Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Pozdravljen!

Imam kombinezon Dainese "Laguna Seca" dvodelni, celado Shoei XR1000 Diabolic2, Rokavice Berik, Skornje Alpinestars, podkapo Alpinestars in zelvo Dainese. Vse kupil v Moto oprema v MS, mislim da za zelo dobro ceno! Oprema je vrhunska, v njej se pocutim odlicno! Vedeti pa moras, da v usnju ti bo prekleto vroce v poletnih mesecih, ampak samo ko se bos ustavil....na semaforju, na kavi, v zastoju.... Ampak za tak motor ki ga bos kupil je NUJNA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Najprej bi se zahvalil za vašo pomoč.

Za sedaj sem se že odločil za par stvari, ki jih bom kupil:

-Kombinezon: Berik dvodelni (http://www.tc-motoshop.si/si/dvodelni-usnj...zon-i2322.shtml)

-Škornji: Sidi Vertigo (http://www.louis.de/_308537d1b3ffe9ef5cc5c...0&anzeige=0)

-Čelada: Se še ne ve, moram sprobat

Čelado in komebinezon bom nakupil v TC-motoshopu,Škornje pa vrjetno v Louis-u.

L.P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Najprej bi se zahvalil za vašo pomoč.

Za sedaj sem se že odločil za par stvari, ki jih bom kupil:

-Kombinezon: Berik dvodelni (http://www.tc-motoshop.si/si/dvodelni-usnj...zon-i2322.shtml)

-Škornji: Sidi Vertigo (http://www.louis.de/_308537d1b3ffe9ef5cc5c...0&anzeige=0)

-Čelada: Se še ne ve, moram sprobat

Čelado in komebinezon bom nakupil v TC-motoshopu,Škornje pa vrjetno v Louis-u.

L.P!

Mislim, da boš s tem modelom Berik pihnil mimo. Dainese ima akcijo. Dobil boš boljši in kvalitetnejši model za boljšo ceno. To je moje mnenje. Pa lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da boš s tem modelom Berik pihnil mimo. Dainese ima akcijo. Dobil boš boljši in kvalitetnejši model za boljšo ceno. To je moje mnenje. Pa lep pozdrav.

Aja?hvala ...Am a loh poves v kiri stacuni majo to akcijo?

L.P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!!

Tudi jaz pravkar postajam novi motoristi :rolleyes: ! Vozil bom hondo Transalp, razmišljam pa, da bi si kupil opremo Wintex (jakna, hlače, škornji in rokavice) v MC Promotor v Petrovčah!! Če ima kdo kakšno izkušnjo s to znamko oz. ima kdo kakšno boljšo idejo za nakup se iskreno priporočam!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!!

Tudi jaz pravkar postajam novi motoristi :rolleyes: ! Vozil bom hondo Transalp, razmišljam pa, da bi si kupil opremo Wintex (jakna, hlače, škornji in rokavice) v MC Promotor v Petrovčah!! Če ima kdo kakšno izkušnjo s to znamko oz. ima kdo kakšno boljšo idejo za nakup se iskreno priporočam!!

V Vilachu Hein-gericke imaš na vso opremo 50%-ni popust mislim,da prodajajo tudi wintex opremo.Med wintexom in ostalimi proizvajalci ni bistvene razlike,če si pripravljen malo več plačati za kvaliteto.Najboljša oprema je sigurno Dainese,Spidi itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popust 50% je samo na dolocene artikle. Zgolj v opozorilo, da ne bo kdo takoj letel gor in bil razocaran. :)

Drugace pa se mi zdi da HG nima Wintexa, vsaj jaz nisem zasledil, pa tudi v katalogu ni kolikor vem.. Imajo pa Alpinestars in Arlen Ness, kar je tudi v samem vrhu po kvaliteti, pa na zalost tudi po cenah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj s supermoto opremo? Je tle še kdo tak(čudak) ki je presedlal iz SS na SM? Jest imam komplet kombinezon(dvodelni na zadrgo) in integralno čelado, pa me zanima kako se bo to kej obneslo na SM. Je pametno nabavit kako motocros majco(tisto zračno, luknjasto) in komplet ščitnikov, ki se jih oblečeš? Motor bom mel pretežno za stunte na kakem parkirišču in pa kratke zavoje. Sem razmišljal da bi za cesto oz. dirkališče lahko bil v kombinezonu, za stunte pa v oni majci... Kaj pravite ostali?

Tole sm mel v mislih:

91b686ce7bd1678564409b48e53a6544.jpg

dfb09af2d58213dbd0e464ff96513672.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!!

Tudi jaz pravkar postajam novi motoristi :rolleyes: ! Vozil bom hondo Transalp, razmišljam pa, da bi si kupil opremo Wintex (jakna, hlače, škornji in rokavice) v MC Promotor v Petrovčah!! Če ima kdo kakšno izkušnjo s to znamko oz. ima kdo kakšno boljšo idejo za nakup se iskreno priporočam!!

