Skoči na vsebino

Čas počitnic in čas dopustov


Jure007

Priporočene objave

:doze: glih tolko kot kjerkoli v mediteranu.....

meni gredo na hrvaskem najbolj na jetra predvsem turisti...slovenski recimo.... :doze:

:slap: ampak čist povsot se spotakneš nagaya,.......se maš za zlo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda, da ne boste :topic: : politiziranje o Hrvatih in Slovencih prihranite za temo Politiziranje.... tukaj samo o pesekih... morskih... Prav? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so čist pridne živalce :D

post-5241-1120547115_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tegale sem pa lani ulovil, na Visu :grim

post-5241-1120549022.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: ampak čist povsot se spotakneš nagaya,.......se maš za zlo :whistle:

ne čist povsod.....če smo natančni.... :closedeyes:

bom tiho :xx: da se bos lahko ti spotikala kako evil evil so hrvatje :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 dnevi na Kornatih videl jato delfinov ! okrog 10 komadov na razdalji 5 metrov ! elegantno in orgazmično ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako leto naši časopisi pišejo o raznih stvareh ki naj bi sloveske turiste prepričale da se bolj splača it v portorož kot na hrvaško obalo... spomnim se zgodbe o morskih psih, ubijalskih meduzah in pazite to... ozonsko luknjo nad istro

samega sebe citiram da vas spomnim na moje besede...

danes v oni preberem:

NA HRVAŠKEM VEČJE TVEGANJE ZA OKUŽBO (z virusom HIV)

blabla...''Podatki, ki jih hrvaška pošilja v evropski kolaborativni center za epidemiološko spremljanje okužbe s hiv, kažejo na podobno breme okužb s hiv, kot ga imamo v sloveniji blabla...vseeno se je treba zavedati da je verjetnost okužbe zaradi turistov iz drugih držav večja. če bi na hrvaškem plačali za spolnost prostitutki iz ene od držav bivše sovjetske zveze, bi bilo tveganje za okužbo s hiv precej večje''

naj povzamem... procentualno so na istem kot mi... samo da je zarad turizma (k ga pr nas očitno nimamo) tveganje večje (čeprav mi ni jasno zakaj se to tveganje ne kaže v njihovi statistiki ampak verjetno bi avtorica članka vedela povedati da pač goljufajo in lažejo), prostitutke iz sovjetske zveze na hrvaškem pa prenašajo večje količine virusa kot tiste pri nas (kar je oslarija od oslarije, razen če to ni bila reklama za najstarejšo obrt ter pristne slovenske obrtnice :lol1: )

kako lahko kdo napiše tako bedarijo in se pod to celo podpiše mi ni jasno, sploh pa ne kako tako sranje pride mimo urednika... piši neumnosti in protislovja v taki meri da te nihče ne bo razumel pa boš slaven in bogat...

ADIJO PAMET!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh...pa kaj...? glejte mal Discovery...to so miroljubne živalice, ki ti po defoltu nič nočejo, če ti pa zaradi radovednosti odgrizne nogo ali vsaj roko do ključnice...mu pa itak ne morte zamert....saj je na zamlji mnoooogo dalj kot človek :D

V Jadranu niso taki primerki nič posebnega...včasih so jih vozili kazat (po ujetju)tudi v Lj....atrakcija. Napogostejši so v Opatiji. Tu naj ne bi živel vendar priplava za ladjo, ki spušča v morje odpadke in morski psi so pač spremljevalci čakajoč na ostanke iz kuhinje. V Opatiji je morje globoko z hitrim prehodom v plitvo, (to naj bi jih zavedlo), Rijeka je blizu je pa tudi usput do Trsta ali Kopra.

Taktika je znana...ne čofotajte kot ranjene živali...če ga opazite  (pes je izredno previdna žival in plen prej opazuje) mirno plavajte naprej..v primeru napada bo dobroumerjen udarec v ,,smrček,, odgnal napadalca. Poiskusite lahko tudi z potiskom prsta v pasje oko (vendar pazite, da mu ga ne iztaknete-ipak ga ne želite pohabiti), no tretja varjanta pa je da ga zasukate na hrbet v taki pozi psi nekako ohromijo kot hipnotizirani zakaj se ne ve...važno da deluje. :lol1:

No toliko o teoriji......če bo kdo to prenesel v prakso...naj se javi.

PS Statistično gledano je možnost, da vas na suhem ugrizne morski pes večja kot da zadanete na LOTU.

