Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Imam v planu nabavit 20 litrski tank,namest originalnega za pod zic!Sem tud jest debelo pogledal ko sem ga teral kot ti v 2-3 prestavi pa mi je lučka zasvetla sem mislil OK mam še rezervo 5 litrov!Nakar mi je po 2 km crknil,noben hudič pa mi ni povedal da imaš knof lepo skrit pod ročko!Mene je skor kap,ker sem sprva mislil da mi je požrl 15 litrov na120 kilometrov!Ja kwa sem htel kantica in na pumpo po oktane.Un šteker za rezervo sem našel pukom slučaja,fak sem preklinjal! :headbang: :slap:

Nevem kje boš dobil 20-lit. tank,prvič šlišim,saj ni placa tank je že zdaj komaj stlačen med gišteom,akumulatorjem in sedežem.Če boš imel kdaj kakšen problem me kar na Gsm pokliči in ti bom pomagal,če bi me za rezervo poklical bi ti tudi svetoval"pazi"pa VEDNO ko si vozil z rezervo in greš tankat,da prešaltaš nazaj knof-sicer NIMAŠ rezerve in ko porabiš 15 l je konec. Rezerve pa imaš,ko prešaltaš stikalo še ca 3 - 3-5 litra.Še nekaj te moram opomnit olje v motorju imej vedno raje malo proti Max-imumu sicer ti rado pri pospeševanju zagori lučka od olja ker ima V-max dva pokazatelja olja in sicer enkrat gori,ko je oljni pritisk prenizek(oljno stikalo) enkrat pa ko je nivo olja prenizek in če je nivo pod sredino ti pri vsakem hitrejšem speljevanju zagori lučka. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pogosto opažam, da motoristi ne vedo kaj pomeni POVPREČNA hitrost. To ne pomeni, da voziš običajno okrog 90 km/h, ampak si dejansko prevozil razdaljo 90 km v eni uri. S tako turistično vožnjo, kot jo omenja Brumer, okrog 90 km/h, je povprečna hitrost, če jo primerjam, ko smo se vozili skupaj z maksiskuteristi, okrog 50 km/h do res maksimalno 60 km/h.

Za 90km/h povprečno met ga morm jz žgat ko butl pa še to mi res redko uspe (sej ne da se vozim zato po cestah da bi dosegal rekorde) - je pa tako ja, da če se voziš do 100km/h potem je povprečna nekje MAX dobrih 60km/h. Če ga po ravninah žgeš 150 in po ovinkih kok se le da pa morda prebiješ 90!!!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem nekako pogruntal, da po podeželju je 65 povprečna že kar malo bolj živahna vožnja, za vsak nadaljni kilometer povprečne se je pa treba že malo potrudit. To seveda na večji razdalji, kakih 150km.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 90km/h povprečno met ga morm jz žgat ko butl pa še to mi res redko uspe (sej ne da se vozim zato po cestah da bi dosegal rekorde) - je pa tako ja, da če se voziš do 100km/h potem je povprečna nekje MAX dobrih 60km/h. Če ga po ravninah žgeš 150 in po ovinkih kok se le da pa morda prebiješ 90!!!

ajd

My point exactly :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kje boš dobil 20-lit. tank,prvič šlišim,saj ni placa tank je že zdaj komaj stlačen med gišteom,akumulatorjem in sedežem.Če boš imel kdaj kakšen problem me kar na Gsm pokliči in ti bom pomagal,če bi me za rezervo poklical bi ti tudi svetoval"pazi"pa VEDNO ko si vozil z rezervo in greš tankat,da prešaltaš nazaj knof-sicer NIMAŠ rezerve in ko porabiš 15 l je konec. Rezerve pa imaš,ko prešaltaš stikalo še ca 3 - 3-5 litra.Še nekaj te moram opomnit olje v motorju imej vedno raje malo proti Max-imumu sicer ti rado pri pospeševanju zagori lučka od olja ker ima V-max dva pokazatelja olja in sicer enkrat gori,ko je oljni pritisk prenizek(oljno stikalo) enkrat pa ko je nivo olja prenizek in če je nivo pod sredino ti pri vsakem hitrejšem speljevanju zagori lučka. :whistle:

Že kr nekaj cajta je 20 litrski tank v ponudbi,ves prostor pod zicom izkoristi,montiraš pa ga namesto starga.To z reguliranjem olja v mašini me pa res nervira še najbolj okence,najbolj pogrešam staro dobro šipko!Naslednji teden mi eden naših fantov it MS-ta prinese iz Avstrije knjigo o v-maxu(vzdrževanje,popravila.......)da bom vedel za kwa gre pri stvari.Te ziher kaj pokličem če ne drugač,da greva na pir!se čujemo KUK :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

HM 125 = 15 litrov in vec, ko ima slab dan. (recimo na Racelandu)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM 125 = 15 litrov in vec, ko ima slab dan. (recimo na Racelandu)

15 litrov????kako ti pa to uspe??? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 litrov????kako ti pa to uspe??? :unsure:

verjetno moped ni več v tovarniškem stanju :unsure: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kwak zx6r 2005 ----> 6,44L/100km

ja kva, pa sej ti nimaš blokade :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam okoli 8 litrov se suče po navadi, zadnji tank je bil celo 9.1. Malo dosti za 15,8 litrski tank :headbang:

Honda VTR1000f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 litrov????kako ti pa to uspe??? :unsure:

Poskus ti motarda s kros masino na pisti priganjat 1 uro :) (pa da ima vsaj nad 40 konjev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!