Skoči na vsebino

Limiti na karticah


Burnout

Priporočene objave

Ojla, upam da bo znal kdo na to odgovorit.

Zanima kakšne se obresti, na ŠOU kartici LJ Banke, če si recimo več kakor en mesec v negativnem stanju. Recimo sem že en mesec 40k sit v minusu, naslednjo plačo pa dobim šele 20.8, v bistu bi bom takrat že skoraj 2 meseca v minusu.

Če je kaj komu znano naj prosim napiše. Hvala!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če govoriš o dovoljenem negativnem stanju (toraj znotraj limita) so obresti minimalne.. za tak znesek nekaj 100 sit na mesec (na dolgi rok ni malo.. če gre pa za obdobje 2. mesecev pa mislim da ne boš propadel .) ).

Če je pa govora o 40.000 sit v nedovoljenem negativnem stanju (torej 40.000 čez limit), potem je pa nekoliko drugače.. obresti so kar nekaj večje, pa tudi opozorilo prejmeš, zakaterega ti zaračunajo nek pavšalni znesec okol 1000-1500 sit, če v 8 dneh ne pokriješ tega minusa pa sledijo nadaljni ukrepi v stilu blokiranja kartice in podobno.. :closedeyes:

Več bi ti verjetno vedel povedat Foggy, ali pa kar direktno v banki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem znotraj dovoljenega limita. Torej sem na -37.inšenekaj tisoč sit, torej znotraj dovoljenega limita, ki mi ga je banka dala takoj, brez kakšnega mojega zahtevka. Dala mi je takoj 40čukov dovoljenega limita.

Alora maXXX thx.

@Foggy: Če veš še kaj več povej, sicer bom pa itak na banko odpeketal :D

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na spletno stran LB in tam imajo napisano, kolko so obresti za dovoljen ali pa nedovoljen limint, oz. minus :OK:

LP Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za dovoljeno prekoračitev je 10-12% obresti letno nominalno odvisno od banke to jev tvojem primeru max 400 sit... za nedovoljeno prekoračitev so obresti precej večje, kljub temu se pri tko mejhnem znesku ne pozna tud če bi ble še enkrat večje je to samo 800 sit valda... je pa drug problem, vsakič ko nedovoljeno prekoračiš limit se bojo zapomnl pol ko boš rabu kak kredit, limit al pa kaj podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dovoljenem negativnem stanju, v tvojem primeru do 40.000,00 tolarjev, si lahko neskončno dolgo, dokler te je pač volja plačevati obresti.

400 tolarjev negativnih obresti se ne čuje dosti. Je samo 1 %.

V enem letu bo to zneslo 12x400=4800 tolarjev, kar pa pri številki 40000 ni več zanemarljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem letu bo to zneslo 12x400=4800 tolarjev

nak :grrr obrestno obrestni račun... prvi mesec, 1% od 40k, drugi mesec bo že 1% od 40.400 tretji mesec bo 1%od 40.804 in tako dalje... Torej pride več kot 4800 :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obresti na obresti se po zakonu ne obračunava :?

In če je letna obrestna mera 10%...bo čez točno 365 dni naneslo 4.000.

Dam roko v ogenJ za tole?.....NE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obresti za negativno stanje na transakcijskem računu se obračunavajo in odtegujejo mesečno.

Zato tisti račun 400 x 12 velja.

Ker, če obresti ne bo sproti poravnaval, bo prišel v območje obresti za nedovoljeno prekoračitev.

Tam bodo pa višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!