Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Tudi priznane firme razočarajo, mene je Bikers s podkapo summer st-wind. Hotel sem čim tanjšo poletno kapo, kar sem dobil (material coolmax), vendar je kroj slab - odprtina za oči je prave oblike le, če spodnji del pokriva nos, kar je potrebno le pozimi, ob normalnih temperaturah je (vsaj meni) moteče. Če spodnji del pokriva le brado je odprtina pokončne jajčaste oblike, kar pomeni, da s strani leze na oči, čelo je golo, pot s čela pije čelada. Pohvalna je zaščita vratu spredaj iz windstopperja, žal je zadnji del vratu gol.

Odličen kroj ima podkapa domačega proizvajalca fazona, žal je iz bombaža in ni najbolj primerna za vroče dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

ima mogoce kdo kaksnega podrsanega ?

rabil pa bi črnega z napisom LSL

seveda nepodrsanega, taksnega ze imam

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo.. odlocil sem se da si sam zmodeliram crashpade za cbr600rr 07, vse je premerjeno - trenutno se odlocam za izbiro materiala potem pa samo se izdelava.

Ce kdo zeli dokumentacijo PM

post-1614-1187420041_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo.. odlocil sem se da si sam zmodeliram crashpade za cbr600rr 07, vse je premerjeno - trenutno se odlocam za izbiro materiala potem pa samo se izdelava.

Ce kdo zeli dokumentacijo PM

Glej s kakšnega materiala bodo bunki ( del ki drsi ob padcu) če ne bo pravi boš mel več škode kot koristi. Prjatu je zadeve dal tudi delat zelo robustna stvar rosfrei ob padcu pa je dobil vso zadevo v mašino :headbang: če ob padcu ne drsi zvije vijak in ajojoj.

Jst sm raje zadevo kupu je vsaj preizkušeno in testirano za tistih 60EUR se ne bom mešal. Pač moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na mojmu SVjčku montirane "bunke" (jaz temu tako rečem, ker zgleda ko ena bunka :oops: )... in te "bunke" pomagajo... primer... odletela na pesku... edina resno poškodovana reč je bila tačka za šaltanje, ki se je odlomila... oklepek cel, tank cel, samo levi žmigavček in ročka malo podrajsana... :wink:

Bom prosila mojega dežurnega fotografa (:K1) za eno fotko teh mojih "bunk", pa jo bom prilimala sem gor... :wink:

eno vprašanje... kje bi se dalo to dobit? tudi za sv-ja rabim... 2000 letnik...

lahko pa tudi loki... karkoli... tako zaradi same varnosti plastik :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje... kje bi se dalo to dobit? tudi za sv-ja rabim... 2000 letnik...

lahko pa tudi loki... karkoli... tako zaradi same varnosti plastik :unsure:

Nekaj imaš tule LOUIS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupit moraš oboje, drsnik in kit za montažo (sicer je logično, kaj ti bo drsnik brez vijakov)

Tist obroček spodaj je pa zamenljiv del drsnika in ga lahko kupiš posebej, če originalnga poškoduješ (padec na mestu naprimer).

Tukaj je bolj pregledno napisano

http://www.getgeared.co.uk/acatalog/LSL_Mo...Crash_Pads.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravlejni!

Sem nov na tem forumu in sem pregledal ostale teme,če bi našel kaj kar jaz rabim,vendar nisem nič našel.Zato odpiram novo temo.

Lepo bi vas prosil, če bi mi lahko svetovali katera oprema je dobra ,kvalitetna(cena ni pomembna ker pri opremi ne bom šparov !!).

No naj najprej povem kakšen motor bom imel (za orientacijo pri svetovanju):Suzuki gsxr 600 k7

No pa začnimo z glavo:

Čelada: katera bi bila najboljša? Shark,Shoei,AGV,Arai,katera koli druga firma

Kombenizon:Obvezno dvodelni. Gerik,Vanucci,Daniese,Pro Biker,katera koli druga firma

Škornji: Sidi,pod bivšim imenom Oxtar,Alpinestar

Rokavice in ostalo opremo že imam.

