Skoči na vsebino

Avto in motor


cresh

Priporočene objave

dokler bo nafta in naftni lobiji, bodo hibridni in električni avti le floskula.

To se pa strinjam.Pa saj je itak za vse tako.Vsaj do prevlade teh ali podobnih bo še dolga pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

avto: opel astra 1.7dti irmscher, l.01

moped: suzuki sv 650, l.00

edina povezeva je da imata oba velik navora pod nizkimi obrati, pa oba sta modra

tkole, po parih letih šparanja, se je zamenju moped, še vedno suzuki, da da je GSX 600 R, k5, arrrmen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V manjšo porabo ne dvomim, ampak moraš pa upoštevati še stroške in porabljeno energijo za izdelavo/razgradnjo takega avtomobila.

kaj pa obremenitev okolja prius - hummer na nekih 300.000 km ?? h3 humija se vozi nad 16l/100km. to je ekvivalent priusu za cca 1.000.000 km. olja ob menjavi je vsaj še enkrat več - reciklaža? z materialom ene gume s h3 narediš dve (vsaj )za toyoto prius-reciklaža? cena reciklaže avtomobila ? ja ,seveda ..ampak na kilogram...hummer h3 je skoraj enkrat težji?!

in s priusom se lako odpelješ iz centra mesta - kjer je največji problem onesnaženja - na kaj??? Na elektriko!!!!!!!

vse to ekološko gledanje in rezultati primerjav so samo za določene segmente napr.: izdelava, reciklaža,uporaba. ni pa narejene tudi ene raziskave ,kjer bi bilo upoštevano vse skupaj ! in zakaj ne ?? zaradi določenih lobijev,ki delajo te raziskave samo v tistem segmentu,ki je njim v prid! malce off topic,pa ne čisto....lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa obremenitev okolja prius - hummer na nekih 300.000 km ?? h3 humija se vozi nad 16l/100km. to je ekvivalent priusu za cca 1.000.000 km. olja ob menjavi je vsaj še enkrat več - reciklaža? z materialom ene gume s h3 narediš dve (vsaj )za toyoto prius-reciklaža? cena reciklaže avtomobila ? ja ,seveda ..ampak na kilogram...hummer h3 je skoraj enkrat težji?!

in s priusom se lako odpelješ iz centra mesta - kjer je največji problem onesnaženja - na kaj??? Na elektriko!!!!!!!

vse to ekološko gledanje in rezultati primerjav so samo za določene segmente napr.: izdelava, reciklaža,uporaba. ni pa narejene tudi ene raziskave ,kjer bi bilo upoštevano vse skupaj ! in zakaj ne ?? zaradi določenih lobijev,ki delajo te raziskave samo v tistem segmentu,ki je njim v prid! malce off topic,pa ne čisto....lp

Točno tako!

Ko sem prebiral sem sem hotel dodati da NOBEN avto ni ekološki, so pa eni bol in drugi manj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj malega

Meni se ne ljubi več iskati ker me ne zanima, ampak je pa žal dejstvo da hibridni avti niso tako ekološki kot se reklamira.

Pa še Top Gear malo nekredibilen vir, ampak zanimivo.

Z Hummerjem si šel primerjat... legenda :worship:

a je tako v redu...samo vprašam...povej , če si to meni namenil.....drugače pa vse jasno.. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa obremenitev okolja prius - hummer na nekih 300.000 km ?? h3 humija se vozi nad 16l/100km. to je ekvivalent priusu za cca 1.000.000 km. olja ob menjavi je vsaj še enkrat več - reciklaža? z materialom ene gume s h3 narediš dve (vsaj )za toyoto prius-reciklaža? cena reciklaže avtomobila ? ja ,seveda ..ampak na kilogram...hummer h3 je skoraj enkrat težji?!

in s priusom se lako odpelješ iz centra mesta - kjer je največji problem onesnaženja - na kaj??? Na elektriko!!!!!!!

vse to ekološko gledanje in rezultati primerjav so samo za določene segmente napr.: izdelava, reciklaža,uporaba. ni pa narejene tudi ene raziskave ,kjer bi bilo upoštevano vse skupaj ! in zakaj ne ?? zaradi določenih lobijev,ki delajo te raziskave samo v tistem segmentu,ki je njim v prid! malce off topic,pa ne čisto....lp

