Skoči na vsebino

Istospolna partnerska skupnost


jose

Priporočene objave

Pupa a si tolk glupa al kaj? povej mi kako lahko dve lezbe pridelata otroka v spolnem odnosu in po kerui logiki bi potem lahko posvajal otroke? Zame to pač ni naravno ker ga v spolnem odnosu ne moreta zaplodit, torej tak par nima nobene pravice do posvojitve.

SF a si tolk glub al kaj? povej mi kako lahko par, ki ne more imeti otrok v spolnem odnosu in po kerui logiki bi potem lahko posvajal otroke? zame to pač ni naravno ker ga v spolnem odnosu ne moreta zaplodit, torej tak par nima nobene pravice posvojitve...

SF... vidiš razliko? Eno besedo sem spremenila, pa boš že pljuval, da to ni isto .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vendar eden "igra" očeta in eden mater in se v ničemur ne loči od ostale večine... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vendar eden "igra" očeta in eden mater in se v ničemur ne loči od ostale večine... .)

hmmmmm vsak se je rodil biti starš.... nima veze z moškim in žensko .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj mi pa gre na živce, da me prek medijev razni liberalci vsak dan bombardirajo s pravicami navadnih marginalcev kar homoseksualci so , namesto da bi se poglobil v probleme večine katera je gonilo družbenega razvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmmm vsak se je rodil biti starš.... nima veze z moškim in žensko  .)

Pol pa pofukaj prjatlco lezbo z enim plastičarjem pa da vidmo če bno kej zraslo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj mi pa gre na živce, da me prek medijev razni liberalci vsak dan bombardirajo s pravicami navadnih marginalcev kar homoseksualci so , namesto da bi se poglobil v probleme večine katera je gonilo družbenega razvoja.

in to je??

evo, še ena študija........... imaš celo vir od kje .) je v hrvaščini in upam, da vam branje ne bo delalo problemov!

Homoseksualnost je jedna od mogucih seksualnih orjentacija. Seksualna i emotivna privlacnost prema osobama istog pola.

Psiholozi, psihijatri i ostali strucnjaci iz oblasti mentalnog zdravlja se slazu da homoseksualnost nije bolest, mentalni poremecaj ili emocionalni problem. Mnoga objektivna naucna istrazivanja proteklih 35 godina pokazala su da homoseksualna orjentacija nije povezana sa emocionalnim i socijalnim problemima. Homoseksualnost se smatrala bolescu u proslosti zato sto su strucnjaci mentalnog zdravlja i drustvo su stvorili predrasudu posto je vecina studija ukljucivala samo lezbejke i gej muskarce ukljucene u terapiju. Kada su istrazivaci ispitali podatke o gej ljudima koji nisu bili pod terapijom, ideja da je homoseksualnost bolest ispostavila se kao neistinita.

Americka Psihijatrijska Asocijacija (American Psychiatric Association) potvrdila je vaznost ovog novog istrazivanja izbacujuci termin "homoseksualnost" iz zvanicnih prirucnika koji su objavljivali liste mentalnih i emotivnih poremecaja. 1975. godine je Americka Psiholoska Asocijacija (Amercan Psychological Association) objavila rezoluciju kojom podrzava ovu akciju. Obe asocijacije zalagale su se da svi strucnjaci za mentalno zdravlje pomognu da se razbije stigma mentalne bolesti koju neki ljudi i dalje povezuju sa homoseksualnom orjentacijom.

Homoseksualna orjentacija nije ogranicena ni na jedan odredjen tip osobe. Gej muskarci i lezbejke su svih godina, kulture, socijalnog okruzenja, rasa religija i nacionalnosti. Imaju razlicita zanimanja i zive u svim delovima sveta.

Zasto neki gej muskarci i lezbejke govore ljudima o svojoj seksualnoj orjentaciji?

Zato sto je podeliti taj aspekt sebe sa drugima vazno za njihovo dusevno zdravlje. Cinjenica da je, proces razvoja identiteta za lezbejke i gej muskarce, koji se obicno naziva "coming out", jako povezano sa psiholoskom regulativom - sto je pozitivniji identitet lezbejke ili gej muskraca, bolje je mentalno zdravlje i vece samopostovanje.

Da li lezbejke i gej muskarci mogu biti dobri roditelji?

