Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Ob 1. 3. 2016 ob 13:58, maus pravi:

celoletna poraba ... vožnja po cesti ... potovanja ... malo razgibano

ZX10 R   povprečje   5,7 l/100 km

:eek: men tuk skuter pije...10 zdaj nič ko v garaži...prej pa veli,veliko več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Me je danes presenetila poraba. S sopotnico, tank torba, zadnji kovček, umirjena podeželska vožnja, 4.2L/100km. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

.

Ko pa enkrat pridemo do dolgih in lepih ovinkov, pa spet zmaga SX,,  ki je zato narejen, od aerodinamike, ciklistike itd je zato je pri velikih hitrostih od 140km/h dalje veliko boljši in bolj obvladljiv kot pa Z900.

.

 

Glede na porabo 4.8 na z900 sploh veš kako se obnaša nad 140

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, sesir pravi:

Glede na porabo 4.8 na z900 sploh veš kako se obnaša nad 140

vprašaj @rumenicestaka, on s hondo (160konjičev) jaz z Zjčkom, in oba na Mitaskah od Rače do Starigrada.

19554327_1446504488752432_3379953326543169623_n.jpg.16e91a60e58ac21327ba07ace20b944b.jpg

vprašaj @Mladencha, on na SXu jaz mimo z Zjčkom. Če se ne motim spet oba na Mitaskah :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

vprašaj @rumenicestaka, on s hondo (160konjičev) jaz z Zjčkom, in oba na Mitaskah od Rače do Starigrada.

vprašaj @Mladencha, on na SXu jaz mimo z Zjčkom. Če se ne motim spet oba na Mitaskah :P

 

Mogoče Mitas izdeluje za vas,ki ste na njihovi plačilni listi pač drugo zmes...ali pa si divjak z porabo 4.8l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sesir pravi:

Mogoče Mitas izdeluje za vas,ki ste na njihovi plačilni listi pač drugo zmes...ali pa si divjak z porabo 4.8l

sicer ni več primerna debata, za stara jajca, samo od takrat ko si ti aktivno vozil in ko je KTM 990 še pil od 7-10 litrov, in R1 12 litrov so EU norme konkretno zbile porabo.

Lej primer 1301ccm superduke GT, v dvoje s kufri Ajdovščina-Starigrad, povprečna 90km/h s tem da po ravnini redko preko 150km/h, poraba 6,1

Z se tako vrti, da rabi malo.

18664570_1407622702640611_8472186830074134545_n.thumb.jpg.0ef6130c23449ff109a548deb722703a.jpg

pa še ena Mitaska samo zate :ras:

19554155_1446504458752435_9034933747264408290_n.jpg.b16a15ab6c4872d496a0b10950358ebc.jpg

Če bi pa rad nadaljeval debato, bom zadevo preselil v drugo temo.

aja, pa povprečje preberem iz računalnika po nekih 1000-2000km

Z900 ima 4,8-4,9

GT ima 5,7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

jap, žejna pa je ta zadeva....po pravic povedano edina stvar ki mi že od daleč smrdi.

objavljenih 8l/100, pa to je vrjetno pri precej nežni vožnji...

17,5l tank, domet pa 200km, kar berem. WTF :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Xebec pravi:

jap, žejna pa je ta zadeva....po pravic povedano edina stvar ki mi že od daleč smrdi.

:eek:

Ker realno napisal? Ne pa kot eni sanjajo,da dajo gasa mopi jim pa pije 5l in manj...

P.s

Moj skuter 50 popije kesl 5litrov v 80km...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sesir pravi:

Ker realno napisal? Ne pa kot eni sanjajo,da dajo gasa mopi jim pa pije 5l in manj...

...meni je MT10 realno žrla 9-10 litrov!

...in moj mopi realno žre 5,5 litrov (tudi manj) , če normalno vozim...... pa nikoli nisem prišel čez 6, 6,5 litrov (recimo). ....pa ima 185 kobilic pod sedežem.

pred 11 minutami, Xebec pravi:

jap, žejna pa je ta zadeva....po pravic povedano edina stvar ki mi že od daleč smrdi.

objavljenih 8l/100, pa to je vrjetno pri precej nežni vožnji...

17,5l tank, domet pa 200km, kar berem. WTF :eek:

...pa v 17,5 l tank ponavadi natočiš 14 litrov... in je to 150-180km!!!

