Skoči na vsebino

Turčija, Iran, Sirija 2005


Noise

Priporočene objave

Mislim da vsi teško čakamo slike,pa ne vemo zakaj jih še ni?Ali si spet kam odpotoval? :hmm: Letos bi rad z motorjem obiskal Turčijo,pa me vse zelo zanima. :OK: Ali je treba imeti vizo za Turčijo in kje se dobi,koliko stane. l.p.

Khm: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=1286

Khm2: http://rok-vrhovnik.bober.roocon.com/trave...key/turkey.html ( ce se ti ne da vsega precekirat, preber CONCLUSION, za nekaj povzetkov )

Viza je zaenkra še potrebna ( veleposlaništvo v LJ, cena cca 10.000 )

Pa še neki: liter bencina tam je 375 SIT ( pa raje več )

Je pa sigurno ena zanimivejši destinacij. Če te pa še kaj več zanima kot je napisano na linkih pa seveda vprašaj.

Noise? Slike?

LP

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da vsi teško čakamo slike,pa ne vemo zakaj jih še ni?Ali si spet kam odpotoval? :hmm: Letos bi rad z motorjem obiskal Turčijo,pa me vse zelo zanima. :OK: Ali je treba imeti vizo za Turčijo in kje se dobi,koliko stane. l.p.

Visa za Turčijo se rabi 100%, dobiš jo pa na ambasadi za okoli 7kSIT.

Drgač bi pa tud jaz rad kšne slikce vidu, če se je obljubljal..... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če koga mika Sirija (in pa za jureta), tukaj fotke iz Damaska. Drugače, za konkretne odgovore, pa konkretno vprašajte!!!

Res je eno najlepših dosedaj videnih mest!!!

post-1-1140533671_thumb.jpg

post-1-1140533716_thumb.jpg

post-1-1140533737_thumb.jpg

post-1-1140535058_thumb.jpg

post-1-1140535629_thumb.jpg

post-1-1140535664_thumb.jpg

post-1-1140535781_thumb.jpg

post-1-1140535800_thumb.jpg

post-1-1140535874_thumb.jpg

post-1-1140535915_thumb.jpg

post-1-1140535939_thumb.jpg

post-1-1140535997_thumb.jpg

post-1-1140536167_thumb.jpg

post-1-1140536191_thumb.jpg

post-1-1140536277_thumb.jpg

post-1-1140536342_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga mika Sirija (in pa za jureta), tukaj fotke iz Damaska. Drugače, za konkretne odgovore, pa konkretno vprašajte!!!

Res je eno najlepših dosedaj videnih mest!!!

Še, še, šeee, . . ....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise ne bod tolk škrt :BUA:

daj še fotke :D odlične so ter prav spočijejo učke :OK:

Mah tega je na tone :o

Hvala za pohvale, btw...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Turisti do iranskih jedrskih objektov

Iran ubira nove poti, s katerimi bi prepričal svet, da je njegov jedrski program miroljuben. Turistom naj bi zdaj dovolili obisk jedrskih objektov po državi.

Vir: rtvslo

Že grem...

p.s.: ali se da vizo za Iran dobiti tudi v Zagrebu ali le na DUnaju? A ni potrebno imeti še neki carnet de pasage - kaj to je, kje se to nabavi, koliko stane? Koliko časa traja vsa ta procedura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že grem...

A ni potrebno imeti še neki carnet de pasage - kaj to je, kje se to nabavi, koliko stane? Koliko časa traja vsa ta procedura?

Carnet je "potni list" za motorno vozilo. Dobiš ga na AMZS v Ljubljani. Za ceno preveri pri njih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že grem...

p.s.: ali se da vizo za Iran dobiti tudi v Zagrebu ali le na DUnaju? A ni potrebno imeti še neki carnet de pasage - kaj to je, kje se to nabavi, koliko stane? Koliko časa traja vsa ta procedura?

Viza: Dunaj.

Carnet de passage je v bistvu "carinski" dokument... po kmečko gre za to, da ga imaš s sabo zato, da ne pustiš vozila v državi. Oziroma da če ga pustiš, da te najdejo, in da plačaš hudo visoke davke (mislim da je za Iran cca 200% na vrednost novega vozila al neki podobno neumnega)...

Koliko stane carnet? Mislim, da je odvisno od vozila in trajanja karneta. Za Toyoto LC95 sem plačal 30 jurjev, da so ga izdali. Je časovno omejen - moj je bil za 3 mesece. Procedura traja cca en teden. Overjen podpis moraš it iskati k notarju, in sicer od nekoga, ki "jamči", da boš "prišel nazaj v Slovenijo". Zame je jamčila kar boljša polovica, ki je itak šla z mano na pot ... tolk o birokraciji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viza: Dunaj.

Kaj tisti u Zagrebu pa je ne izdajajo Slovencem?

Veleposlaništvo Islamske Republike Iran

Pantovčak 125c,

10000 Zagreb;

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tisti u Zagrebu pa je ne izdajajo Slovencem?

Veleposlaništvo Islamske Republike Iran

Pantovčak 125c,

10000 Zagreb;

Pokliči, vprašaj. Meni so rekli, da so oni na Dunaju pristojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Čez prvomajske se odpravljam z avtom čez Balkan in Turčijo do Damaska. Kolikor sem se do sedaj podučil (hvala Noise in Desert Soul!) dobim turško vizo na meji, Sirsko pa preko Kompasa.

