Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

kaki,a pa si zase vzel po narocilu,al standardno velikost?...namrec moj problem je,da sem precej velika in suha,se pravi da mi je moja cifra zadosti dolga ampak presiroka,manjsa pa je prekratka :wacko: ..rabim nekaj,kar mo bo prav,udobno in me ne bo na cesti napihovalo..

Ola, ne, jaz sem si nabavil kar "standardno" 50 cifro (mam svojih 174cm).

Pojdi in se pozanimaj pri Borku, saj možak je zelo pripravljen pomagat.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaki,a pa si zase vzel po narocilu,al standardno velikost?...namrec moj problem je,da sem precej velika in suha,se pravi da mi je moja cifra zadosti dolga ampak presiroka,manjsa pa je prekratka :wacko: ..rabim nekaj,kar mo bo prav,udobno in me ne bo na cesti napihovalo..

mislim da ti bo to ena izmed ugodnejših rešitev, če nisi standardnih mer. jaz imam trenutno njegov navaden komplet brez ščitnikov 5 let, v bistvu namenjenega za čoperiste (prej sem imel čoperja) vendar tudi na nakedu ni slab. seveda je brez kakih visečih trakov in vezalk :whistle: , pa sem zadovoljen.

razmišljam pa o menjavi in tudi o tem da bi vzel njegov dvodelni kombinizon s ščitniki... se bom v tekočem mesecu kaj ustavil pri njem. ker pa sem standardnih mer, bi se mi mogoče bolj splačalo vzet kakega vanuccija v louisu.

verjetno ni takega, ki bi imel oba, da bi kaj povedal, keri je boljsi...?

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno opremo priporočate za naked motocikle? Sam sem sicer kupoval bolj za sport oz touring varianto imam pa dvodelni berikov Moto GP kombinezon za vsemi ščitniki in škornje TCX Competizione S pa Clover ščitnik hrbta. Na nekaterih slikah ko so testirali nakede na dirkališčih pa tudi na cesti sem videl podobno opremo. Zgleda dobro kako so pa kaj izkušnje pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na nakedu: spidi racing kombinezon (neprecenljivo), škornje iz louisa za 50 EUR usnjene z ojačitvami (zelo zadovoljen) Nolanko serije 80, rokavice iz mehkega usnja s karbonskimi ščitniki členkov, če pa samo v mesto skočim pa kavbojke, jakno iz cordure zaščiteno na hrbtu, ramah in komolcih in ledvični pas do pol hrbta, ostalo isto, za poleti ko je ful vroče pa odprto čelado FM (belo)

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa pride celotna oprema za SS motor, mislim pri kateri ceni se začne, ker za navzgor skoraj ni meje?

hja. odvisno kaj bi rad mel. če kupis kaksen 5 let stari model kombinezona ga dobis ugodno za enih 400€ čelado za 200€, rokavice za enih 70€ pa skornje za 150€.

drugace pa če bi vprasanje postavil drugace bi ti lahko kdo natančneje odgovoril. aja btw mislim da si malce preberi forum :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa pride celotna oprema za SS motor, mislim pri kateri ceni se začne, ker za navzgor skoraj ni meje?

Od oka....1500€, lahko manj lahko več. (Kombinezon,čelada,škornji,rokavice,želva - vse to neki srednji višji rang)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od oka....1500€, lahko manj lahko več. (Kombinezon,čelada,škornji,rokavice,želva - vse to neki srednji višji rang)

Bo kr ene 2k€ pa dalje za srednje-višji rang.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo kr ene 2k€ pa dalje za srednje-višji rang.

Zakaj?

Čelada 500€

Kombinezon 700€

škornji 200€

želva 100€

rokavice 100€

pa kak popust in je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj?

Čelada 500€

Kombinezon 700€

škornji 200€

želva 100€

rokavice 100€

pa kak popust in je :D

Saj si bil zraven, ko sem kupoval. Pa mislim, da nimam prav nič hudo opremo. Že kombinizon je bil 900€.

Glede kombinezona me še zanima, ali je za športno vožnjo primeren samo usnjen ali pride v poštev tudi iz tekstila?

Če hočeš sebi dobro, potem usnjen kombinizon.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si bil zraven, ko sem kupoval. Pa mislim, da nimam prav nič hudo opremo. Že kombinizon je bil 900€.

Že že...vendar je ta tvoj kombinezon že cenovno v mal višjem rangu :whistle: Škornje imaš race....1 model pod top modelom itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kombinezona me še zanima, ali je za športno vožnjo primeren samo usnjen ali pride v poštev tudi iz tekstila?

Kaj je zate športna vožnja? To , da boš šel 20 km čez omejitev al 100 km/h čez omejitev? Al to, da boš šel na Grobnik in tam skoraj ziher vsipal po tleh?

Večina riporoča usnje, dosti pa se jih tudi vozi v korduri ... Izbira je pa samo tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da bo treba kar usnjen kombinezon.

