Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Zdaj ne vem kako imate lahko eni porabo 3,5 pa 4 litre na motorjih s 75kw

SV650S 03 okrog 5,4l, če je pa precej vožnje po avtocesti pri hitrosti 170+ pa ni noben problem dosežt 6,5l, sploh zdaj pozimi. Je pa res, da imam montiran superbike kit pa varioscreen in zadaj 52l kovček, kar verjetno nekoliko doprinese k zvečanju poarabe bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ne vem kako imate lahko eni porabo 3,5 pa 4 litre na motorjih s 75kw

ne se sekirat... povprečna poraba je za marsikoga minimalna, ki jo je kadarkoli dosegel, pa čeprav takrat, ko ulavfavow motor...

še enkat: moj pokur 4.8L/100 (enkat pa nkol več), 12L+/100 večkat..., povprečno okrog 7 z dvema gor... futura z dvema gor kur več k AR 166 2.4 JTD... iz lastnih izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa res ne vem kako se vi vozite, meni ni še nikoli nobeden motor pil pod 9 litrov pri zelo umirjeni vožnji!

Na CBR 900 enkrat pod deset!

Na pisti pa nikoli pod 15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ne vem kako imate lahko eni porabo 3,5 pa 4 litre na motorjih s 75kw

To je skor nemogoce, razen ce motor vozis pod res nizkimi obrati.

@Miha: ti vozis bolj 900 ali 1000 ccm, zato verjetno taka poraba. Na 600 bi blo malo manj.

@Krava: zx-6r z akrapovicem in kitom v fergazerjih (tastari seveda) nisem sparal z obrati in je blo skoz 180km z 15 litri.

Blokada pogosto. To je okol 8,3 litrov na 100, prej sem se "zapisal" 7. Motor je mel 170kg. Blokada na 14000.

Zxr750r (zx-7r swap) pa konstantno 120km z 15 litri, to je poraba 12,5 litrov!!! Tud komplet akrapovic. So bli tud fergazerji isto membranski kot na 600. Motor pa 205kg, ni cudno da ga je blo treba matrat. Blokada na 13000, pa je od 12 naprej bolj jokal kot vlekel.

Vfr400 je pa druga pesem, tega je najvecji uzitek vrtet, do 15000 nobenga problema. Ima pa navor tud dober. 10 litrov na 100

ce ga tisis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je skor nemogoce, razen ce motor vozis pod res nizkimi obrati.

@Miha: ti vozis bolj 900 ali 1000 ccm, zato verjetno taka poraba. Na 600 bi blo malo manj.

@Krava: zx-6r z akrapovicem in kitom v fergazerjih (tastari seveda) nisem sparal z obrati in je blo skoz 180km z 15 litri.

Blokada pogosto. To je okol 8,3 litrov na 100, prej sem se "zapisal" 7. Motor je mel 170kg. Blokada na 14000.

Zxr750r (zx-7r swap) pa konstantno 120km z 15 litri, to je poraba 12,5 litrov!!! Tud komplet akrapovic. So bli tud fergazerji isto membranski kot na 600. Motor pa 205kg, ni cudno da ga je blo treba matrat. Blokada na 13000, pa je od 12 naprej bolj jokal kot vlekel.

Vfr400 je pa druga pesem, tega je najvecji uzitek vrtet, do 15000 nobenga problema. Ima pa navor tud dober. 10 litrov na 100

ce ga tisis.

Sm imel tudi dve CBR 600RR pa ni bla nič manjša!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa ER-6f pil konstantno med 3,8 in 4,2 pa se ni blo potrebno za to preveč matrat... pa lahko to marsikdo potrdi, saj smo se večkrat vozili skupaj in se nisem čudil samo jaz ampak tudi kolegi... poraba je bla vedno za dober liter manjša od ostalih šestotakov ter tudi od manjšega ER-5... zanimivo je pa drugo dejstvo, da je ob isti vožnji pokuril GS 1200 tudi okrog 4,8 in glomazen LT tudi okrog 5; F-650 dakar pa je kuril še za 1 dcl manj od mojega Kaweka, tako da vsa čast BMW-ju kar se porabe tiče... drugače mi je to ugly bike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Men je pa ER-6f pil konstantno med 3,8 in 4,2 pa se ni blo potrebno za to preveč matrat... pa lahko to marsikdo potrdi, saj smo se večkrat vozili skupaj in se nisem čudil samo jaz ampak tudi kolegi... poraba je bla vedno za dober liter manjša od ostalih šestotakov ter tudi od manjšega ER-5... zanimivo je pa drugo dejstvo, da je ob isti vožnji pokuril GS 1200 tudi okrog 4,8 in glomazen LT tudi okrog 5; F-650 dakar pa je kuril še za 1 dcl manj od mojega Kaweka, tako da vsa čast BMW-ju kar se porabe tiče... drugače mi je to ugly bike!

ej, ferek, je že kaj znano kdaj bo nasledno leto žegnanje pri paki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, ferek, je že kaj znano kdaj bo nasledno leto žegnanje pri paki?