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Ker realno napisal? Ne pa kot eni sanjajo,da dajo gasa mopi jim pa pije 5l in manj...

P.s

Moj skuter 50 popije kesl 5litrov v 80km...

cb1000R, ki jo tudi malo špegam, po specifikacijah pije 20% manj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

...in moj mopi realno žre 5,5 litrov (tudi manj) , če normalno vozim...... pa nikoli nisem prišel čez 6, 6,5 litrov (recimo). ....pa ima 185 kobilic pod sedežem.!!

Ker mopi imas?

pred 3 minutami, Xebec pravi:

cb1000R, ki jo tudi malo špegam, po specifikacijah pije 20% manj....

Honda je pac zenski mopi....hehe...se @karmen spregledala,da prevec zenstven mopi in nabavila kawl power

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplosno...vsi,ki so sanjali o nizki porabi...

Ko smo se skupaj peljali pa so cudezno mogli normalno tankat....verjetno jim spusco kesl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, sesir pravi:

Ker mopi imas?

Zuzuki....

....črn...   :P

...naredim 230-250 km (ko začne svetit lučka) .... tankam tam nekje do 14l .... za  slabega 20-taka....(18-19€).

 

Prej sem imel SV-1000 ... sem z enakim rezervoarjem prevozil cca 180 km. Sem bil več na pumpi, ko na cesti...     :P

 

 

 

...in ja....    

@DAMI34 ... zašli smo iz teme.....

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Zivnorc pravi:

@DAMI34 

... če daš malo bolj na langsam, ni takega efekta.

So mi pa tudi drugi potrdili, da je fejst požrešna...in ta ON-OFF efekt gasa...

 

lahko pa da je bilo kaj razštelano. ...  čisto mogoče ... ne vem, kako bi moralo biti.

moj ma ride by wire in ne čutim popolnoma nobene razlike, edino pri spremembi map je kul ker rabim malo manj obračat ročico pa potegne. Beri zjebano zapestje. (vsi ktm kar sem jih vozil so enaki) več onoff efekta ma z900.

Kar pa se tiče požrešnosti: s komerkoli se pogovarjam, pa d ima EURO4 agregat, je poraba močno padla. Skoraj na raven 600takov. Možno, ne bom rekel, da mt10 pije več, ampak računaj da nekdo vzame testnega....itak da ga bo navijal, mar ne :D

Drgač pa zgoraj je en video primerjave GT vs MT10.

pred 33 minutami, sesir pravi:

Ker realno napisal? Ne pa kot eni sanjajo,da dajo gasa mopi jim pa pije 5l in manj...

P.s

Moj skuter 50 popije kesl 5litrov v 80km...

ne klobasaj, sem večkrat objavil povprečje GTja, od drajsanja po jadranki do potovanj. Od 5,4 najmanj do 6,0 največ (ampak res nažiganje v dvoje 3-4 skozi in to po hladnem vremenu) povprečje trenutno zadnjih 5000km je 5,8.

Da ne govorim o Z900. Ne gre čez 5 litrov pa da ga ubijam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

moj ma ride by wire in ne čutim popolnoma nobene razlike, edino pri spremembi map je kul ker rabim malo manj obračat ročico pa potegne. Beri zjebano zapestje. (vsi ktm kar sem jih vozil so enaki) več onoff efekta ma z900.

Kar pa se tiče požrešnosti: s komerkoli se pogovarjam, pa d ima EURO4 agregat, je poraba močno padla. Skoraj na raven 600takov. Možno, ne bom rekel, da mt10 pije več, ampak računaj da nekdo vzame testnega....itak da ga bo navijal, mar ne :D

Drgač pa zgoraj je en video primerjave GT vs MT10.

...itak, če vzameš testno mašinko, da jo ne boš šparal..... ampak, jebenti, moj niti na pisti ne pije tako hitro, kot tale na cesti...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Xebec pravi:

cb1000R, ki jo tudi malo špegam, po specifikacijah pije 20% manj....

bmw s1000r?

