Skoči na vsebino

NRG 50 predelava na 125


Hrenowsky

Priporočene objave

Zanima me ce bi na NRG MC2 pasala masina od 125 gilera runner.

Zanima me pa tudi kaj bi moral izboljsat ali predelat, npr. ojacitev ogrodja itd.

(razen ce ima kdo boljso idejo za visjo hitrost, pa ne s kitom 70ccm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče že razmišljal o nabavi motorja z večjo kubaturo?? :doze:  :eek:  :naughty:  :blink:

Crownless

To ze, samo me ceneje pride masina od runnerja kot pa nov motor :D

Pa se NRG mi je vsec, zato bi ga pa rad modificiral :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilci od motorja so pri Piaggio/Gilera isti...Samo nisem zdaj 100% ce je od 125ke kaj sirsi sami mislim,da ni....Se pa pojavi potem en problem pri elektriki ki pa 50/125 nimata iste.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ze, samo me ceneje pride masina od runnerja kot pa nov motor :D

ja?a taka, 'najdena'? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce lahk kupis kompletno, cist vredi (ok, razn lagrov pa bata, druga pa res vredi) dirkalno masino za aprilia, rotax 123 za 20 jurjev - brez d bi bla "najdena"... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaš NRG, dodaš tolk dnarja kot buš dal za mašino (če je nisi slučajno najdu :ninja: ) in kupiš runner 125. Vse boš imel legalno, ne boš se jeb* s predelavo in razmišljal in težil tle gor po forumu zakaj hudiča motor ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... sm pa jst mislu da je ta forum zato da si folk med sabo pomaga n stuff, jetman <_<

Tle je point v tem da je men NRG prov cool skuter in zato NOCEM runnerce ampak bi zato rad zamenjal masino. Aja, pa masina naj ne bi bila "najdena" :krneki: , se pravi bi bila z vso dokumentacijo.

_Roba_ to mi je frend ze neki govoru da je strom drugacen, ampak do sedaj mi ni se noben razlozil kako drugacen je :)

Bojim pa se se necesa, kar mi je en reku, in sicer da je masina 125ccm premocna za moj gestel in da ga bo pokrivilo. Zanima me kako bi lahk preprecu da bi se to zgodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce lahk kupis kompletno, cist vredi (ok, razn lagrov pa bata, druga pa res vredi) dirkalno masino za aprilia, rotax 123 za 20 jurjev - brez d bi bla "najdena"... :doze:

Cak, ce sem te jst prav razumel, se da dobit od aprilie 125 masino za 20k, al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, na zipa se lahko da 180 masina od runnerja :) verjetno bi se na nrg-ja tudi dalo kaj nardit, sam bo treba vseeno nekaj stvari menjat. masina, strom, avspuh, fergazer pa tak naprej. ne vem ce se splaca. za ta denar ko ti prodas nrg-ja komot dobis Runner 180 =) mogoce minimalno doplacas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam je res to da se ne splača sam če mene prašate.

Jst bi tut rajš da bi dau na nrg ja 180 mašino kr bi bil to dosežek ki bi ga naredu da si spravu mašino od 180 runnerja na nrg ja.

Pa pomoje bi tut bolš šlo kr je lažji motor ko pa runner 180.

Jst bi tut dau rajš 180 mašino na nrg ja.

Pa če prav bi me kr drag pršl vse skup.

Sam če tak pogledamo ka pa ko greš originalno mašimo prefukat pa te tut pride okol 160k če hočeš met fajn predelano,tak da se bol splača dat 180 mašino gor pa še vzdrževanje ni tak drago sam je pa res da je treba marsikatero stvar zamenat pa priredit mašini ki jo daš gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj jst bi dal tud rajs od 180-ke masino gor, samo se bojim da bo ze 125ccm masina skrivila gestel od nrg-ja. Tko da zdej iscem resitev kako bi lahko ojacu gestel tok da bi zdrzu 125 ali celo 180.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah nebo ga zvil zato kr ga runnerju tut ne zvije.

Pa sta ista rušta pr runnerju 50 in 125,180.

Edino kar je drugačno pr runnerju 50 in 125 in 180 je nosilc za mašino ko pa ga lahka kupiš.