Mogoče še eno neumno vprašanje - ali prej kupiti kombinezon ali želvo, če bi že kupil v ločenih trgovinah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da bo treba kar usnjen kombinezon.

Mogoče še eno neumno vprašanje - ali prej kupiti kombinezon ali želvo, če bi že kupil v ločenih trgovinah?

Bolje prvo želvo, in z želvo meriti kombinezone, sam se storil ravno obratno, vendar na srečo brez posledic :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da bo treba kar usnjen kombinezon.

Mogoče še eno neumno vprašanje - ali prej kupiti kombinezon ali želvo, če bi že kupil v ločenih trgovinah?

Želvo obvezno prej, ker ti bo kombinizon v nasprotnem primeru premajhen, ker kombinizon mora biti čim bolj po tebi (da ne "švajdra" po tebi, da se ne napihuje pri malo višjih hitrostih, da v primeru padca ostanjeo ščitniki tam kjer morajo biti). Pri želvi pa pazi, daje dovolj zračna in da ima zaščito level 2. Zaenkrat sem tega opazil le na Alipnestars hrbteničniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri želvi pa pazi, daje dovolj zračna in da ima zaščito level 2. Zaenkrat sem tega opazil le na Alipnestars hrbteničniku.

Tudi Clover Back Pro 2 ima 2 stopnjo zaščite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi prvo želvo kupiti in potem kombinezon. Ali je še kaj potrebno prej kupiti, da ne bo premajhen/prevelik/debel...? Rokavice in škornji pa mislim, da nimajo dosti povezave razen barvnega ujemanja.

Ali se pod čelado tudi poleti nosijo podkape in če ja, kakšne pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podkapa za mene vedno poleti in pozimi.

Najboljša (in edina) zame je takšna, ki ima spodnji del iz Windstoperja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi prvo želvo kupiti in potem kombinezon. Ali je še kaj potrebno prej kupiti, da ne bo premajhen/prevelik/debel...? Rokavice in škornji pa mislim, da nimajo dosti povezave razen barvnega ujemanja.

Ali se pod čelado tudi poleti nosijo podkape in če ja, kakšne pa?

Ja potreboval boš še kako podobleko (pozimi greje, poleti odvaja švic in omogoča, da lažje snameš jakno iz telesa), sam to ni tolk panike, ker ti ne "zasede" toliko prostora kot želva. Za bolj hladno vreme vzameš podobleko iz windstoper materiala, za poleti coolmax. Podkapo imam in jo ne uporabljam, razen kadar je bolj mrzlo, bom pa moral nekaj nabaviti za vrat, ker je windstoper, ki ima ovratnik ratal pretopel. Ko boš kupoval ti svetujem, da vzameš tak kombinizon in rokavice ter škornje, ki sicer imajo zračenje (perforiranje) vendar ne preveč (ponavadi ima full zračenje top racing varianta opreme). To pa zato, če boš šel kam daleč ti bo skoz pihalo in boš imel vsega kmal poln kufer. Je pa res, da če boš bolj po pistah krožil, da boš pa potreboval zelo zračno obleko, škornje, rokavice. Pri daljši furi te bo pa to motilo (no, kakor koga). Kombinizon pa pazi, da bo bolj po tebi (seveda z želvo), da te na motorju ne stiska pod kolenom ali na komolcih). Pa pazi, da ne kupiš prevelike želve (eni modeli so smotani). To pa mislim, da je tudi vse :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi prvo želvo kupiti in potem kombinezon. Ali je še kaj potrebno prej kupiti, da ne bo premajhen/prevelik/debel...? Rokavice in škornji pa mislim, da nimajo dosti povezave razen barvnega ujemanja.

Ali se pod čelado tudi poleti nosijo podkape in če ja, kakšne pa?

Tud jaz vedno nosim windstopper podkapo. Se mi dogaja, da zuzelke prletijo v vratni predel, zato si ne predstavljam, kolk bi bolelo, ce bi se napopale na vrat. Poleg tega se mi zdi, da je tud v celadi manj zvizganja.

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vedno uporabljam podkapo :grim , ker s tem ohranjam čistočo v čeladi pa tudi malo zaščiti vrat kot je ze a79 napisal, pred raznimi nlp-ji :alien1:

ponavadi uporabim na laseh kakšen gel, te pa si ne grem prat las pred vsako voznjo :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ole. V Avstriji sem že 2 tedna nazaj naročil crash pade od Rizome, pa jih še zdaj niso dobili. Jutri proti večeru grem na Grobnik in bi zadevo raje imel na motorju.

Mi lahko bilo kdo pomaga in pove kje bi lahko jutri dobil te bedne crash pade za Yamaha R6 2008. Pašejo pomoje tudi od 06 in 07 letnik.

Lp

MV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rizoma Crash pade ima Nitro iz Ilirske bistrice, vprašaj če ima kaj zaloge. Drugače pa crash pade, sicer od Puig-a, drži tudi Motoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!