Skoči na vsebino

Bencin


VmasIna

Priporočene objave

Bencin...se spominjam ko sem tankal 6ko za 3€, 5 litrov. Drugače pa, 2taktaši smo ga najebali. Dvomim, da bo bencin šel dol, kvečjemu samo še gor in to me straši :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa predvsem zanima a je za 2T mašino vseen al je 95 al 98 oktanski bencin al je pr teh motorčkih k rabjo mešanco treba pol dajat močnejšo mešanco v motor al je vredu tut če ostane mešanca ista??

Dober dan!

Uprašo bi kako je z 2T.

A ti tankaš na becinski črpalki pa tam narediš mešanco ali si to doma pripraviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Uprašo bi kako je z 2T.

A ti tankaš na becinski črpalki pa tam narediš mešanco ali si to doma pripraviš?

To ni Tomos ko moraš delati mešanico sam, pač pa si motor dela mešanico sam ;) Ima posebej rezervar za bencin in posebej rezervarček za olje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni Tomos ko moraš delati mešanico sam, pač pa si motor dela mešanico sam ;) Ima posebej rezervar za bencin in posebej rezervarček za olje ;)

o hvala vam uprašo bi še samo če se olje kupi ko tankaš
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim povedat če olje maš za več časa v motorju al moraš vedno ko tankaš bencin novo nalit

ti maš posebno posodico za olje v katero ga naliješ pol pa lahko ti umes 10x tankas pa ti ni treba nc olja dolivat. Dokler je u posodici olje lahko ti delaš kar hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poi maš pa tm pr števcu eno lučko za ole, ki ti začne svett k pride nivo olja pod določeno mejo, poj pa naliješ nov ole pa je.. pas za en cajt rešen ;D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam.

Uprašo bi še če imajo usi 125ccm motorji to posodo, tudi supermotorji?

Ne morem se zadržat. Supermotorji? A maš že končano osnovno šolo? :D

Hvala, da si UPRAšO :D

In ne...nimajo je vsi supermotardi(supermotorji), ker je popolnoma odvisno od modela. Večina 2 taktnih homologiranih za na cesto pa jo ima.

še en potencialni kamikaza na cesti, očitno. :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš navit motor je bol da kr sam delaš k če ti gre pumpa mislm v da veš kasne so posledice ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

meni so vsi mojštri svetovali da naliješ olje (po možnosti kvalitetno, btw, katero bi bilo najbolj kvalitetno za 125 2T?) v tank za olje iz katerega mašina jemlje olje in še par kapljic naliješ v tank ko natankaš... da zaščitiš toliko bolj vse skupaj... sploh pa pri einfahranju, torej prvih 1000km...

glede bencina pa sem slišal, da se cene gibljejo iz dneva v dan tudi po delu dneva, ravno zadnjič blo po tv-ju... najceneje bi naj bilo v četrtek do polnoči in v ponedeljek zjutraj... kako je s tem pa ne vem, bo treba spremlat tukajnšnje tankštele ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede bencina pa sem slišal, da se cene gibljejo iz dneva v dan tudi po delu dneva, ravno zadnjič blo po tv-ju... najceneje bi naj bilo v četrtek do polnoči in v ponedeljek zjutraj... kako je s tem pa ne vem, bo treba spremlat tukajnšnje tankštele ;)

:lol1::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede bencina pa sem slišal, da se cene gibljejo iz dneva v dan tudi po delu dneva, ravno zadnjič blo po tv-ju... najceneje bi naj bilo v četrtek do polnoči in v ponedeljek zjutraj... kako je s tem pa ne vem, bo treba spremlat tukajnšnje tankštele ;)

Lipek FTW!!! :lol1::yea1: :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa slišu, da bo jutr ob treh zjutri pred parlamentom sam papež zastonj delil poimenske kantice z bencinom... sigurno na kateri Lipek piše... bo treba kr spremlat tega papeža... to je čist nepredvidljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes gre nazaj bencin GOR :BUA: Že ŠESTIČ v tem letu!!! In smo komej 19.3.2012 kam pelje to :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah katastrofa...kmalu(če ne že) se bo splačalo tankati na Hrvaškem. Pred letom smo se smejali Italjanom, zdaj pa kaže da bo tudi tukaj isti kurac...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa Lipek iz Avstrije, tam se to dogaja.

tale pa bo dobra :D

ok dejte fantje, malo šale malo za res... torej se to tukaj ne dogaja? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tole se tukaj ne dogaja.V naši državi imajo vse črpalke enako ceno za bencin. Ko se dvigne cena bencina(bodisi zaradi zame nafte bodisi zaradi dviga trošarin), se dvigne enako po celi državi. Po navadi povedo en dan prej. Danes po polnoči bo cena 95 oktanskega bencina dražja za 2 centa. Iz dneva v dan se ne spreminja tudi tekom dneva se ne. Kje si to slišal? So razlike iz države v državo na primer v Italiji je od podjetja odvisno kakšno ceno bo dal za liter bencina, vendar se ne toliko razlikujejo cene med seboj. Najbolj najebajo črpalke blizu naših meja, ker pač se morajo držati cen, ki jih narekuje podjetje(iste za celo državo). Pridi en vikend na primorsko boš videl kakšne vrste so :) Sicer pa me zares zanima kje si slišal o tako "aktivnih" sprememb cen naftnih derivatov xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRO7, njemačka televizija, oddaja Galileo :D se pardoniram za neumnost in smetenje po forumu... jao xD hahaha... mah, kaj češ ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak so pa kaj cene na hrvaškem? isto kot pri nas ali kaj dražje/ceneje... na običajnih črpalkah, ne avtocesta... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene 95 Okt benzina;

Slovenija 1,493

Hrvaška 1,44

Avstrija 1,49

Mađarska 1,50

Za tolažbo še Italija 1,94

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!