Skoči na vsebino

Pooblastilo


Kaiser

Priporočene objave

V petek grem v Frankfurt in me zanima če rabim kakšno pooblastilo, ker bom vozila očetov avto? Ali lahko pričakujem, da mi bodo zatežili glede avta, ki ni moj?

Na AMZS-jevi strani piše naslednje:

Dovoljenje za vožnjo tujega vozila izven meja Republike Slovenije (DVTV) se izda vozniku, ki se odpravlja v tujino z motornim vozilom, registriranim v Republiki Sloveniji, ki ni njegova last. Služi kot dokaz, da ne gre za krajo vozila ali nedovoljeno trgovino z vozili. DVTV se priporoča za države, ki niso članice Evropske unije. DVTV je veljavno le skupaj s prometnim dovoljenjem za vozilo in ne velja na ozemlju Republike Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...načeloma v EU ne bi smelo biti problema, še posebej če je voznik ožji sorodnik lastnika - vseeno pa se preverjanje lastništva lahko zavleče, zato je bolje imeti omenjeno potrdilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k informaciji iz AMZS strani probaj dodat še klic na AMZS, kjer ti bodo gotovo povedali še pa još..

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ata ti naj lepo lastnorocno in po moznosti v nemscini (lahko tudi english) napise, da lahko vozis njegov avto in to datira in podpise. mogoce zraven se stevilko svojega VD.

nobene komplikacije in nobene formalnosti.

sicer sem pa z avtom oceta prevozil pol evrope in nikdar imel problemov. pac imava enak priimek. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Bo dones ata pospešeno pisal (auf deutsch) pooblastilo :P . Tenks za odgovore... :004

Popravljeno . Popravil Kaiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!