Hvala lepa že v naprej !

L.P!

Sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi vas prosil, če bi mi lahko svetovali katera oprema je dobra ,kvalitetna(cena ni pomembna ker pri opremi ne bom šparov !!).

No naj najprej povem kakšen motor bom imel (za orientacijo pri svetovanju):Suzuki gsxr 600 k7

pohvaljen, imaš hiter motor in rabiš res dobro opremo

Čelada: katera bi bila najboljša? Shark,Shoei,AGV,Arai,katera koli druga firma

vse so dobre firme če gledaš čelade v najvišjem rangu. poglej še nolan in x-lite, važno je kako ti paše na glavo in kako se obnese na motorju. računaj na okoli 400€ ali več (sploh Arai)

Kombenizon:Obvezno dvodelni. Gerik,Vanucci,Daniese,Pro Biker,katera koli druga firma

Vanucci in Pro Biker so spodnja liga, Berik je OK za ceno, Dainese, Axo, Arlen Ness itd. so zgornji razred. med naštetimi je razpon od 300 do 2000 in več €

Škornji: Sidi,pod bivšim imenom Oxtar,Alpinestar

Sidi je spodnji rang, Alpinestars, Dainese, Axo itd. pa zgornji. Jaz osebno bi vzel ene od teh ampak cena je navadno dupla od Sidi in podobnih.

skratka oprema ki si jo naštel in jo nujno rabiš te lahko stane od cca. 1000€ do 3000€ ali več ampak če boš kupoval poceni boš hitro vedel zakaj, v taki vročini in na dolgih turah boš preklel vsak pretrd ali površno zašit kombinezon ali neudobne in vroče škornje.

če denar ni (tak ) problem potem kupi boljše, ker to ni nakup za samo eno sezono se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravlejni!

Sem nov na tem forumu in sem pregledal ostale teme,če bi našel kaj kar jaz rabim,vendar nisem nič našel.Zato odpiram novo temo.

Lepo bi vas prosil, če bi mi lahko svetovali katera oprema je dobra ,kvalitetna(cena ni pomembna ker pri opremi ne bom šparov !!).

No naj najprej povem kakšen motor bom imel (za orientacijo pri svetovanju):Suzuki gsxr 600 k7

No pa začnimo z glavo:

Čelada: katera bi bila najboljša? Shark,Shoei,AGV,Arai,katera koli druga firma

Kombenizon:Obvezno dvodelni. Gerik,Vanucci,Daniese,Pro Biker,katera koli druga firma

Škornji: Sidi,pod bivšim imenom Oxtar,Alpinestar

Rokavice in ostalo opremo že imam.

Hvala lepa že v naprej !

L.P!

Sandi

pozdravljen

lepo da ne šparaš pri opremi ker je to edino kar te obvaruje pri padcu.

kombinezon: DAINESE, SPYKE, BERIK, ALPINESTARS, ARLEN NESS...

čelade: ŠTEVILKA ENA SEVEDA ARAI, POTEM PA SHOEI, SUOMY, SHUBERT, XLITE, NOLAN, SHARK...

škornji: PUMA (NEVERJETEN ŠKORENJ!!!!) OXTAR, SIDI, ALPINESTARS

Jaz in dekle sva vse nabavila v prodajalni moto-oprema v Murski Soboti Kopališka ul 41 imajo res neverjetno izbiro, znajo ti svetovati sedaj pa imajo še nore cene kombinezonov.

za več informacij pa pokliči MIKI-ja na 041-362-958 on ti bo znau največ svetovati.

pa uspešen nakup opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kombinezon: DAINESE, SPYKE, BERIK, ALPINESTARS, ARLEN NESS...

čelade: ŠTEVILKA ENA SEVEDA ARAI, POTEM PA SHOEI, SUOMY, SHUBERT, XLITE, NOLAN, SHARK...