Zakaj? A ima moped nižjo porabo, če ti ga požegnajo pri Paki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Zakaj? A ima moped nižjo porabo, če ti ga požegnajo pri Paki?

nope, zato sprašujem ker je od tam, pa je možno da ma inside-informacije. Drugače sem pa s porabo kar zadovoln.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

(zakaj za vraga ne morem editat starega posta?)

Je že kdo primerjal tako da je enkrat tankal 95 oktanov drugič pa 100? In potem še po možnosti izračunal kaj je bolj učinkovito glede na stroške... al te pride ceneje tankat cenejših 95 oktanov pa hitreje tankaš al pa dražje 100 oktane pa pozneje tankaš?

sem prav radovedn kaj bi takšna primerjava pokazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Kolko kej kuri cbr 900 do letnika "99 ob dinamicni voznji??

To je informacija iz druge roke: en tip s katerim sem se menu mi je, ko sem ga vpraševal za nasvete gleda nakupa fireblada, zatrdil da tudi ob špananju ga še ni spravu prek 6 litrov. Ma pa Sc33, letnik 97, kupu pa ga je z 8000km na cajgerju. Ne vem sicer kolko je ta informacija verodostojna, samo glede na svoje lastne izkušnje s hondami bi kar verjel v nizko porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je informacija iz druge roke: en tip s katerim sem se menu mi je, ko sem ga vpraševal za nasvete gleda nakupa fireblada, zatrdil da tudi ob špananju ga še ni spravu prek 6 litrov. Ma pa Sc33, letnik 97, kupu pa ga je z 8000km na cajgerju. Ne vem sicer kolko je ta informacija verodostojna, samo glede na svoje lastne izkušnje s hondami bi kar verjel v nizko porabo.

Ob špananju ni prišel čez 6 litrov?? Potem ob šparanju porabi okoli 4 litre? Ja seveda...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Ob špananju ni prišel čez 6 litrov?? Potem ob šparanju porabi okoli 4 litre? Ja seveda...:whistle:

Kot sem reku, za verodostojnost informacije ne morem garantirat, pač posredujem to kar mi je bilo rečeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ampla do ampla, no problem 10 litrov(puni hamer, pač taki moped je, ko je to fajn počet!!!)

na dugo turo okoli 6l-7l- sam na mopedu

z sopotnico, kljub večji teži, nikoli nad 5,8l (sopotnica ima špecijalne bio regulatore proti pospeševanju, ki jih redno tiši meni med rebra...(eco kremple)sam enkrat sem se spozabil pa nikoli več!!!!:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ampla do ampla, no problem 10 litrov(puni hamer, pač taki moped je, ko je to fajn počet!!!)

na dugo turo okoli 6l-7l- sam na mopedu

z sopotnico, kljub večji teži, nikoli nad 5,8l (sopotnica ima špecijalne bio regulatore proti pospeševanju, ki jih redno tiši meni med rebra...(eco kremple)sam enkrat sem se spozabil pa nikoli več!!!!:blink:

Tale cena za V-maxa je pa res HUDA!!!! :whistle:

Ko sem pred 4-rimi leti mojega V-maxsa prodajal so mi ga ocenili na samo 5K Dm to je 2500€ z vso originalno dodatno opremo!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem reku, za verodostojnost informacije ne morem garantirat, pač posredujem to kar mi je bilo rečeno.

Žegnanje v Šmartnem bo zadnjo nedeljo v marcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je informacija iz druge roke: en tip s katerim sem se menu mi je, ko sem ga vpraševal za nasvete gleda nakupa fireblada, zatrdil da tudi ob špananju ga še ni spravu prek 6 litrov. Ma pa Sc33, letnik 97, kupu pa ga je z 8000km na cajgerju. Ne vem sicer kolko je ta informacija verodostojna, samo glede na svoje lastne izkušnje s hondami bi kar verjel v nizko porabo.

Ta motor ni vrtljiva masina, ne rabis tisat, da se hitro peljes. V tem je catch.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale cena za V-maxa je pa res HUDA!!!! :whistle:

Ko sem pred 4-rimi leti mojega V-maxsa prodajal so mi ga ocenili na samo 5K Dm to je 2500€ z vso originalno dodatno opremo!!! :whistle:

[/quote

In ti si ga seveda prodal za 2500€potem pa si kupil BMX-a???(BMW)

in skupaj sta srečno živela do konca svojih dni....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si ga seveda prodal za 2500€potem pa si kupil BMX-a???(BMW)

in skupaj sta srečno živela do konca svojih dni....:P

Ne BMX-sa tega sem že imel :whistle: ,za kupil sem 4 zimske na platiščih + tepihe pri Malgaju Tržaška c. za nov avto pred 2-mi tedni!! :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem imel BMW 850 RT, povprečje 5,2 l. Velja za letos, skupaj 14.800 km mešane vožnje.

Sedaj 1200 GS letos ca. 1000 km, povprečje 5,7 l.

LP / Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Yamaha ybr 125 letnik 2005 (še ima uplinjače) pokuri 2.5l. Verjetno bi mi ga uspelo še na manj spravit ampak potem bi že oviral promet :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo pila kar tam okrog 5 litrov. Mešana vožnja, 1/3 v dvoje.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!