Kable pa lahka zamenjaš tut sam.Daš napeljavo od runnerja 125 oz.180 pa je to to.Pa žarnce na lučeh zamenjaš pa maš vse.+ to da moreš bolše hlajenje naredit pol kr se ti bo lahka pregrevu kr je premajhn kilr od nrg ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se da in to niti ni zapleten poseg. v italiji je montaža 125/180ccm blokov od runnerjev an 50ccm piagio skuterje zadnja moda.

pridobi se veiko moči, zmerna poraba in veliko sigurnosti da motor ne zariba itd, saj so to zelo trpežni motorji. tudi glede letrike se da zadevo na izi poštimat in dela vse kot pri 50ccm in za to ni potrebno zamenjat vso elektriko.

č se kdo zanima za take posege mu ga naredim za 20k

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

jez bi tut dav runerco 180 na nrgja, sam ne vem kako bi ga dubu

cez tehnicni pregled- preverjajo cifre, drgac sm pa razmislu da bi dubu masino pa zbrusu cifre pa uriginal gor udaru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cak, ce sem te jst prav razumel, se da dobit od aprilie 125 masino za 20k, al kaj?

js sm dal tocno 20 jurjev, ja.. :) ...pa vsi vitalni deli polirani, kanali tud spolirani, pa to... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se bojis da bi ti stel zvilo naredis prekat ali dva polek na stel pa je....ampak dvomim da mas tolko volje da bos to tud naredil... problemi z nabavljanjem delov pa take paprike...nevem... so lazji nacini da povecas moc za katere kot si napisal nisi zainteresiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

No dost casa je minil odkar sem zadnjic pisal na ta topic. Zdej sem snel dol masino z nrg-ja, na moje razocaranje sem nasel kup stvari ki jih je treba NUJNO popravt. Pa sem se odlocu da se mi ne splaca (masina ima zadnjo bremzo na boben, ta boben mi ne dela in mi je ze unicu dve cist dobre feltne; potem menjalnik ima prenose zanicm ni imel ene podlozke in se je zobnik premikal in zazrl v pokrov :kva2: ; pa ko sem razdiral mi je fergazer padel na tla in se je polomil elektronski plovcek pa se ene par majckenih stvarc :wacko: ; pa se kej bi se najdl samo do bata in cilindra se nism prisel k ni cajta) tko da razmisljam o nakupu 180ccm masine. Zdej en jo je prodaju komplet z vsemi kabli in vsem (u bistvu runnerja brez gestela in plastik) za 70k, pa ni blo $ pa nism vzel. Frend pa pozna enga k prodaja masino samo brez stroma,cena pa tm okol 40k (kabli, magnet, cinspula...), pa me zanima ce bi gor loh dal moj strom od nrg-ja. Aja, pa da ne bo kdo govoru spet o najdenih, vse ima papirje :) .

Lp, Hrenowsky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No dolg ze ni nc novga v tej temi. No sedaj sem najdu resitev ki sicer se vedno ostaja 50ccm (vsaj zaenkrat), na nrg-ja sem montiral masino od runnerja (no ne se cist) in s tem resil vsaj problem zadnje zavore.

Aja, predelava na 180ccm pa naslednjo sezono :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teb bo motor razpadu :blink: Ni ti ogrodje narjen za 180 kubov. To bo sam narazen padl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo narazen padlo, če bo ojačal okvir. Saj Runner ima isti okvir 50ccm in 180ccm edino sprednje vilce ima drugačne. Res da je malo manj sigurno samo pretiravat pa spet nerabiš :BUA: .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pretiravat, kje si vidu da se da 180 mašina na okvir od 50-ke :blink: Če boš že to delu ga lepo najprej ojači .) Edini k mu je to uspel da ga jst poznam je na RS 50 montiru mašino od derbija 160 ccm, pol se mu je pa vse kvarl in je nazadne sam še prodau .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pretiravat, kje si vidu da se da 180 mašina na okvir od 50-ke :blink: Če boš že to delu ga lepo najprej ojači .) Edini k mu je to uspel da ga jst poznam je na RS 50 montiru mašino od derbija 160 ccm, pol se mu je pa vse kvarl in je nazadne sam še prodau .)

Nič ne bo narazen padlo, ČE BO OJAČALl OKVIR....

Lp

Vse je mogoče :) , sem pa napisal da mora ojačat okvir, ker Runner ima tudi eno štanko prek med nogami, kot ojačitev.

Popravljeno . Popravil SiMoN`
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!