Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

  • 5 mesecev pozneje...

Gotovo je že kje (vendar iskalnik ni tako natančen) opisano koliko kaj kuri Te 250 v - kljub temu da ga ne tiščim skozi do konca je žejen ko hudir - 1ura vožnja pa je po kestlu - je pa brez lambde in odprt - se mi splača zamenjati kubaturo na 310 ali ne - namreč cel kit imam doma original zapakiran?

Najlepša hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

W800 4L/100km Jeba je 14L rezervoar. Enkrat skoraj ostal brez na nekem prelazu.

R45 4,5L/100km pipico dam na rezervo v Zadru, kar je cca 400km stran. Skrite rezerve vedno še v desnem prekatu :OK:

bivši K75 5L/100km 20L Velik ALU rezervoar in trapasta opozorilna lučka, ki je naganjala paniko že po 230kmjih.

bivši Kymcoo 125 Ta je bil pa pravi šparovček 3L/100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vfr400 7 do 8 litrov.

Zx-6r tam nekje 8 do 9, tud 10+

Zxr750 tankal 15 litrov, mel praznega po 130km vožnje, pod 10 litrov ni šlo (keihin fcr carbi)- isto hitra vožnja kot z prvima dvema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mirkajte pri porabi benzina ! ! :devil: Zadnjič,ko sem tankal sem slučajno rabil še dodatno benzin za kosilnico in neboste verjeli na Petrolu Ljubljanska cesta v Nm sem natočil v 2 litersko kantico od olja Motul, ki je s strani lepo markirana in v njo nespraviš več kot 2 litra(do vrha) točno po njihhovem števcu natočil 2,35 ??? očitno nam kradeljo 10-15%. Zato v Nm vsi pravijo,če tankajo na Istra-Benzu je poraba manjša za 10% očitno je razlika samo v natočeni količini saj se ve,da v Kopru vsi prodajalci točijo iz iztih cistern ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW R1150GS, pri meni zaenkrat med 5,4 in 6,5 l/100km. Vedno dosti dinamično, z obema stranskima ALU kufroma in z babnico za zadnjem sedežu. Voženo na relacije. Višja cifra je bila res kar precej hitra vožnja in od tega polovica na avtocesti, 150km/h konstantno.

jst sem zadovoljen smile.gif

lp

ž

da dopolnim, takrat sem spraznil samo nekaj "keslov"...na koncu sezone se je povprečje ustalilo nekje na 5,3 l/100 km. Vožnja relacijska, dinamična, 95% v dvoje s kovčki,... Za moje pojme super rezultat, glede na kubaturo, obteženost in način vožnje :)

PS: overdrive 6. prestava ga kar dosti rešuje pri višjih hitrostih (hint: pri 150 km/h je na nekje 4.500 obratih)

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z1000sx, kljub preganjanju ne preseže 5,5. Z lepo umirjeno vožnjo pa okrog 5 oziroma malce manj. Po mojem fenomenalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenere XT660Z L 09:

-enduriranje 5 - 6 L

-varčna vožnja 4,5L

-ful gas po AC potovalno otovorjen in kufri: 9,5 L

Rad bi videl koga, ki bo podrl tole porabo, ker tole je bil na AC full gas od polnega tanka do rezerve.

Pa de ne bo kdo mislil, da je bilo tole norenje, ker Tenerejka glih nima nevem kakšne končne hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj na pisti požira okoli 15 litrov na 100 km

bi verjetno moj tudi ampak ga ne vozim tam:D bom sprobal drugo leto.drugace pa 9 pije pri kar dinamični vožnji.če bi skozi ga tero mislim da bi še več samo ceste pa predpisi ne dopuščajo:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM 900, nekaj turic po SLO, v glavnem mestna vožnja in po obvoznici (LJ), po 3500 km:

5,25 l/100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ful gas po AC potovalno otovorjen in kufri: 9,5 L