Za jakno imaš pri nas par ugodnih variant od firme IXS. Je zelo kvalitetna firma, ki jo bo desetletni uporabi toplo priporočam. Imeli so v TC Motoshopu eno zelo dobro za okoli 130 evrov z vsemi ščitniki in podlogami itd. in vrhunskimi materiali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kje pri nas se da dobit nove "bunke" od Crash Padov in sicer od firme LSL

ok ze mam, louis :D

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trg d.o.o. v LJ, naročiš po katalogu iz Louisa, Louis namreč drži LSL.

No vidim, da si tudi sam našel med tem ko sem pisal objavo :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pri nas se da dobit nove "bunke" od Crash Padov in sicer od firme LSL

ok ze mam, louis :D

nevem zakaj za vraga bi ti rabo kreš pede, če se še več ko 100kmh po ravnem nisi pelo, kaj šele v ovinek... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj za vraga bi ti rabo kreš pede, če se še več ko 100kmh po ravnem nisi pelo, kaj šele v ovinek... :lol1:

Sicer pojma nimam kako Gixxer vozi, ampak tudi za take kot si ti opisal, crash padi mogoče niso napačna izbira :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj on me tud ni, ampak pac ma take provokativne izjave, na katere se cez cas navadis in te boli ku**c...nekateri pa pac nasedejo in se kregajo, pri cemer on najbolj uziva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu crashpadov a.k.a. zaščitnih ˝bunk˝ za fz6-ko. Katere bi bile primerne, se vse obnesejo enako al je treba na kej pazt pri nakupu? :? Gledal sem LSL v Louisu, se splača al se dobi kje bližje? Mogoče tudi ceneje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam že nekaj časa iščem primeren crash pad za Hornetko. Kakšne so kej vaše izkušnje? 

Kukr gledam, more bit kar dolg, če hočeš da opravi svojo funkcijo, se pravi da se motor nasloni na slider in ne še na kaj zraven. In zaradi te dolžine sem mal skeptičen, da ob morebitnem padcu, lahko samo v garaži recimo, ne bi odlomil še ALU nosilca motorja, na katerega je slider prišraufan.

CBR599_r1_c4_f3.jpg

CBR599_r1_c4_f2.jpg

LSL je sicer super lepši ampak se mi zdi, da bi bla tista bunkica na Hornetki bl za okras :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušenj na srečo nimam, sem pa tudi skeptičen glede tega odkar sem videl te slike.

Sicer naj bi se zlomili pri močnejšem udarcu, če so le pravilno izdelani.

post-6263-1199877246_thumb.jpg post-6263-1199877238_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fak ane :wacko:  Lih tega se jest bojim. A ni cenejš da daš tank pobarvat. Deklce lahko, kukr sem zasledil, kupiš nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu crashpadov a.k.a. zaščitnih ˝bunk˝ za fz6-ko. Katere bi bile primerne, se vse obnesejo enako al je treba na kej pazt pri nakupu? :? Gledal sem LSL v Louisu, se splača al se dobi kje bližje? Mogoče tudi ceneje? :hmm:

Na FZ6-S sem imel original crach-pade. Desni mi je dvakrat rešil popraskan motor. Res je, da se aluminij crash-pada pri padcu motorja takoj nalomi vendar bolje to kot pa da ti zategne okvir.

Osebno bi ti priporočil kar original, čeprav so dragi (cca 120 EUR).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem ce to spada v to temo, ma je treba poskusit sreco

Zdej pozimi ko se vozim, piha mrzel zrak tocno v rokavice (roke), tako da me stalno zebe samo v roke.

No zanima me ce je kaksna zascita za to, ki se montira na krmilo.

Mam pa fazer 600 plave barve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem ce to spada v to temo, ma je treba poskusit sreco

Zdej pozimi ko se vozim, piha mrzel zrak tocno v rokavice (roke), tako da me stalno zebe samo v roke.

No zanima me ce je kaksna zascita za to, ki se montira na krmilo.

Mam pa fazer 600 plave barve

Si morda mislil kaj takega

post-9228-1199893306_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi sam sem v dilemi glede sliderjev-crash padov.

Na CBR 600 F bom imel poliesterske oklepe, nekaj karbonske zaščite (oba deklca, okvir), razmišljam tudi o crash-padih.

Na voljo imam tri variante:

1. LSL

2. Puig

3. Eni no-name iz ZDA

Moja dilema je predvsem v tem, da ne želim, da mi crash-padi naredijo več škode kot koristi v primeru padca - namreč da bi mi skrivili okvir. Hkrati pa bi crash padi v primeru blagih padcev (recimo na Marofu) služili kot sredstvo za povzročitev čimmanjše škode. Pri prejšnjem FZ-6 so mi crash padi dvakrat preprečili večjo škodo na motorju, so pa bili originalni in so se ob vsakem padcu nalomili. Za CBR 600 F originalni (torej Honda) crash padi ne obstajajo.

Puigovi (št. 2) mi niso preveč pri srcu ker se privijačijo na del okvirja in ne tja, kjer je privit motor v okvir. Ker bom imel poliestre seveda ni noben problem narediti luknjo v oklep.

Kaj menite vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!