Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

SV 650S, 2003 (topcase, superbike kit, varioscreen), dinamična vožnja, nič ga ne šparam, poraba nekje 5.5l, če je pa divjanje po avtocesti pa nekje 6l :blush:

Ga je pa zdaj nekaj pičilo in sem pokuril že 3 tanke s porabo 4,75l :trance_27_notworthy: :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha r1, letnik 2004. poraba nekaj pod 6 litrov. zadnje je bilo 5.7, kljub temu, da je bila vožnja s tem keslom bencina precej dinamična. whistle.gif

edit:

tankam super 100.

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzi 20 kw ... 3,7 l plus-minus štamprle....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha FZ6-s Fazer l.'06, poraba 4,5-5,2 l/100km (odvisno od vožnje).

meni je lani malo več popila, kolko sem 1x pogledal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko bi pa naj bila porava Honde varadero xl1000

letnik 2004

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm zadovoljen s "Hornetkino 900" porabo in sicer 300km = 17l, cca. 5.5l/100km, vedno v dvoje z veliko prtljage.

Enako pije tudi moja Panda 1.2 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko bi pa naj bila porava Honde varadero xl1000

letnik 2004

Hvala za odgovore

Kolega je enkrat imel ta motor....,zmeraj je pravil,da mu ful pije 8+in da kajhitro prideš na 10 litrčkov...,samo ne vem ali se je zezal ali je resno mislil...,skratka je kar požrešen motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moja pije toliko in nič več. Vedno preračunavam porabo :closedeyes:

potem že ne uživaš v vožnji, če vedno to preračunavaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stuhec, saj ne preračunavam med vožnjo :) preračunam potem, ko se ustavim na črpalki... tako iz čistega firbca. Je priporočljivo, saj če ti motor pije veliko več kot bi moral že pomeni, da nekaj ni v redu. Kar se pa same vožnje tiče pa vozim kakor mi zapaše, največkrat pa kar po pameti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 6l, če ga pa na AC stisnem pa gre tudi preko 8l/100 km .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha XJR 1300 (2008)

Bolj huda dinamična drajsanja 6,6; vsakdanji touring 6,3; potovanje po Balkanu v dvoje s tremi krepko naloženimi kufri 5,9; nedeljski izlet v dvoje, v družbi "čoperistov" (limited na max :surrender:100 km/h) 5,4;

Tudi sam vedno preračunam... je le dobra informacija o "zdravju stroja" (in šoferja):rolleyes::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki Z1000 model 2010 6L/100km. Tank je 15l, vendar vedno tankam okoli 13l. Naredim pa malo čez 200 km. Vožnja bol turistiko. Če bi ga gonil, bi vrjetno kr eksal. V primerjavi z Z750, ki sem ga imel prej je treba z Z1000 kr bolj pogosto obiskovati BS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa same vožnje tiče pa vozim kakor mi zapaše, največkrat pa kar po pameti.

NE PO PAMETI.

PO CESTI DRAGI KOLEGA , PO CESTI :OK::kva2: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men moppy kuri 5.6 / 5.7, povprecno. Mestne 6.5 minimalno. Na tiste svete case, ko je gas malce bolj privit, pa takoj 8+

Me pa resno zanima, kako vam lahko litrski cestaki pijejo 6l? Ali manj? Kar imam kolegov in znancev z 600cc strojnicam, nobenemu ne pije pod 7l?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Men moppy kuri 5.6 / 5.7, povprecno. Mestne 6.5 minimalno. Na tiste svete case, ko je gas malce bolj privit, pa takoj 8+

Me pa resno zanima, kako vam lahko litrski cestaki pijejo 6l? Ali manj? Kar imam kolegov in znancev z 600cc strojnicam, nobenemu ne pije pod 7l?

2003 GSX-R 750, konstantno držim pri 4.8 litrov. Ni problema imet manj kot 5, kdaj pa kdaj malo bolj športno pospešim do omejitve, ker pa imam umirjen stil vožnje, pa nikoli preko 140 (in še to samo na AC na regionalkah po omejitvah) je poraba nizka. Moj cilj je doseči še manjšo porabo, samo do zdaj mi to še ni uspelo - mogoče je to dejanski spodnji limit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2003 GSX-R 750, konstantno držim pri 4.8 litrov. Ni problema imet manj kot 5, kdaj pa kdaj malo bolj športno pospešim do omejitve, ker pa imam umirjen stil vožnje, pa nikoli preko 140 (in še to samo na AC na regionalkah po omejitvah) je poraba nizka. Moj cilj je doseči še manjšo porabo, samo do zdaj mi to še ni uspelo - mogoče je to dejanski spodnji limit.

S kolesom bo še manjša poraba, hitrosti pa tudi ne previsoke. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki GSX 1300 BK. Povprečna poraba 6l pri dinamični vožnji po regionalnih cestah. Za atocesto nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!