Skoči na vsebino

Čas počitnic in čas dopustov


Jure007

Priporočene objave

Ker je čast dopustov in čofotanja v morju, me zanima, če je imel kdo že kakšne neprijetne izkušnje oz. kakšna neprijetna srečanja v vodi ali bližini obale?

Baje so v Puli opazili velikega belega morskega psa. Zato previdno!

Beli morski pes pri Puli?

Nek hrvaški potapljač trdi, da se je pred dnevi na globini pet do šest metrov in le 20 metrov od obale v Premanturi srečal z belim morskim psom, ki sodi med najbolj nevarne morske živali s smrtonosnim ugrizom.

Pristojne službe informacijo že preiskujejo, vendar dogodka zaenkrat še niso potrdili, poroča spletni portal Index.

Mladi potapljač iz Pule, ki se je z morskim psom srečal med podvodnim ribolovom, trdi, da je bila morska pošast velika okoli štiri metre.

"Na srečo je pes plaval pod mano in sem lahko pobegnil na obalo", je še ves v šoku razlagal mladi Puljčan in dodal, da je za vedno končal kariero podvodnega ribiča.

(vir:SIOL)

post-2044-1120332354.jpg

Popravljeno . Popravil Jure007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa v kombinezonu za motor še plaval :eek:  V tem mi nč ne more, si prej skrha zobe :lol1:

te bo olupil k banano :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa so tud hrvati odkril adrenalinske pocitnice :grim , sam zdej se splaca pol bo itak vsak ugriz treba placat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....z belim morskim psom, ki sodi med najbolj nevarne morske živali s smrtonosnim ugrizom....

Menda ugrizne huje kot kobra in smrt je neizbežna. Ostale vrste imajo le ljubezenski ugriz in te ne morejo ubiti do smrti. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki, da Teya to vid... ti bo ona povedala o pesekih.... ta belih...  :D

ne me je... :fight2:

Tocno tisti dan, ko so mediji to objavli in opozarjali da se naj ne kopajo dlje od obale, sem se peljala mimo Premanture v Rovinj.

Dejansko imamo fotodokumentiran trenutek spoznanja, da je prisel na obisk pesek... ;)

aja, pa razlog mojega preplaha.... ibervelikamorskopesnatafobijapress :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh...pa kaj...? glejte mal Discovery...to so miroljubne živalice, ki ti po defoltu nič nočejo, če ti pa zaradi radovednosti odgrizne nogo ali vsaj roko do ključnice...mu pa itak ne morte zamert....saj je na zamlji mnoooogo dalj kot človek :D

V Jadranu niso taki primerki nič posebnega...včasih so jih vozili kazat (po ujetju)tudi v Lj....atrakcija. Napogostejši so v Opatiji. Tu naj ne bi živel vendar priplava za ladjo, ki spušča v morje odpadke in morski psi so pač spremljevalci čakajoč na ostanke iz kuhinje. V Opatiji je morje globoko z hitrim prehodom v plitvo, (to naj bi jih zavedlo), Rijeka je blizu je pa tudi usput do Trsta ali Kopra.

Taktika je znana...ne čofotajte kot ranjene živali...če ga opazite (pes je izredno previdna žival in plen prej opazuje) mirno plavajte naprej..v primeru napada bo dobroumerjen udarec v ,,smrček,, odgnal napadalca. Poiskusite lahko tudi z potiskom prsta v pasje oko (vendar pazite, da mu ga ne iztaknete-ipak ga ne želite pohabiti), no tretja varjanta pa je da ga zasukate na hrbet v taki pozi psi nekako ohromijo kot hipnotizirani zakaj se ne ve...važno da deluje. :lol1:

No toliko o teoriji......če bo kdo to prenesel v prakso...naj se javi.

PS Statistično gledano je možnost, da vas na suhem ugrizne morski pes večja kot da zadanete na LOTU.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko imamo fotodokumentiran trenutek spoznanja, da je prisel na obisk pesek... ;)

a lahko to fotodokumentacijo deliš z nami..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje 3 dni se kopal ravno v tistih dveh zalivih,kjer je bil opazen "pesek" ;)

Voda je se zmeri cista in topla ter nisem videl nobenga "pasjega hotela" v vodi. :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako leto naši časopisi pišejo o raznih stvareh ki naj bi sloveske turiste prepričale da se bolj splača it v portorož kot na hrvaško obalo... spomnim se zgodbe o morskih psih, ubijalskih meduzah in pazite to... ozonsko luknjo nad istro :lol1: ki ji je sledil poziv da ostanimo raje v slovenskem morju (ker ozonska luknja ki je nad istro seveda nima škodljivega vpliva severno od stare struge dragonje :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: )

