Skoči na vsebino

Peskovnik za velike fante


Alla

Priporočene objave

Rattelsdorf - Marsikateri moški je kot otrok sanjal, da bo, ko bo velik, vozil buldožer ali upravljal žerjav. Toda večina jih danes hodi na delo v pisarno v obleki in kravati in se je doslej preizkusila le v upravljanju avtomobila.

Prav tem, v katerih še vedno tli želja iz otroštva, nemški podjetnik Gerhard Seibold ponuja svojevrsten užitek. Na gradbišču v Rattelsdorfu pri Bambergu na Bavarskem se je odločil odpreti Park pošasti (Monster Park). Zamisel se mu je porodila, ko je opazil, da je gradbeništvo po razmahu v združeni Nemčiji v zadnjih letih zašlo v krizo. Mnogi so zato ostali tudi brez dela. »Nekega dne sem se ozrl po gradbišču in videl, da velikanski stroji samevajo. Zazdelo se mi je, da bi bil marsikdo pripravljen odšteti nekaj denarja, samo da bi se lahko povzpel na katerega izmed njih. In tako se je začelo,« je povedal Seibold.

Park se razprostira na 15.000 kvadratnih metrih in je odprt samo ob sobotah. Obiskovalci se ob pomoči inštruktorjev gradbincev naučijo uporabljati ročke in gumbe na armaturni plošči katerega od tridesetih strojev. Za uro takega užitka morajo plačati od 10.000 do 30.000 tolarjev, odvisno od stroja. Park posluje precej uspešno, saj ga vsako soboto, potem ko so ga predstavili tudi na nemški televiziji RTL, obišče več kot 50 moških in fantov. Seibold se ob tem samo nasmiha, saj je prepričan, da je marsikoga osrečil. Eden od obiskovalcev je povedal, da se počuti kot v peskovniku za odrasle. (vir:delo.si)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše daje samo za fantke.

jest bi tut bagerja vozla :bounce: :bounce:

se bo treba gor zapelat..... :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa piše daje samo za fantke.

jest bi tut bagerja vozla :bounce:  :bounce:

se bo treba gor zapelat..... :OK:

dr.looney :devil:

jaz bi te pa nabasal z bagerom pa nekam zakopal :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi te pa nabasal z bagerom pa nekam zakopal :yea1:

ne ne boš.... :P :kva2:

bom mela največjega pa bo jest tebe.... :P :chase: :naughty: :bounce:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!