Da. Studije koje su uporedjivale grupe dece podizane od strane homoseksualnih i heteroseksualnih roditelja nisu pronasle nikakve razlike u razvoju izmedju ove dve grupe dece u njihovoj inteligenciji, psiholoskoj i socijalnoj regulativi, popularnosti kod prijatelja, razvoju identiteta rodnih uloga ili razvoju seksualne orjentacije.

Zasto je vazno za drustvo da bude bolje obrazovano po pitanju homoseksualnosti?

Edukacija ljudi o seksualnoj orjentaciji i homoseksualnosti je znacajna u cilju smanjenja predrasuda koje vladaju prema ljudima homoseksualne orjentacije. Tacne informacije o homoseksualnosti su narocito vazne za mlade ljude koji se bore sa sopstvenim seksualnim identitetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kodeblue je zahteval članke in dokaze.. pa mu jih dajem... morda bo kak tudi v angleščini..... žal .)

pa kar ni prav, ne??

na tisti post pa ne znaš dogovoriti...kako tipično!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en članek... upam, da bo šlo v hrvaščini......

BEČ - Zagovornici "homoseksualnog gena", o kojemu se gorljivo raspravlja, dobili su novi argument na svojoj strani otkrićem austrijskih znanstvenika koje pokazuje da se seksualna orijentacija vinskih mušica može obrnuti promjenom jednog jedinog gena.

Kako prenosi znanstveni časopis Cell, promjenom "glavnog" seksualnog gena, koji postoji u dvije različite muške i ženske varijante, znanstvenici su uspjeli promijeniti i navike parenja kod vinskih mušica.

U nizu eksperimenata, znanstvenici su utvrdili da su ženske vinske mušice, nakon što im je seksualni gen promijenjen u muški, "zavodile" i "opsjedale" svoje ženske družice, kao što to rade muške vinske mušice.

"To nam govori da instinkivno ponašanje ovisi o genetskom programu", rekao je dr. Barry Dickson s Instituta molekularne biologije Austrijske akademije znanosti u Beču.

Unatoč otkriću, nije vjerojatno da će rasprava o "homoseksualnom genu" utihnuti. Ljudski mozak i ljudske želje i htijenja su nezamislivo složeniji od vinskih mušica, te su rituali parenja i vezivanja kod ljudi daleko sofisticiraniji.

Ako, međutim, i naknadne studije budu išle u prilog teoriji o genetski utemeljenoj homoseksualnosti, barem na nižoj razini životnih oblika, postavlja se pitanje što će ta spoznaja značiti za društvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene kot primerka normalnega človeka pač boli kurac za vaše pravice .)

čigave vaše? moje pravice so take, kot bi mogle biti..... niso pa od vseh enake .)

mi je žal, da več kot očitno ne bereš vsega, ker bi ti bilo jasno že veliko prej, da nisem homoseksualno nagjena..... kar pa še vedno ne pomeni, da mi ni vseeno za njih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kodeblue.. torej je treba vzeti vsem mamam samohranilkam otroka in vsem očetom samohranilcem? Ker ne morejo nuditi otroku tako mamo kot očeta?

zakaj smo že pri otrocih :hmm: aja.. vam tem zmanjkuje.. pa enostavno jim ne daste, da bi lahko normalno živeli, ne? Si raje roko odgriznete..... kar dajte si jo... mogoče se boste zavedali kako se počutijo invalidi, ki se borijo za svoje pravice, pa taki ignoratni, kot ste bili še sami par mesecev nazaj jim dol visi za pravice drugih, ker oni sami s polno ritjo serjejo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BEČ - Zagovornici "homoseksualnog gena", o kojemu se gorljivo raspravlja, dobili su novi argument na svojoj strani otkrićem austrijskih znanstvenika koje pokazuje da se seksualna orijentacija vinskih mušica može obrnuti promjenom jednog jedinog gena.

zakaj mislš da človeštvo sploh išče ta gen, zakaj se u bistvu mučijo ter zapravljajo čas in denar za raziskovanje stvari k je itak naravna in normalna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa mene čist boli kurac kaj si ti... Zard mene če se s 3 na dan dobiš me nč ne moti, me pa moti da bi zarad tega mel neke posebne pravice ker me to spominja na nadvrednost ameriških črncev. Jebe se men za homoseksualce. aja sm pogruntal da sploh nism samo primitivc ampak v tvojih očeh sigurno tudi plačan agent slovenske katoliške cerkve...

