa se bo spet našel vrli Cyc in bo rekel,da je bila policijska država......seveda da je bila....le ker sistem lahko zdrži na oblasti brez tega.....ampak, ni ti bilo treba trepetati , da te bo nekdo zaklal brez veze, da boš dobil dve okol kepe, ko si ga samo pogledal. Ne dragi moji........policija je takrat imela neko spoštovanje, poleg faktorja strahu pred njo....je bil neprimerno večji red in varnost. Kaj pa je danes???????......pokradejo ti kar si spomnejo,nihče jim nič ne more, ko jih dobijo gredo mirno domov....še batin ne pokasirajo, če pa že,te tožijo do smrti........Hvala lepa....raje stari režim.

In sedaj,oboroženi z vsemi dobrobitmi demokracije, si nekdo jemlje pravico obsoditi pred sojenjem.....čisto komunistični sistem, .......zlivati gnojnico na vse kar je bilo,...brez enega samega lastnega spoznanja in občutja,da o poznavanju ne izgubljam besed............

Ma.....dost sem neumen,da sploh sodelujem v teh debatah,ki so brezpredmetne,nimajo nobenega smisla in milo rečeno................. :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma.....dost sem neumen,da sploh sodelujem v teh debatah,ki so brezpredmetne,nimajo nobenega smisla in milo rečeno................. :SS  :SS  :SS  :SS

Vaš klic bo samodejno preusmerjen v Vomitorium.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pustimo mrtve pri miru - bila je vojna, razmere so bile neznosne na obeh straneh fronte.

govorimo o pobojih, ki so se dogajali po vojni.....

dejmo zapret to temo, ker se očitno iz nje ne bo izvleklo nič novega kot pa osebne zamere.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorimo o pobojih, ki so se dogajali po vojni.....

dejmo zapret to temo, ker se očitno iz nje ne bo izvleklo nič novega kot pa osebne zamere.... :BUA:

ja ok - na tist dan (sj sm že pozabu, kter) so rekl "Ok, vojne je konec, dejmo vse puške itd stran, gremo lepo okopavat vrt ... kot da nič ni blo..." yeah sure ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem te vprašala ( ker si na veliko opletal) kaj je temelj evropske ustave?

Kar te zanima si lahko prebereš tule

Omenjeno je bilo pa samo kot primer zelo aktualne teme (ki ni zaradi ene depeše in pa enega penzionerja nič manj aktualna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne razumem kaj si hotu zdej povedat..... :blink:

Da ima vojna neko inercijo ...

In ima v bistvu prav, ampak kamen spotike pri vsem skupaj je to, da je pri nas za to vedel vrh vlade - in je delo moral "pohiteti s čiščenjem". Drugod so pa ljudje sami med seboj "poračunali" na podlagi zamer med vojno ...

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, kako lahko slepo zaupaš temu pildku - morda zato, ker, če je pristen, potrjuje tvoje teze itd.? Kaj pa če ni pristen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zakaj smo čistili samo v SLO...drugje v Jugi tega ni bilo?

Vsako opravičilo je dobro če človek nima vesti...če vam bo nekdo zmasakriral najbližje upam, da boste sposobni čez 60 let reči (če takrat dobijo dovolj dokazov o morilcu)...mah pustite tega človeka...je toook časa nazaj da je brezveze...naj uživa...jest mu bom še mal dinarčkov vsak mesec primaknil....

DVOJNA MORALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem se res mal poznej rodil ampak vseen mam nek mnenje:

1. Če je Ribičič moril, si sevede zasluži kazen, samo mislim, da bi to morali malo prej reagirati, ne ko je človek pred zadnjo pomladjo... Ravn tko so takat Levstika maltretiral, pa je potem itaq kmalu umrl (od starosti sevede).

2. Ribičič sigurno ni sam po svoji volji pobijal, dobival je ukaze, samo pač nekateri podatki nikoli ne pridejo na dan o ljudeh, ki so najbolj odgovorni za takšne reči. Pa ne pozabimo, da imamo še med današnjimi politiki velike komuniste, ki samo trepetajo, da se njihovo ime ne bo pojavilo v kakih podobnih okoliščinah. Ravno komentar dr. Bučkota oz. Franceta Bučarja mi je padu na misel, ko so ga povprašali, kaj si misli o pregonu Ribičiča, ko je tako samozavestno odgovoril, da je to ena velik bedarija, kar delajo Ribičiču...

Sicer pa: jaz od tega ne bom mel nič, to je bilo pred 60. leti, spremeniti se ne da nič, lahko pa gledamo, da se v prihodnosti ne bo več dogajalo kaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, kako lahko slepo zaupaš temu pildku - morda zato, ker, če je pristen, potrjuje tvoje teze itd.? Kaj pa če ni pristen?

Imaš prav, verjamem mu ker se ujema z mojim dosedanjim vedenjem o tem. Glede pristnosti pa ... ne vem, zgledal je star orumenel papir. Tako nekako kot bi zgledal 60 let star pildek. Skratka ni da bi kak nadobudni član mladine SDS šel naprintat nekaj na očetov printer in skril med ostale papirje, čez en mesec bi se pa reč "začuda" našla, mi bi se pa zgražali ;)

Sicer pa, če je dokument ustrezno star, mu po mojem kar zaupamo, težko si predstavljam da bi v tistem času kdo to poneverjal, sploh pa s kakšnim namenom neki. Poleg tega se vsebina dokumenta imenitno ujema z - bojda - Kardeljevimi rokopisi, ki jih je Možina tudi že bral v oni svoji oddaji pred časom.

Je pa res. Pri vsej stvari manjka videoposnetek kako je Kardelj to tipkal, poleg tega bi potrebovali kamermana ki bi to snemal, da bi pričal (da bi bili lahko res prepričani press ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tisto leta 1945 je blo pa ok, ko so ne vem koliko "domobrancev", "belogardistov" in "ostale nacionalne zalege" stlacili v razne kocevske, pohorske in teharske jame?!?!

pizda ste enostranski.

ce ze bi lahko takrat - 1945 - se ravnali po tem kar zahtevate danes: gledali naprej in gradili drzavo. a je bilo potrebno "strukturne" in "narodne" sovrage in izdajalce _izredciti_.

ko eden nekaj zine proti rdecim cela revolucija, ko pa je govora o belem ali nedoznem je pa "prou mu je" ali " jebi, ga se zgodi".

In kaj bi bilo, dragi ICE, če jih takrat ne bi iztrebili???

Mislim, da bi delali isto sranje kot se sedaj dogaja v Iraku, pa že nekaj stoletij v Severni Irski, pa ETA v Španiji.........

Res je, pogovarjamo se o človeških življenjih, a jebat ga, s tem, da so jih pobili so naredili mir za naslednjih 40 let......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi bilo, dragi ICE, če jih takrat ne bi iztrebili???

Mislim, da bi delali isto sranje kot se sedaj dogaja v Iraku, pa že nekaj stoletij v Severni Irski, pa ETA v Španiji.........

Res je, pogovarjamo se o človeških življenjih, a jebat ga, s tem, da so jih pobili so naredili mir za naslednjih 40 let......

Se ti ne zdi, da si malo obrnjen...?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve če bo naslednji teden vsebina intervjuja iz Mladine online? :hmm: Ne vem točno kako imajo to urejeno, določene vsebine vem da objavijo ko niso več nove ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!