Skoči na vsebino

Prenos starih videov v digitalno obliko


Priporočene objave

doma mamo precej enih starih posnetkov,k bi jih blo res fino spravt lepo na cd-je,da se lahko kšn 'film' zrežira in to

za navadno kamero na kasete mi je še nekak jasno-rabil bi pač TV kartico in namesto na TV predvajal na računalnik,kjer bi z nekim programom snemal

za super8,kjer projeciraš na platno,pa ne vidm druge kot da daš digitalno kamero na stativ pred platno in snemaš... :hmm:

torej kartice,programi...če je kdo že kej podobnega počel,z idejami na plan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem spravljal dol iz super8, in sicer tako kot si reko - projektor, platno pa kamero na stativ. Cajt si moreš vzet. Je pa blo sprva težko dobit vso opremo, ampak zdaj mam vse - en vlki projektor, za rezat&lepit trak, celo kamero, nekaj filmov ki jim je rok potekel ko se še nisem rodil ter še nekaj luči pa drobnarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sposodil sem si ZELO dobro digitalno kamero, projeciral super 8 na platno in snemal in ugotovil, da zadeva ne deluje dobro ker projektor sploh pri temnejših posnetkih "premalo sveti" in se zadeva ne vidi dobro. vse sem delal v popolni temi in ne gre. bo treba naštudirat nekaj z osvetlitvijo ampak še nimam časa za te hece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni ni blo sile, je kar šlo. Če pa maš seveda čas in film v digitalni obliki, pa delaš na adobe primiere čudeže kar se tiče osvetlitve, kontrasta določenih delov filma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam TV kartico, samo softwersko cca 12kSIT.

Če hočeš profi, moraš kupit hardwersko, samo stane tam okoli 500kSIT.

Glede na to ,da danes DVD pekač ni neki strošek, lahko z minimalnim stiskanjem kar dost videa prevekslaš. Drugače pa se da video tudi stiskat preko te kartice, samo rabiš procesorsko moč.

Drugače pa video lahko z Adobe Premier urejaš, dodajaš podlago, napise prehode in še in še..

Je kar fajn za domačo uporabo... :OK:

LP Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neseš lepo v studijo, pa ti za male dnarje presnamejo.

Drugače pa obstaja od Pinacla kartica, ki ima S-video vhod za S-VHS pa VHS kamere prav. Ko sem se jaz zanimal, par let nazaj je bila 60k SIT. Programsko opremo dobiš pa poleg.

Edino kar je mučno, je to, da presnemuje tako dolgo, kolikor je kaseta dolga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem se tudi nekaj matral,sem pa videorekorder na računalniški TV tuner priklopil in potem snemal z digital VCR na disk.Samo kvalioteta ni bogve kaj,je lepše videt na kaseti.Pol sem pa prešaltal na digitalno kamero in zdaj se da delat čuda s premierom in pinnaclovim studiem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!