Pa uspešno plojenje ti želim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

..... kar pa še vedno ne pomeni, da mi ni vseeno za njih  .)

zakaj pa? al si tako dobro bitje da se ukvarjaš z vsakim "revežem"????

s čim so te navdušili?? nism vsega bral ampak mi ni jasno kakšne težave ima lahko buzy al lezba kot posameznik v družbi za razliko od "navadnega" državljana....???????????????????? :hmm:

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kodeblue.. torej je treba vzeti vsem mamam samohranilkam otroka in vsem očetom samohranilcem? Ker ne morejo nuditi otroku tako mamo kot očeta?

zakaj smo že pri otrocih  :hmm:  aja.. vam tem zmanjkuje.. pa enostavno jim ne daste, da bi lahko normalno živeli, ne? Si raje roko odgriznete..... kar dajte si jo... mogoče se boste zavedali kako se počutijo invalidi, ki se borijo za svoje pravice, pa taki ignoratni, kot ste bili še sami par mesecev nazaj jim dol visi za pravice drugih, ker oni sami s polno ritjo serjejo......

sploh ne ti si govorila o vlogah (starševstvu) moški ima vlogo očeta,ženska pa vlogo matere 2 očeta in dve mami pač ni normalno zamenjane vloge pa sploh ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BEČ - Zagovornici "homoseksualnog gena", o kojemu se gorljivo raspravlja, dobili su novi argument na svojoj strani otkrićem austrijskih znanstvenika koje pokazuje da se seksualna orijentacija vinskih mušica može obrnuti promjenom jednog jedinog gena.

zakaj mislš da človeštvo sploh išče ta gen, zakaj se u bistvu mučijo ter zapravljajo čas in denar za raziskovanje stvari k je itak naravna in normalna

zato, ker nekateri pač ne bodo verjeli kot na tak način...... tako kot so morali dokazati, da je Zemlja okrogla, kot so morali dokazati to in ono....... ne glede na to, ali je naravno ali nenaravno..... čudno, da ti to sprašuješ, ko v bistvu želiš imeti dokaze :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa mene čist boli kurac kaj si ti... Zard mene če se s 3 na dan  dobiš me nč ne moti, me pa moti da bi zarad tega mel neke posebne pravice ker me to spominja na nadvrednost ameriških črncev. Jebe se men za homoseksualce. aja sm pogruntal da sploh nism samo primitivc ampak v tvojih očeh sigurno tudi plačan agent slovenske katoliške cerkve...

Pa uspešno plojenje ti želim....

vidim da se sam visoko ceniš... jaz te nisem dodelila nikamor, sam si se označil.

Še enkrat in že 100x - iste pravice, kot jih imava midva, če hočeva seksat, se poročit in imeti otroke, čeprav tvoji plavalci ne delajo, ali jaz nimam ok jajčec - štekaš??

čeprav še enkrat: o otrocih ne bom razpravljala... govorim smo o pravicah, o katerih se govori....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

zakaj pa? al si tako dobro bitje da se ukvarjaš z vsakim "revežem"????

s čim so te navdušili?? nism vsega bral ampak mi ni jasno kakšne težave ima lahko  buzy al lezba kot posameznik v družbi za razliko od "navadnega" državljana....???????????????????? :hmm:

ti predlagam, da se informiraš glede tega, pa boš potem poročilo napisal, prav??

in kaj to tebe briga s kom se jaz ukvarjam in s kom ne?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebe se men za homoseksualce.

Glede na frekventnost tvojega pojavljanja v tej temi, dvomim. <_<

Blo bi lepo, če bi se vsi bolj brigal za svoje riti, namest, da se vtikujemo in posiljujemo v življenja & mišljenja drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ne ti si govorila o vlogah (starševstvu) moški ima vlogo očeta,ženska pa vlogo matere 2 očeta in dve mami pač ni normalno zamenjane vloge pa sploh ne

kaj pa mama, ko ima vlogo in očeta in mame in prav tako oče in očeta in mame ker so samohranilci??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na to, ali je naravno ali nenaravno..... čudno, da ti to sprašuješ, ko v bistvu želiš imeti dokaze  :hmm:  :hmm:  :hmm:

čaki mal... raziskuje se ponavadi anomalije... in ne vsakdanje navadne in NARAVNE stvari če bi bla zadeva povsem NARAVNA potlej pač raziskava ne bi bila potrebna ker je pač nikogar ne bi zanimala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!