Skoči na vsebino

Aprilia Sportcity 125 in 200


Hornet

Priporočene objave

Kako se vam zdi ta "maksi" skuter. Če ga kdo ima naj kaj napiše o njem. 200 ccm ima 21km, 125ccm pa 15km. Koliko bi se povečala moč če bi odstranil blokado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti skuterji nimajo blokad. Izkušnje lastnikov s tem skuterjem boš bolj težko dobil, ker je še popolnoma nov.

Predlagam ti, da vržeš oko še na kakšen bolj preizkušen skuter tega ranga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav to ni čisti maxi skuter. je skuter s 15" gumami namenjen predvsem za mestno vožnjo. Pri Avstrijskem Roller JOURNALU so zapisali da je idealen mestni skuter. V vodljivosti in zmogljivostih mu ni dorasel nobeden izmed konkurentov :OK: (testirali so 125 ccm). Ima zadovoljivo vetrno zaščito, ter malo manj prostora kot maxi 125-tke (Atlantic, Burgman, X9 itd). Največji minus ki so ga napisali je izredno majhen prostor za čelado pod sedežem :oops: , ni prostora za nič drugega zato je obvezen nakup kovčka za prevoz raznih "drobnarij".

Zavedati pa se moraš da je Aprilia skonstruirala ta skuter predvsem za mestno vožnjo kjer vetrna zaščita in udobje nista v ospredju (aprilia je znana kot bolj športna znamka tudi pri skuterjih) in tega se moraš zavedati. Če iščeš skuter tudi za kak izlet si raje oglej zgoraj naštete (burgamn, x9 itd). Ponujajo več udobja in tudi v mestu so uporabni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če iščeš skuter tudi za kak izlet si raje oglej zgoraj naštete (burgamn, x9 itd). Ponujajo več udobja in tudi v mestu so uporabni.

LP

Skuterji, ki si mi jih predlagal ni niso všeč, tako da mislim da ostanem pri tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še Piaggio Beverly 250 (16¨ kolesa). Zelo dobro ocenjen, preizkušen. Jaz sem ga tudi peljal in ti povem, da se še noben skuter, ki sem jih vozil, ni peljal tako dobro. Zanj se nisem odločil zato, ker ima pod sedežem premalo prostora, spodaj je prostor za eno jet čelado, drugo jet čelado pa ne vem, če bi jo spravil notri.

Pa še servis in vse kar spada zraven je za Piaggio cenejši, kot je za Aprilio.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piaggio in Aprilia sta sedaj pod isto "streho". Piaggio je kupil Aprilio in mislim da bo izdeloval "udobne" skuterje, Aprilia pa "športne".

Če ti je Sportcity všeč si ga kupi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Aprilio Sportcity 200 so testirali pri Avtomagazinu. V zadnji številki je članek. Ocena pohvalna, super v vožnji, graja je majhen prostor za prtljago.

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Je mogoče kakšen novi lastnik omenjenega skuterja da bi kaj napisal?

Predkratkim sem preizkusil ta skuter in sicer 200 cc model. Naredil sem okoli 100 km. Pozitivni vtisi po prvih nekaj prevoženih kilometrih po mestu pa so močno zbledeli, ko sem ugotovil, da skuter močno niha v hitreje voženih zavojih in predvsem potem, ko sem pri hitrem spustu iz Jamnika v Kropo ostal brez sprednje zavore. :cry:

Ne vem kaj pri Apriliji nalivajo v zavorni sistem, zato priporočam pazljivo vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem danes prebral članek. V bistvu najbolj hvalijo pospeške, zavore. Pod dobre stvari so pa napisal tud ceno kar se pa ne morem strinjat ker 850k kolikor stane nov ni vreden. Če bi bil tam nekje do 650k bi pa mogoče res razmislil o njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vozil 200-kubično... Velika kolesa naredijo skuter bolj domač "motoristom", lepo vleče do 100 km/h, predvsem se ne dere tako, kot 50-kubična jetrca. Cena ni ravno nizka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!