Skoči na vsebino

Istospolna partnerska skupnost


jose

Priporočene objave

BTW nisem vedela, da tudi hlače povzročajo neenakopravnost ...  :blink:

Seveda jo povzročajo.

Ženska z dvignjeno kiklo definitivno laufa hitreje od moškega s spuščenimi hlačami. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obleči si kiklco, če si zagovornik enakopravnosti ... pa nogice si podepiliraj, pa nohte nalakiraj, pa frizurco na jajčkih si uredi, itd. itd. itd. itd. itd.  :devil:  :P

BTW nisem vedela, da tudi hlače povzročajo neenakopravnost ...  :blink:

Kako tega nisi vedela? Ko ženske še niso bile enakopravne niso nosile hlač.

Tam kjer še danes niso enakopravne, še zmerja nosjo kiklce. sicer ne kiklc ampak kikle.

kar se tiče mene pa kiklc, se počutim dosti enakopravnega, tko da ne rabim kiklce :D

Popravljeno . Popravil motomanijak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je z enakopravnostjo povezano je en  :SS ... nikoli in nikdar nihče ne more biti z nekom enakopraven, še najmanj ženska z moškim ali obratno moški z žensko ... in še cel drugih enakopravnosti bi lahko naštevala ... sploh ne vem kdo si je izmislil ta bedast termin ... lahko govorimo kvečjemu o spoštovanju, ne pa o enakopravnosti in o flancanju raznih kršitev enakopravnosti ...

:OK: :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je neenakopravno! jst grem na dopust šele čez 10 dni :BUA:

in tako kot ni enakopravnosti med spoloma tako tudi med pedri, lejzbikami in normalnospolniki ne more bit enakopravnosti. tokrat sem pa ja zagrebel pupo al ne? orkodijo anti ja sm trugo obrnu navzdol, da se ne skopa ven??? <_< :afro1: .)

sej se hecam. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako tega nisi vedela? Ko ženske še niso bile enakopravne niso nosile hlač.

Tam kjer še danes niso enakopravne, še zmerja nosjo kiklce. sicer ne kiklc ampak kikle.

kar se tiče mene pa kiklc, se počutim dosti enakopravnega, tko da ne rabim kiklce  :D

Ne štekaš ... :grrr ... tut prav, saj me malokdo :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa pol noste hlače? Jaz bi raj vidu da noste kiklce?  :devil:

Žal je nima....Vale namreč.....jo jaz hranim....in občasno paradiram z njo po glavnem mestu naše deželice!!!!!....

:hmm: :hmm: :hmm: Sem morda zaradi tega..... :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda jo povzročajo.

Ženska z dvignjeno kiklo definitivno laufa hitreje od moškega s spuščenimi hlačami.  <_<

Hudiča, spet maš prav ... tudi, če pogledamo iz drugega zornega kota => ženska s spuščeno kiklo prav tako definitivno laufa hitreje od moškega z dvinjenimi hlačami ... :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je nima....Vale namreč.....jo jaz hranim....in občasno paradiram z njo po glavnem mestu naše deželice!!!!!....

:hmm:  :hmm:  :hmm: Sem morda zaradi tega..... :eek:  :eek:

V NEDELJO PRIDEM PONJO, KER TOLE KAR TI ZGANJAŠ Z MOJO KIKLCO JE ŽE MALO TOO MUCH :angry2: :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...TOLE KAR TI ZGANJAŠ Z MOJO KIKLCO JE  ŽE MALO TOO MUCH...

Klimbroid je odkril bogat vir stranskega zaslužka. B)

(šušlja se, da si bo dal zvrtat luknjo v bok... :krneki: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da ima že eno pod pazduho, ker zmer ful čudno levo roko v luft drži ... :afro1:

daniklimbralezbikasatrisisamapress

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je z enakopravnostjo povezano je en  :SS ... nikoli in nikdar nihče ne more biti z nekom enakopraven, še najmanj ženska z moškim ali obratno moški z žensko ... in še cel drugih enakopravnosti bi lahko naštevala ... sploh ne vem kdo si je izmislil ta bedast termin ... lahko govorimo kvečjemu o spoštovanju, ne pa o enakopravnosti in o flancanju raznih kršitev enakopravnosti ...

Vale, upam da ločuješ med pojmoma enakost in enakopravnost. Prvi je seveda utopija, drugi pa predstavlja idejo, da naj bi bil človek s strani prava obravnavan enako (seveda, glede na vnaprej določene kategorije in predpise). Tudi to se v praksi ne dogaja, je pa vsekakor - vsaj teoretično - bolj uresničljivo kot enakost.

