Skoči na vsebino

Človekova sreča...


kekec III

Priporočene objave

Samo zavistneži in svetohlinci trdijo,da denar človeka pokvari in mu prinaša nesrečo.Tisto kar človeka pokvari in mu prinaša nesrečo ni denar,pač pa pomankanje denarja.Če je res,da denar sam po sebi še ne zagotavlja sreče,pa je pomankanje denarja zagotovo nesreča.Nesreča zato,ker je materialna beda vzrok za duhovno revščino.

Pred denarjem padajo na kolena talent,ponos,ljubezen in pogum.Lov za denarjem nam krade naš skop odmerjeni zemeljski čas,ki bi ga sicer lahko koristneje izrabili za občudovanje sončnih zahodov ( na Santoriniju),sprehode v naravi,zapeljevanje žensk,posedanje po gostilnah in druge užitke...

Moja ljubezen do denarja je platonična,je pesniško hrepenenje po daljnem in nedosegljivem ,po zlatih zvezdah in srebrnem mesecu...

Ta ljubezen je nesrečna in neuslišana,kot se spodobi za vse velike ljubezni.

Zato skupaj z Endre Adyjem terjam:

...račun,denar,za življenje,za cilje,za domovino,za ženske,za Boga in za misel in za ljubezen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečo se da kupiti za 15.000 SIT... Emmm... čaki... :hmm: Ups, napaćna tema... :blush: :D :lol1: :yea2: :whistle: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečo se da kupiti za 15.000 SIT... Emmm... čaki...  :hmm:  Ups, napaćna tema...  :blush:  :D  :lol1:  :yea2:  :whistle:  O:-)

....skupo je brate, skupo.....

vem,kje je ceneje.......samo malo dlje je....ampak za nas motoriste ni problema.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem,kje je ceneje.......samo malo dlje je.... :whistle:

Zin že, preden jaz vse v Žauc znosm... :whistle:

Pa da ne bom čist OFFTOPIC.

Sreča ma bolj malo veze z okoljem (torej tudi denarjem) in je predvsem stvar telesne kemije (ki pa se jo lahko spreminja tudi z vnosom bolj ali manj legalnih substanc). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zin že, preden jaz vse v Žauc znosm...

A je kakšna fletna sreča v Žaucu?! :D Aja, ups... spet napaćna tema... :lol1: :topic:

Sreča je: TO! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sreča? :hmm:

Včeraj sem končno doumela.

Sreča je Pravi Človek v pravem trenutku. Kako nenavadno, sto in sto ljudi vsak dan srečuješ, s stotimi ljudmi se pogovarjaš, jim lahko poveš, kako ti je, za nekatere si celo prepričan, da jih res skrbi zate, ko si postavljen pred življenjske preizkušnje.... Ampak ostajaš sam.

In potem si včeraj poklical Ti. Ne vem, kolikokrat v življenju sva se srečala. Morda trikrat, petkrat. Po telefonu nekajkrat slišala. Ne vem. Nikoli nisi spadal v krog "prijateljev", bolj dobrih znancev . In ravno včeraj, ravno včeraj je zazvonil telefon. Nisi imel pojma, kaj se (mi) dogaja. Slišal si moj glas. Hotela sem skriti bolečino, pa mi ni uspelo. Hotela sem govoriti o vremenu, pa o motorjih, pa o.......

In si rekel naj ne blefiram. Da čuti, da je hudo. In ne glede na to, da si bil utrujen od službe, svojih skrbi, od svojega lajfa, si vztrajal, da prideš. Me samo pogledat. In sem rekla ne, predaleč je, da bo že.... da res ni tako hudo....

Še nikoli nisi bil tukaj. Pa si hitro našel. Rekordno hitro, glede na število kilometrov.

In ura in pol pogovora, liter fruca in Tvoje tople prijateljske oči...

Ko si odšel, si me pobožal čez obraz in mi rekel, naj lepo spim.

Po petih dnevih sem spala mirno.

To, to je sreča.

Hvala Ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zin že, preden jaz vse v Žauc znosm... :whistle:

Pa da ne bom čist OFFTOPIC.

Sreča ma bolj malo veze z okoljem (torej tudi denarjem) in je predvsem stvar telesne kemije (ki pa se jo lahko spreminja tudi z vnosom bolj ali manj legalnih substanc).  :D

Ampak za te substance pa vendarle rabiš denar :hmm:

Mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak za te substance pa vendarle rabiš denar  :hmm: Mar ne? 

Jap... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja sreča je, če vsako leto zadaneš sedmico in to napišeš na dohodnino (list) in oddaš na davčni urad. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opran avto. :)

Nov telefon. :)

Ohrovt. :)

Mrzla pitna voda. :)

Nova tehtnica. :)

Lončnica v spalnici. :)

Cvetoče vrtnice pred hišo. :)

Tamala s klobučkom. :)

Kolo. :)

Kolo. :)

Kolo. :)

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...človek je lahko srečen, če zna biti srečen ob sreči drugih...

u... whatthef*** sem pa to napisala... važno, da jaz štekam... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je ze glih tema o sreci in denarju!

Ce se sekirate in bi bili vsaj malo bolj srecni ce bi se sekiral nekdo drug namesto vas ter vam ni skoda 5 tisocakov na leto, potem sem pravi naslov jaz, namrec za simbolicnih 5 tisocakov na leto, ce vzamete za dve leti dobite 10%popust, se bom sekiral jaz namesto vas. :kva2:

PM za moj TRR in skrbi, za katere se moram sekirat! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!