Ti si brihten da primerjaš hummerja in priusa. Kot prvo sta to tako različna avtomobila da bolj že ne moreta biti, kot drugo se pa prius prodaja kot ekološki avto, kar pa niti ni toliko kot bi si mislil

ali pa obstaja rešitev?!!!! http://www.avtonapli...juje-svoj-pohod

Bravo, nobelova nagrada ti ne uide. Dokler ima par ljudi avto na plin je cena nižja, ko bi pa enkrat večji procent ljudi vozil na plin bi se pa seveda podražil in se ne bi več toliko splačalo. Isto oz. še slabše je bilo z biogorivi, ko se je potem hrana podražila, ker je bilo čedalje več kmetijskih površin zasedenih za goriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj malega

Meni se ne ljubi več iskati ker me ne zanima, ampak je pa žal dejstvo da hibridni avti niso tako ekološki kot se reklamira.

Pa še Top Gear malo nekredibilen vir, ampak zanimivo.

Ti si brihten da primerjaš hummerja in priusa. Kot prvo sta to tako različna avtomobila da bolj že ne moreta biti, kot drugo se pa prius prodaja kot ekološki avto, kar pa niti ni toliko kot bi si mislil

Bravo, nobelova nagrada ti ne uide. Dokler ima par ljudi avto na plin je cena nižja, ko bi pa enkrat večji procent ljudi vozil na plin bi se pa seveda podražil in se ne bi več toliko splačalo. Isto oz. še slabše je bilo z biogorivi, ko se je potem hrana podražila, ker je bilo čedalje več kmetijskih površin zasedenih za goriva.

najlepša hvala za nagrado.... mi je prav prišla...dobijo jo pa itak brihtni in ne brihtoli..

drugič vsaj svoje poste preberi, če se ti že drugih ne da (ne ljubi-a provociraš pa lahk v drugi temi???).... a ti morm dat polovico nagrade?????? ti samo reci....itak je bila tvoja ta s hummer-jem in priusom....

to z boigorivi imaš v veliki meri prav....

par ljudi ima avto na plin...tudi pravilno....celo par v kamniku...mercedec s500....hummer ...

ja na japonskem jih imajo pa nekaj čez 4,000,000...taxijev...pa vsi avtobusi mestnega prometa na dunaju so na plin (CNG).

pa ne da se mi več smetit..sem se pustil pač malo sprovocirati...je druga tema za to tukaj..http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=30744

se lahko tam dobiva...če se ti bo dalo brat.... se opravičujem ostalim... Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ja na japonskem jih imajo pa nekaj čez 4,000,000...taxijev...pa vsi avtobusi mestnega prometa na dunaju so na plin (CNG).

MOGOČE je na japonskem tako, ker ne smejo voziti na dizel? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na japonskem jih imajo pa nekaj čez 4,000,000...taxijev...pa vsi avtobusi mestnega prometa na dunaju so na plin (CNG).

Kar je ob skupnem številu slabih 80 milijonov vozil za prevoz oseb (avtobusi, avtomobili in motorna kolesa) samo 5%. Ko / če bo delež narastel na 30+, tudi plin ne bo več tako 'ugoden'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOGOČE je na japonskem tako, ker ne smejo voziti na dizel? :whistle:

ali obstaja najmanjša možnost da japonci niso neumni?:naughty: ja,pri nas bodo pa kmalu dizel motorje prodajali. ki bodo seveda imeli nižji izpust CO2 kot bencinski, tako kot je pri avtih. in zaradi tega bodo nižje obdavčeni. a kljub vsemu imajo dizli bolj škodljiv izpuh kot bencinarji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Cagiva Raptor

Ford Focus 1.8 TDCi

Toyota Yaris 1.0

Slike bojo ko bo vreme, čas in predvsem volja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

2X Honda zoomer 50 ccm (za v mesto)

Kawasaki ER-6-N (za ženo)+Življensko zav.

BMW K-1200-R (za športat)

BMW-Cupe 120 d (za poleti)

Toyota Yaris 1.0 (za zimo)

Fiat Ducato 3l Van (za dopust)

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!