Si še vedno prepričan, da si imel v mislih enakopravnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da ima že eno pod pazduho, ker zmer ful čudno levo roko v luft drži ...  :afro1:

daniklimbralezbikasatrisisamapress

:eek: :eek: :eek: :eek:

Sej ne rečem,da mei ni interesantna ideja :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti si tista, k je tok mim lulala.....pol je pa Lidija za vse mene okrivila....... :angry2:

Jaz nisem hodla v ribez scat :grrr :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, upam da ločuješ med pojmoma enakost in enakopravnost. Prvi je seveda utopija, drugi pa predstavlja idejo, da naj bi bil človek s strani prava obravnavan enako (seveda, glede na vnaprej določene kategorije in predpise). Tudi to se v praksi ne dogaja, je pa vsekakor - vsaj teoretično - bolj uresničljivo kot enakost.

Si še vedno prepričan, da si imel v mislih enakopravnost?

Jep, se strinjam s tabo ... ampak govorila sem o "enakopravnosti", ki jo večina struj zganja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno geji in lezbijke sploh ne motijo; so pač drugače "usmerjeni". So pa prav tako ljudje, kot ostali, ki smo pač rojeni za mešane parčke :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grupni: :010

V veljavi zakon o istospolnih partnerjih

Ljubljana - Z današnjim dnem je stopil v veljavo zakon o registraciji istospolne partnerske skupnosti, ki določa ureditev postopka registracije, pogojev za njen vpis v register in pravnih posledic, ki nastanejo z registracijo te skupnosti v razmerju med partnerjema, ter ureditev prenehanja skupnosti.

Zakon se bo sicer začel uporabljati eno leto po uveljavitvi, tj. 23. julija 2006, saj mora minister za delo, družino in socialne zadeve pripraviti še vrsto podzakonskih predpisov, ki bodo istospolnim parom omogočali pravno regulacijo njihove skupnosti.

Pravice iz predloga zakona

Pravice, ki izhajajo iz predloga zakona, so pravica do preživljanja in do preživnine, pravica do pridobivanja premoženja in urejanja premoženjskih razmerij, pravica do stanovanjskega varstva, pravica do dedovanja skupnega premoženja in pravica do pridobivanja informacij o zdravstvenem stanju obolelega partnerja ter do obiskov v zdravstvenih ustanovah. Glede načina dedovanja med istospolnima partnerjema zakon denimo predvideva, da preživeli partner podeduje le del skupnega premoženja, posebno premoženje pa se deduje po splošnih predpisih o dedovanju.

Registracija skupnosti z ustnim in pisnim soglasjem

Istospolna partnerja bosta skupnost registrirala pred uradno osebo, kjer bosta podala najprej ustno in nato še pisno soglasje, da želita registrirati skupnost. Skupnost bo veljavno registrirana s podpisom izjave.

Zakon se bo začel uporabljati šele eno leto po uveljavitvi

Kot že omenjeno, se bo zakon začel uporabljati šele eno leto po uveljavitvi, ker mora pristojni minister izdati podzakonski predpis, s katerim predpiše obrazec izjave o registraciji, obrazec vloge za prenehanje skupnosti, način vodenja registra in potrebne listine za registracijo. Omenjeni predpis mora izdati v šestih mesecih, v nadaljnjih šestih mesecih pa mora zagotoviti še pogoje za vzpostavitev registra istospolnih partnerskih skupnosti ter pogoje za vpis v register.

Kritike na račun zakona

Predstavniki nevladnih organizacij, ki se pretežno ukvarjajo s tematiko istospolnih partnerstev, so ob sprejemu zakona izrazili kar nekaj kritik na njegov račun. Tako je predsednik DIH - društva za integracijo homoseksualnosti Mitja Blažič ocenil, da je zakon o registraciji istospolne partnerske skupnosti diskriminatoren. Kot je poudaril, istospolno usmerjeni ne želijo biti nehvaležni za sprejem zakona, saj je to po njegovem mnenju prvi korak k ureditvi njihovega statusa, vendar partnerjem v istospolni zvezi med drugim zagotavlja le minimalne socialne pravice. Obenem je tudi napovedal, da bodo nadaljevali s prizadevanji za demokratičen civilni dialog, predvsem pa se bodo v duhu konstruktivnega dialoga trudili doseči spremembe in dopolnila omenjenega zakona.

Da je zakon diskriminatoren, pa so prepričani tudi organizatorji letošnje Parade ponosa, ki je v prestolnici potekala 29. junija pod geslom Registracija je diskriminacija. Svoj protest so simbolično prikazali z registracijo dveh osebnih vozil. (STA)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto ravno brskal po štacuni z oblekami, ko zaslišim zelo "poženščene" glasove. Ozrem se in vidim dva zelo modno oblečena možaka, ki se držita za roke. Res ne vem...a imajo že prirojen takšen glas ali je to njihov zaščitni znak?

No, saj to nekako spada v to temo. Naj mi torej nekdo pojasni kako je s to rečjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!