Skoči na vsebino

Kako utišati sosedovega cucka?


elbarto

Priporočene objave

Lahko pa ščenetu nabaviš (kot znak dobrih sosedskih odnosov, pa ker je tako blazno simpatičen kuža, pa take osladnosti) in podariš ovratnico proti lajanju. Deluje na principu zoprnega zvoka ob vsakem lajanju. Samo pes jo mora imeti za vratom.

Alla B)

v Kranju prodajajo ene take, ki delujejo na principu šprickanja citronke, ovratnica stane nekaj čez 20.000, vsako polnilo pa okrog 3.000. Baje da deluje, je rekla prijazna teta :P .....ni še nihče prinesel ovratnice nazaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razne ultrazvoke in piščalke....in človeškemu ušesu neslišne in bogsigavedi kaj naprave...za odgannjanje česarkoli....vse skupaj je davek na norce...

Vileda gobice, zračne puške, strupi itd...Da ne bo kdo vas kdaj zagiftal ker ste prepametni.

Pes je na balkonu in ne moreš ga polit?...a šlaufa nimaš...je previsoko?...štrajfix. Lohk mečeš balone napolnjene z vodo...s citronko.

Resno jim povej,povej da jih boš prijavil...Prijavi jih in nanj se začnejo ukvarjat s svojim psom če ga že imajo...ali naj mu kupijo družico, naj ga vozijo s sabo, naj ga dajo v varstvo, neki bodo že ukrenil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lekcija iz pasje narave: kar se kuža nauči v prvem letu do dveh življenja, bo teral do konca. baterije ne bodo pregorele in vsakršna zamujena vzgoja je izredno težko nadomestljiva.

vzgoja torej odpade.

lahko pa sprožiš kakšno anonimko (ali uporabiš ime kakšnega drugega nepriljubljenega soseda-nergača) na policiji zaradi kršitve JRM..

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere Špilferderber, ampak to ne bo čisto držalo. Psa se da tudi kasneje še marsikaj naučit in celo prevzgojit. Samo potrebno je dosti več truda in vztrajnosti. Predvsem pa doslednosti.

Vse se da, če je le volja!

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barto, mogoče probaš s kako bakterijo, da mu povzročiš gnojno vnetje glasilk in mu odmrejo? :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere Špilferderber, ampak to ne bo čisto držalo. Psa se da tudi kasneje še marsikaj naučit in celo prevzgojit. Samo potrebno je dosti več truda in vztrajnosti. Predvsem pa doslednosti.

Vse se da, če je le volja!

Alla B)

se popolnoma strinjam, vendar je lajanje njegov način komunikacije.. druge stvari so sedi, taca, poleg, roll-over, glas in podobna sužnjelastniška navlaka, glasen karakter pa je po mojem neuničljiv. sploh baterijska ščeneta so zaradi svoje velikosti potencialno ogrožena vrsta in kompenzirajo velikost z dolžino gobca.

ruralno poseljeni deli lepe naše imajo ponavadi enega velikega molčečneža na ketni in prostošprintajoči minialarm na prostosti..

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da so na splošno male pasme bolj glasne. Ampak po moje ne zaradi "glasnega karakterja", temveč zato, ker so lastniki mnenja, da je ščene tako ali tako neškodljivo in zato ponavadi precej zanemarijo njegovo vzgojo.

In povsem enako, kot se psa nauči "glas" se ga tudi nauči, da se na ukaz "tiho" neha dret ko jesihar.

Problem je (kot ponavadi) v lastniku.

@Uti: Po moje bi ji bil teletakt prav, samo ne vem, če je to najbolj pametna pot vzgoje. :hmm: Res pa je najhitrejša. :grim :evilgrin:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da so na splošno male pasme bolj glasne. Ampak po moje ne zaradi "glasnega karakterja", temveč zato, ker so lastniki mnenja, da je ščene tako ali tako neškodljivo in zato ponavadi precej zanemarijo njegovo vzgojo.

In povsem enako, kot se psa nauči "glas" se ga tudi nauči, da se na ukaz "tiho" neha dret ko jesihar.

Problem je (kot ponavadi) v lastniku.

@Uti: Po moje bi ji bil teletakt prav, samo ne vem, če je to najbolj pametna pot vzgoje. :hmm:  Res pa je najhitrejša.  :grim  :evilgrin:

Alla B)

Haloo, tu se ja pogovarjajo v sosedovem psu, kdo ti bo pa dovolil, da mu psa mrcvariš s štromom!!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haloo, tu se ja pogovarjajo v sosedovem psu, kdo ti bo pa dovolil, da mu psa mrcvariš s štromom!!! :slap:

saj ne rabijo vedet... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barto,....ti bom jest pomagala,....

zadeva je sprobana,....smo imel pr nas doma isti problemček,....cucek lajal k utrgan

No in k je moj tud tko k ti tuhtal kaj bil (zastrupt ga ni hotu), je prišel na idejo OGLEDALA :OK: SEVEDA JE POGOJ DA JE SONČNO ODZUN

Vzel je cca 40 x 40 cm velik kos špegla in ga usmeril v tečnega cucka vsakič k je začel bevskat,.....rezultat je bil presenetljiv,....po 14 dneh se je popolnoma umiril :OK:

pa velik sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barto,....ti bom jest pomagala,....

zadeva je sprobana,....smo imel pr nas doma isti problemček,....cucek lajal k utrgan

No in k je moj tud tko k ti tuhtal kaj bil (zastrupt ga ni hotu), je prišel na idejo OGLEDALA  SEVEDA JE POGOJ DA JE SONČNO ODZUN

Vzel je cca 40 x 40 cm velik kos špegla in ga usmeril v tečnega cucka vsakič k je začel bevskat,.....rezultat je bil presenetljiv,....po 14 dneh se je popolnoma umiril 

pa velik sreče

čez dva tedna pa bo odprta tema "ZMEŠAN SOSED NAM BLISKA V BAJTO. KAKO GA NAJ UMIRIM?"

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haloo, tu se ja pogovarjajo v sosedovem psu, kdo ti bo pa dovolil, da mu psa mrcvariš s štromom!!! :slap:

Iskreno povedano, teletakt odsvetujem vsem, ki nimajo izkušenj s šolanjem psa.

Jaz sem ga uporabila samo ene 5x, pa je bilo še to preveč :huh: (đanki je pač nežna pasja duša :wub: ).

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno povedano, teletakt odsvetujem vsem, ki nimajo izkušenj s šolanjem psa.

Jaz sem ga uporabila samo ene 5x, pa je bilo še to preveč  :huh: (đanki je pač nežna pasja duša :wub: ).

Alla B)

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elbarto je utihnil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk bi mu na balkon nametal bananinih olupkov :whistle: , bi mu spodrsnilo, bi ga bacilo čez ograjo :naughty: , ker pač ni muca bi priletel na gobec (domnevam, da ima nesorazmerno velikega napram truplu, ker pač nonstop bevska), bi mu ga zabilo u rit, pa nej pol proba lajat cucek mali B)

P.S. predpogoj, da je to uspešno je, da živiš v bloku vsaj v petem štuku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez dva tedna pa bo odprta tema "ZMEŠAN SOSED NAM BLISKA V BAJTO. KAKO GA NAJ UMIRIM?"

Večjega in bolj glasnega psa nabavit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, mi smo meli tudi sosedovga cuclja, ki je bil ogromen-veliki šnavcer, pa smo se ga pač navadlili, res pa je da je bil ene 50m od bajte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!