Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Sicer jst uprabljam krtačo in starec unje za pucat ketno, sm hotu samo rečt, ne kupovat sonax tlačilke, mislim da jo dobiš v vsaki agrariji, obiju in še marsi kje pa je morda ceneje kot tista na kateri piše sonax gor 

Kako pa boš sigurn da na pošpricaš plastik, tesnil, in še česa z petrolejem?

Itaq da jo mam iz obija ko je bila v akciji povrhu... tista sonax je bila prva ki sem najdu sliko. :P

Špica za spucat motor! 2l toplejše vode + pljunc blagega detergenta za avto not, vedro vode za pucat krpo iz mikrovlaken (2€ za 4 komade srednje velikih) zraven in dagela 10min je tipi topi vse skupaj. Še par minut voska če se že lotim pa je mir za 2 tedna oz prvo nevihto. V praksi spucam cel motor če ni šel mimo Vietnama v monsunskem podnebju za 10-12min všteto pipsanje plastik in gumiranih delov (ne pnevmatik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, kje se kj da kupt sprej za čiščenje notranjosti čelade? Ka kj vi uporabljate, pa če se da še v kaki drugi štacuni dobit razen v moto štacunah?

Kolega mel en sprej ko pošpricaš in se nardi gosta bela pena, sva pustila nekej časa gor, potem pa dol zbrisala, čelada prej res oreng smrdela, ampak zdej pa res oreng diši.

Uporabla morda kdo kak drug sprej za kako čiščenje oblazinjenega pohištva oz. česa podobnega, ter kako se mu reče in kje dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje se kj da kupt sprej za čiščenje notranjosti čelade? Ka kj vi uporabljate, pa če se da še v kaki drugi štacuni dobit razen v moto štacunah?

Kolega mel en sprej ko pošpricaš in se nardi gosta bela pena, sva pustila nekej časa gor, potem pa dol zbrisala, čelada prej res oreng smrdela, ampak zdej pa res oreng diši.

Uporabla morda kdo kak drug sprej za kako čiščenje oblazinjenega pohištva oz. česa podobnega, ter kako se mu reče in kje dobi.

Pri dobri čeladi gre foter ven in ga opereš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da gre, sem ga tudi dal ven, ampak ne bom zadeve deval v pralni stroj, ker s emi pač ne zdi lih fajn da se tisto malo podlogico pere v stroju z drugimi rečmi pa premečkava tolk. Pa tudi tista notranja obloga čelade se naleze vonja, pravtako trak pod brado, in tud zarad tega rabm sprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vzamem podlogo iz čelade, jo dam v vrečko za pranje ( se dobijo vrečke za pranje iz posebnega tekstila in zadrgo ), vse skup vržem v pralni stroj in operem na 30 stopinjah brez mehčalca. Perem jo vsaj 5 X v sezoni je po  3 letih še zmeraj kot nova, pa še lepo diši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje se kj da kupt sprej za čiščenje notranjosti čelade? Ka kj vi uporabljate, pa če se da še v kaki drugi štacuni dobit razen v moto štacunah?

Kolega mel en sprej ko pošpricaš in se nardi gosta bela pena, sva pustila nekej časa gor, potem pa dol zbrisala, čelada prej res oreng smrdela, ampak zdej pa res oreng diši.

Uporabla morda kdo kak drug sprej za kako čiščenje oblazinjenega pohištva oz. česa podobnega, ter kako se mu reče in kje dobi.

 

 

to si imel verjetno v mislih, jaz uporabljam ta sprej s100, super zadeva, pomaga tudi pri kakšnem kombinezonu z nesnemljivo notranjostjo..

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izopropanol v pršilko, prepipsat čelado (notranjost) počakat 3/4ure da povsem izhlapi pa je. Ko se zvetri ima vonj rahlo po razkužilu od bolnic (izopropanol pač) pa še ta zgine kmalu, neprijetni vonji pa tudi. Notranjosti moje HJC ne škodi.

Aja Merkur nekje 4-5€ za liter. Pa še za druge stvari je kul, diski, vizir ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, mi lahko kdo napiše zakaj se uporablja silikon sprej. Vsak proizvajalec ima napisano nekaj drugega, ali se res uporablja za toliko različnih namenov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, mi lahko kdo napiše zakaj se uporablja silikon sprej. Vsak proizvajalec ima napisano nekaj drugega, ali se res uporablja za toliko različnih namenov?