žrtev začuda do konca sezone ni bilo (mogoče zato ker smo bli slovenski turisti tako previdni) :lol1:

drugač pa če vas to kej pomiri v jadranu živi samo ena vrsta morskega psa nevarnega človeku in sicer sinji morski pes, pa še ta se zadržuje na odprtem morju ker mu paše hladnejša voda in večje globine... občasno pa zaide sem tud kak velikousti morski pes ki kljub impresivni velikosti (6m je čist povprečen primerek) ni nevaren človeku in se prehranjuje zgolj s planktonom...

se pa spomnim enega članka nevem kje že ki je govoril o tem da so enkrat v 17 stoletju mislm v piranu ujel great whitea???

Popravljeno . Popravil kOdEbLuE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V hrvaškem morju je ful morskih psov, ampak po preverjenih informacijah žrejo baje samo nadute Slovence :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemti, že leta in leta hodim na hrvaško morje......in zelo pozorno opazujem :eek: ...tudi pod vodo. Pa ga še nisem videla. Nobenega. Aja, lažem :blush: ...ribiči so imeli enega malega...tko, kak meter dolgega. Bogve katere vrste. Ma, ni zgledal hudoben. Mogoče zato, ker je bil že mrtev, pa vsi mrtvi mogoče spokojno zgledajo.

Nč, ni druge....grem ga letos spet iskat. Bom poskusila ostat dalj časa pod vodo, mogoče ga opazim. Če bom dosti vztrajna, bom mogoče na koncu celo jaz spokojno izgledala.

Alla :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ribiči so imeli enega malega...tko, kak meter dolgega. Bogve katere vrste. Ma, ni zgledal hudoben. Mogoče zato, ker je bil že mrtev, pa vsi mrtvi mogoče spokojno zgledajo...

Ja, glih ene tolk velik je bil. Mrtev. In ko so mu kasneje odprli trebuh, s(m)o opazili, da ni on, ampak ona. Je imela v sebi dva rumenjaka. Sem dobil glavo, jo nastavil na zid, da mravlje pozrejo meso, da ne bi smrdelo v avtu, potem sem jo pa pozabil, ko smo sli domov.

:(

Aja, to sem hotel povedati... Ko sva s kolegom metala tisto crknjeno morsko psico po plazi, je en lokalac s prsti poslatal zobe in se zacel dreti: Vidi, ziv je, ugrizo me!

Taka panika zaradi par kapljic krvi. :P

Kaj pa slata zobe, pa ceprav mrtvemu.

Kraj dogajanja: plaza ob samostanu, Bol na Bracu, ene 20 let nazaj. Mal vec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he, he, mi gremo pa na Ohrid na dopust, pa če tam vidim morskaga hov hova, ga obrnem na roštilju pa popapam B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prov za vsak tolar ki ga dol zapravm, mi je žal,....... :BUA:

umazanija

nered

neažurnost

lenoba

prevzetnost

tkod da morski psi sploh ne pridejo do izraza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prov za vsak tolar ki ga dol zapravm, mi je žal,....... :BUA:

umazanija

nered

neažurnost

lenoba

prevzetnost

tkod da morski psi sploh ne pridejo do izraza

:doze: glih tolko kot kjerkoli v mediteranu.....

meni gredo na hrvaskem najbolj na jetra predvsem turisti...slovenski recimo.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst mam vikend v istri... v povprečju sm bil dol tri mesece na leto dokler se nism zaposliu, od takrat pa dober mesec (vse praznike, dopust in precej vikendov), kot mulci smo se tud kregal in tepl... ampak zanimivo je blo to da se nikoli nism zapeu z domačini ampak vedno s sonarodnjaki slovenci... tud k pravijo da so v restavracijah nesramni do slovencev pa v trgovinah pa da policaji prežijo samo na nas nedolžne slovence se mi zdi za lase privlečeno ker sam v 15 letih interakcije z domačini/domačinkami še nism meu neke slabe izkušnje...

je pa res da kdor išče (težave) ta najde in velja povsod po svetu (tudi za morske peseke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pa v kombinezonu za motor še plaval :eek:  V tem mi nč ne more, si prej skrha zobe :lol1:

Dream on <_< A maš kombinezon iz titaniuma?? :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!