Hehe hud teoretik naša Lina :D ma me zanima kok ljudi lahk mirnih ostane v vodi če vidjo 4 metrsko mrcino v vodi :hmm:

Se pa vid da se splača gledat discovery channel :P če ne druzga da veš kake šanse imaš pr lotu... bl majhne :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje je, da si skozi "pod gasom"...šnopc in take reči :fredy: ko pride zraven te zamenja za odvrženo flašo in gre naprej... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne me je...  :fight2:

Tocno tisti dan, ko so mediji to objavli in opozarjali da se naj ne kopajo dlje od obale, sem se peljala mimo Premanture v Rovinj.

Dejansko imamo fotodokumentiran trenutek spoznanja, da je prisel na obisk pesek... ;)

aja, pa razlog mojega preplaha.... ibervelikamorskopesnatafobijapress :D

Prosim razloži kako si se lahko peljala mimo Premanture v Rovinj?

Premantura je na rt istre, tako, da pot mimo Premanture vodi samo še do obale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah,ni ga blo...jst pa skoz s švicarjem v kopalkah okol kamenjaka plaval... (sem še pod vtisom filma the beach.press :D )

letos vsaj meduz ni .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim razloži kako si se lahko peljala mimo Premanture v Rovinj?

Premantura je na rt istre, tako, da pot mimo Premanture vodi samo še do obale.

mogoče je bla pa s kakim plovilom in ne z vozilom? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo nazadnje gobali, sem videl takega morskega psa, da ni za povedat. Nakar je požrl kolega levo od mene. mislil sem si...u madona...tale pa je...tale...pes...ti mater...

Kuža pazi ti materna! Ne bevskaj tak no meni zraven ušes!

No...kmalu je bilo v redu, pes pa se je razblinil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: :hmm:

V bližini ploščadi Ivana A, ki leži okoli 22 morskih milj od Pulja, so opazili tri do štiri metre velikega morskega psa.

Žival je opazila posadka nekega motornega čolna in o tem takoj obvestila luško kapitanijo v Pulju.

Morski pes naj bi plaval v smeri proti vzhodu. Tudi z luške kapitanije na Reki poročajo, da je nekdo pri rtu Oštro pri Kraljevici videl štirimetrsko žival.

Neki potapljač pa naj bi pri Premanturi že konec junija opazil štirimetrskega belega morskega psa. Z živaljo naj bi se srečal vsega 20 metrov od obale v globini štirih metrov. Dejal je, da je pod seboj opazil bele zobe in ko se je spustil v globino, je pretresen opazil glavo morskega psa, ki je zaplaval tik pod njim. Ves šokiran je odplaval do obale in srečanje z živaljo prijavil luški kapetaniji v Pulju.

Oblasti pozivajo kopalce, naj se ne oddaljujejo od obale.

Čeprav uradnega potrdila o morskih psih v Istri še ni, pa oblasti kopalcem priporočajo, naj ne plavajo zunaj zaščitenih območij in naj se ne oddaljujejo od obale.

Zadnji smrtni napad l. 1971

Belega morskega volka v Jadranu zadnja sicer le poredkoma vidijo, čeprav strokovnjaki menijo, da je prisoten. V zadnjih stotih letih so v Jadranu zabeležili deset napadov morskega psa, šest jih je bilo za človeka usodnih. Nazadnje se je takšen napad zgodil leta 1971.

vir:rtvslo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejal je, da je pod seboj opazil bele zobe in ko se je spustil v globino, je pretresen opazil glavo morskega psa, ki je zaplaval tik pod njim.

A test halucigenih substanc je prestal?

Važno, da ko grem jest na morje...bo že totalka sit ali zdolgočasen in bo že odšel za Grčijo ali pa bo že nagačen

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno, da ko grem jest na morje...bo že totalka sit ali zdolgočasen in bo že odšel za Grčijo ali pa bo že nagačen

Al bo pa že konkretno lačn in te bo požrl še preden si boš zmočila lase :P mrbit mu bo pa še čist dogajal pa te bom sam zarad heca ganju :lol:

joke :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr dva sta bila prisotna...

Aja, o cem ze govorimo? :fredy:

Mimogrede. Opazili nismo nic, se delfinov ne pri Losinju... sam ene par ciplov pa sparov... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za crknit.... :kva2: :kva2: kaj je folk naiven :kva2:

pa ne da slučajno kdo res verjame da je beli morski pes v jadranu :lol1:

ker jest ne....

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dream on <_< A maš kombinezon iz titaniuma?? :P  :lol:

Mu ga bom jst posodu - moj je vsaj delno iz titaniuma :D

:topic:

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!