Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

čem je taka razlika?

fajn je če bi malo menjalnik uporabljal, ne pa da skoz tuli mašina, drugač ne moreš imeti tako visoke porabe :P

Am tamali štromar, dl 650, tekoča vožnja mal nad omejitvami 4.5 litra, kar v redu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gsxr 600 SRAD, letnik 97, ponavadi do rezerve naredim okoli 270 km, sem pa tudi že tankal po prevoženih 300 km, je pa takrat lučka že stalno svetila. Tank mislim da drži 17 l, glede nato, da ima še vplinjače se mi poraba ne zdi pretirana. Z vbrizgom žre baje še kakega pol litra manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu mast, ko tukaj berem kako malo vam zdeve kurijo :hmm: ,pa saj meni glede na moč motorja kuri še precej več kot tank ,ne bom napisal bo še koga kap :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawasaki er5 1998 letnik.Povprečje 6-7 vožnja je pa :D malo bol na hard da mašina tul da imam enmalo filing da vozim motor.malo heca.

z polnim keslom 15l sem naredil 285 km do rezerve.Sm to je bila res lepa vožnja.Drugače pa tankal za 10 evrov v Šempetru in šel na Marijo Reko dvakrat gor in dol in sem bil spet na rezervi :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene še zmer zanima, a se komu pozna razlika če je na motorju sam ali v dvoje? v objestnih časih nizkih kazni in prvega motorja sem mel solo porabo skoraj enkat višjo kot v dvoje, z leti je objestnost minila, in zdej se mi zdi de je to mal drugače? a je kdo meril to razliko?

triumph bonneville 2009 ... minimalna 4,97v dvoje ... v dvoje normalna med 5,05 in 5,2 ... solo nikoli pod 5,24 in odkar sem ga prepucal tudi nikoli čez 5,65 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18,5L poln rezervoar, prevoženih 430km, za en plunk not ostane, vožnja do nekje dobrih 130kmh mešane vožnje 70%mestna,30% relacija), fergazer, xf650 Suzuki Freewind... Se mi zdi kar šparovček :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem za hec natančno izmeril porabo. Tankal sem 15,5 l po prevoženih 320 km, kar znese okoli 4,8. Vozil sem se večinoma samo v službo. Glede na to, da tank drži 17l bi bilo možno naredit okoli 350 km. Za star Suzuki gsxr 600 L.97 se mi zdi kar uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men kuri tak ,da mi ga Dr.Jakob sproti dostavlja na poti :yes: . današnja poraba približno 7 litrov na 100km.

Jamaha thundercat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sem naredu servis (20 000 km) in izmeril porabo. Iz 6l/100km je padla na 5l/100km :OK:

kakšen servis? olje in filter ? al kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen servis? olje in filter ? al kaj drugega?

olje ,filter, čiščenje k&n filtra in svečke. Pa lamda sondo sem mel losano.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali ima kateri kakšen uporaben link , kjer so navedene porabe za posamezen motor.

Konkratno me zanima kje bi lahko razbral porabo za tiger 800 xc in tiger 1050 se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kateri kakšen uporaben link , kjer so navedene porabe za posamezen motor.

Konkratno me zanima kje bi lahko razbral porabo za tiger 800 xc in tiger 1050 se.

tiger 800 cca 5,6 litra..se pravi da je xc tam nekje (pod 6 litrov bi rekel)..

explorer 1200 pod 6 litrov..

tiger 1050 pa...hmm..ne bi vedel..bi rekel da se ga da dovolj dinamično peljat tudi s porabo pod 6 litrov, glede na to da speed porabi ob normalno dinamični vožnji manj kot 6

seveda pa se da porabo vedno dvignt za kak liter ali pa tudi 2

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z 19l posodo naredim vedno 300km, notri ostane se 2-3 litra benza.

Pozdravljeni! Zakaj pa moj po nastavljanju karb. še vedno 8 pije. ni pošteno :-)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Zakaj pa moj po nastavljanju karb. še vedno 8 pije. ni pošteno :-)

Po moje je problem v desni roki,ki vrti ročico plina :D :D pa nič zato se ne splača popravljat :P te lahko mine veselje do vožnje. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je problem v desni roki,ki vrti ročico plina :D :D pa nič zato se ne splača popravljat :P te lahko mine veselje do vožnje. :yea1:

Zamenjaj motor ! z motorjem, ki ima elektronski vbrizg, samo tako se ti bo poraba zmanjšala tja na 5-6l pri enaki vožnji.

To sem sam ugotovil,ko sem presedlal leta 2006 iz Yamahe V-max na K-1200-R. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Zakaj pa moj po nastavljanju karb. še vedno 8 pije. ni pošteno :-)

.

Ugibam: ker se furaš samo ob obali gor in dol, nažigaš med semafori, se drajsaš po mestu od kafiča do kafiča in ga "ožemaš" v kake dobro znane domače ride...

iz izkušenj ti povem , da ga lahko s tako porabo žgeš tudi 160 konstantno po AC! Na dolgih furah, s tem mislim dnevno od tankanja do tankanja, pa če boš tudi občutno prehiter in predivji, poraba ne bo šla več kot na 6,5, za 7 se boš moral ža pa res fejst matrat, da ostaneš živ in na cesti.

Verjemi, preko 50000 km imam na tem motorju, sicer ajnšpric verzija, a razlike načeloma ni, že na pamet uganem kdaj bo poraba 5,5 ali manj in kdaj preko 6, pa v obeh primerih bom vozil živahno in krepko nad omejitvami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiger 800 cca 5,6 litra..se pravi da je xc tam nekje (pod 6 litrov bi rekel)..

explorer 1200 pod 6 litrov..

tiger 1050 pa...hmm..ne bi vedel..bi rekel da se ga da dovolj dinamično peljat tudi s porabo pod 6 litrov, glede na to da speed porabi ob normalno dinamični vožnji manj kot 6

seveda pa se da porabo vedno dvignt za kak liter ali pa tudi 2

Tiger 855 je pil solo 5,5 litra v dvoje s tremi kufri 6 litrov, merjeno na 140.000 kilometrov-olja ni bilo treba Nikdar dotočit in nikoli nič popravit! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!