Skoči na vsebino

LOKALPATRIJOT!


Funakoshi

Priporočene objave

Lokal patriot? Hehe... Okej, Štajerska, Maribor, Nova vas I... Prav zadovoljen sem tam. Mirna soseska, pred leti malo drogeraška, zdaj pa je precejšen mir. Dragi čefurji in cigani... to ni reklama! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokalpatriot...kakor kdaj...da napišem podobno kot Tomozuki...Štajerska,Maribor,Nova Vas II....tudi pred leti bolj divja,zdaj pa ok....sem pa živel tudi na Primorskem/obali par let pa malo več kot eno leto na Vrhniki...ampak čez MB in okolico pa ga ni. Le škoda, da MB ni še večje mesto.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solkan. kraj zgodovine...eden najstarejših krajev v sloveniji. oba velika viharja prejšnjega stoletja sta šla čezenj...in še neštevilo drugih v še bol oddaljeni preteklosti...časi ko je laška podlasica rinila na vzhod in so po Sabotinu, Sveti gori, Škabrijelu in vseh okoliških hribih treskali buzdovani po italijanskih čeladah...ah stari dobri cajti :afro1: potem je prišla druga morija...most so večkrat bombardirali zavezniki, ob koncu vojne so se čezenj valili ostanki poražene golazni a la četniki, ustaši, beli itd...in so kmalu zatem po zmagovitem boju na goriškem polju v Solkan vkorakale enote škofjeloškega odreda...91 tega je končno popolnoma svobodno zadihal z razorožitvijo graničarske karavle pr železnici.

Solkan vedno ob meji, vedno v boju, vedno branik slovenske zemlje...

Solkan, ki se je z tistim kurčevim skropucalom od "fontane", po domače "propelerjem" na placu vpisal v zgodovino podkupovanj in nepotizma... :SS

Solkan, kraj rojstva nekaterih znanih in pomembnih slovencev

Solkan...medijsko zapostavljan zaradi Nove Gorice, ki je praktično zrasla ob njem in iz njega.

Solkan, eden najtoplejših krajev v SLO

če nisi Sukenc (solkanec) si forešt (xeno :lol: ) :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Opis dejavnosti

- streljanje z avtomatsko puško, pištolo, puškomitraljezom, mitraljezom in ostrostrelno puško

- streljanje z bombometi

- streljanje z minometi 120 mm  :xx:

- streljanje iz oklepnih vozil

- vaje z minskoeksplozivnimi sredstvi

- taktično urjenje enot

- uničevanje oporečnega streliva

Pridem! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerke so hujše  :glare:

Ja tko tud PERVY praw. :hmm: Bo že držal. :grim

z ostalim se ne strinjam, ja za štajerke pa že dolgo iščemo zdravilo ampak jih noben pesticid kaj šele autan ne vzame - priznam ni vse perfektno na vzhodu  :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker jaz živim tu  :devil: in ker je LAŠKO pivo najbolj mrzlo, pa še kar nekaj vredi ludi tu živi  :OK:  itak pa da mamo na prebivalca največ gostiln in motorjev  :grim

Tisto o motorjih in gostilnah drži za Žiri! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto o motorjih in gostilnah drži za Žiri! :yea2:

malo morgen, razen če imate samo 100 prebivalcev. ne verjameš? pridem preverit vse gostilne pol pa še ti k nam. če se boma sploh spomnila rezultata bova razglesila izenačeno :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALi ste hodili v šolo?

Da

V tretjem razredu za SND je bila naša vas v učbeniku. In katera je to?

Bitnje pri Kranju, bolj točno ob cesti Kr - Šk. Loka, slovi kot najdaljša obcestna vas, taka razporeditev pa izhaja iz časa Marije Terezije ( zaradi njene kmetijske reforme)

Aja pa še full kmetij imamo in stem tudi ogromno pravih slovenskih deklic. Na veselici nam pa Atomik harmonik špilajo. Pa še heroinska afera izhaja iz naših krajev.

HA kwa pa pravte na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALi ste hodili v šolo?

Da

V tretjem razredu za SND je bila naša vas v učbeniku. In katera je to?

Bitnje pri Kranju, bolj točno ob cesti Kr - Šk. Loka, slovi kot najdaljša obcestna vas, taka razporeditev pa izhaja iz časa Marije Terezije ( zaradi njene kmetijske reforme)

Aja pa še full kmetij imamo in stem tudi ogromno pravih slovenskih deklic. Na veselici nam pa Atomik harmonik špilajo. Pa še heroinska afera izhaja iz naših krajev.

HA kwa pa pravte na to?

No, imamo tudi mi kar nekaj za pokazat.Ena od stvari je da smo najbolj urejena občina v Slo., imamo bolinco za obzidjem in notri ''duševne bolnike'' zaprte.V drugih občinah se normalno zunaj sprehajajo.

P.S. Sem hotel že med ''....'' neki druzga napisat :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak čez MB in okolico pa ga ni. Le škoda, da MB ni še večje mesto.

lp vuk

če bi bil večji, ne bi mogel več biti predmestje Lenarta ... :blush:

Lenart je okej ... sem tam živel 15 let ... pol 4 leta v glavnem v Mariboru ... pol pa ene 10 let v Lublani ... pa vmes malo naokoli ...

kot rojeni Štajerc pa moram rečt, da je v Ljubljani fajn (če imaš pogoje za preživetje)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi bil večji, ne bi mogel več biti predmestje Lenarta ...  :blush:

Lenart je okej ... sem tam živel 15 let ... pol 4 leta v glavnem v Mariboru ... pol pa ene 10 let v Lublani ... pa vmes malo naokoli ...

kot rojeni Štajerc pa moram rečt, da je v Ljubljani fajn (če imaš pogoje za preživetje)...

Hm,Sym,pozdravi Mojco... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tle kjer zdej živim je zlo lepo.....ne prevroča poletja, zime še kar radodarne (imam zelo rad sneg :D ),če ni v dolini snega je pa v hribih, ki so nekaj minut odaljeni...imamo več možnosti kopanja poleti...od Nadiže,Soče do lokalnega potoka,ki je itak največji zakon....piknike in žurke lahko delamo kjer nam paše...imamo igrišče za fusbal in košarko...hosta je par metrov odaljena...smučišča so na dosegu rok...imamo najlepši razgled na hribe...imamo znamenitost,ki bo šele znamenitost (še en potres, pa bomo služili z našim zvonikom....)...imamo privat vojni muzej....imamo potujočo knjižnico parkrat na mesec v vasi....imamo dvakrat na teden frišne morske ribe v vasi...trikrat na teden nam pripeljejo frišen kruh...enkrat na teden nam pripeljejo sladoled v vas....imamo svojo planino na Matajurju (domač sir in skuta)...imamo dobre mladenke v vasi,ki na žalost ostanejo po študiranju v mestih.....smo vas z največ motorji daleč naokoli :OK: ....aja..imamo svoj izvir vode....in od lanskega leta smo priključeni na čistilno napravo....prava mala eko vas.... :cry: če ne bi bilo endurašev .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fajn da ste vsi tako navdušeni nad svojim krajem....upam, da bo tako ostalo...ker jest sosedov nočem imet...a bi lahko lepote svojih krajev dali kam v širšo javnost...ker zadne časa vse preveč ljudi na moj vrt sili. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi z Bleda mamo pa

1. kremšnite (Čudno, da je ni na grbu Bleda? :lol1: )

2. neverjetno število žab - predvsem ob lepem vremenu, ob vikendih :?

LP iz Bleda

post-6668-1122128312.jpg

post-6668-1122128350.jpg

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!