škornji: PUMA (NEVERJETEN ŠKORENJ!!!!) OXTAR, SIDI, ALPINESTARS

Katere znamke imajo v tej trgovini? Vse, ki si jih naštel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory, sm že našla spletno stran. Dobra reklama drgač .)

Predvsem poceni...namesto, da odpira nove uporabnike za podajanje reklame, bi dal raje pošteno kak oglas na motosvet :headbang: (potem pa mi dobimo kakšne free MS majice :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem poceni...namesto, da odpira nove uporabnike za podajanje reklame, bi dal raje pošteno kak oglas na motosvet :headbang: (potem pa mi dobimo kakšne free MS majice :naughty: )

:huh: Jaz je pa še nisem dobila :cry: . Se mi zdi da bo Noise odgovarjal za tole :lol: .

Tnx za info :naughty: .

Aja, kar se tiče opreme za novopečenega motorista : Jaz prisegam na Arai čelado, vse ostalo bom rajše :xx: , ker sem tudi jaz (spet -_- ) v iskanju nove opreme. Bom večkrat uč vrgla semle. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker denar ni problem....

obleci se od glave do pete v Daniese (čelado, kombinezon, ščitnike, škornje).

V osnovi se strinjam, Dianese je res kvalitetna oprema. Pred časom sem kupil celo opremo v Luisu (vanucci, probiker, cyclespirit... ) in bil kar zadovoljen, potem sem kupil Dianese jakno...takrat sem videl kako velika razlika je v kvaliteti, udobju, uporabnosti in nenazadnje tudi izgledu....

No, danes je praktično vse kar kupim in vozim samo še Dianese. Res pa je, da je cena robe z tem imenom kar lepa.

Izjema je le čelada. Dianese dela pomoje precej bedne čelade. Če ne druga, je izgled beden :D Glede čelade je že nekdo dobro napisal. Če boš dal zanjo 400€ je sigurno dobra, samo pazi, da ti lepo paše na glavo in da te ne pritiska ali žuli (več preberi v temu čelade od a do ž).

lp,

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam komplet vse alpinestars (škornji,rokavice,kombinezon), čelado pa shoei....

vse skupi me je stalo cca 1.500€ lih za info.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prisegam na Alpinestars, kar se tiče čelade pa Arai ali Shoei.

Čelade SHOEI se mi zdijo precej bolj uporabne in cenejše za vzdrževanje. Vizirji pri Shoei so precej cenejši pa mehanizmi vizirja ne pokajo tako kot pri Arai.

Pa brez zamere tistim, ki nosijo Arai. Imel sem obe ampak zdaj prisegam samo še na Shoei.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese, Alpinestars, M-tech, Berik, Spidi, Spyke, Axo... so imena, ki pri kombineznih kotirajo visoko, kot dokaz vse te znamke podpirajo tudi vrsto dirkačev. :yea1:

Pri škornjih je prav tako... Alpinestars, Sidi, Oxtar (TCX), Dainese, Gaerne... .)

Pri čeladah pa se tudi ni treba omejiti samo na znamki Shoei in Arai. Kupi kvalitetno čelado, ampak pač glej, da boš kupil čelado, ki ti bo prav in v kateri se boš dobro počutil. Boš že sam videl, mogoče bo to Suomy, HJC ali pa AGV. :P

Na splošno pa kupi opremo za katero misliš, da bo dobro služila svojemu namenu in v kateri se boš dobro...khm, odlično počutil! Aja, pa ne poslušaj vseh (tudi mene ni treba :whistle: ), ki govorijo katera oprema je OK in katera ni, ali jo poizkušajo celo rangirati v neke svoje predalčke. :headbang: Ker z dotično opremo navadno nimajo nikakršnih svojih izkušenj. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jest mam pa čelado xlite x801rr, kombinzon spyke dragon, rokavice spyke edinoo kar mi manjka so še škornji!! cena te opeme me je prslo cca 1250eur

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!