Skoči na vsebino

italijanske skatle


stuhec

Priporočene objave

Pri nas doma je bil Fiat Tipo 1.4 od 1990-1994 in je bil kar vredu avto. Zadnjič sem imel priložnost peljat enega 1.4 70 KM letnik 1996 in mi ni jasno, kako lahko avto te velikosti s samo 70 KM tako leti, v bistvu gre isto kot moj clio 1.4 16V 98 KM.

zdaj vidis kaj je italjan :OK:

ne ne, malo resnosti, poglej navor motorja, najbolj pa mase obeh vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma je bil Fiat Tipo 1.4 od 1990-1994 in je bil kar vredu avto. Zadnjič sem imel priložnost peljat enega 1.4 70 KM letnik 1996 in mi ni jasno, kako lahko avto te velikosti s samo 70 KM tako leti, v bistvu gre isto kot moj clio 1.4 16V 98 KM.

Zanimivo je bilo, da je Fiat Tipo 1.4 s 70 KM imel mnogo prepričljivejši motor kot Fiat Punto 1.2 75 SX (oba sem zelo dobro poznal, Punta celo imel doma)....Tudi strokovnjaki na zastopstvu Fiata so poznali to zgodbo, vendar pametne razlage nisem uspel dobit....sicer je pa res, da takrat (1995 leta) nihče ni vedel, kaj je to navor, logike pa vseeno ni bilo, Tipo večji, težji in bolj škatlast od Punta, pa z manj konji toliko bolj prepričliv pri pospeških, končnih, odzivnosti....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu sem našel podatke za Fiat Tipo 1.4S 1988

kerb weight (kaj je to?) je 945 kg, navor 109 Nm pri 2900 rpm, moč 73 KM pri 6000 rpm

piše tudi pospešek 0-100km/h = 13,1 s in max. hitrost = 160 km/h :eek:

Tipo 1.4 S 1988 specs.

Teli podatki so mi sumljivi. Jaz sem se Cliotom 1.4 16V peljal okrog 190 km/h, kolega s Tipom 1.4 pa je bil ves čas tik za menoj.

Še enaki podatki za Clio 1.4 16V: 930 kg, 127 Nm pri 3750 rpm, 98 KM pri 6000 rpm, 0-100km/h 10,5s, max. 185 km/h.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj moram pa tudi js vletet z mojo izkušnjo alfe romeo. Meni osebno še vedno grejo dlake pokonc ko slišim kjerokol alfo, doma smo sicer imeli alfo 33 1.3 ki smo jo kupili nakje 92 al 93 leta ne vem točno in po moskvič alekotu je bil to pravi voz čeprav je bila rabljena in 87 letnik. Električna stekla uf kaj se mi je dopadlo pa še šla je k hudič. Skratka brez problema razen štrom je neki zajbavu skos drugače pa redni servisi in ko je imela 135000 km sem jo js kupu od fotra pr 18 in je bil to moj prvi avto. :kva2:

Vendar vesedlje je trajalo samo en mesec, ker sem pa poletel z njo na streho in na srečo ravno med dva kandelabra za štrom. :slap:

Meni ni blo nč, kameratu v njej tut ne avto pa totalka ampak sem od zavarvalnice potegnu več kokr je vredna bla, tk da sm kr dobr prišu skos pa še lepa šola mi je bla da se ni za špilat in divjat. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja 33 1.7 IE je bila 8 let v štalci, naredila je 140.000 km brez kakršnihkoli težav, šla je z lahkoto preko 200 (ne da bi velikokrat videl O:-) ) in imam zelo lepe spomine nanjo. Ko se je čudežno obrnila na streho in ko je zavarovalnica izplačala kasko, je namesto nje prišla.. ne boste verjeli... ALFA! tokrat 155... B) V luksuzu definitivno prekašala prvo.. v pospeških pa kljub več konjem ne... (tudi večjo maso je imela)...

Nekoč, nekdaj... pride spet Alfa... recimo GT.. :grim

(samo zadnje čase je nekam veliko toyot v štali... :hmm: ) bo treba malo spremenit.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(samo zadnje čase je nekam veliko toyot v štali...  :hmm: ) bo treba malo spremenit..  :lol1:

Ce ne ves kam s celico.....lahka jest to takoj uredim :whistle:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja 33 1.7 IE je bila 8 let v štalci, naredila je 140.000 km brez kakršnihkoli težav, šla je z lahkoto preko 200 (ne da bi velikokrat videl  O:-) ) in imam zelo lepe spomine nanjo. Ko se je čudežno obrnila na streho in ko je zavarovalnica izplačala kasko, je namesto nje prišla.. ne boste verjeli... ALFA! tokrat 155...  B)  V luksuzu definitivno prekašala prvo.. v pospeških pa kljub več konjem ne... (tudi večjo maso je imela)...

Nekoč, nekdaj... pride spet Alfa... recimo GT..  :grim

(samo zadnje čase je nekam veliko toyot v štali...  :hmm: ) bo treba malo spremenit..  :lol1:

Alfa GT. Super zadeva. Lahko povem iz izkusenj. Moja starsa sta se odlocila da od 45 naprej samo se uzivata. Tako sta pred dvema mesecema kupila vrazjo rdeco Alfo GT katero tu in tam dobim v roke in v njej se pocutim prav bogovsko. Prej smo imeli Alfo Romeo 156 1.8 Twins Park pa je bila ravno tako super. Tako da- Alfa je masinca ni kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej smo imeli Alfo Romeo 156 1.8 Twins Park pa je bila ravno tako super.

Saj si mislil Twin Spark, a ne? Razen če niste imeli parkirnega dvojčka :lol: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tote alfe imajo pa slabo ravnotezje, vse se nekaj po strahah vozijo  :rolleyes:

Mogoče bi italjani morali spremeniti design in monitrati kakšen par koles tudi na streho :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

iscem alfo 33, ce kdo ve da kje kaksna stoji in jo misli lastnik prodat, sam novi model mora bit, in lahk je tudi "pol" v nevoznem stanju

javite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!