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...itak, če vzameš testno mašinko, da jo ne boš šparal..... ampak, jebenti, moj niti na pisti ne pije tako hitro, kot tale na cesti...   :P

 

o pitju res ne morem govoriti, povedal sem nekaj nasplošno. Če je taka poraba je tumač in tudi mene odvrne od nakupa. Sicer mi pa že vizuelno ni ravno nekaj. Vem pa da je agregat majka in ravno tako vzmetenje ter elektronika.

 

@Xebecškoda k nisi zadnjič rekel, bi ti dal Z900 testirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

bmw s1000r?

eh sem že gledal...malo zlatarske cene dobim ko nafukam ene par stvari gor, ki jih ma yamaha že v štartu.

pa 600€ za classic BMW paint job (bela, modre in rdeče črte)? mislm resno no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, DAMI34 said:

Da ne govorim o Z900. Ne gre čez 5 litrov pa da ga ubijam :P

Jaz pa recimo svojo MT-09 težko spravim pod 5. Povprečje po skor 10k km mam 5.3 (beležim z appom vsako tankanje že od samega nakupa naprej). Zgleda so Yamahe bolj žejne. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rubuz pravi:

Jaz pa recimo svojo MT-09 težko spravim pod 5. Povprečje po skor 10k km mam 5.3 (beležim z appom vsako tankanje že od samega nakupa naprej). Zgleda so Yamahe bolj žejne. :D 

Lastniki bolj proti realnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečno porabo poglejte na https://www.spritmonitor.de , če vam je to bistven podatek.

GSX-R 1000 - 5,93 l/100 km

 1290 SD GT - 6,43 l/100 km 

Z900 - 5,52 l/100 km  ( @DAMI34  Očitno le nisi tako hudooo hiter, ker ne dosegaš niti povprečne porabe. Nažiganje, ubijanje...:hmm::P)

MT-09 -5,18 l/100 km

MT-10 - 7,41 l/100 km

Verjetno res ne gre samo za "razštelan" testni motor, ker je tudi najmanjša vpisana vrednost dokaj visoka - 6,46 l/100 km. Po mojih izkušnjah so ta zapisana povprečja dokaj realna in zna biti MT-10 res malo bolj žejna... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@XTR 

...bo kar držalo tole!

...moj GSX-R 1000 K9 popije od 5,5-6l/100 km .... (kadar sem z ženko še malo manj    :P ) 

... za 6l/100km je za gixxerja že kar precej dinamična vožnja (govorim za cesto)

 

 

...se ponavljam:

Sem govoril z dvemi lastniki MT-10 in sta oba pritrdila, da kuri tam okoli 7-8litrov....    :eek: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, XTR pravi:

Povprečno porabo poglejte na https://www.spritmonitor.de , če vam je to bistven podatek.

GSX-R 1000 - 5,93 l/100 km

 1290 SD GT - 6,43 l/100 km 

Z900 - 5,52 l/100 km  ( @DAMI34  Očitno le nisi tako hudooo hiter, ker ne dosegaš niti povprečne porabe. Nažiganje, ubijanje...:hmm::P)

MT-09 -5,18 l/100 km

MT-10 - 7,41 l/100 km

Verjetno res ne gre samo za "razštelan" testni motor, ker je tudi najmanjša vpisana vrednost dokaj visoka - 6,46 l/100 km. Po mojih izkušnjah so ta zapisana povprečja dokaj realna in zna biti MT-10 res malo bolj žejna... :huh: 

Sneci bi napisal, da treba znati vozit. Drugače pa, kratke fure, drajsanja po ovinkih, vožnja ko je hladno dvigne porabo tudi za 0,5 do 1 liter. Jaz sem povedal svoje podatke (prebrani so z onboard compjuterja) in ne vem zakaj bi lagal :D, pije kolikor pije, tankam vedno polnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, DAMI34 said:

Jaz sem povedal svoje podatke (prebrani so z onboard compjuterja) in ne vem zakaj bi lagal :D

Ni panike, ti verjamem. Tisto nažiganje in ubijanje pa le malo skalibriraj, ker si prenežen za tak opis. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, XTR pravi:

Ni panike, ti verjamem. Tisto nažiganje in ubijanje pa le malo skalibriraj, ker si prenežen za tak opis. :) 

tako je, popravljam izjavo, ni nažiganja, ker vozim lepo in po pravilih :P

Sicer smo pa mal skrenili s teme.

A je sploh kak lastnik tega Tamagučija z delovno oznako MT10?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!