Rad bi videl koga, ki bo podrl tole porabo

ZZR 600 - od polnega tanka naredil 140 km, tankal 16 litrov - 11.4 l / 100 km - 2x vec kot moj avto.. :dry: res pa je slo za lokalno priganjanje, nekaj voznje ful gas v prvi in drugi, tretje se ze ni dalo zvrtet, ostalo med 3.5 in 7k rpm dinamika. Pa uplinjaci razstelani da kr glava pece. Je pa vse skupaj v testni fazi - pravkar sem ga kupil in ga pripravljam na sezono. Svecke so nove, in vceraj sem ga ze tolk usposobil da lepo tece po vseh cilindrih v vseh obratih, vakum senzorje in Vernier LabQuest ze imam, zdaj cakam se ColorTune, tako da v roku dveh tednov bo motor nastavljen tip top. Kaksna bo poraba potem, bom pa se javil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husqvarna Sm 610 2008 injection...ob normalni vožnji 5,5l/100km, ob malo manj normalni max 8l. Ima pa majhen rezervar (12,5l), tako da ko ga tankaš se ti zdi vredu, ko je treba malo plačat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninja 636: na cesti 8l, na dirkališču 10l.

ena taka, laična: a na dirkališču se meri poraba goriva zato, k se ne sme dolivat al je še kakšen drug vzrok; recimo razštelana mašina pa to.....

al pa ste eni sam take face, a ne de?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena taka, laična: a na dirkališču se meri poraba goriva zato, k se ne sme dolivat al je še kakšen drug vzrok; recimo razštelana mašina pa to.....

al pa ste eni sam take face, a ne de?

ena taka, laična: a na dirkališču se meri poraba goriva zato, k se ne sme dolivat al je še kakšen drug vzrok; recimo razštelana mašina pa to.....

al pa ste eni sam take face, a ne de?

Kwa pa se ti pametnga delaš? Pač sm zanč zračunu kolk približn mi pokuri.

Pa zakwa se nebi smel dolivat?

Razštelana mašina, aprilia pa to no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena taka, laična: a na dirkališču se meri poraba goriva zato, k se ne sme dolivat al je še kakšen drug vzrok; recimo razštelana mašina pa to.....

al pa ste eni sam take face, a ne de?

No, v našem klubu imamo kar nekaj dečkov, ki na Grobniku letijo pod 1.33.xxx. Vsak ki to pisto pozna zelo dobro ve, da so to že vrhunski časi, sploh za amaterje, ki se s tem ukvarjajo zgolj ljubiteljsko. In ja, tem "dirkačem" je pomemben podatek, koliko mu pije motor na dirkališču, ker potem dokaj natančno ve, koliko bencina si mora naliti za za dirko, ki bo dolga naprimer 8 krogov. Logično je, da mu je ta podatek potreben, da ne vozi zraven nepotrebnega balasta, teže, a se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v našem klubu imamo kar nekaj dečkov, ki na Grobniku letijo pod 1.33.xxx. Vsak ki to pisto pozna zelo dobro ve, da so to že vrhunski časi, sploh za amaterje, ki se s tem ukvarjajo zgolj ljubiteljsko. In ja, tem "dirkačem" je pomemben podatek, koliko mu pije motor na dirkališču, ker potem dokaj natančno ve, koliko bencina si mora naliti za za dirko, ki bo dolga naprimer 8 krogov. Logično je, da mu je ta podatek potreben, da ne vozi zraven nepotrebnega balasta, teže, a se ti ne zdi?

ne ga srat, a res? he, he, he......

in ti si razumu, de mene skrbi za hitre fante na grobniku? un zihr jokajo nad porabo goriva oz. (tak filing, sem dobu u tej temi v zadnjem času) se pohvaljo s porabo goriva na dirkališču v tej temi de čwovk dobi filing koko so hudi? in, glej ga hudiča, s porabo goriva večje od cestne uporabe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ga srat, a res? he, he, he......

in ti si razumu, de mene skrbi za hitre fante na grobniku? un zihr jokajo nad porabo goriva oz. (tak filing, sem dobu u tej temi v zadnjem času) se pohvaljo s porabo goriva na dirkališču v tej temi de čwovk dobi filing koko so hudi? in, glej ga hudiča, s porabo goriva večje od cestne uporabe?

Aha, hahaha, sorry, očitno sem spregledal sarkazem v tvojem postu! Vzamem nazaj napisano! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala novi cestni zakonodaji, da je moja poraba padla z 8,5 na 7,8. Tud zadnja roadsmart se nenormalno dobro drži, ima že ene 6000Km in še kar dobro zgleda.

s to silno varčno vožnjo sem privarčeval cca 80€ na sezono. Da jih li nebi nikoli več. . . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!