Res je uporabem vsestransko kajti kot prvo maže,zaščiti in konzervira ne najeda; gume,barve, plastike in se lepo odstrani. Predvsem je zelo uporaben za zaščito vseh gumi profilov na avtih,raznih gumi cevi,za zaščito kroma in drugače galvansko zaščitenih površin,alumunija npr.pošpricaš motor avtomobila v jeseni,da ne korodira zaradi soli,ki ti jo našprica po cestah. Motor praktično lahko cel pošpricaš razen sedeža,ročk,barve in pnevmatik spomladi pa ga lepo z šamponom lepo opereš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

to si imel verjetno v mislih, jaz uporabljam ta sprej s100, super zadeva, pomaga tudi pri kakšnem kombinezonu z nesnemljivo notranjostjo..

 

LP

imajo zdaj tudi akcijo

 

https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-helmpolster-reiniger-300ml-a1-s100-cistilo-za-oblazinjeno-notranjost-celade-300ml-p-14219.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ervin93 hvala za info, sm že naroču 3 in jih grem jutr iskat :grim.

 

Horny-et z kakim izopropanolom pa to pošpricas, ga kj zredčiš al kar z 100%?

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se da odstranit podlogo dejte jo v pralni stroj, ker je drugače če samo neki špricaš kot če se zadeva prepere in voda odnese vn umazanijo, kot če jo samo neki površinsko stopi in odišavi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem po kakšnem principu delujejo teli spreji ampak zdi se mi, da ga ni čez mamo/ženo in pralni stroj :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je isto kot če si prešvican, pa smrdiš ko prasec, pol pa čez nasprejaš rexono in greš lovit babe. Uspeh zajamčen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rexona je super tudi za utrujene nogice po celodnevnem popotovanju na motorju :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ervin93 hvala za info, sm že naroču 3 in jih grem jutr iskat :grim.

 

Horny-et z kakim izopropanolom pa to pošpricas, ga kj zredčiš al kar z 100%?

 

Ma v merkurju dobiš pločevinko litrsko. Kar čistega, prej izhlapi. Smrdijo itak iztrebki bakterij katere lepo smrtno opijaniš in razkužiš njihovo svinjarijo pa nima več kaj oddajat vonja. Sicer pa mislim da ni noben 100% največ mislim da pridejo do 97% "raznorazn-oli". :) Ta je pa 90% se mi zdi. Če pa jo še vsake toliko v celoti opereš pa si res zmagal.

Jaz to pipsam 1x vsake toliko pa je čelada ko nova. Sploh pa je ta izopropanol čudovita reč za marsikaj. Ne smrdi preveč, ne najeda glavnino materialov, brezbarven, ne pušča sledi (uporablja se tudi za pranje elektronskih vezij). V kombinaciji 25% izopropanol in 75% baby šampon je tudi spodoben antifog (notranji špegli nimajo pri meni antifog obdelave in je to zakon). Da ne omenim čiščenje raznoraznih svinjarij po motorju, tudi smola, diski, vizirji, očala... ni da ni. Od začetka sem testiral na neopaznih delih, da slučajno ne reagira s čim pa nisem še naletel na nekaj kar bi bil neprimeren. Vseeno priporočam pazljivost. Edino gumijastih stvari nebi gnjavil z izopropanolom razen v skrajnih primerih če nebi bilo druge.

Meni 3x bolj univerzalna reč kot wd40, pravzaprav mi je wd40 le odličen za čiščenje felten in kot zaščita kovin za kratek zimski spanec (še za škripajoča vrata je 100 boljših reči).

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sprobal izopropanol na kolesarski čeladi pa je drek vse skup, drug dan k da nč neb biu pošrpical. Pol sem jo pa pošprical z tem reinigerju od S100 ja pa razlika k dan in noč, tako da sem še motoristično čaledo znotraj po unem ''stiroporju'' pošprical in lepo diši :).

 

Če bo kdo kje zasledu kako akcijo :) čistila in spreja za ketno, pa le nej prilepi link tuki gor ;).

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sprobal izopropanol na kolesarski čeladi pa je drek vse skup, drug dan k da nč neb biu pošrpical. Pol sem jo pa pošprical z tem reinigerju od S100 ja pa razlika k dan in noč, tako da sem še motoristično čaledo znotraj po unem ''stiroporju'' pošprical in lepo diši :).

 

Če bo kdo kje zasledu kako akcijo :) čistila in spreja za ketno, pa le nej prilepi link tuki gor ;).

maš isto od tega s100 v eurotonu sprej za ketno. Je cenej k motul pa če se prou spomnem je bil celo prvi na testih sam ne me držat za besedo. Sam sm učer vzel od IPONE pa bomo vidl kako se obnese. Za čistt ketno sm mel pa iz lidla od w5 al neki podobnga pocen pa zlo dobr je spucal. Čakam da bodo spet mel da jih par vzamem. Za mazat iz lidla je pa za en drek. Kokr da bi z vodo polivu vse odtece dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!