Največjo skrb mi predstavljajo morebitni prometni zastoji, ki bi jih znalo biti na tej poti kar nekaj:

- meja SR-BG

- meja BG-TR

- most čez Bospor in Istanbul

- meja TR-Sirija

Če ima kdo kakšen pameten nasvet, kako obiti kritične točke (ponoči?, lokalni mejni prehodi?), se toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo kakšen pameten nasvet, kako obiti kritične točke (ponoči?, lokalni mejni prehodi?), se toplo priporočam.

pojdi raje z motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez prvomajske se odpravljam z avtom čez Balkan in Turčijo do Damaska. Kolikor sem se do sedaj podučil (hvala Noise in Desert Soul!) dobim turško vizo na meji, Sirsko pa preko Kompasa.

Največjo skrb mi predstavljajo morebitni prometni zastoji, ki bi jih znalo biti na tej poti kar nekaj:

- meja SR-BG

- meja BG-TR

- most čez Bospor in Istanbul

- meja TR-Sirija

Če ima kdo kakšen pameten nasvet, kako obiti kritične točke (ponoči?, lokalni mejni prehodi?), se toplo priporočam.

Če greš z motorjem, pičiš mimo kolone. V Istanbulu pa tud ni zastojev, če greš direkt na most čez Bospor. Je pa res da je kolona in gužva, ampak ta kolona tud leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez prvomajske se odpravljam z avtom čez Balkan in Turčijo do Damaska. Kolikor sem se do sedaj podučil (hvala Noise in Desert Soul!) dobim turško vizo na meji, Sirsko pa preko Kompasa.

Največjo skrb mi predstavljajo morebitni prometni zastoji, ki bi jih znalo biti na tej poti kar nekaj:

- meja SR-BG

- meja BG-TR

- most čez Bospor in Istanbul

- meja TR-Sirija

Sirsko vizo dobiš v Beogradu v istem dnevu. Itak si "na poti" dol. Da ne omenjam tega, da je Kompas še pred nedavnim po nekih čudnih poteh pridobival sirsko vizo (madžarska?), namesto v Beogradu, ki je "zadolžen" za Slovenijo.

Ne razumem, kakšni zastoji, jaz jih nisem imel na nobeni od navedenih točk. Marja je napisal za most - letiš čez, ravno tako BG-TR... je tako velik prehod, da ni panike. Itak pa je najbolje, če greš na poseben track "za tujce" (na mejnem prehodu čisto desno, zraven diplomatske špure), in tam si hitro na vrsti. TR-Sirija ne Sirija-TR ni bilo gužve. No, s tem "ni bilo gužve" je mišljenih recimo cca 2 uri za en prehod. Je le treba kar nekaj birokratov obdelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DELPHI, še nekaj sem se spomnil. Od BG - TR meje pa do Istanbula ni na avtocesti črpalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DELPHI, še nekaj sem se spomnil. Od BG - TR meje pa do Istanbula ni na avtocesti črpalke.

To pa ne bo držalo, pumpa je kakšen kilometer od meje na turško stran, potem pa je mogoče res do Istanbula ni, ne vem se ne spomnim ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne bo držalo, pumpa je kakšen kilometer od meje na turško stran, potem pa je mogoče res do Istanbula ni, ne vem se ne spomnim ??

Tako je. 1km od meje je zame še zmeraj meja. Sem bil lansko leto pa vem. Predlanskem pa celo krizo imel s praznim tankom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. 1km od meje je zame še zmeraj meja. Sem bil lansko leto pa vem. Predlanskem pa celo krizo imel s praznim tankom.

Je pa pumpa izven avtoceste... greš dol, pa tankaš.. sem moral narediti kakih 30-50 km pred mejo... sredi noči, valjda komaj našel odprto pumpo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem na AMZS-ju vprašal za Carnet. Prijazna gospa mi je povedala, da ni nujen, ga pa priporočajo. Težava je v tem, da ga potrebujem naslednji teden, je pa vprašnje, če ga bodo do takrat lahko naredili. Da cene niti ne omenjam - 150€. Naj se poizkusim prebiti čez mejo brez Carneta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj se poizkusim prebiti čez mejo brez Carneta?

Jaz tega ne bi naredil :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.04. potujemo trije iz tega foruma - dva V-Stroma in Caponord - v Turčijo . Če bo kdo na ruti Istanbul - Ankara - Sivas se lahko slišimo in spijemo skupaj kakšno pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na AMZS-ju vprašal za Carnet. Prijazna gospa mi je povedala, da ni nujen, ga pa priporočajo. Težava je v tem, da ga potrebujem naslednji teden, je pa vprašnje, če ga bodo do takrat lahko naredili. Da cene niti ne omenjam - 150€. Naj se poizkusim prebiti čez mejo brez Carneta?

V Iran in Sirijo brez Carneta ne boš prišel, v Turčijo pa ni problema. Jaz sem šel tja grede grede s karnetom, nazaj grede iz Irana v Turčijo pa kar v potni list, ker nisem vedel, ali bom potreboval karnet za Jordanijo ali ne (no, nisem vedel, ali bom šel tudi tja ali ne)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!